Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

On 5/19/2019 at 7:40 PM, Grzegorzo said:

jestem w połowie jedynki to może przed Tobą skoncze xd

dzieki

Skończyłem całą. Od 80% zaczyna się ciekawy finał, myślę, że wrócę go tego fragmentu jeszcze.

Co do "30 lat później", to na pewno przeczytam, ale teraz chwila zmianu tematu na "bracia Karamazow". Tu pewnie tak szybko nie będzie się czytac

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja znajduję to za całkiem zabawne: Rozi daje plusik za Ellisa i w gruncie rzeczy powieść, która jest anarcho-krytyką współczesnego kapitalizmu/konsumpcjonizmu, a żydostwem nazywa prozę Josepha Rotha, który był krytykiem komunizmu oraz nacjonalizmu (i fanem monarchii, hehe). Nic, że przede wszystkim jest też ważnym kronikarzem swoich czasów i imo zawsze ciekawym autorem, jeśli chodzi o austriacką literaturę.

It's just Rozi things.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Shinian, daj znać jak dzienniki z getta łódzkiego, jak już przeczytasz.

 

Z książek około holocaustowych ja zakupiłem ciekawą pozycję: "Przez ruiny i zgliszcza...", książka pisana w latach 1945 - 1947, czyli napisana na świeżo, przez polskiego Żyda dziennikarza, który wędrował po nieistniejących już gminach żydowskich, poruszając się z paszportem angielskim dla swojego bezpieczeństwa i na potrzeby pracy reportersko-dziennikarskiej.

 

Oraz pozostałe nabytki, aktualnie czytany Bóg Urojony, przeczytany komiks Berlin. Miasto Kamieni, polecam

 

IMG201906_qsnhqew.jpg

 

IMG201906_qsnhqes.jpg

 

IMG201906_qsnhqea.jpg

 

IMG201906_qsnhqwp.jpg

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Manor napisał:

przez polskiego Żyda dziennikarza, który wędrował po nieistniejących już gminach żydowskich, poruszając się z paszportem angielskim dla swojego bezpieczeństwa

Wędrował po Polsce? Dla jego bezpieczeństwa? Czemu Żydzi w PRLu mieli czuć niebezpieczeństwo?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...