Skocz do zawartości

E3 2009


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 630
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://video.ign.com/dor/articles/855949/m...note_60209.html

 

Genialne podsumowanie konferencji Micro. Nie mogę się doczekać odcinka o Sony ;]]]

Hahaha kozak, nawąchana ruda i gruby grający w Cod-a rozwalili mnie.

 

Gadki-szmatki o konferencjach a praktycznie o samym E3 nic. Czy ja wiem czy to był huczny powrót do korzeni, na pewno nie. Fakt że, się jeszcze nie skończyły ale główny zarzut to praktycznie brak nowych tytułów. Wszystkie gry które widzieliśmy w 90 % były znane przed targami. Gdzie nowe tytuły? Gdzie huczne zapowiedzi całkowicie świeżych tytułów? Fakt pokazano nowe projekty technologiczne jak Natalka i "magiczne pałki" ale na razie to przyszłość w dodatku, która mało mnie interesuje. Wg. mnie najlepiej wyszło PSP konkrety, masa nowych i to jakich tytułów i przede wszystkim po tym co zobaczyłem jestem skłonny pierwszy raz kupić przenośną konsolkę.

 

Jak dla mnie na razie wygląda to tak:

 

Jeżeli chodzi o konferencje zdecydowanie remis, nie liczę w ogóle Nintendo.

Najlepszy trailer bez dwóch zdań nowy SW (po cichu liczyłem zapowiedź na konsolę ;) wiem wiem impossible).

Najładniejsza grafika tu zdecydowanie U2.

Najlepszy tytuł; nowy Splinter Cell spodziewałem się cudu, ale nie aż takiego.

Największy szok tu znowu SC gra mnie po prostu powaliła. A także Forza 3 nie dość że wyjdzie szybko, to zapowiada się grubo.

Największe rozczarowanie; szczerze to Alan Wake nie dość że data premiery jest kosmiczna, to szczerze spodziewałem się cudów na kiju. A zobaczyłem tylko nowego Alone albo Silenta. Chodź dalej liczę na ten tytuł. Dalej GT5 tu nawet nie ma co komentować, tylko średniawy trailerek- wstyd.

 

Oczywiście jak najbardziej cieszy mnie nowy AC, ale tutaj byłem pewny gry. Bo pierwsza część mimo schematyczności, monotonii i tak podobała mi się cholernie.

God of War 3 nie komentuje, bo tutaj komentarze są zbędne. Obowiązkowy zakup i tyle, dla mnie to może być nawet GOW 1.5 HD a i tak to łykam. I podobnie sprawa wygląda z The Last Guardian-masakra !!! Niby trochę poprawek w stosunku do tego co wyciekło nie dawno, a wszystko wygląda o niebo lepiej.

Po za tym jak pisałem brakuje mi zapowiedzi nowych gier, no ale może jeszcze coś pokażą-zapowiedzą.

Liczę na jakiś gamepley z RDR, mogli by pokazać nowego Max-a Payne, gameplay z nowego PES-a 2010. Chcę zapowiedź The Bully 2 i SW: TFU 2 ;) . Nic tylko czekać i mieć nadzieję.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

rozpoznawanie ruchu od MS porpostu upraszcza sterowanie ejszcze abrdziej niz wii, teraz nawet uposledozny bedzie mógł grac, a poniewarz na swiecie jest masa ułomnych ludzi wiec zapewne znajda sie ludzie podobni do tych z filmiku ktorzy beda chcieli zmieniac koło samochodu machajac rękami XD i do takich ludzi trafi zabawka MS,

 

ja wole jednak precyzje i skomplikowanie jakie pokazało sony :P (chociaz patrzac na wii to prostosta MS moze im sie opłacic, chociaz nie trafi do bardziej zajadłych graczy)

Odnośnik do komentarza
Zeratul:

Niestety, zupełnie mi nie leży Twoja wizja. Nawet Nintendo rozumie że w grach potrzebne są przyciski, których nie zastąpi Ci komenda głosowa, ani machanie ręką. Wyobrażasz sobie krzyczeć "bang! bang! bang!" za każdym razem kiedy chcesz strzelić? Wyobrażasz sobie że jak machniesz ręką, to konsola bezbłędnie zrozumie w którego z przeciwników rzuciłeś tą ognistą kulą?

