Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Szybszy trucht(ok.6 km/h)pali fat,wyrabia kondycję,mięsa mało spada.

Ktoś może potwierdzić? 6 km/h to praktycznie stanie w miejscu, więc mógłbym przebiec więcej.

Nie, intensywność biegu określa się tętnem. Na spalanie tłuszczu jest to przedział 65-75% HR max(220 uderzeń na minutę - wiek)

Jest to tępo przy którym możesz jeszcze oddychać nosem a nie ustami (mniej więcej - informacja, jeżeli nie chcesz mierzyć tętna w trakcie biegu).

Odnośnik do komentarza

Skoro zakres palenia fatu to tętno od 120 do 140(pomijając już wiek,gdyż nie czuję się dziadkiem)to równie dobrze będzie leciał tak przy 6 km/h(trucht) jak i przy 8 km/h(lekki bieg),jest to jednak informacja ogólnikowa,bo im większe wytrenowanie,tym ciężej podnieść tętno.Wiec sugerować się tym mogą ludzie,którzy nie mogą sami sprawdzić na bieżni swoich wartości i nie nie były to mile tylko km/h.

Edytowane przez Litwin25
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

:F

Nie sprawdzą tętna podczas biegu przystawiając palec do tętnicy szyjnej ale będą doskonale wiedzieć, że poruszają się z prędkością 6 km/h jeżeli nie mają bieżni. :teehee:

I serio, nie musisz odpisywać za każdym razem, żeby wyszło na twoje. Dla osoby która chce osiągnąć rezultat w postaci spalenia tłuszczu nie podaje się wartości bezwzględnych, koniec.

Odnośnik do komentarza

Mówiłem, że najłatwiej jest sprawdzić czy się biegnie w dobrym tempie jeżeli możesz swobodnie rozmawiać, nie musisz przerywać rozmowy itp. By nabrać powietrza. Albo jak se podśpiewujesz, to też da się określić, jeżeli cie nie zatyka. Nawet gadając do siebie. Ale wy mnie wyśmialiście, a NIE ma lepszego sposobu oprócz pulsometru, w sumie to on nawet kłamie, bo ja mogę swobodnie rozmawiać przy tętnie pod 160, a HR max to raptem 194, wczoraj w sumie przycisnąłem trochę i miałem 195 HR max, ale tak to jest z tymi wzorami :P

 

 

 

 

Jeszcze nigdy nie sprawdziłem tak BTW tego dokładnie, nie mam w pulsometrze opcji by mi zapamiętała jaki mam najwyższy HR.

 

 

 

 

Poza tym spalając same kalorie biegając ponad ten przedział "tłuszczowy" chudłem więcej, razem z fatem. Bo jest coś takiego jak afterburn, i jak siedzicie sobie już przy kompie to tłuszczyk m.in. się spala.

 

 

Odnośnik do komentarza

:FNie sprawdzą tętna podczas biegu przystawiając palec do tętnicy szyjnej ale będą doskonale wiedzieć, że poruszają się z prędkością 6 km/h jeżeli nie mają bieżni. :teehee: I serio, nie musisz odpisywać za każdym razem, żeby wyszło na twoje. Dla osoby która chce osiągnąć rezultat w postaci spalenia tłuszczu nie podaje się wartości bezwzględnych, koniec.

 

Ok,mógłbym podyskutować,ale już nic nie odpiszę by wyszło na twoje,może poczujesz się doceniony.

 

Oran ten afterburn o którym piszesz to krótko działa po cardio,po treningu siłowym metabolizm masz nakręcony nawet na 12 godzin,po biegu max. godzina.

Odnośnik do komentarza

No ale my tu mowimy o bieganiu a nie wyciskaniu żelastwa, a po beztlenowym wysiłku wydłuża się jego czas (afterburna). Nie chce mi się szukać wykresów, ale na bieganie.pl jest o tym. Chodzi mi o tą "magiczną" barierę spalania tłuszczu, która nie istnieje tak naprawdę, bo na całym zakresie spala się tłuszcz, tylko najmocniej w tamtym przedziale. Co też nie zawsze jest prawdą bo są rzeczy jak VO2, te progi kwasowe itp. Ogólnie to ja polecam biegać tak by na końcu być jednak zmęczonym, przynajmniej jeden bieg taki mocny w tygodniu, efekty będą lepsze niż truchtanie miesiącami.

 

 

 

 

A przy okazji jak nie chce się stać powolną kupą to przebieżki muszą być, bo można od takiego nieumiejętnego biegania szybkość swoją zepsuć okrutnie. Potem zdziwienie, biegasz pół roku a jesteś wolniejszy niż przedtem - jak to?! A no tak to :P

 

 

 

 

Też jak się wziąłem za trenowanie pod pół maraton, chociaż musiałem przestać ostatnio bo sesja (miałem się uczyć niby, a zaczne chyba dzisiaj :D) to zacząłem chudnąć strasznie, aż musiałem zacząć niezdrowo jeść, myslałem, że mam tasiemca. xD A to praktycznie 40% WB2 (75%-85% HR max) w treningu, a kg leciały nie tylko z mięśniami a i tłuszczem.

 

A jak mięśnie są co raz mniejsze a mocniejsze to chyba dobrze, nie? O to w bieganiu chodzi :D Tak się pocieszam bo mizernieje, ale lepsze wyniki mam :P

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No i krok milowy dla mnie - biegłem dziś przez godzinę, co daje jakieś 9-10km bez sekundy przerwy. W planie treningowym miałem 45 minut, godzina dopiero za 1,5 tygodnia ale uznałem, że się sprawdzę i docisnę. Pod koniec już całkiem ciężko ale ogolnie w tak dobrej formie nie byłem nigdy.

 

Idzie jesień więc raczej zostaę przy tej godzince-połtorej aż do wisny, i raz w tygodniu interwały, co wy na to?

 

Jaram się

Odnośnik do komentarza

Nie mam problemu z insuliną (chyba) tylko za(pipi)iście wolny metabolizm. Mało jem, na pewno jestem na ujemnym bilansie, a i tak nic nie chudnę z brzucha.

 

Problem jest taki, że po 30 minutach jestem już tak strasznie znudzony, że wolałbym ograniczyć czas biegu. No ale skoro się nie da to trudno. Spróbuję dołożyć jeszcze jeden dzień i wydłużyć trening do godziny.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze efekty da połączenie biegowych aerobów z interwałami. Trzy razy w tygodniu biegaj normalnie, a dwa zrób właśnie interwały. Tłuszcz nie schodzi miejscowo, tylko z całego ciała. Nad wypaleniem końcówek z brzucha trzeba się napocić najbardziej, ale cierpliwość i konsekwencja zrobi swoje ;)

Mało jesz? Czyli co? Liczyłeś swoje zapotrzebowanie BTW?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...