Skocz do zawartości

Pytania różne i różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Taki sam, jak wszystkich Pokemonów od początku, tylko dodatkowo V generacja jest dużym odświeżeniem dla całej serii i gra się naprawdę wyśmienicie. Zaczynasz w małym miasteczku z jednym Pokemonem na lvl 5, dostajesz kilka Pokeballi i przed Tobą cały kontynent, ok. 150 różnych Pokemonów do złapania, 8 odznak do zdobycia, jedno Elite 4 na końcu, setki walk po drodze. To niesamowicie wciągający jRPG z turowym systemem walk.

 

Różnice? Zawsze najważniejsza różnica to różne Pokemony, które spotykamy w trakcie naszej wędrówki. W białej wersji spotkasz takie Pokemony, których nie ma w Black i na odwrót (tyczy się to wszystkich Pokemonów, od tych płotek po jedną z dwóch legend). Oczywiście są takie, które spotkasz w obu wersjach, niemniej jednak by złapać całą generację potrzebujesz się wymieniać z drugą wersją. Drugą dużą i chyba ostatnią różnicą w tej generacji jest obecność White Forest/Black City zależnie od wersji. W lesie można nałapać dużo Pokemonów z poprzednich generacji (jest też kilka ekskluzywnych dostępnych tylko w lesie), w Black City za to jest dużo silnych trenerów z którymi można walczyć codziennie.

http://serebii.net/b...xclusives.shtml <- tutaj masz ładną tabelkę w której wersji jakie pokraki spotkasz. Ogólnie polecam tą stronkę, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania dot. gry przed i po jej zakupie :).

 

 

Teraz pytanie ode mnie, o Europę Universalis III na PC. Mam oryginał z pomarańczowej kolekcji czy coś takiego i wygląda to tak (spoiler bo duże):

 

euiiimoja.png

 

 

A czytałem sobie jakieś fora i ludzie mają takie coś:

 

 

september1455.png

 

 

 

To co ja mam wygląda plastikowo i sztucznie, nie ma podpisów państw, a mapa na tym drugim screenie wygląda prawie jak prawdziwa mapa wyjęta z jakiejś klasy do geografii :(. Dlaczego ja tego nie mam i jak to naprawić? Ja mam jakąś inną wersję EUIII czy co? To są jakieś mody?

 

EDIT: Chyba już wiem, ale mógłby ktoś potwierdzić, czy mam rację. To dodatki (a chyba właśnie ostatni) tak zmieniają tę grę?

 

Dobra, już wiem wszystko. To co ja wkleiłem to screen z czystej EU III, ew. takiej z tymi pierwszymi trzema dodatkami (In nomine, Heir to the Throne i Napoleon's Ambitions) oraz screen z ostatniego dodatku Divine Wind (jest jeszcze dodatek Rome i dodatek do dodatku (?) Vae Victis).

Swoją drogą niezły burdel jest z tymi DLC. EU III Complete daleko jest do bycia kompletną, ma tylko 2 z 5 (6?) dodatków, EU III Chronicles dopiero jest w miarę pełną edycją (ale i tak jest jeszcze osobna złota edycja z dodatkiem Rome).

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dla mnie Black/White to najlepsza odsłona, ponieważ posiada najbardziej dynamiczne walki (wszystko dzieje się szybko, no i dodatkowo dodano fajne animacje pokemonów), muzyka jest bardzo dobra, gra nie jest tak łatwa jak wcześniejsze części, po "skończeniu" gry, czyli pokonaniu Elite 4 jest MASA rzeczy do zrobienia i serio nie można się w tej grze nudzić.

 

Teraz mam nabite 50h, ale wiem, że pewnie jeszcze drugie tyle nastukam.

Odnośnik do komentarza

No mówię, niby Pokemony takie jak poprzednie, ale pyka się w nie duuuużo przyjemniej. Do tego stopnia, że po przejściu moich White'ów nie byłem w stanie najnowszego nabytku, czyli LeafGreen :(. W tej edycji nie ma już praktycznie nic, co by irytowało. Walki są szybkie, świat urozmaicony i ciekawy, nie ma monotonnych miejsc, gdzie przesz przed siebie po prostej drodze i tylko walczysz z kolejnymi trenerami, ciągle się coś dzieje, jest co oglądać. W jaskiniach czy lasach są lekarze, którzy za darmo leczą twoje Pokemony (nie trzeba sto razy wracać do PokeCenter przy przechodzeniu jaskinii), jeśli brakuje Ci levelów można dość łatwo na Audino go nazbierać itd. Mnóstwo małych usprawnień, które stworzyły niesamowitą generację.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję adresu dobrego, zaufanego zagranicznego sklepu, sprzedającego gry na PS3 w języku angielskim, wysyłającego bez większych problemów do Polski, opcjonalnie przyjmującego Paypal'a. Ku.rwica mnie strzela jak muszę grać w jakieś je.bane polonizacje i nie mam nawet możliwości ustawienia sobie oryginalnej wersji językowej.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję adresu dobrego, zaufanego zagranicznego sklepu, sprzedającego gry na PS3 w języku angielskim, wysyłającego bez większych problemów do Polski, opcjonalnie przyjmującego Paypal'a. Ku.rwica mnie strzela jak muszę grać w jakieś je.bane polonizacje i nie mam nawet możliwości ustawienia sobie oryginalnej wersji językowej.

Mozesz podać jakie to gry nie mają oryginalnej ścieżki ?

Teraz mnówstwo gier ma ustawiony z automatu język taki jaki jest w XMB, więc wnioskuje że ty masz po polsku.

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nudzi mi się trochę po robocie i w weekendy, ile można w Internecie siedzieć. Na PS3 nie mogę patrzeć, a na dodatek na TV w salonie ciągle ktoś się czai (mieszkam u rodziny w Anglii), więc granie na tym sprzęcie odpada. Myślę, by sobie PS2 skołować. I tutaj pojawiają się pytania:

 

- gdzie w UK kupić jakiś niedrogi i dobry SD TV? Granie na telewizorze Full HD w gry na PS2 mija się z celem. Ktoś w ogóle sprzedaje jeszcze takie technologie?

- gdzie w UK kupić PS2? Warto brać używane (cały czas lasery padają jak muchy?), czy może rozejrzeć się za nowym? Ile kosztuje dzisiaj PS2 (nowe i używane)?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zastanawia mnie ostatnio jedna rzecz: czy PES na PS2 od PES6 się cokolwiek zmienia? Oczywiście nowe menusy, składy to pewnik, ale chodzi mi o zmiany w rdzeniu gry. Za czasów PS2 pamiętam jak co pół roku (wyjście WE w Japonii a potem PES) czytało się ogromne artykuły o tych delikatnych zmianach w gameplayu z części na część... teraz się zastanawiam, czy po wyjściu current-genów KONAMI po prostu olało sprawę i co roku tylko wrzuca nowe składy czy jednak coś grzebie w grze?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...