Skocz do zawartości

Max Payne 3 PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy musi? Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. W MP3 wg mnie nie ma nic, zupełnie nic odkrywczego, ani na tyle zapadającego w pamięć (no, może poza hawajską koszulą Maxa ;)) żeby używać słów "trzeba", "musi", "każdy".

 

PS Skala 10 stopniowa ma 10 stopni. 6 znajduje się ponad połową, czyli średniak z dużym plusem. Naprawdę, istnieją inne oceny niż 8,9,10 ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

6/10 to trochę przegiąłeś. Jak mam ocenić inne, podobne gry skoro 6 wlepiasz Maxowi? Sam nadawałem na tę grę (argument: to tytuł "na raz" ew. na dwa).

Historia genialna, każdy musi ją przeżyć i tyle.

 

 

Nie to, żebym kwestionował słuszność co do tego, że to za(pipi)ista gra (bo taka faktycznie jest) ale zauważyłem, że z biegiem lat Rockstar zrobiło sobie taką renomę, o której świadczy choćby to, że ludzie od razu przypinają ich tytułom metki gier prawie idealnych. Negatywne opinie o produkcjach R* są traktowane jak bluźnierstwo xD.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

6/10 to trochę przegiąłeś. Jak mam ocenić inne, podobne gry skoro 6 wlepiasz Maxowi? Sam nadawałem na tę grę (argument: to tytuł "na raz" ew. na dwa).

Historia genialna, każdy musi ją przeżyć i tyle.

 

 

Nie to, żebym kwestionował słuszność co do tego, że to za(pipi)ista gra (bo taka faktycznie jest) ale zauważyłem, że z biegiem lat Rockstar zrobiło sobie taką renomę, o której świadczy choćby to, że ludzie od razu przypinają ich tytułom metki gier prawie idealnych. Negatywne opinie o produkcjach R* są traktowane jak bluźnierstwo xD.

 

Ależ oczywiście, że tak! (dałem Ci plusa)

 

Przeglądając ów wątek byłem przecież największym sceptykiem przygód Maxa. W jednym z postów skrytykowałem grę i dostałem za to minusy. Nie jestem wielkim fanem R*. Piszę tylko, że jeśli oceniać Maxa na 6/10 to Uncharted 3, Dead Space 2, Batman AC, Hitman, Infamous 2 co mają dostać?

No dobra ok- wyżej wymienione hity oceńmy na 7/10 to wtedy faktycznie zgadzam się z oceną Maxa wystawioną przez Rudioka :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to Gra Roku 2012. Ukończyłem ją 5 razy, w tym w trybie New York Minute i za każdym razem była to wielka przyjemność. Soundtrack do dziś gości u mnie w samochodzie. Żeby spotęgować doznania, polecam obejrzeć film Elitarni (Tropa de Elite). Gra jest gameplayowo niby niczym świeżym, ale jak jest zrealizowana! Klimat i atmosfera to Mistrzostwo Świata. Ten syf, brud wyzierający na każdym kroku tylko potęguje doznania ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

6/10 to trochę przegiąłeś. Jak mam ocenić inne, podobne gry skoro 6 wlepiasz Maxowi? Sam nadawałem na tę grę (argument: to tytuł "na raz" ew. na dwa).

Historia genialna, każdy musi ją przeżyć i tyle.

 

 

Nie to, żebym kwestionował słuszność co do tego, że to za(pipi)ista gra (bo taka faktycznie jest) ale zauważyłem, że z biegiem lat Rockstar zrobiło sobie taką renomę, o której świadczy choćby to, że ludzie od razu przypinają ich tytułom metki gier prawie idealnych. Negatywne opinie o produkcjach R* są traktowane jak bluźnierstwo xD.

 

Ależ oczywiście, że tak! (dałem Ci plusa)

 

Przeglądając ów wątek byłem przecież największym sceptykiem przygód Maxa. W jednym z postów skrytykowałem grę i dostałem za to minusy. Nie jestem wielkim fanem R*. Piszę tylko, że jeśli oceniać Maxa na 6/10 to Uncharted 3, Dead Space 2, Batman AC, Hitman, Infamous 2 co mają dostać?

No dobra ok- wyżej wymienione hity oceńmy na 7/10 to wtedy faktycznie zgadzam się z oceną Maxa wystawioną przez Rudioka :)

 

Ej jego opinia jego ocena. Wg mnie takie Uncharted 3 albo Gow3 na więcej niż 7 też nie zasługują. 

Odnośnik do komentarza

Każdy musi? Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. W MP3 wg mnie nie ma nic, zupełnie nic odkrywczego, ani na tyle zapadającego w pamięć (no, może poza hawajską koszulą Maxa ;)) żeby używać słów "trzeba", "musi", "każdy".