 

Niestety, ale w zakresie precyzji prototypu Sony jest uber kamerą MS, a to przekłada się na potencjalną złożoność gier na nim opartych. Na kamerce nie pograsz w FPP, nie strzelisz z łuku w jajka goblinowi i co tam jeszcze developer wymyśli. Prędzej takie pomysły i możliwości przyciągną mnie do tej formy rozrywki, niż minigierki oparte na detekcji jednego, czy dwóch charakterystycznych ruchów.

Takie dodatki jak wykrywanie głosu, czy rozpoznawanie twarzy to owszem, miły dodatek, ale niestety mydlenie oczu, bo to tylko soft, który jeśli Sony zechce, to odtworzy w parę tygodni na potrzeby własnego projektu - nic unikalnego czy rewolucyjnego.

 

Jezeli kamera od Microsoft potrafi rozpoznac twoja twarz, zeby cie zalogowac do xbox live, to znaczy, że jest precyzyjna. I po co mówić bang, bang zeby strzelić moze wystarczyć, ze tylko wyprostowany palec wskazujacy sie zegnie (tak jak zginam by pociagnac za cyngiel) by oddac serie z karabinu maszynowego.

By zmienic bron, wystarczy moze wsadzic reke do kieszeni. Pisanie, że nie da się zastąpić wciskania przycisków jest bzdurą. Można je zastąpić i można to zrobić za pomocą prostych pomysłów, albo może i nietypowych. Tu wlasnie wchodzi technologia, w którą Microsoft najwyraźniej pompował grubą kasę

 

Jasne, moge sie zgodzić, że na dzień dzisiejszy może rzeczywiście pałeczka jest bardziej precyzyjna od kamery, ale Microsoft zapowiada ją na najwcześniej jesień 2010, a do tego czasu może naprawdę jeszcze dużo się zmienić. Czytajac wypowiedzi ludzi którzy mieli okazję przetestować Natalkę w akcji widać nie przekonanie, ale poważne zainteresowanie. Co oznacza, że mamy naprawde do czynienia z wczesnym prototypem.

 

I sorry Grigori, może źle się wyraziłem. Mnie nie chodzi o to, że Microsoft pokazał urządzenie które jest super zaiebiste i zaawansowane i potrafi wszystko, a że Microsoft pokazał ideę urządzenia które ma szansę na nowa rewolucję w grach, w przeciwieństwie do Sony które tylko ulepsza patent wii lota dodając żarówki.

 

I w ogóle nie wspomnę, że cały patent z motion sensor to nie jest ukłon w stronę Hardcorowych graczy. To coś ma przyciągnąć casuali, którzy do tej pory wybierają Wii. Tak więc implementacja takich systemów do FPS, czy TPP to moim zdaniem zbędna rzecz. I jasne, może ciebie nie interesują proste gierki z Wii Fit, ale nie wiesz czy nie zainteresują twojej laski czy żony. Moja matka i Lisa już to chcą i wygląda na to, że po Wii zaraz odbiorą mi X360 :/

 

Mnie sama Natalka urzekła przedewszystkich przerzucaniem menu ręką i odpalaniem rzeczy głosem. Niby pierdoła i zbedny bajer, ale ja jestem leniwym człowiekiem i za takie cacko jest w stanie zapłacić dosyć duzo kasy :)

 

Będąc jednak bardziej poważnym powtórzę. Nie interesuje mnie co jest bardziej precyzyjne na chwilę obecną, a raczej to co będzie bardziej precyzyjne czy będzie dostarczało więcej fun w chwili premiery. Na dzień dzisiejszy idea i pomysł Microsoftu na rewolucję w grach wideo po prostu mnie zniszczyła. W lipcu premiera nowego Harrego Pottera może po nim będę pozytywniej nastawiony do różdzek.

Odnośnik do komentarza

Zeratul Ty akurat mieszkasz w USA i twój english is very well ale nie wyobrażam sobie Polaków mówiących i uczących się angielskich kwestii do obsługi tego urządzenia.Niestety u nas w kraju dalej wielu ma problem nawet po polsku poprawnie mówić...nie mówiąc już o ludziach starszych ,którzy w szkole spotkali się tylko np. z rosyjskim...

