Skocz do zawartości

PPE.pl - portal graczy


Rekomendowane odpowiedzi

dobra jesli napisales po raz pierwszy to znaczy że jakiś inny newsman pisze to co chwile bo przy prawie każdym newsie o GTA5 widze polskie tłumaczenie

 

ale oprocz tego to nic cie nie tłumaczy, mogłeś na 10 innych sposobów uniknąć powtórzenia nie kalecząc przy okazji jej nazwy okropnymi tłumaczeniami

 

czy nie widzisz jak głupio to wygląda?

 

to jest nazwa własna gry (to sie tyczy wszystkich nazw gier) a nie zwykły zlepek słów po angielsku, nie powinno sie tego tłumaczyć, wyobraź sobie świat w którym każda nazwa była by tłumaczona na polski <_<

 

i akurat padło na ciebie ale pisze to głowie do osoby która co chwile nadużywa tego tłumaczenia

 

 

EDIT

pozatym nie kłam ze pierwszy raz, tutaj też tak napisałeś

http://www.ppe.pl/news-18047-Do_Los_Santos_szybko_nie_zawitamy.html

 

roger też nie lepszy

http://www.ppe.pl/news-17028-Rozczarowujaca_sprzedaz_Max_Payne_3.html

i tutaj

http://www.ppe.pl/news-11465-Prezes_THQ_o_trailerze_GTA_V.html

 

 

 

23051498.jpg

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, czego Wy się tu czepiacie, to dramat. "Tnie w ch..ja" tak Was poruszyło ? Nie rozumiem porównania do Wyborczej czy IGNu, od kiedy to PSX Extreme (czyli idąc dalej, też PPE) jest zwykłym, sztywnym pismem, stawiającym na suchy profesjonalizm ? Z jednej strony narzekanie na to, jak PE się zmienia i robi nudziarskie, z drugiej oburzenie przez przekleństwo w tytule newsa.

 

Już pomijam to, że pewnie znalazłbym parę rodzynków z Wyborczej, ale nie czas i miejsce na to.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

http://www.ppe.pl/news-19626-Afera_z_pewna_okladka.html

 

Wielu fanów serii z niezadowoleniem przyjęło niedawno ujawniony projekt okładki BioShock Infinite. Tłumaczą, że jest 'generyczna', idzie po linii najmniejszego oporu. Irrational Games postanowiło odpowiedzieć na te zarzuty.

 

 

generyczny

1. inform. możliwy do użycia w szerokim polu zastosowań, akceptujący różne typy argumentów, przetwarzanych danych itp.;

2. lek generyczny - tańszy odpowiednik leku oryginalnego; lek odtwórczy; generyk; zamiennik

 

Widzę że przyjęliście jakiegoś asa anglistyki.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale słowo właśnie dlatego jest zapisane w ten sposób - zostało wzięte w cudzysłów, ma nawiązywać do polskiego znaczenia nie w bezpośredni sposób. Okładka jest odtwórcza, szablonowa, robiona według popularnego wzoru z mało oryginalnym z wyglądu bohaterem z gnatem, nie patrzącym w kierunku gracza. Na tej samej zasadzie użyłem tego słowa, na jakiej używa się np. 'kustomizacji' - akurat w ogóle nieistniejącym w języku polskim, ale nierzadko przekazującym sens lepiej niż "personalizacja" albo "grzebanie w ustawieniach". Albo 'ficzer' zamiast 'atrakcja'.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Biję się w pierś. Wyniki już są tylko z racji prac nad usprawnieniem portalu (tak, tak wychodzimy w końcu z bety), wyleciało mi to zupełnie z głowy. Jutro wyniki pojawią się na PPE.

 

Niestety jak widac Beta jest nadal tak jak byla, poza tym gdzies pisano, ze maja byc jakies wieksze zmiany i nowosci, a jakos nic nie widac.

Fajnie byloby gdyby strona byla zintegrowana z forum - tzn. konta byly polaczone i np. po kliknieciu na usera pokazywalo sie forumowe info o nim. Chyba, ze wolicie zrobic osobne konta userow na portalu z ewentualnym odnosnikiem do konta na samym forum - tak czy tak byloby fajnie gdyby mozna bylo dodac mozliwosc ich edycji/przegladania.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

@saptis: z łączeniem kont raczej nie przejdzie, bo to dwa odrębne silniki. A nie chcemy uzależniać się od IPB (bo można praktycznie tak zrobić), bo wystarczy, że oni coś pozmieniają i mogą być problemy wtedy na stronie.

 

@Tokugawa1982: sprawdzimy, aczkolwiek prośba - FF jest już w wersji 18.0, a jednak lepiej nam nanosić poprawki na stronę, gdy sprawdzamy je na aktualnych wersjach przeglądarek.

Odnośnik do komentarza

Zamiast szlifować technikalia, niech sie ktos zainteresuje poziomem niusów zamieszczanych na portalu. Bo ostatnio, to coraz częsciej jakieś kpiny z czytelników. Choćby przebłysk geniuszu jakiegoś typa z dzisiaj: http://www.ppe.pl/ne...pol_Hunter.html Kolo drugi raz wżyciu chyba wszedł na YT i właśnie zobaczył fanowskie wideo. Kurwa, jak można az tak gardzić ludźmi, publikując tak przerażająco z dupy wzięte niusy. Na miejscu Draka (czyli lidera Huntera) podałbym autora tego niusa do sądu pod zarzutem znieważenia. Przeciętny gimnazjalista przygotowujący sie do pracy domowej, wszedłby na wiki i niczym ekscentryczny naukowiec z hollywoodzkiego filmu, odkrył sekret, że płyta z rzeczonym kawałkiem pojawiła sie jeszcze przed premiera gry. Ale po co w ogóle sprawdzać o czym się pisze, jak liczy sie wierszówka za niusa i może za ilość odsłon. A wiadomo, te najdurniejsze wpisy przyciągają najwięcej czytelników.

A takich wtop, jak powyżej opisywany pseudo-nius jest ostatnio coraz więcej. Onet może sie poczuc zagrożony

Edit: Buhahaha jakiś hakier usunął ten wiekopomny nius :D Aleciał on tak

Assassin's Creed III okazał się świetnym zwieńczeniem sagi o skrytobójcach, zostając najbardziej kasową odsłoną serii i zbierając bardzo wysokie oceny. Kurz po październikowej premierze gry Ubisoftu już dawno zdążył opaść, jednak dobre gry mają to do siebie, że jeszcze przez długi czas rozpalają wyobraźnię graczy...

 

Polski zespół muzyczny Hunter, zainspirowany losami Connora przedstawionymi w trzecim "Asasynie", napisał utwór zatytułowany Trumian Show, który w połączeniu z obrazami z produkcji Francuzów, potrafi dać mocnego kopa. Cały materiał do obejrzenia / odsłuchania poniżej:

Edytowane przez dee
Odnośnik do komentarza

Już jestem. Tę informację wrzuciłem ja, otrzymując wcześniej na ten temat cynk od kogoś innego. Wychodzi więc na to, że otrzymałem błędne informacje odnośnie tego materiału. Nie będę jednak zwalał, bo w końcu sam to wrzuciłem. Dlatego news został przeze mnie usunięty jeszcze przed twoim wpisem tutaj.

 

A poza tym zdecydowanie przesadzasz, gdyż podobnych "wpadek" raczej nie notujemy. Gdyby tak było, temat ten pękałby w szwach ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...