 

PS Skala 10 stopniowa ma 10 stopni. 6 znajduje się ponad połową, czyli średniak z dużym plusem. Naprawdę, istnieją inne oceny niż 8,9,10 ;)

To żeś teraz palnął, chłopie. Trzy słowa: Euphoria Physics Engine. Max Payne 3 jest najbardziej zaawansowaną technologicznie strzelaniną TPP tej generacji i to jest konkretny powód, dla którego każdy powinein w tą grę zagrać. Inna sprawa, że rozgrywka jest trochę schematyczna. Jeśli chodzi o oprawę to nie uświadczysz czegoś takiego w żadnej innej grze,

Odnośnik do komentarza

Szczególnie wcale nie zapada w pamięć to jak przeciwnicy zlatuja po schodach,jak  taka gruba fizyka nie jest odkrywcza to nie wiem co jest.Dla mnie zdecydowanie tytul roku,gra sie w MP3 tak samo jak w poprzednie czesci,ale jest to tak podciagniete,dopracowane do dzisiejszych czasow ze dla mnie jest to nowa jakosc.Pelno szczegolow,detali ktorych nie sposob spotkac w innych tego typu grach i w ogole w zadnych innych ze nawet jak komus ewidentnie MP3 nie podchodzi i daje mu 6/10 to przy takim Aliens Colonial Marines powinnien pomyslec o ocenie minusowej.Naprawde ciezko po takim sztosie zagrac w inne TPP,bo wtedy nawet dobre  tytuly wydaja sie troche ubogie.

Odnośnik do komentarza

No już bez przesady. Jakiś obiektywizm trzeba zachować. Napisz proszę jakie gry wg Ciebie zasługują na 9.

 

na 9 zasługuje ICO, Shadow of the Colossus, Okami, MGS3, Killer7, Bioshock (niektóre z nich koło 10 nawet stoją). 

Odnośnik do komentarza

 

No już bez przesady. Jakiś obiektywizm trzeba zachować. Napisz proszę jakie gry wg Ciebie zasługują na 9.

 

na 9 zasługuje ICO, Shadow of the Colossus, Okami, MGS3, Killer7, Bioshock (niektóre z nich koło 10 nawet stoją). 

sorry za minusa bluber - missclick :P Wymienione przez Ciebie gry to top topów. Natomiast dawać 6 dla MP3 w dzisiejszych czasach jest po prostu śmieszne. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście mam absolutnie gdzieś jak ta gra wygląda. Nie znam się na tym. Grając interesował mnie gameplay, a ten raczył mnie wnerwiającymi elementami, o których już trąbiłem więc nie będę się powtarzał. Zaawansowanie technologiczne jest niczym w porównaniu ze sterowaniem i mechaniką gry.

Max Payne 3 jest grą dobrą, ale GotY czy inne zachwyty to mocna przesada. Dla mnie 7 choć nie lubię tego wytykającego, numerowego systemu ocen.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

20? Nie zwracam na takie rzeczy uwagi i koniec, a przerost wyglądu nad gameplaye'm jest w MP3 moim zdaniem obecny.

 

Nie wiem czy pisałem to w tym temacie czy w wersji X360 (na którą konsolę to lepiej wygląda również mnie nie interesuje), ale powtórzę - Max Payne 3 nie jest grą średnią, jest grą dobrą, być może z fenomenalną grafą, ale dla mnie niestety poruszanie się Max'a, mechanika gry i randomowe head'y zatarły wszelkie wrażenia estetyczne. Nie biegałem jak głupi i nie podziwiałem tekstur, tylko skupiłem się na rozgrywce.

Pewnie, latanie z shotgun'em i dziurawiennie zastępów opancerzonych dryblasów potrafi być jarające, ale jakoś wolę niedorzeczność Gearsów, filmowość Uncharted czy nawet wychylanie się zza węgła w Deus Ex i powolne brnięcie do przodu niż rozpierduchę serwowaną przez Max Payne 3.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

powiem tak - przy pierwszym podejściu do Maxa miałem trochę mieszane uczucia - podobał mi się klimat, grafika i typowe dla R* smaczki, ale nie mogłem się wgrać, bo gameplay nie do końca mi odpowiadał (nie do końca precyzyjne celowanie, poruszanie postacią). Po pierwszym przejściu (od razu hard z free aimem) jednak coś podkusiło mnie żeby odpalić grę na najwyższym poziomie no i... wsiąkłem. Wliczając new york city minute (zastanawiam się czy nie zrobić new york city hardcore, ale to jednak trochę chyba zbyt duży hardcore, do tego czasochłonny) przeszedłem nowego Maxa 3 razy, jestem w trakcie kończenia go po raz 4, tym razem na hardcorze. Trzeba się po prostu wgrać i wymiana ognia sprawia czystą frajdę, do tego fabuła jest świetnie poprowadzona i klimat daje radę. Nie patrzę przez pryzmat poprzednich części, które notabene bardzo lubiłem, ale to jest Max Payne 3, a nie część druga czy pierwsza i moim zdaniem dobrze, że twórcy spróbowali czegoś innego. Widać tu inspiracje Man On Fire z Denzelem, za co duży plus. Do tego soundtrack jest bardzo dobry i idealnie pasuje do rozgrywki. Jak dla mnie jedna z najlepszych gier 2012.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

GOTY i choooj.