 

Za to sensor ruchu i rozpoznawania osoby to już wypas,choć dalej mam obawy jak to będzie wyglądać faktycznie w praniu we własnym pokoju.No chyba,że urządzenie będzie z kategorii drogie i wpakują w niego najnowocześniejsze kamerki w wysokiej rozdzielczości.Zobaczymy jak to się rozwnie,jest duży potencjał ale w chwili obecnej patent Sony choć to kalka Wii wydaje mi się bardziej realniejszy.

Odnośnik do komentarza

Zeratul nie wiem czy grałeś w Eyetoy ale tam już większość tych "bajerów" było, przerzucanie ręką nie jest zbyt wygodne ;) nie wiem jak wyobrażasz sobie włączenie filmu- machnij ręką 5 razy w lewo i 2 razy w dół, nie łatwiej tego padem zrobić??

Z rozpoznawaniem raczej nie powinno być problemu, mogą skorzystać z budowy ciała+skan twarzy to tego nie trzeba jakiejś wypasionej kamerki ^_^

Edytowane przez pleju
Odnośnik do komentarza

Zaciemnienie na tym forum jest ogromne.

Gość od kolorowych "żarówek" mówił wyraźnie że to prototyp i tak to nie będzie wyglądać ale co tam, po co słuchać...

Poza tym Zeratul już wie że kamera będzie wszystko rozpoznawać i działać bezbłędnie mimo iż ma to wyjść na jesieni 2010 roku.

Rozsądnie to tu tylko Jacobss tworzy!

Odnośnik do komentarza
Zeratul nie wiem czy grałeś w Eyetoy ale tam już większość tych "bajerów" było, przerzucanie ręką nie jest zbyt wygodne ;) nie wiem jak wyobrażasz sobie włączenie filmu- machnij ręką 5 razy w lewo i 2 razy w dół, nie łatwiej tego padem zrobić??

Z rozpoznawaniem raczej nie powinno być problemu, mogą skorzystać z budowy ciała+skan twarzy to tego nie trzeba jakiejś wypasionej kamerki ^_^

 

Dokładnie. To nawet mój laptop potrafi.

Odnośnik do komentarza
Wszystko to fajnie wygląda w spreparowanych warunkach konferencji prasowej (mówię o obu wynalazkach), a jak będzie, to przekonamy się w praniu. Każdy ma swoją wizję, a co się z tego zrealizuje, dowiemy się za rok najwcześniej.

 

Ja nie sądzę bym kiedykolwiek się przekonał do tej formy sterowania, bo siadam do gry by się odprężyć, nie zmęczyć. Musiałbym dostać wybitne gry, w swojej kategorii na poziomie dzisiejszych must-have'ów, a nie zabawki pozbawione głębi, czy sterowanie menusami. A opierając się na tym co widziałem, to Sony jest bliższe tego kierunku.

 

Dokladnie. Wszystko wyjdzie w praniu. I po raz kolejny napiszę, liczyć się będzie efekt końcowy. Jeżeli Microsoftowi wyjdzie tylko lekko ulepszony Eye Toy i Live Vision to kij im w tyłek. Mnie chodzi o konkretną umiejętność zastąpienia Wii lota i deski Wii Fit. Jeżeli nie dokonają tego to ja im podziękuję. Dlatego nie interesuje mnie tak bardzo to co Sony pokazało, bo powtarzając jest to tylko rozwinięcie wii lota czyli dla mnie jako posiadacza Wii nie jest to nic genialnego.

 

@da$io umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania.

Odnośnik do komentarza

Obydwie konfy bylo wporzadku. 2 wibratory nawet mi sie spodobaly , pisanie , walka przy uzycia oreza czy inne po(pipi)ki do mnie trafily :)

-O Uncharted nie musze sie wypowiadac bo to chyba kazdego zmiarzdzylo ,

-MAG to akurat gra nie dla mnie ,za sieciowkami nie przepadam a w tej bede musial poruszac sie w srodowisku w ktrym bedzie asa ludu-noobow ktory beda chcieli mi skutecznie uprzykszyc rozgrywke ,

-Agent od R*? Moze byc zacnie ,ale konkretow brak,

-FF XIV w ogole mnie nie kreci , nadl czekam na zapowiedz jakegos Dragon Questa na PS3 :)

-Nie lubie samochodowek wiec GT5 tez mi lata kolo ptaka,

-TLG to jest wlasnie gra na ktora czekalem ,tosamo GOW3 - MIAZGA!

