Skocz do zawartości

E3 2009


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na żadnej konferencji nie pokazano nic co ucieszyłoby mnie niezmiernie z faktu posiadania X360, albo sprawiło, że zamarzyłbym o PS3. I tak IMO najlepsza gra w najbliższym czasie to MW2, na Forzę 3 też czekam i w sumie szkoda, że to exclusive - wolałbym żeby grano w to też na PS3, a za to by na X360 pojawiło się później nowe GT.

a widziales juz gameplay z Uncharted 2? :huh:

Odnośnik do komentarza
a widziales juz gameplay z Uncharted 2? :huh:

Widziałem, ładnie to wygląda, ale już jedynka była podobno świetną grą, więc istnienie sequela nic tu nie zmienia. Poza tym trudno, żeby jedna seria przekonała mnie do zamiany konsoli. Zresztą jak mówiłem, i tak najbardziej czekam na MW2, a tej produkcji na szczęście nikt nikomu nie podkupił.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy byla o tym mowa ale nowa zabawka z czujniekiem ruchu od sony bije na głowe wii a zarazem (teoretycznie) powinna zabić wii bo jedyna zaleta czyli "innowacyjnosc sterowania" okazala sie o wiele gorsza niz wersja w ps3

http://www.gametrailers.com/video/e3-09-playstation-3/50276

 

oczywiscie wii tak łatwo nie ubrze bo sie zrobilo trendy, ale chcial bym zobaczyc miny ludzi z nintendy gdy zobaczyli ze ich starodawna konsola została tak łatwo zmiażdżona :P

 

 

moze sie wydawac ze moja ocena jest dosyc nieobiektywna i bardzo krzywdząca dla wii, ale przyznam ze szczerze nie lubie tej konsoli, a pewnie bede musial ja kupić ;/

Odnośnik do komentarza

obejrzalem w koncu obie konfy i sorry ale o ile growo moge postawic znak rownosci miedzy sony i microsoftem, to w przypadku czystego entairtement microsoft je sony na sniadanie.

 

Pytanie teraz tylko do kazdego z was czego wy oczekujecie od konsol. Jezeli dla was licza sie tylko gry, to najlepsza dla was pozostaje ta konsola ktora trafia do was z grami. Zarowno jedna jak i druga firma zaprezentowala mocne tytuly. Tytuly przed ktorymi boner jest gwarantowany. To co pokazuje Uncharted 2, God of War 3 i Heavy Rain to mistrzostwo swiata. Ale tak samo mistrzostwem jest Halo ODST, Forza 3, Splinter Cell i Alan Wake. Zapowiada sie masakra growa na nastepne 2 lata.

 

W przypadku entairtement Project Natal to kosmos. Wizja Piotrka mnie zniszczyla... zbieram szczeke z podlogi i staram sie nie myslec o moim twardym siusiaku. Opcja facebook, twitter i last.fm to kolejny wymiar socialize i cos co do tej pory wymagalo ipoda albo PC, teraz bedzie na ekranie TV. Skladam poklon.

 

Zlozylbym poklon i Sony, ale jakos odstraszyla mnie magiczna rozdzka Harrego Pottera... poza tym nie ma szans by dodawanie kolejnego lota do reki mialo jakakolwiek szanse w rywalizacji z kontrola ciala.

 

IMO

gry SONY = MIcrosoft

entairtement Microsoft > Sony

 

Padło jedno prawidłowe stwierdzenie, prztyczek w nos MS - bez przycisków sie nie da robić ambitnych gier opartych na ruchu.

gdy wyszlo halo, ludzie mowili ze nie da sie grac w FPS bez myszki i klawiatury... a teraz wszyscy graja w KZ2, Halo3 i CoD na padzie... po co ci przycisk jezeli mozesz go zastapic slowem. Nie wspominajac o takich rzeczach jak face recognition, voice recognition itd.

 

Po co mam zmieniac kolor pałki, skoro mogę powiedzieć FIRE i zrobić zamach ręką... a postać na ekranie rzuci fireballa.

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

raz

jak juz pare osob zauwazylo, nie chce mi sie wierzyc, aby ff14 wyszlo tylko na ps3

nie mowie, ze wyjdzie na x0, mowie ze wyjdzie na wszystko co sie da

 

dwa

o ile juz po konferencji ms dalo sie slyszec, ze nintendo poleglo tak po tym co pokazalo sony nie da sie uslyszec niczego innego niz "wii do piachu" "nintendo ma pozamiatane" (raven_raven wyjatek)

tak ja w to nie wierze

skonczy sie na kilkunastu po(pipi)kowatych gierkach typu eye toy

 

trzy

akcje typu "mamy gre na wylacznosc, robi ja firma xxx a gra nazywa sie yyy. oto

(werble)

LOGO"

sa troche nie ten teges moim skromnym zdaniem

nie daloby sie raz zrobic inaczej i za rok (moze 2) na e3 powiedziec

"a wlasnie! bysmy zapomnieli, za miesiac wychodzi gra yyy firmy xxx. tylko na naszej konsoli"

i przez dwa miesiace intensywna kampania reklamowa

Odnośnik do komentarza
Pojawił się również świetny trailer gry Wet, która do tej pory była dość anonimowa, zaatakowała jednak świetnym tarantinowskim klimatem. Również "Fall 2009"

 

Nie była anonimowa bo trailery z gameplayu były już dostępne wcześniej.

