Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2010


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Irytowało mnie sporo rzeczy. Brak publiki, brak klimatu. Animacja postaci drętwa i zahaczająca o średniowiecze. Biegające pachołki. Są momenty ale kompletnie nie grywalne.

 

I co najważniejsze - mutli zassało na całej linii. Już ledwo ciągnąłem z PES6. A multi to podstawa. Stety.

Odnośnik do komentarza
W FIFĘ nie gram od jedynej godnej dla mnie uwagi "98". Znam tą grę, a PES'a jak własna kieszeń. Ostatnio zrobiliśmy sobie test, 3h multi(na 2 pady) w FIFĘ 09, a potem 3h w PES'a 09. Dla mnie to nadal niebo a ziemia, w grze EA w ogóle nie czuję siły, mocy, szybkości akcji, robi się mdlę(imo), po prostu gra nadal nie potrafi mnie przekonać gameplayem mimo, że zapożyczyła dużo od Konami. PES mimo błędów(ja to często tłumaczę "randomem na boisku"^^) nie daję mi odejść od pada. Dodatkowo PES posiada świetną bazę klasycznych piłkarzy, a to dla mnie decydujące bo się tym interesuje. Co do 2010, też liczę na "rewolucję", ale mam nadzieje że nie przesadzą i rdzeń gry pozostanie taki sam.

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym, mam dokładnie tak samo. Chodź faktycznie fifa jest już na dobrym poziomie, dla mnie nadal to nie to co Pes. Po prostu nie mogę się przerzucić na fife, kompletnie nie podchodzi mi gameplay. Te "auto-aimowe" strzały, mozolność akcji nie nie to nie dla mnie.

 

I przyznam się bez bicia że, liczę i wierzę że Pes10 zamiecie i zmiażdży na całej linii.

 

A kompletnie nie rozumiem tekstów że, fife trzeba masterować itd. toż to typowa gra dla każdego, skill jaki skill :P.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Mozolność akcji? graliśmy chyba w dwie inne gry. auto-aimowe strzały? wyłącz.

 

Co mnie dobitnie przekonuje to to, że w ogóle nie grałeś w Fifę więc trudno się przerzucić na coś w co się nie grało. Nie pier.dolić o demach i paru meczach z kumplem bo to IMO - kompromitacja by wystawiać na tej podstawie werdykt.

 

A kompletnie nie rozumiem tekstów że, fife trzeba masterować itd. toż to typowa gra dla każdego, skill jaki skill :P.

 

zagrajmy zatem..

Edytowane przez ChevChelios
Odnośnik do komentarza

To samo mogę powiedzieć o 70 % osób które tu się wypowiadają-krytykują Pes-a na podstawie dema. Mi w zupełności wystarczy obcykanie dema i kilkanaście meczy u kumpli żeby wiedzieć to co myślę o fifie. Nie będę wydawał siana na pełną wersję, na grę która mi kompletnie nie podchodzi. Więc swoje opinie opieram na demie i zagranych meczach kilkunastu.

 

Edit: Zresztą po herezjach które głosisz na temat multi w Pesie 09 też mogę stwierdzić że chyba wcale w niego nie grałeś ;) .

Odnośnik do komentarza

http://profile.mygamercard.net/KoBik%20POL

 

eee nie nie grałem w ogóle. BTW. człowieku, grałeś w demo Fify które kompletnie różni się od pełnej wersji, no ale herezje to moja domena. Wszak tylko ja mam lagi, teleporty i inne cuda wianki w PES09 multi przy 6 MB łącza. Kongratulejszyn.

Gdybyś czytał ten wątek jak należy znalazłbyś to, że TAK też czekam na PES 2010. Mam porównanie, czekam na spełnienie obietnic i jestem ciekaw co z tego wyjdzie. No ale do fanboja nie przemówisz..

Edytowane przez ChevChelios
Odnośnik do komentarza
Co raz więcej, co raz ciekawszych i dających co raz więcej nadziei na to, że ludzie przestaną narzekać na kolejne odsłony PES`a i jarać się tym jakie to EA zrobiło postępy;)

Może i nowa fifka ma lepszą grafę, animacje, licencje i całą otoczkę, ale nie ma nawet części miodu płynącego z gry, którym każdy PES jest wypełniony po brzegi. No cóż ja chce tylko by online był w porządku, nie chce tu żadnych cudów na kiju + jeszcze lekkie dopakowanie licencji i będzie miód malinka ;)

 

BTW. Kilka nowych shotów !KLIK!