Zaluje tylko ,ze PSP GO! i TrICO wyplynely przed konfa ,bo ludzie by nie narzekali na to ,ze praktycznie wszystko wiedzieli co bedzie na niej...

 

A co do Natal'i to dopki nie zobacze tego w realu to nie uwieze , trailer to sobie moga niezle zmontowac ,a na scenie ciekawe czy wszystko by tak pieknie szlo.

Tyle. :rolleyes:

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza
Mnie tylko zastanawia, jakie były by komentarze gdyby to Sony wyskoczyło z tym Natalem. A MS z dildami

Masz na myśli że fanboje ?

Bo ja sam jestem tylko posiadaczem PS3 i pierwsze co mi przyszło na myśl tego kolorowego mikrofonu to dildo :P.

A Natalia to rzeczywiście bardzo nikczemny projekt, dla nikczemnych dorosłych .... .

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Tym wszystkim gardlujacym o rewolucji MS polecam kupic tych kilka gierek do Eye Toya, ktore sa na PSS.

 

Szczegolnie polecam te kulke, ktora trzeba przeprowadzac przez labirynty trojwymiarowe.

 

Nagle okaze sie ze Sony ma te rewolucje dawnoooo za soba.

 

Rozpoznawanie glosu? Twarzy? Na to sa licencje, ktore mozna kupic i skustomizowac soft na dowolny sprzet w trimiga. Najwazniejsze to wyprodukowanie czegos co da rade, sprawi przyjemnosc i nie bedzie na sile na konsolce.

 

Odnośnik do komentarza
Mnie tylko zastanawia, jakie były by komentarze gdyby to Sony wyskoczyło z tym Natalem. A MS z dildami... myślę że Sony ma wierniejszych fanów i głośniejszych fanbojów, myślę że zdania znacznej części z Was zmieniły by się o 180stopni. Ale to tylko moja jadowita myśl.

Ja zmierzałem do tego, że gdyby Sony pokazało Natal, to krzyczelibyście jaka to rewolucja, technologia na następne 5 lat 10lat, rewolucja itd - złego zdania nie można było by o tym powiedzieć.

A gdyby MS wydał te Dilda, to naśmiewalibyście się z tego - marna podróba Wii, itd.

Mnie powiewa jedno i drugie, zauważam że dla czystych casuali lepsze będzie Natal, dla średnio-zawansowanych Casuali lepsze będzie DILDO SONY.

Tak wiem, fanbojstwo działa w 2 strony. Już sobie idę.

<ironia_mode/on>

Następnym razem walnij komentarz, że za czasów PSXa było lepiej, nie było odmiennych zdań, nie było Xboxa - Świat był lepszy

<ironia_mode/off>

Edytowane przez Jordan23Carolina
Odnośnik do komentarza

Kilka stron tematu i ciągle o tym samym. Za przeproszeniem pier$%#cie o tym jak Wam się konferencje, a tak naprawdę moglibyśmy to sprowadzić do jednego - moje zabawki są lepsze od Twoich i ch*j. Na szybko napiszę moje spostrzeżenia.

 

1. Bajery do konsoli.

a) MS, czyli jego Project Natal i pedofilski chłopiec. Dla mnie to krok naprzód, ale dla hamburgerów, a nie dla przeciętnego polaka... już widzę jak dzieci grają z rodzicami w to jak będzie pewnie kosztować grubą kasę, nie będzie miejsca na to w domu (chyba, że każdy z Was mieksza w apartamencie) i przeciętny Jaś Kowalski z gimnazjum będzie wydawać okrzyki po angielsku... sory, ale tak się tym podniecacie tylko nie patrzycie realnie to jest przyszłość, a nie coś co będzie za rok czy dwa... pewnie zanim to się sprawdzi będzie już PS5 i X2040.

