Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

250 - 232 to jest 30?

 

Po za tym tak jest zawsze z jakimkolwiek systemem plików. Pomijając już taką rzecz jak to, że wcale nie kupiłeś dysku 250GB. Nie ma tam tylu. ;]

 

"wolne miejsce 203GB/232GB"

no sorry, 29GB

 

Te brakujace miejsce wynika ze sprytnego przelicznika. W informatycje stosuje sie wielokosci wyrazone w potegach 2, zas producenci dyskow stosuja czesto przelicznik 10.

 

kb = 1000b.

KiB = 1024b.

 

 

 

Dysk 500GB ma pojemnosc rzedu 465GB i wynika to wlasnie z przelicznika ;)

 

Tutaj system plikow nie ma nic do rzeczy, to proste przeliczenie jednostek : marketingowe vs rzeczywiste stosowane w infromatyce. Dziesietne stosuje PR, wielkosc 2 - informatyka. Zobacz, ze wilkosc ramow masz jako potege 2 : 256, 512. 768 itd.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość donsterydo

Niższy proces technologiczny to zawsze jeszcze mniejsze ryzyko awarii. No i mniejszy pobór prądu. Jak widać się nie załapię na najnowszą wersję, a i czekać mi się nie chce. Zresztą i tak pójdę gdzie najtaniej. W Menago 120Gb stoi po 1150zł więc wychodzi na to, że kupię u nich PS3 tak jak i X360.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Za 150zł więcej mam Valkyria Chronicles, którą już kupiłem i Killzone 2 :)

 

Dysk 250Gb mi nie potrzebny. W X360 mam 60Gb i jest git. Kamera też mi się do niczego nie przyda. A konsolę kiedy kupowałeś ? Bo teraz na stronie Empiku to 120Gb kosztuje 1250zł.

 

EDYTA: Empik odpada. Dzwoniłem do jednego z salonów w Szczecinie i za 120Gb + Killzone 2 + pilot krzyczą sobie 1450zł :P

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Masz farta :) Ja sprawdzałem w kilku Empikach i wszędzie 1450 zł. Ogólnie wkurza mnie to, że w wielu sklepach można już wyłapać za 1200 zł Slima 250GB ale piszą zawsze, że dają rok gwarancji. Ultima za podobną cenę ma wersję 120GB ale piszą, że dają 2 lata, przynajmniej się głośno przyznają, że zobowiązują się wywiązywać z gwarancji na zasadzie zgodności towaru z umową. Wie ktoś może, jak w przypadku tego typu sytuacji zachowuje się Gram.pl? Bo kasę na konsolę już w sumie uzbierałem i mógłbym nawet kupić lada chwila, ale szukam sklepu gdzie nie przepłacę i będę miał względną pewność, że w razie czego wezmą do naprawy gdyby coś się po roku wysypało. A wiadomo, że jeśli miałbym taką samą cenę za 120 i 250 to wolałbym to drugie :P

Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Nie wiem czy to dobra miejsce ale zaryzykuje.

 

Mam zamiar niebawem kupić nową PS3 slim (od kilku lat mam PS2), w sklepach pojawiło sie mnostwo tych konsol z rozna pojemnoscia dyskow.

Czy prócz pojemności czymś sie jeszcze roznia ? (głośnością pracy, awaryjnością ?). Jaki dysk mi w zupelnosci wystarczy aby pograc w kilkanascie gierek ?

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

wersja 120gb i 250gb to dokladnie to samo.

roznia sie tylko dyskiem wlozonym do srodka.

 

moim zdaniem 120gb styknie. A jak braknie to zawsze mozesz zakupic samemu jakis dysk 2.5 cala i wladowac do srodka

Odnośnik do komentarza

kufir

kupuj konsole o nazwie kodowej cech-2104?, ma najnowsza plyte glowna(grafa w 40 nano i ramy w dwuch kosciach a nie w czterech ), jest lzejsza od poprzedniczki i ponoc ma byc mniej awaryjna od cech-20??, w polsce sa narazie jak widze dostepne wersje z 120gb cech-2104a (auchan)

Edytowane przez agrestrybnik
Odnośnik do komentarza

Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać i się dowiadywać na bieżąco. Całe dostawy konsol nie schodzą z półek z dnia na dzień, więc cierpliwości. Skoro się upierasz na tą wersję...

To może poczekaj jeszcze na CECH25xx. Będą mieć bluetootha 802. To tylko za pół roku. ^^

Odnośnik do komentarza

Nic nie daje, tak samo jak czekanie po to, żeby upolować nowy model. Nawet 5 zł miesięcznie nie zaoszczędzisz kupując model z chipem 40nm.

 

Ale ok, jak ktoś chce czekać, to jego sprawa. Rozumiem, że posiadanie najnowszego modelu może poprawiać samopoczucie. Ale ja mając kasę w kieszeni bym chyba na stołku nie usiedział tylko dlatego, że w sklepach zasoby wolno schodzą.

Odnośnik do komentarza

Nic nie daje, tak samo jak czekanie po to, żeby upolować nowy model. Nawet 5 zł miesięcznie nie zaoszczędzisz kupując model z chipem 40nm.

 

Ale ok, jak ktoś chce czekać, to jego sprawa. Rozumiem, że posiadanie najnowszego modelu może poprawiać samopoczucie. Ale ja mając kasę w kieszeni bym chyba na stołku nie usiedział tylko dlatego, że w sklepach zasoby wolno schodzą.

hehe...pewnie w google bym to znalazł

przez chwile pomyslem o mozliwosci polaczenia telefonu z ps3 :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...