Skocz do zawartości

-==Pochwalcie się :)==-


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 12:28, LukeSpidey napisał:

@KmiotDaj znać jak Abominacja Simmonsa. Przeczytał Terror i mam ochotę na więcej. 

Nie wiem czy jeszcze Cię wątek interesuje, więc krótko.

Jeśli spodziewasz się czegoś na podobieństwo Terroru, to się rozczarujesz. Ja się w sumie spodziewałem, bo opisy to sugerowały. Do tego podobne okoliczności przyrody, które mogłyby udźwignąć tego rodzaju historię. Ale opisy są mylące.

Abominację mógłbym podzielić na trzy części - pierwsza jest bardzo spokojna, taka trochę wręcz detektywistyczna, pełna rozmów, zbierania informacji i przygotowań. Druga część jest bardziej "przygodowa", a trzecia to już thriller. Dopiero w połowie książki zaczyna pojawiać się jakieś napięcie, ale w porównaniu z Terrorem to dziecięca igraszka. Muszę zaznaczyć, że to nadal świetna książka, szczególnie jeśli lubisz tematykę alpinizmu, ale w porównaniu z Terrorem to jednak - według mnie - klasa niżej. No i intryga w sumie mnie miło zaskoczyła (co w dużym stopniu wynikało z moich mylnych oczekiwań przed lekturą), ale ostatecznie skończyło się trochę poniżej potencjału.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@tomasz_sromasz

Ile dałaś za przewodnik Collinsa? 
Widać, że z drugiej ręki. 
Teraz zapnij pasy- była ponad pół roku temu akcja dodrukowania tej pozycji. Masz 1 wydanie które ma problemy z kolorami.

Dałem coś koło 70 za nówkę. A na Allegro ludzie to kupowali po 350zl :kaz:

Czekałem dobry rok, bo w jakimś sklepie mi sprzedali info ze będą drukować. Już byłem bliski kupienia oryginału w języku ang, bo 350 bym nie dał.

 

https://tantis.pl/ptaki-przewodnik-collinsa-p2985622?utm_source=google&utm_medium=css&utm_campaign=TantisCSS3&gclid=EAIaIQobChMIxLn0kIDB7wIViamyCh1tKAYJEAQYAiABEgKFovD_BwE

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

"Deadpool, Marvel NOW!", to jedna z tych ,,najlepsiejszych", najbardziej ambitnych, barwnych i bardzo ciekawie napisanych serii z tej linii wydawniczej Uniwersum Marvela, jakie w jej obrębie powstały; chodzi mi rzecz jasna o wydania polskie od Egmont Polska. Jakiś czas temu, kupując brakujące tomy 2 i 5, udało mi się ostatecznie skompletować oderwane od reszty przygody najemnika z nawijką, które zaprezentowało nam Marvel NOW!. 10 tomów wskoczyło na należyte miejsce na mojej geekowskiej półeczce. Teraz można kompletować coś innego z tej linii, a potem zająć się "Marvel NOW 2.0!"... Mówiąc pozytywnie w tym względzie... ,,jest tego w srocz".:banana:

 

spacer.png

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2021 o 20:23, Absolem napisał:

Książkowa wersja mojego ulubionego filmu z gatunku SF. W 92 miałem pierwsze wydanie ale pożyczyłem jakiemuś koledze huikowi który nie raczył oddac tak więc twarda oprawa cieszy bardziej niż to tanie poprzednie wydanie. 

 

20210326_201929.jpg

 

Ooo wlaśnie miałem o tym pisac, że wyszła reedycja tej ksiązki. Mam to pierwsze wydanie o którym wspominasz, jak i pierwszą oraz trzecią część. Wrzuciłbyś pare fotek grafik jakie znajdują się w środku? Nie mogę znaleźc nic na necie a ponoc Komuda je robił. Przymierzam się do zakupu, bo wydanie jest bardzo ładne no i Cholewa tłumaczył.

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Tak, "Obcy/Obcy 2", czyli powieściowe wydania dwóch z czterech podstawowych filmów z "Uniwersum Obcy", ukazały się w Polsce w świetnej oprawie wydawnictwa Vesper. Te tytuły przeczytałem, jednak nie mam ich w kolekcji od Vesper; tak oto prezentuje się moja mini-biblioteczka książek tego wydawnictwa... I byłbym zapomniał, Vesper zawsze dodaje do danego tytułu klimatyczne zakładki!... Które kolekcjonuję!

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

spacer.png

 

A co tam, weszło... Szykuje się nader ambitna literatura! A dlaczego? W końcu na naszym rynku pojawiło się solidne popularnonaukowe coś, dość grube i konkretnie napisane dzieło ufologiczne, które wzbogaci wiedzę fascynatów tym tematem w naszym kraju!  

 

,,Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii”. - A. C. Clarke

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...