Od dwóch lat gra nie ma tego miodu ... niestety :) Sama oprawa już zniechęca do grania.Oby nowy PES wszystko zmienił.

Odnośnik do komentarza
http://profile.mygamercard.net/KoBik%20POL

 

eee nie nie grałem w ogóle. BTW. człowieku, grałeś w demo Fify które kompletnie różni się od pełnej wersji, no ale herezje to moja domena. Wszak tylko ja mam lagi, teleporty i inne cuda wianki w PES09 multi przy 6 MB łącza. Kongratulejszyn.

Gdybyś czytał ten wątek jak należy znalazłbyś to, że TAK też czekam na PES 2010. Mam porównanie, czekam na spełnienie obietnic i jestem ciekaw co z tego wyjdzie. No ale do fanboja nie przemówisz..

Kur.. masz jakieś czy kłopoty ze zrozumieniem czy co. Człowieku gdzie ja napisałem że ty nie grałeś czy coś takiego wręcz odwrotnie wiem że grałeś/grasz bo czytam ten wątek dosyć długo jak należy i nie raz czytałem twoje opinie więc nie wiem o co ci chodzi. Zresztą nawet nie raz odpowiadałem że, ja nie mam podobnych kwiatków w multi praktycznie 2 ostatnie łatki wszystko ładnie usprawniły to nie 08. Multi działa tak jak powinno i nie jest to tylko moje zdanie.

 

Po drugie gdzie ja coś napisałem że, czekasz czy nie czekasz na Pes-a 2010. Nigdzie nic takiego napisałem, nie nazwałem cie fanbojem itd. więc ochłoń trochę i przeczytaj jeszcze raz wypowiedzi. Lata mi to czy grasz w fife 300 czy w pes 666. Moja poprzednia wypowiedź odnosiła się do tego co gadasz na temat multi, bo takich cudów co opisujesz na pewno nie ma. Chyba że, masz konkret hu.jowe łącze albo nie wiem.

 

Aha i po trzecie znowu jakbyś dokładniej czytał, to byś wiedział że, napisałem że również grałem w pełną wersję fify.

Odnośnik do komentarza

Multi ssie. A Ty nie widziałeś poprawnej gry skleconej w sieci. Czytaj. FIFA 09.

 

PES 09 ma lagi, teleporty. I (pipi)a 6 MB to nie jest (pipi)owe łącze.

 

Edit: Zresztą po herezjach które głosisz na temat multi w Pesie 09 też mogę stwierdzić że chyba wcale w niego nie grałeś ;) .

 

Ok nie grałem. :f

Odnośnik do komentarza

Byłem fanem PESa, a właściwie wtedy to jeszcze ISS od czasów PSXa, aż do PES6, ale dwie ostatnie odsłony 'kopanej' od Konami to jest jakaś pomyłka i nie da się w to grać, natomiast Fifa 09 na X360/PS3 zrobiła milowy skok do przodu względem poprzedniej wersji i gram w nią od premiery aż do dziś i świetnie się bawię! Kiedyś to było dla mnie nie do pomyślenia żebym się tak zagrywał w syfiastą piłkę od EA, ale dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej... i nie jest to tylko moje zdanie lecz większości dawnych fanów PESa. Swego czasu grałem w lidze pes.com i było to nie do pomyślenia żeby ktoś tam pisał cokolwiek o Fifie bo został zaraz wyśmiany, a nie daj Bóg jakby jeszcze w nią grał... Sytuacja się tak zmieniła, że dzisiaj stronie nosi adres: fifa.pes.com.pl i mnóstwo ludzi z którymi zagrywałem się w lidze PES 4, 5 czy 6 rywalizuje dzisiaj ze sobą ale w lidze Fify 09! Gry się od siebie różnią ewidentnie... licencje, gameplay, animacje, online, soundtrack, grafika - każdy z tych elementów jest jak dla mnie o niebo lepszy w Fifa 09.

 

Czekam oczywiście i na PES 2010 i na Fifa 10, ale zdecydowanie większe nadzieje pokładam w tej drugiej produkcji.