Podobnie z symulatorem pedofila. Przepraszam już widzę jak spędzam te wieczory rozmawiając o tym czy wirtualny chłopiec odrobił lekcje... to samo przyszłość, a teraz to wielkie (pipi). I zapominacie o najważniejszym w obu przypadkach dostaliśmy ładne filmiki i miałbym zwałe jakby się okazało, że to było wszystko spreparowane :P

b) Sony Potter i jego różdżki to największy fail ich konferencji. Widzieliście tego kolesia? Jak się zacinał? Nawet nazwy nie mieli wymyślonej. Nie wspominając o tym, że na początku myślałem, że już nigdy nie trafi rakietą w tą piłkę. Podobało mi się, że pokazali wykorzystanie np. w strategii ale przygotowanie tej prezentacji było słabą odpowiedzią na MS...

 

2. Net

a) MS - masa możliwości - ogladanie filmow, seriali tylko powiedzcie mi jedno... kiedy będziecie mogli korzystać z tego w Polsce? facebook, twitter itd. no masakra tylko kto będzie tego używać? Jakieś napalone nastolatki?

b) Sony - było coś nowego? Konferencja Sony tak mnie wynudziła, że oglądałem kątem oka i sam nie wiem czy coś dodali do swoich usług, ale chyba nie...

 

3. Gry

Tutaj nie będę analizować, bo to kwestia gustu kto jakie gry lubi, ale dla mnie targi tego typu powinny być jedną wielką prezentacja nowych zapowiedzi, gameplayów itd. Sory nie interesuje mnie jakieś gadanie o liczbach, ogladanie tony hawkow i lucasow... wiem, że to ma być show, ale oczekiwalem czegos innego. Chyba najbardziej pozamiatał mną Uncharted 2, nawet jak ktoś nie lubi Tomb Raiderow nie wierze ze nie byl pod wrazeniem! Przeciez to wygladało obłędnie. Kupiłem konsole Sony ze względu na gry i muszę powiedzieć, że X360 nie przekonał mnie swoimi tytułami. Dlatego kończe fanbojowsko. Mam gdzieś jak gry się sprzedają pokażcie mi gry z taką grafą na X360? Wolę Sony, które wydaje oryginalne i mega dopracowane tytuły pod względem grafiki niż super halo 10 i L4D, które gram na kompie.

Jestem zawiedziony konferencją Sony, bo mimo wszystko niczego nowego się nie dowiedziałem i nudziłem się nie licząc momentów, w których pokazywali gameplay gier na ktore czekam.

 

PS: Zgadzam się z kims kto napisał o tym, że nie ma sensu licytować sie grami. Juz widze jak wierni fanboje X360 ściagaja piraty, graja godzinami i pozniej sie chwala ile to oni maja. Nie mowie, ze jak tak nie robilem za czasow psx i ps2, ale chodzi mi o to ze teraz na ps3 mam sporo gier i tez w czym wybierac, a czas nie pozwala mi na przejscie 10 zakupionych juz kilka miesiecy temu gier, wiec mam gleboko w czerni fakt kiedy wyjdzie dany tytul no-life'y.

Odnośnik do komentarza
Tym wszystkim gardlujacym o rewolucji MS polecam kupic tych kilka gierek do Eye Toya, ktore sa na PSS.

 

Szczegolnie polecam te kulke, ktora trzeba przeprowadzac przez labirynty trojwymiarowe.

 

Nagle okaze sie ze Sony ma te rewolucje dawnoooo za soba.

 

Rozpoznawanie glosu? Twarzy? Na to sa licencje, ktore mozna kupic i skustomizowac soft na dowolny sprzet w trimiga. Najwazniejsze to wyprodukowanie czegos co da rade, sprawi przyjemnosc i nie bedzie na sile na konsolce.

Kamerka Live Vision tez cos takiego potrafi... i co z tego? Chyba nie zrozumiales idei Natal, skoro widzisz tylko prowadzenie albo odbijanie piłeczek.

Eye Toy jak nic rozpoznaje ruch w 3D, ba wg, zapewnien Kena wszystko na PS3 jest w 4D wiec Eye Toy też rozpoznaje w 4D!

 

Rozpoznawanie glosu? Twarzy? Na to sa licencje, ktore mozna kupic i skustomizowac soft na dowolny sprzet w trimiga. Najwazniejsze to wyprodukowanie czegos co da rade, sprawi przyjemnosc i nie bedzie na sile na konsolce.

 

wow... czemu wiec nie poprowadzisz nas wodzu i skonstruujesz softu i sprzetu w trimiga?

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...