Skocz do zawartości

Avatar


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

jutro chce sie wybrac na Avatara i mam dylemat. isc na seans "zwykly" czy w 3D? ogladal ktos ten film w 3D? poleca czy odradza?

jeszcze pytanie,przecież chyba kilkanaście razy padło w tym temacie,na każdej stronce o filmach o tym piszą i sam Cameron to wspominał-ten film ma sens only in 3d bo do tego był od podstaw tworzony.

 

I chyba byłbyś pierwsza sobą w tym temacie i jedną z nie wielu co zobaczyła by go w kinie w 2d.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Jestem po dzisiejszym seansie 3d .

Caly hype mnie omijał, widzialem raz jeden trailer wiec nie spodziewalem sie niczego wielkiego oprocz tego ze maja byc dobre efekty. No i (pipi)a byly. Same efekty 3d ktore zrobily na mnie wrazenie moge policzyc na palcach jednej reki ale ogolnie bylo dobrze, zas efekty graficzne mnie zmiazdzyly, transformersy moga sie schowac. Fabula moze nie byla jakas skomplikowana ale byla podana w najlepszy sposob. Podczas calego seansu ani na chwile sie nie nuzylem, a nawet chcialbym zeby film trwal jeszcze dluzej, film mnie po prostu oczarowal. Bylo kilka niedomowien lecz to i tak nie psuje calego obrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Epicki film. Fap fap fap

Odnośnik do komentarza

Historia Standardowa, dobrzy , zli , ratujemy swiat (niewazne ktory) Ale ja na tym filmie bylem glownie z przyczyn wizuaolnych i ja pierdziu. Ten film w 3d wyglada FANTASTYCZNIE. Cameron osiagnal cel, wyznaczyl nowe stnadardy, stworszl Piekny, kolorowy Swiat, Szkoda tylko ze uchylilem sie tylko raz przy granacie dymnym, wolal bym wiecej takiej interakcji z widzem,

 

9/10

Odnośnik do komentarza

jutro chce sie wybrac na Avatara i mam dylemat. isc na seans "zwykly" czy w 3D? ogladal ktos ten film w 3D? poleca czy odradza?

 

Dylemat brzmi raczej, czy iść na 3D cyfrowe czy do Imaxa. Otóż - na 3D cyfrowe. Bo Avatar jest zaledwie "Imax ready", że tak powiem.

 

a czym się różni jedno od drugiego bo cały czas bylem przekonany że imax to wlaśnie 3d cyfrowe? :ninja:

Odnośnik do komentarza

Kino cyfrowe (ang. digital cinema, d-cinema) ? użycie technologii cyfrowej w celu dystrybucji i wyświetlania filmów w kinach. Filmy mogą być dostarczane do kin z użyciem twardych dysków, pojemnych nośników optycznych lub transmitowane przez satelitę i wyświetlane za pomocą cyfrowego projektora połączonego z serwerem. W tradycyjnym kinie analogowym (jak imax) film jest dystrybuowany na taśmie filmowej i wyświetlany za pomocą zwykłego projektora. Tyle że w ajmaksie powiększają taśmę i co za tym idzie rozdzielczość.

Nie wiem jednak, czy to tak bardzo zmienia jakość obrazu.

 

Właśnie wróciłem z IMAXU. Film rewelacja ^_^ . Efekty - wiadomo. Fabuła pomimo banalności i przewidywalności mile mnie zaskoczyła, bo spodziewałem się jakiejś kichy w stylu Titanica, a dostałem porządny film sf/przygodowy. Dla fanów smoków, łuczników i lasów jak znalazł.

I oczywiście muszą s(pipi)ić klimat na koniec, wszyscy wbici w fotele, a tam jakaś gruba baba zaczyna nawijać o oddawaniu okularów -_- .

Edytowane przez Fab3r
Odnośnik do komentarza

Trza nadmienić, że Cameron stworzył specjalną kamerę do robienia filmów 3D. Jej cechą jest to, że jest łatwiejsza w użyciu i trzymaniu (poprzednie były duże), co umożliwia robienie bardziej dynamicznych ujęć.

No raczej każda kamera do 3D jest "specjalna", bo przecież nie ma żadnych "masowych" 3D (choć są już w planach). Każdy reżyser musi na własną rękę wykombinować sobie kamery. Zresztą, pisali o tym trochę ostatnio w "Wyborczej" nawet. Kamera Camerona jest nie tyle więc "specjalna", co po prostu lepsza niż wszystko, co do tej pory powstało. Ma np. wizjer z podglądem 3D, podczas gdy wszystkie poprzednie filmy 3D powstawały na zasadzie "najpierw nakręcimy, później na kompie dodamy trójwymiar, miejmy nadzieję, że będzie dobrze wyglądać". Przełom w każdym razie jest, ale czy kogoś ten przełom obejdzie, to się okaże dopiero z perspektywy czasu...