Odnośnik do komentarza

A ja jestem Adminem na tej stronie popiol(hyhy moje newsy ostatnio tak się wszystkim podobają ;) ) i może mi nikt nie wierzyć,zanim nie zagrałem w FIFĘ09(X360) jechałem po niej z przyzwyczajenia.W końcu kupiłem - byłem zachwycony.Niestety tylko pierwsze kilka dni.Później animacje się nudzą,gole nie sprawiają frajdy,nie ma przyjemności z gry.Sprzedałem.PES09 był dnem,ale i tak sprawiał mi więcej funu niż FIFA(do tej pory gram z kumplem regularnie),dlatego prosze,niech nikt więcej mi nie (pipi)i w tym czy innym temacie czy Fifa jest lepsza czy nie,bo jeden woli Mercedesa inny BWM.

Tyle.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

No oczywiście <_<

Sam gram w PESa od edycji 98, wystaw mi jakiegokolwiek chłopka, który grał w to trzy godziny, a jeśli z nim przegram, stawiam kratę piwa. Smaczki z danej edycji odkrywa się nawet miesiącami, a żeby w ogóle się wczuć w klimat i dobrze rozegrać potrzeba kilku miesięcy grania co najmniej.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, fanboizm, fanboizmem.

Nie ma co zagłębiać się w ten temat. Ja w Pesa grałem od pierwszej edycji na PS2.

Byłem wiernym fanem Pesa, Fifę mimo iż czasami grałem, zlewałem ją totalnie.

Aż w końcu przy edycji 08, zobaczyłem jak niemiłosiernie dymani jesteśmy.

Naiwny jest ten, kto przyklaskuje Konami twierdząc, że Fifa nawet nie zbliżyła się do Pesa.

 

Wydaje mi się, że Panowie z Konami znaleźli złoty środek na znalezienie swojego El Dorado.

Zrobimy nic. Przestawimy suwaki.Z(pipi)iemy online. Kupimy licencję, inne wywalimy.W końcu mamy ten perfekcyjny silnik gry od kilku lat. ;-)

Ja już nie będę wspominał o animacji biegu w PES 2009 - pierwsze moje wrażenie ( co oni ku.rwa mają jakieś tyczki w tyłkach?).

 

I wiem.Fifa ma wady.Każdy kto grywa ten wie. Nie jest to produkt idealny, lecz jak najbardziej grywalny.

Jednakże wydaje mi się, że większym kredytem zaufania możemy darzyć EA po tym co osiągnęli z Fifą 09, niż Konami po tym co zrobili z Pesem 2009.

 

Jest ktoś, kto się ze mną nie zgodzi?

 

I dla mnie nie ma znaczenia nazwa gry.Patrząc na tempo zmian, ewolucji nie ufam Konami co do Pesa 10. Z tego co widziałem (behind the scenes Pes 10) Zawodnicy znowu biegają w zabójczych 8 kierunkach, co wiadomo jaki Tworzy nam znajomy gameplay. ;-)

Trzeba poczekać na demo - wszyscy się przekonamy sami.

Ja się wstrzymuję, wole nie być znowu przez nich ruch.any. xd

Edytowane przez Pavlis
Odnośnik do komentarza

Nic już na to nie poradzisz.

 

Mam nadzieję, że nie opierasz swoich doświadczeń na pesowskiej miłości i ślepym zapatrzeniu w tę grę.

Tylko na rzetelnym przetestowaniu Fify i rozegraniu przynajmniej kilkudziesięciu spotkań.

 

To niestety,( albo stety) został Ci pes. Miejmy nadzieje, że kiedyś w końcu nadejdzie rewolucja w serii.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nikt mi nie uwierzy ale nawet wydałem te xxx zł (nie pamiętam ile to już było) i kupiłem oryginał na X360.Sprzedałem po dwóch miesiącach.Nie potrafię sprecyzować o co dokładnie chodzi,ta gra nie sprawia,ze chce przy niej siedzieć godziny i grac mecze z kumplami.Tylko tyle i aż tyle.

Przy czym nie mówię,że to słaba gra.Po prostu mi nie podchodzi.

Edytowane przez Ader
Odnośnik do komentarza

Chlopaki, kwestia nie jest co jest lepsze, tylko czy PES spelni oczekiwania i mysle ze nawet fanboye PESa licza na rewolucje i cud choc probuja tutaj w rozny sposob sie z tego wykrecac.

 

Umowmy sie -kazdy milosnik pilki noznej (a nie jej bardziej lub mnie udanej proby symulacji) oczekuje porzadnej i udanej gry na nasze konsolki/komputerki. A juz dwie takie gry to bylby szal. Kwestia nie jest ktora jest lepsza czy bedzie lepsza, tylko by wybor byl naprawde trudny, a marzeniem jest by bez wahania kupic obie i z obu miec porownywalna radosc.

