Skocz do zawartości

The Wire


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Masorz napisał:

Nie istnieje lepszy.

<angry Vic Mackey noises>

 

The Wire, The Shield, The Sopranos - tak wygląda numer jeden na podium "najlepsze seriale telewizyjne jakie powstały i nic lepszego już raczej nie zobaczysz w swoim życiu". Kolejność dowolna, wszystkie trzy to najczystszej próby złoto.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.09.2021 o 14:03, Il Brutto napisał:

The Shield > The Wire

 

Lol.

 

Nie no gusta są różne, ale nawet patrząc obiektywnie na tzw. production value, to to są dwa różne światy, gdzie Shield bliżej do CSI, niż tuzów świata seriali.

 

No nie przepadam za tą serią, bo przez takie hasła, jak w tym temacie, nastawiłem się na arcydzieło, a dostałem ambitnego średniaka z kilkoma ciekawszymi rolami i wątkami oraz mnóstwem nijakich wypychaczy.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Właśnie jak zaczynałem przygodę z serialingiem to widziałem często shield vs The wire ale już właśnie w pierwszym odcinku shielda na myśl przychodziły mi na myśl takie seriale jak to csi które wspomniałeś xD I jeszcze jakaś śmieszne ujęcia tam były co mnie odrzuciły od dalszego oglądania. No może dam kiedyś 2 szansę ale czy po the wire ma to sens? Nie wiem

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Pupcio napisał:

Właśnie jak zaczynałem przygodę z serialingiem to widziałem często shield vs The wire ale już właśnie w pierwszym odcinku shielda na myśl przychodziły mi na myśl takie seriale jak to csi które wspomniałeś xD I jeszcze jakaś śmieszne ujęcia tam były co mnie odrzuciły od dalszego oglądania. No może dam kiedyś 2 szansę ale czy po the wire ma to sens? Nie wiem

 

Ok zoomer.

Masz w tej chwili obejrzeć The Shield.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Dahaka napisał:

Nie no chlopaki nie kompromitujcie sie z tymi porownaniami do CSI. Wiadomo ze The Wire to jest klasa sama w sobie, ale The Shield to tez kawal poteznego serialu.

 

Umówmy się, że przestaniemy, jak Wy przestaniecie się kompromitować porównywaniem go do seriali z najwyższej półki.

 

  

W dniu 6.11.2021 o 17:50, Pupcio napisał:

No może dam kiedyś 2 szansę ale czy po the wire ma to sens? Nie wiem

 

Sens zawsze jest, bo wartość rozrywkową ten serial ma (nie wszystko musi być od razu arcydziełem, z takim nastawieniem byłoby strasznie trudno oglądać większość produkcji telewizyjnych), w najgorszym wypadku utwierdzisz się w przekonaniu, że to nie dla Ciebie i przerwiesz tym razem już na dobre.

 

Nie bójmy się napisać, że The Wire też miało słabsze momenty, kiedy faktycznie nie byłoby ujmą postawić go obok The Shield (Hamsterdam, brat Mouzone i inne tego typu "odloty", a cały ostatni sezon niestety zalicza zjazd formy). Dlatego też koniec końców, dla mnie król jest jeden, niekwestionowany.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Pierwszy i drugi sezon, to jest proszę państwa, szczyt wytwórstwa serialowego, wyraziste postaci (tak się właśnie idealnie wprowadza wątki homoseksualne), klimat śledztw, klimat dirty fuckin' Baltimore, Lester :obama: Stringer :banderas:McNulty :problem:, Polaki z drugiego sezonu (końcówka ;_;), no miazguchna. Ale...

 

...od miesiąc nie mogę popchnąć 3 odcinka 3 sezonu, w zasadzie wszystkie wątki pozamykane (no jest niby Avon, ale to już było w pierwszym), i musiałem odpocząć :pechowiec: Nie czuć tego pieprzu; dla mnie serial mógł mieć tylko te dwa sezony (sam jestem miłośnikiem właśnie takich skondensowanych - jeden sezon, maksymalnie dwa). Pytanie jest jedno - będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...