Skocz do zawartości

God of War Collection


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że dopiero przy okazji Collection pierwszy raz zetknąłem się z drugim GOWem. Jeszcze nie ukończyłem bo znów na długie godziny wessał mnie Far Cry 2 (to mój nałóg) jednakże według mnie GOW2 się do jedynki nie umywa. Nie wciąga tak, nie ma tego klimatu...może to spowodowane sentymentem, nie wiem.

 

Tak jak w przypadku niektórych z moich przedmówców trójka czeka na swoją kolej :)

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

W dwójce też są piekne widoczki. Pamiętam te konie na łańcuchach i później powrót z nich do miasta. Piękne., Collection vol 1 wykorzystuje 3D?

 

Poza tym dwójka jest moim zdaniem lepsza od jedynki, minimalnie ale lepsza. każdy ma swój gust jedynka 9.5/10, dwójka 9.7/10. Trójke mam ale w święta odpale.

 

Ogólnie God of War to chyba jedna z moich serii gier na konsolach. Obok Ico, Collossusa, serii Gearsów i Mass Effecta.

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza

Pykam w GoW I i zarówno w jedynkę jak i dwójkę gram pierwszy raz .. :) I mam pytanie do fanów chyba.

 

Pamięta ktoś jak w jedynce rozmieszczone są te oczy i pióra? W miejscu gdzie yyy.. pokonałem falę tych ptaków i innych stworów, na środku dziedzinca jest jakby basen, po lewej stronie (po walce ze stworami) jakiś dziadek kopie łopatą dziurę w ziemi i wychodzi z tej dziury żeby z nami chwilę pogadać, są dwie skrzynki. Po rozmowie z gościem idziemy po schodach i skrzynię ze znajdźkami są na prawo i lewo zasłonięte filarami. Mam nadzieję że w miarę łapiecie co to za miejscu :) no i po zebraniu tych przedmiotów ze skrzynek mam równo 12 oczu i 6 piór. Czyli pasek zdrowia powiększył mi się dwa razy, a pasek many raz. Czy do tej pory mam wszystkie znajdźki czy już jakieś opuściłem?

Odnośnik do komentarza

Pykam w GoW I i zarówno w jedynkę jak i dwójkę gram pierwszy raz .. :) I mam pytanie do fanów chyba.

 

Pamięta ktoś jak w jedynce rozmieszczone są te oczy i pióra? W miejscu gdzie yyy.. pokonałem falę tych ptaków i innych stworów, na środku dziedzinca jest jakby basen, po lewej stronie (po walce ze stworami) jakiś dziadek kopie łopatą dziurę w ziemi i wychodzi z tej dziury żeby z nami chwilę pogadać, są dwie skrzynki. Po rozmowie z gościem idziemy po schodach i skrzynię ze znajdźkami są na prawo i lewo zasłonięte filarami. Mam nadzieję że w miarę łapiecie co to za miejscu :) no i po zebraniu tych przedmiotów ze skrzynek mam równo 12 oczu i 6 piór. Czyli pasek zdrowia powiększył mi się dwa razy, a pasek many raz. Czy do tej pory mam wszystkie znajdźki czy już jakieś opuściłem?

odpal pierwszy lepszy filmik na yt i dokładnie na pewno znajdziesz gdzie jesteś i ile powinieneś mieć...

Odnośnik do komentarza

Pykam w GoW I i zarówno w jedynkę jak i dwójkę gram pierwszy raz .. :) I mam pytanie do fanów chyba.

 

Pamięta ktoś jak w jedynce rozmieszczone są te oczy i pióra? W miejscu gdzie yyy.. pokonałem falę tych ptaków i innych stworów, na środku dziedzinca jest jakby basen, po lewej stronie (po walce ze stworami) jakiś dziadek kopie łopatą dziurę w ziemi i wychodzi z tej dziury żeby z nami chwilę pogadać, są dwie skrzynki. Po rozmowie z gościem idziemy po schodach i skrzynię ze znajdźkami są na prawo i lewo zasłonięte filarami. Mam nadzieję że w miarę łapiecie co to za miejscu :) no i po zebraniu tych przedmiotów ze skrzynek mam równo 12 oczu i 6 piór. Czyli pasek zdrowia powiększył mi się dwa razy, a pasek many raz. Czy do tej pory mam wszystkie znajdźki czy już jakieś opuściłem?