 

Dzis tylko twierdze, ze to co pokazuje Konami nie jest dosc dobre. Nie zapowiada sie by wielu (ktokolwiek?) z graczy ktorzy sie z pilka od Konami pozegnali do niej wrocilo. Podejrzewam dalsza migracje w strone FIFA.

Obym sie mylil.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Niestety, ale musze przyznac racje grzesiowi, z ktorym notabene swojego czasu toczylem niezle boje bedac jeszcze po drugiej stronie mocy ;]

 

 

Pytanie jest proste - czy widzac co sie dzieje z seria PES z roku na rok, ufasz na tyle Konami aby kupic nastepna odslone z mysla, ze w koncu bedzie ta obiecywana od lat rewolucja?

 

Naprawde, PES2010 musialby mnie zaskoczyc niesamowitym gameplayem, bym rzucil serie FIFA dla niego. Jesli nie to po prostu mi sie nie kalkuluje zeby wracac do gry bez licencji, z kiepskimi animacjami, brakiem rozbudowanych trybow, mala iloscia lig, itp. PES w tej chwili moglby przyciagnac starych fanow (takich jak ja) tylko i wylacznie rewolucja w systemie rozgrywki, bo to jedyny aspekt tej gry ktory wygrywal swojego czasu z FIFA i pozwalal przymknac oko na inne braki.

 

 

 

 

PS. Dziekuje temu, kto nazwal mnie fanboyem FIFY. You made my day ;]

Edytowane przez Forebode
Odnośnik do komentarza

panowie i chlopcy, jak sie nazywa ten temat...? raz na jakis czas zagladam na to forum w celu przeczytania nowych informacji dotyczacych konkretnej gry, przegladam temat o PRO EVOLUTION SOCCER 2010...2010... 2! 0! 1! 0! i co czytam? czytam, ze pes 09(!) ssie, ze fifa go przegonila, bluzgi na prawo i lewo, wyzywanie od fanbojow, przyznawanie racji po 7 stronach walkowania tematu animacji... moderatorzy spia? mysle, ze powinni otworzyc stosowny temat do dyskusji tego typu a tu zostawic KONKRETY!!! zaden z was nie ma prawa wiedziec jak bedzie wygladal pes2010, tym bardziej, ze jeszcze duzo pracy przed konami. ja uwazam, ze male, zolte, skosnookie ludziki dadza sobie rade. dlaczego? mimo pierwszej reakcji na pesa 2009 zagrywam sie w niego po dzis dzien. szydzac i wysmiewajac bledy gram on i offline... nie mam zbyt wiele czasu, ale jak juz do konsoli siadam to zagrywam sie wlasnie w pesa. daje mi duzo rozrywki, rozluznienia, odpoczynku... i specjalnie nie porownam tutaj fify do pesa. dlaczego? bo jestesmy na SUBFORUM PESA!!! PESa! a temat nazywa sie PRO EVOLUTION SOCCER 2010... prosze wszystkich uczestniczacych w dyskusjach typu "a fifa to, a pes tamto, a ty to jestes taki, a twoja mama owaka" o odrobine rozumu i pisanie w temacie, bo krew czlowieka zalewa jak czyta o kijach w tylkach pilkarzy, o ktorych czytal xxx razy przy okazji innych dyskusji (a animacje ww widzial razy xxxx). jezeli macie pisac opinie typu "po 09 nie wroze dobrze serii" ugryzcie sie w jezyk, pozniej w reke i na koniec w mozgi! bezsensowne nabijanie postow do niczego tu nie prowadzi. o!

Edytowane przez kapsello
Odnośnik do komentarza

A kysz pajacu! do swojego śmierdzącego tematu

A wg. mnie chłopaki się teraz zepną, naprawdę przyłożą do swojej pracy i będzie naprawdę widoczna poprawa. Osobiście leję na twarze, aktualne składy itd., dla mnie liczy się gameplay, właśnie taki, do którego jestem przyzwyczajony od lat. Kupię gierkę w dniu premiery :)

Edytowane przez TeBe
Odnośnik do komentarza

Dla nowych trybów, dla acziwów, dla nowego wyglądu, dla lekkich poprawek, dla nowej muzyki i w ogóle całej oprawy itd., a przede wszystkim po to, by grać online (w nowe części gra najwięcej osób). Po roku katowania jednej części zawsze to jakieś odświeżenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...