Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Da. Ale bez formatu go nie uruchomisz.

Orientujesz sie moze jak wyglada przelozenie danych na wiekszy dysk? Zalozmy, ze nie chce stracic swoich dupereli z mojej 250GB, wypinam go i robie klonowanie dysku/partycji za pomoca pcta, a pozniej podpinam sobie zamiast 250GB nowa 500. Rozumiem, ze po przelozeniu trzeba bedzie go sformatowac skoro dzieje sie tak samo z 60GB, a wiec czy pozniej po formacie w ps3 i przelozeniu do pc, zgraniu danych bedzie to chodzic? Dane(dema)/trofea itd. beda?

Odnośnik do komentarza

b) zrobić backup danych (kopiuje wszystko poza zabezpieczonymi (save z killzone, po patchu save z lbp, gier z pss chyba też nie kopiuje) na pamięć przenośną.

i znowu musze to prostowac i wyjasniac, chyba po raz enty:

backup danych (Settings->System Settings->Backup Utility) kopiuje na pamiec zewnetrzna wszystko. zabezpieczone sejwy kz2 tez. i gry z pss tez. i nawet save z lbp po patchu tez. WSZYSTKO.

Odnośnik do komentarza

No to dupa blada,bo ja nie mam jak uruchomić PS3 by zrobić zrzut,a jak włoże twardziela w inną konsole to będzie format.Masakra,tyle danych.Jedynie może się uda uratować jak podepne pod pc tego twardego?

jak podepniesz pod peceta, to windows/linux go nie rozpozna. bedzie widzial dysk, urzadzenie, ale nie bedzie widzal partycji i danych (inny filesystem). bedziesz go mogl jedynie sformatowac, nic wiecej.

w zasadzie przychodzi mi do glowy jedna opcja, nie sprawdzona przeze mnie osobiscie. taka hipoteza. uzyc jakiegos dosowego programu, odpalanego nie z windowsa/linuxa ale jeszcze przed startem systemu i zrobienie zrzutu zawartosci dysku blok po bloku, sektor po sektorze. cala powierzchnia 1:1. nie wiem czy to jest w ogole mozliwe (watpie) ale jesli nawet, to:

1. bedzie to trwalo w cholere i jeszcze dluzej. ups wskazany

2. efekt moze byc niezadowalajacy, w postaci i tak uszkodzonych danych.

 

w zwiazku z powyzszym, jesli chcesz odzyskac dane to chyba nie masz wyjscia: musisz reanimowac konsole.

Edytowane przez Jaszczur
Odnośnik do komentarza

Niestety nie da się nic zrobił jeśli konsola nie działa. Ogólnie lipna zagrywka ze strony sony <_<

 

@ Jaszczur

Kopiuje wszystko ale przywrócić te dane (gry, save'y z blokadą kopiowania) można tyulko na tej samej konsoli, z której się robiło backup.

Jedyny sposób aby przenieść WSZYSTKO na inną konsolę to ten z FW 3.15 z 2 konsolami.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

@ Jaszczur

Kopiuje wszystko ale przywrócić te dane (gry, save'y z blokadą kopiowania) można tyulko na tej samej konsoli, z której się robiło backup.

Jedyny sposób aby przenieść WSZYSTKO na inną konsolę to ten z FW 3.15 z 2 konsolami.

ale po co Ty mi to piszesz? oczywista oczywistosc.

teraz zerknij prosze na przypadek kolegi Firekage, do ktorego sie to odnosilo: czy On chce przywrocic dane na innej konsoli, czy na tej samej ale z wiekszym juz dyskiem?

Odnośnik do komentarza

Są dwa-trzy sposoby przeniesienia danych. Tak jak mówisz nie da rady. Możesz

a) skopiować save i pliki madia na pendrive/dysk zewnętrzny. dem i game data się w ten sposób nie da.

b) zrobić backup danych (kopiuje wszystko poza zabezpieczonymi (save z killzone, po patchu save z lbp, gier z pss chyba też nie kopiuje) na pamięć przenośną.

c) skopiować wszystko za pomocą transferu danych kiedy dwie ps3 stoją obok siebie połączone kablem.

Innych metod nie ma. Trofeów nie da się przenieść - muszą być zsynchronizowane z serwerem, wówczas odzyskasz je na każdej konsoli na której masz swoje konto.

 

 

 

b) zrobić backup danych (kopiuje wszystko poza zabezpieczonymi (save z killzone, po patchu save z lbp, gier z pss chyba też nie kopiuje) na pamięć przenośną.

i znowu musze to prostowac i wyjasniac, chyba po raz enty:

backup danych (Settings->System Settings->Backup Utility) kopiuje na pamiec zewnetrzna wszystko. zabezpieczone sejwy kz2 tez. i gry z pss tez. i nawet save z lbp po patchu tez. WSZYSTKO.