 

Nawet jeśli opuściłeś jakieś skrzynki dozbierasz oczy/pióra w następnych skrzyniach (zamiast red orbs będą w nich przedmioty)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mozna na ps3 zrobic tego glitcha z nieskonczonymi orbsami? No ogladam te filmiki na yt, ale ni (pipi)a nie wychodzi. Ciagle jak jak sie zaslaniam, ptak przeleci za mnie to walne go dwa razy kwadrat i umiera i znika. Z tego co wiem trzeba zrobic kwadrat kwadrat trojkat ale nie moge jakos ;// jakies rady?

 

Wiem ze to pojscie na latwizne ale nie uzbieram tyle tych czerwonych gowien zeby ukepszyc wszystkie bronie, a zaraz po przejsciu chcialbym sie zabrac za wyzwania i speedrun..

Odnośnik do komentarza

Możesz to robić w momencie gdy pierwszy raz walczy się z meduzą, a potem wyskakują minotaury i trzeba je zamienić w kamień. Zmieniasz magię na posejdona i bez przerwy nawalasz je tym czarem. Magia w tym miejscu ciągle się regeneruje, tak samo ciągle respawnują się minotaury dopóki nie rozwalisz ich głową meduzy. Można w tym miejscu nabijać orby w nieskończoność, tylko trochę to zajmuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Schab, graj normalnie, a podczas walki a Aresem (pierwsza faza) nie kończ QTE, wtedy dostaje się bardzo dużo orbów. Poza tym jak pozbierasz szybko wszystkie oczy i pióra to spokojnie ulepszysz cały ekwipunek.

 

Aha, i jeżeli będziesz leciał póxniej na 5h to wybierz strój co daje 10x wiecej orbów, albo zbroje i wtedy ulepszysz bronie.

Edytowane przez Square
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mozna na ps3 zrobic tego glitcha z nieskonczonymi orbsami? No ogladam te filmiki na yt, ale ni (pipi)a nie wychodzi. Ciagle jak jak sie zaslaniam, ptak przeleci za mnie to walne go dwa razy kwadrat i umiera i znika. Z tego co wiem trzeba zrobic kwadrat kwadrat trojkat ale nie moge jakos ;// jakies rady?

 

Wiem ze to pojscie na latwizne ale nie uzbieram tyle tych czerwonych gowien zeby ukepszyc wszystkie bronie, a zaraz po przejsciu chcialbym sie zabrac za wyzwania i speedrun..

Ta metoda też działa na ps3.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki, dostosuję się do rady Square. Liczę że dziś grę już ukończę :)

 

Poza tym nie chcę przed wcześnie oceniać i nie wiem jak wam się ta pierwsza część podoba ale dla mnie jest najlepsza. Ukończyłem trójkę i Chains of Olympus na PSP i jak na razie GOW I zdecydowanie najbardziej mi się podoba.

 

btw. broń którą nie dawno dostałem, taki miecz któy wyskakuję po wciśnięciu L1+R1 wymiata.

Odnośnik do komentarza

Panowie jeszcze jedno pytanie dot. pierwszej części. Jutro zabieram się za wyzwania i speed runa. Jakieś rady dotyczące przejścia w mniej niż 5h? Niby nie ma z tym problemu ale wolę się upewnić. Słyszałem że jest jakiś strój który przyśpiesza bieg czy jakoś tak. I czy da radę na początku gry mieć rozwinięty pasek życia i many? Bo nie chcę zbierać piór i tych oczu, a z takim krótkim paskiem życia to może być nie za wesoło przy jakiś większych walkach :D

Odnośnik do komentarza

Jeżeli obawiasz się poziomu trudności to wkładaj zbroję boga, która zapewnia zadawanie większych obrażeń i otrzymywanie mniejszych oraz więcej orbów. Oczy i pióra zbierasz przy okazji, pamiętaj że im szyciej je zbierzesz to tym szybciej będziesz zgarniał dużo orbów w późniejszej części gry. Jak znasz grę to spokojnie możesz lecieć na hard jeżeli na nim grałeś już.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 10 lat później...

Witam wszystkich :)

Zwracam się do Was o pomoc w sprawie zawartej po części w tytule tego tematu.Mam mały problem z zrobieniem QTE w God of War jedynce u problem polega na tym,iż nie mogę prawidłowo zrobić sekwencji przy pierwszym bossie(Hydrze),pomimo wciskania circle jak należy,to i tak pasek zdrowia Hydry wraca zawsze jak przed Quick Time Events.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...