Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc to jeszcze nie zdecydowałem, którą wersję językową wybiorę. U Atlusa angielski dubbing potrafi być czasami lepszy od japońskiego.

Tu angielski dubbing jest super, w dodatku bardzo czysty.

 

W ogóle to moja pierwsza Persona. Na liczniku 3h i już mi oczy wypływają więc na dziś wystarczy. Gra bardzo fajnie się zapowiada ale...Na razie czuję się jakbym grał w filmiki bo większość gameplayu to przerywniki. Tak wiem, że to japoński RPG ale chciałbym też coś porobić. No nic, jak zaczniecie grać to też zaliczycie ten trzygodzinny tutorial ;)

Odnośnik do komentarza

5 godzin za mną. Napiszę tylko tyle. Jestem zakochany w tej grze :banderas:  Co za plot. Myślałem, że to będzie jakaś głupiutka high school drama a wyszła pojebana rzeczywistość! Nie spodziewałem się tego. Na ogół w grach skipuję filmiki i czasem też dialogi. Tutaj chłonę i delektuję się każdą scenką. Jeszcze ogarniam system ale jak tak dalej pójdzie to może być (dla mnie) niespodziewane GOTY i mesjasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Rozumiem ból, osobiście mam bardzo wysokie oczekiwania, a jestem raczej wśród osób, które samą czwórką trochę się zawiodły (FES > Golden). Przynajmniej nie debatuję co do VA, to co słyszałem z angielskiego dubbingu po prostu mi nie pasuje, nie mniej jeśli komuś SMT IV się podobało, to dub generalnie trzyma podobny poziom ( bo i większość obsady powraca).

Odnośnik do komentarza

5 godzin za mną. Napiszę tylko tyle. Jestem zakochany w tej grze :banderas:  Co za plot. Myślałem, że to będzie jakaś głupiutka high school drama a wyszła pojebana rzeczywistość! Nie spodziewałem się tego. Na ogół w grach skipuję filmiki i czasem też dialogi. Tutaj chłonę i delektuję się każdą scenką. Jeszcze ogarniam system ale jak tak dalej pójdzie to może być (dla mnie) niespodziewane GOTY i mesjasz.

 

no z reguły ludzie uznają za kultowe infatylnie wyglądające jrpg i wystawiają im poyebane noty, za ficzery, które wychodzą w nich dopiero wraz z lepszym poznaniem. koniecznie sprawdź później drugiego Niera, a wybór na tegoroczne GOTY będzie jeszcze trudniejszy

Odnośnik do komentarza

5 godzin za mną. Napiszę tylko tyle. Jestem zakochany w tej grze :banderas:  Co za plot. Myślałem, że to będzie jakaś głupiutka high school drama a wyszła pojebana rzeczywistość! Nie spodziewałem się tego. Na ogół w grach skipuję filmiki i czasem też dialogi. Tutaj chłonę i delektuję się każdą scenką. Jeszcze ogarniam system ale jak tak dalej pójdzie to może być (dla mnie) niespodziewane GOTY i mesjasz.

:D

 

Napisz mi tylko czy podczas fuzji Person pokazuje proponowane skille, które pozyska nowa Persona? I czy można się potem cofać  przed dokonaniem fuzji i jeszcze raz próbować szczęścia? Pamiętam jak siedziałem z pół godziny w 4, aby po fuzji przeszły mi pożądane skille :}.

Odnośnik do komentarza

Po  2 czy tam 3 godzinach muszę przyznać, że jest BARDZO DOBRZE, a gram nadal w Zelde i tutaj czuję tę samą chęć do dalszego grania smile.png

Przede wszystkim:

- Gra ma dużo lepszy pacing niż 4 czy 3. Szybko rzuca w wir akcji i bez zbędnego pitolenia wyjaśnia parę rzeczy (liniowo). Początek takiej czwórki potrafił lekko znużyć, a tutaj wszystko jest na miejscu. Nawet wiem dlaczego premiera ma się odbyć 4 kwietnia   :sorcerer:  W ten dzień zaczyna się właśnie gra. 