 

Co do konferencji Sony - musieli czas podzielić na dwie platformy stąd też brak przedstawień chociażby Ratcheta, DC Universe, Eye Pet i wieeeeeelu innych. A Microsoft zaprezentował wszystko czym obecnie może się pochwalić. Zauważcie także, że Sony nie pokazało VidZone, które startuje tej jesieni. Żeby wszystko przedstawić zebrana publika musiałaby siedzieć tam do rana (trochę przesadzam, ale i niewiele odbiegam od rzeczywistości).

Edytowane przez collins
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Sony ze świecącym dildo zaryzykowało bardziej niż MS z Natalem, bo o ile wyższość Natala nad rozwiązaniami Wii zwykłemu casualowi będzie bardzo łatwo wytłumaczyć, a co dopiero pokazać to w przypadku dildo tak na prawdę dla malo kogo będzie miało znaczenie, że jest to po prostu bardziej precyzyjne od Wiilota. Gosposia domowa podejdzie do sprzedawcy i się spyta co to ten Natal, a on powie, że steruje się konsolą bez pada - WTF? Jak bez pada? - Ruchem ciała, komendami głosowymi. To będzie robić wrażenie. Pomijam już fakt, że aby przy dildo Sony uzyskać miejscami efekt zbliżony do Natal to trzeba mieć eye toy i dwa dildo i to tylko przy rozgrywce dla jednej osoby, a przy technologii Natala bez względu na ilość osób wystarczy sama kamera. I źle do tego pochodzicie, bo ani dildo ani Natal nie zostaną prawdopodobnie zaimplementowane do gier pokroju COD, bo ludzi którzy w takie gry grają raczej nie interesuje taki sposób kontrolowania rozgrywki, samo to że te gry nie święcą triumfu na Wii tylko na PS3 i X360, pod te nowe maszynki będą robione specjalne gry dla casuali i w tym przypadku dildo będzie trudno coś zdziałać bo jest zbyt podobne do rozwiązań z Wii. Precyzja Natala będzie pewnie rosła z czasem i tysiącami linii nowego kodu, powiedziałbym, że precyzja dildo jest nie możliwa, ale do wczoraj bym powiedział, że Natal jest nie możliwy.

Odnośnik do komentarza

Jestem posiadaczem wszystkich 3 konsol "nowej generacji" i obiektywnie stwierdzam, że konfy MS i Sony wyszły w tym roku na remis z leciutkim wskazaniem na X360.

I z jednej strony i z drugiej było kilka fajnych motywów.

Dla PS3: Uncharted 2, Trico, grywalny AC2.

Dla X360: MGS, Forza 3, Alan Wake i Splinter Cell.

 

Najważniejsze że będzie w co grać.

Odnośnik do komentarza
I przede wszystkim cały czas się coś działo. Nie było nudy jak u MS.

Chyba Ci sie konferencje pomieszały :P

 

ps3-------------- xbox 360

 

mcd nation racers = joy ride

infamous > crackdown 2

agent-----Metal Gear Rising

gran turismo 5- < forza motorsport 3

trash panic = shadow complex

uncharted 2 = splinter cell conviction

god of war 3= left 4 dead 2

final fantasy 14= Halo Reach (4) <głupie porównanie Japońce vs Hamburgery :D>

last guardian ----------------X

mag = halo odst

heavy rain = Alan Wake

Wibratory = Project Nataly

X------------------ Project Millo

 

 

wynik ps3 12- xbox 12

 

Remis tyle że MS wygrał pod względem show ale to już kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
gdy wyszlo halo, ludzie mowili ze nie da sie grac w FPS bez myszki i klawiatury... a teraz wszyscy graja w KZ2, Halo3 i CoD na padzie... po co ci przycisk jezeli mozesz go zastapic slowem. Nie wspominajac o takich rzeczach jak face recognition, voice recognition itd.

 

Po co mam zmieniac kolor pałki, skoro mogę powiedzieć FIRE i zrobić zamach ręką... a postać na ekranie rzuci fireballa.

 

OK, pod warunkiem że nie seplenię, nie jąkam się i mam dobry angielski akcent. Inaczej "rozrywka" mija się z celem. Tak samo jakoś ciężko mi uwierzyć w dokładność odwzorowywania ruchów bez żadnych czujników. Dodatkowo było widać 0,5s opóźnienie w ruchu postaci na ekranie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu

 

@Codename: Wybacz, ale dla mnie MS było żałosne. Zapłaciło w (pipi) kasy za legendy które powiedziały że kochają grać. To jest SHOW?