Odnośnik do komentarza

Trza nadmienić, że Cameron stworzył specjalną kamerę do robienia filmów 3D. Jej cechą jest to, że jest łatwiejsza w użyciu i trzymaniu (poprzednie były duże), co umożliwia robienie bardziej dynamicznych ujęć.

Nie Cameron, tylko Sony robila te kamery. Jedyne na swiecie - specjalnie na [potrzeby tego filmu. Ale potwierdzenia wam nie znajde :rolleyes: Ta kamera miala 2 obiektywy, tworzace efekt 3d. Pamietam jak wygladaly. Moze znajde zdjecie.

 

http://www.lightillusion.com/images/sony3dcamera.jpg

 

To jest ta kamera ;)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Historia Standardowa, dobrzy , zli , ratujemy swiat (niewazne ktory) Ale ja na tym filmie bylem glownie z przyczyn wizuaolnych i ja pierdziu. Ten film w 3d wyglada FANTASTYCZNIE. Cameron osiagnal cel, wyznaczyl nowe stnadardy, stworszl Piekny, kolorowy Swiat, Szkoda tylko ze uchylilem sie tylko raz przy granacie dymnym, wolal bym wiecej takiej interakcji z widzem,

 

9/10

dokladnie w tym samym momencie zrobilem unik. film mnie oczarowal. od strony technicznej prezentuje sie fenomenalnie. fantastyczny pomysl i genialne wrecz wykonanie. fabula rowniez trzyma poziom, choc sa niektore smieszne momenty. 9,5 moim zdaniem.

 

jutro chce sie wybrac na Avatara i mam dylemat. isc na seans "zwykly" czy w 3D? ogladal ktos ten film w 3D? poleca czy odradza?

 

Dylemat brzmi raczej, czy iść na 3D cyfrowe czy do Imaxa. Otóż - na 3D cyfrowe. Bo Avatar jest zaledwie "Imax ready", że tak powiem.

wybralem sie na 3D cyfrowe i nie zaluje. moze jest "Imax ready", ale przynajmniej nie boli mnie od tego glowa. z tego co sie orientuje, filmy "Full 3D", jakie sa serwowane w Imaxie to oglada sie okolo 45 minut bo mecza sie od tego oczy.

 

ps. za kilka dni pojde na ten film raz jeszcze :D

ps2. zaluje bardzo ze gra jest tak skopana. po filmie mam ochote zanurzyc sie w porzadnej grze jako Na'vi w lasach Pandory, polatac na Turoku czy zwiedzic Gory Alleluja.

Edytowane przez VoytecCFC
Odnośnik do komentarza

A ja byłem po raz pierwszy na filmie 3D w życiu i się zastanawiam czy "dobrze" ten film widziały moje oczy. Nie wiem jak to inaczej opisać więc napiszę tak - obraz był lekko rozmazany, nieostry inaczej mówiąc jakby nie był wyświetlany na tym byczym ekranie w HD, a w niższej rozdziałce. Fakt mam wadę wzroku i nie miałem założonej drugiej pary okularów ale napisy widziałem poprawnie (Co przeczy trochę mojemu podejrzeniu, że to ja źle widziałem film). Kurna co jest? W pierwszym poście jest zdjęcie gł. bohatera i on taki wyraźny na filmie nie był niestety. Wy oglądając seans 3D widzieliście super ostry obraz na miarę filmów HD na Blu-ray'u?

 

A co do samego filmu - historia nudna, w kilku momentach wzruszająca i pompatyczna ale całościowo raczej niskich lotów. Natomiast efekt 3D rewelacyjny, efekty specjalne również.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

pocahontas w sf z niesamowitymi efektami z cudacznym efektem 3d :) Tak uważałem przed zobaczeniem filmu i to samo uważam po....:)

 

Gooral ja byłem w Imaxie i obraz był wyraźny,nie jest to jakość hd ale było bez zarzutów,ostrość gubiła się w moim przypadku(nie wiem czy to wina kina czy moich oczu) tylko przy dynamicznych scenach ale ponoć ja mam bardzo dobry wzrok :P

 

Aaa i to chyba pierwszy film,którym beznadziejnym pomysłem będzie zakup na bluray-co z tego,że będzie go mozna zobaczyć w full hd skoro obraz będzie 2d :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

historyjka nie jest jakaś uber ambitna ale imo to dobrze, machanie flagą jest z gruntu evil

proste przesłanie o charakterze ekologicznym jest o niebo lepsze od walki o wolność waszą i naszą w imię gwiaździstego sztandaru (emmerich ty pajacu, ucz się od camerona jak robić epickie filmy)

kino przygodowe pełną gębą z masakrycznymi efektami, śmiesznie ludzie w kinie robili uniki

mocno zarysowane postacie, ten cały pułkownik czy kim on tam był to zagrał rewelacyjnie, typa idzie znienawidzić od pierwszych minut

wielki szacun za wykreowanie takiego świata wraz z całym ekosystemem, w tym filmie rządzi Pandora

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...