 

Może i za dużo filmików ale to nareszcie wysokobudżetowa trochę trudniejsza niż te samograje rąbanka w starym stylu ale w nowym otoczeniu. Tego się spodziewałem i to dostałem. Niektórym nudno ale dobrze ,że nie ma tu prostackiej różnorodności. Tu trzeba iść i wymiatać barachło, oczywiście na najtrudniejszym poziomie trudności. 

 

10/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem,i co tu dużo mówić,wielki szacunek dla Rockstar.Cieszę się,że mogłem zobaczyć co tam dalej u Maxa,a poziom na którym toczy się ta opowieść bardzo mi się spodobał.Tytuł bardzo dojrzały,mroczny,smutny,ale i z nadzieją na jakieś jutro.Rockstar-szacunek,i jeszcze pokrótce zalety i wady:

 

+FABUŁA-poukładana,sensowna,dojrzała,podobało mi się,chociaż miałem nadzieję na bardziej jakieś zaskoczenie,albo nawiązania do poprzednich części,Valkyr,korporacja Aesir,rodzina Maxa.Jest jednak ok.

+GRAFIKA-cudowna,a efekt padającego deszczu,kałuż i wody spodobał mi się najbardziej

+MUZYKA-za(pipi)ista,przez całą grę trzymała poziom,nieraz zagrzewała do walki,nieraz zasmucała,stanowiła znakomite tło do historii

+FIZYKA,ANIMACJA-co tu dużo mówić,euphoria w realiach strzelanki,za(pipi)iście ubarwia zabawę,ciała przeciwników miotane strzałami z broni i wybuchami,a i sam Max w bullet time to czysty balet.

ARSENAŁ-duży wybór fajnych broni,szkoda tylko że niektóre z nich występowały rzadko,np. obrzyn,bodajże tylko w dwóch levelach.

 

-DŁUGOŚĆ GRY-to moje subiektywne odczucie,ale gra wydała mi się trochę za krótka,na hard to w sumie dwa,trzy wieczory,no ale zawsze można sobie odpalić od nowa na wyższym poziomie.

-SWOBODA-nieraz przypadkiem przechodziłem przy drzwiach,szukając znajdziek,a tu odpala się scenka,nowy checkpoint i Max przechodzi dalej.Nie zawsze tak jest,z reguły sami decydujemy kiedy przejść dalej,ale fakt że parę razy się zdarzyło.Wolałbym sam decydować,kiedy przechodzę dalej.

 

No ale te wady nic nie znaczą,pierdoły.Max Payne 3 to godny kontynuator znakomitych poprzednich części i jedna z najlepszych gier,w jakie miałem przyjemność zagrać,moja ocena 10-. Już nie mogę się doczekać Max Payne 4,liczę na was Rockstar.

Edytowane przez Alien00
Odnośnik do komentarza

zatrzymałem się gdzieś w czwartym levelu i chyba będę musiał się pozmuszać, żeby dalej w to grać. ciągłe odpalanie slow-mo i kierowanie celowniczkiem, jakoś średnio mnie grzeje. do tego prawie że zerowa interakcja maxa z czym kolwiek, zubaża i tak prosty gameplay. no dobra, okej, między kolejnymi schematycznymi strzelaninami, mam szukać itemków. tyle że owe przeczesywanie lokacji  pasuje do tej gry, jak pięść do oka, psuje filmowy charakter i gryzie się z korytarzowo liniową konstrukcją leveli. no i ciągłe przypominanie przez maxa, jakim to nie jest zayebistym badassem, umęczonym życiową traumą alkoholikiem, zaczyna trochę męczyć. no ale chyba będę grał dalej, bo grafika ładna, muzyka świetna i klimatyczna, scenki i dialogi pierwsza liga i mocne pegi18. strzelanie całkiem wporzo. filtry spoko, tylko za dużo ich i za często. 

 

vanquish rozpalił mnie do czerwoności, przy maksie jestem ledwo ciepły     

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zbliżam się do połowy to powiem swoje trzy grosze. Maksiu zawsze mi się podobał, zarówno jedynka i dwójka prezentowały ze sobą unikalny, mroczny oraz dołujący styl. Trójką trochę odpływa od tego obrazu. Racja, dalej jest unikalnie, mrocznie oraz dołująco, lecz czuć zmianę developera. Może to przez zbyt dużą ilość przeciwników do zabicia, a może przez zbyt częste tekściki Maxa w formie narracyjnej. Gameplayowo nie mam nic do zarzucenia, gra nawet wymaga skupienia i nie jest samograjem, przez co czasem jednak potrafi sfustrować w wybranych lokacjach. I ten celownik jakoś średnio się rusza gdy nie jest w slo-mo. A i grafika wyraźnie nie domaga.

 

Fabularnie to jednak najwyższa półka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...