 

Podziekowal.

 

Rozumiem, ze w ten sposob nie bede musial np. zasysac od nowa dem.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ze w ten sposob nie bede musial np. zasysac od nowa dem.

egzekli.

jesli dysponujesz stalym i szybkim laczem, to jednak proponuje zrobic czystki przed cala opracja. bedzie trwala o wiele szybciej, mniej plikow to mniejsze ryzyko ze cos pojdzie nie tak i jeszcze jedna sprawa:

taka operacje jaka jest przed Toba robilem juz na kilku konsolach. za kazdym razem niektore gry psn zainstalowane na dysku (gt5 prolog, wipeout i in) mialy lekkie problemy z dzialaniem. przykladowo intro do gt przycinalo, gubilo kilka klatek. domyslam sie, ze kopia bezpieczenstwa wplywa na fragmentacje danych i rozrzuca je jakos w nieladzie. to tylko moj domysl, ale potwierdza go fakt, ze usuniecie takiej gry, ponownie jej pobranie i zainstalowanie likwidowalo ten problem.

wiec jesli masz odpowiednie internetowe warunki, zrob czystki na dysku "przed" i pobierz ponownie "po".

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, ze w ten sposob nie bede musial np. zasysac od nowa dem.

egzekli.

jesli dysponujesz stalym i szybkim laczem, to jednak proponuje zrobic czystki przed cala opracja. bedzie trwala o wiele szybciej, mniej plikow to mniejsze ryzyko ze cos pojdzie nie tak i jeszcze jedna sprawa:

taka operacje jaka jest przed Toba robilem juz na kilku konsolach. za kazdym razem niektore gry psn zainstalowane na dysku (gt5 prolog, wipeout i in) mialy lekkie problemy z dzialaniem. przykladowo intro do gt przycinalo, gubilo kilka klatek. domyslam sie, ze kopia bezpieczenstwa wplywa na fragmentacje danych i rozrzuca je jakos w nieladzie. to tylko moj domysl, ale potwierdza go fakt, ze usuniecie takiej gry, ponownie jej pobranie i zainstalowanie likwidowalo ten problem.

wiec jesli masz odpowiednie internetowe warunki, zrob czystki na dysku "przed" i pobierz ponownie "po".

 

Podziekowal, a co do defragmentacji to nie jest ona problemem, ta tez robilbym pctem i odpowiednim softem, jednak warto wiedziec. Juz nie tyle o dane martwilbym sie, to jest sejvy itd. ale raczej o dema. Nie zasysalem na nia jeszcze w ogole zadnych, wolalbym pctem przez noc i wgrac n ps3, ale ponoc sie nie da, zas trzymanie jej wlaczonej by zassac np. 3GB nie usmiecha mi sie mimo, ze posiadam 2MB.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
a co do defragmentacji to nie jest ona problemem, ta tez robilbym pctem i odpowiednim softem

 

Nie bardzo... System plików na PS3 (nie dość że customowy) to jeszcze szyfrowany. Nic nie zrobisz z tymi danymi z poziomu PC. Więc to *jest* problem i to bardzo poważny dla ludzi z kiepskim łączem. Gdyby dysk nie był szyfrowany torrenty by aż huczały od gier z PSS.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Posiada ktoś informacje o nowych modelach ps3 250gb bądź też nowych bundle pack? Jestem na etapie kupna drugiej PS3 (pierwsza padła na YLOD) i chcę wybrać jak najlepiej. Szukałem też zestawów z GoW III i Bad Company 2 ale nie udało mi się nic znaleźć, natomiast cena samej konsoli (ps3 250gb) waha się w granicach 1200-1300zł.

Może ktoś widział w jakichś sieciach sklepowych typu MM, Empik jakieś fajne promocje w Częstochowie/Kielcach?

Odnośnik do komentarza

wiem jedynie że w Katowicach w MM jest bundle z gowem 3 za 1350,, sprawdź może u Ciebie w mieście tez będzie

 

Dzięki za info :). Odwiedził bym MM ale do najbliższych punktów muszę jechać około 60km w jedną stronę, dlatego zapytałem na forum, może komuś się rzucił w oczy jakiś zestaw.

 

Ale w sumie to już mało ważne bo konsolę zamówiłem, a gry sobie dokupię jak sprzedam tą starą uszkodzoną konsolę :P

Odnośnik do komentarza

konsola już kupiona, tylko mam takie pytanie, mianowicie:

Ile wolnego miejsca ma slim 250gb bez żadnych danych? W informacjach systemowych napisane mam "wolne miejsce 203GB/232GB"

A na dysku mam zainstalowane demo fify wc 10, dane z gier GoW III, MAG, Uncharted 2, i Modern Warfare 2 - w przybliżeniu 1700mb.

Teraz pytanie co się stało z 30GB??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...