Odnośnik do komentarza
Po co mam zmieniac kolor pałki, skoro mogę powiedzieć FIRE i zrobić zamach ręką... a postać na ekranie rzuci fireballa.

A gdybyś tak zapomniał na chwilę, że mieszkasz w Nowym Jorku i pamiętał, że piszesz do Polaków ? Hmm?

Nie każ przeciętnemu Jasiowi mówić "Let the monkeys fly out of my butt" - bo Jasiu będzie wolał nacisnąć jeden przycisk, żeby mu te małpy wyleciały...

A jak już wyfruną, każdej z tych małp Jasiu na PS3 będzie mógł wsadzić palec w du... oko - bo precyzja kontrolera na to pozwala - w przeciwieństwie do Natala, który pozwala na machanie rękami i lanie farby wiadrami.

Doceniam oba rozwiązania - oba są inne i mają inne możliwości. Ale porównując je pod kątem siebie i POLAKA - bardziej odpowiada mi patent Sony. Brak lagów, większa precyzja, adaptacja do gier bez względu na znajomość języka, możliwość wykorzystania praktycznie w KAŻDEJ grze. Po pokazanym tech demo, nie widzę problemu, żeby kontrolować tak przygodówki TPP, FPSy, slashery - o bijatykach czy racerach nie wspominam, bajer z RTS-em widzieliśmy. To imo zjada na śniadanie machanie rękami - a ile razy będzie nas bawić malowanie słonia ? I kto ma na tyle wyobraźni, żeby to zrobić przy użyciu wiader farby i szablonów?

Ja to widzę tak:

MS rozwinął ideę EyeToya, dodając nowości adekwatne do czasów: voice/face recognition, ale sama technologia opiera się na ogólnym wykrywaniu ruchu w przestrzeni, jest mało precyzyjna i skierowana na "fajne gierki na chwilę" dla casuali. Dokładnie jak ET Play.

Sony ET miało kilka lat temu, więc poszli dalej - rozwinęli ideę Wiilota, dodając precyzję i dorosłe pomysły, adekwatne do gier na swojej platformie (broń, walka, RTS). Jeśli PS3 wystarczy mocy, aby w pełni zaimplementować to w poważnych grach FPP/TPP, to nawet ja się skuszę - przeciwnik ruchu przed konsolą :) Wystarczy, że roztoczę w swym umyśle wizję God of War 4 z użyciem Motion Controlera... Toż to wycisk jak na porządnej siłowni :)

 

Milo nie komentuję - bo to wizja pewnego Piotrusia, który już nie takie cuda obiecywał. Poza tym jak chcę pogadać z dzieciakiem, to mówię do córki, a nie do TV. I nigdy nie wiem czego się spodziewać, w przeciwieństwie do predefiniowanych gadek i odruchów lalki z ekranu. Polecam każdemu.

 

A tak BTW: wczoraj czytając temat o E3 MS nałykałem się jadu, jak to MS zniszczył Sony Natalem i nie mają szans się podnieść...

I co? Nie tylko się podnieśli, ale oddali cios. I to imo bardzo celnie...

 

Grigori: świetny pomysł z tym rozkładanym kontrolerem. Obyś był prorokiem.

Odnośnik do komentarza
w przypadku czystego entairtement microsoft je sony na sniadanie.

Patrząc po reakcjach publiczności na co co działo się na scenie to raczej Sony zabawiło ludzi lepiej. U Sony więcej było żywych reakcji, jak salwy śmiechu dzikie okrzyki nie tylko po prezentowanych materiałach itd. U MSu było kulturalnie: prezentacja-> brawo i parę okrzyków -> prezentacja.

Dla mnie NATAL(+Milo) = PS Eye / Pałeczki Sony.

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

@Butcher

hehe będzie trzeba solidnej hali produkcyjnej, żeby móc grać w GOW4 przy pomocy tych pałeczek.

zamachy, obroty czy inne kilkumetrowe podskoki z kontrolerem nie przejdą w 99% mieszkań : D

 

@the m

największą salwę śmiechu wywołała zapowiedź FFXIV. mogliby sobie naprawdę dać już spokój z tą numeracją. hyhy.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

owszem, zgadzam się w pelni.

gry nie wymagające dużej zręczności spokojnie się sprawdzą z tymi kontrolerami. strzelanie z łuku naprawdę dało radę, podobnie jak wymachiwanie morgensternem. tak naprawdę nie pokazali tylko, jak rozwiążą poruszanie postacią na ekranie. przedstawienie trybu fps, nie dało mi pełnego obrazu.

Edytowane przez zimzvm
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...