- Graficznie? Cóż widać, że to trochę czasu PS3. Jednak sama gra wygląda cudownie za sprawą tej oprawy artystycznej. Catharine podobało mi się bardzo, a tu jest nawet lepiej. Animacje w menu, hud, kreska - nie mam się do czego przyczepić. Czuję się jakbym oglądał dobre anime  :hi: No i te menusy :banderas: Czegoś takiego nie widziałem!

- Dużo cutscenek, naprawdę dużo i to nieźle wykonanych.

- VA bardzo dobry, głosy według mnie świetnie dobrane.

- Postaci również mi się podobają, widać już na pierwszy rzut oka, że mają głębie. Są fajnie zarysowane i chcę się dowiedzieć więcej o każdym z "przyjaciół".

- Historia jest dużo mroczniejsza niż ostatnia część, nie czuję tutaj tego feelingu sielanki z czwórki.

- Muzyka jest cóż lekka, taka trochę jazzowa? Ogólnie miło się tego słucha i dobrze balansuje tło rozgrywki.

 

To najlepsza Persona w jaką grałem! Ba osoby, które odepchnęła 4 mogą brać śmiało - gra jest bardziej przyjazna już na starcie i od razu 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Tak, ponieważ gameplayowo wypada lepiej od wcześniejszych odsłoń, dodatkowo fabuła wydaje się bardziej dorosła i nie tak infantylna jak w 4.

Mówisz 2-3h i myślisz "hmm przecież w P4G po 4 godzinach nie wiedziałem zbytnio nawet o co chodzi". Tutaj jest odwrotnie i początek jest dość mocno liniowy, skondensowany fabularnie.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Mi zaczyna doskwierać brak czasu. Z misjami trzeba wyrobić się do konkretnego terminu kalendarzowego. W dodatku w "pałacach/dungeonach" nie ma zbytnio jak odnowić SP/naboi i trzeba wracać do rzeczywistości gdzie traci się dzień albo kilka bo nie zawsze jest czas żeby po szkole wszystko sobie ogarnąć jak należy. Przed snem trzeba też wybierać między np nauką a wykuwaniem narzędzi :/

 

edit: gram na normalu

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Padło embargo.

 

US Gamer - 100

RPGSite - 10/10

Push Square - 10/10

Gagdets 360 - 10/10

Arcade Sushi - 10/10

God is a Geek - 10/10

Official PS Magazine UK - 10/10

ACG - Buy it

IGN Spain - 9,3/10

Gamespot - 9/10

IGN - 9,7/10

GameInormer - 9.25/10

Vandal.net - 9,8/10

Destructoid - 9/10

3D Juegos - 9/10

Polygon - 9/10

Gamereactor Spain - 9/10

EGM - 9/10

Hardcore Gamer - 4,5/5

US Gamer - 5/5

Game Revolution - 5/5

Jim Sterling - 8,5

Jeuxvideo.com : 17/20

Gamesradar - 5/5

Gamepro Germany - 92 ("The New king of jRPGs")

VG247 - "Persona 5 is the best Japanese RPG in over a decade"

Eurogamer - Essential

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Mi zaczyna doskwierać brak czasu. Z misjami trzeba wyrobić się do konkretnego terminu kalendarzowego. W dodatku w "pałacach/dungeonach" nie ma zbytnio jak odnowić SP/naboi i trzeba wracać do rzeczywistości gdzie traci się dzień albo kilka bo nie zawsze jest czas żeby po szkole wszystko sobie ogarnąć jak należy. Przed snem trzeba też wybierać między np nauką a wykuwaniem narzędzi :/

 

Trochę właśnie o to chodzi w tej serii - wybór między gadaniem z ludźmi a wbijaniem statsów poprzez różne aktywności. Nie wiem jak z limitem czasowym w piątce, ale w czwórce czasu było naprawdę sporo, zazwyczaj kilka tygodni. 

Odnośnik do komentarza

Eurogamer z Essential

 

"Real talk: if you've played Persona, if you've enjoyed JRPGs, if you even have a passing interest in Japanese media, there's absolutely no reason to read this frankly ponderous review. Persona 5 is everything you've wanted: style and substance distilled into an experience worth waging cultural wars for."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...