Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

:O czemu od czezkiego nie wziąłem kopii. Głupi ja. No ale za tydzień będę już grał. Co za półrocze dla japonii :D Mówicie że lepsze od persony 4 ? Mi tam persona 4 podobała się bardziej od persony 3 (grałem na ps vita w wersje z psp) . Zakładam więc że persona 5 wskoczy na goty tego roku. 

Odnośnik do komentarza

Polygon już zaczyna beczeć co do słabo przedstawionego homoseksualizmu w grze xDDD

 

Persona 5 wears progressive values on its sleeves, which makes its approach to non-straight romance all the more baffling. Joker can choose to start a relationship with every single female party member and non-player confidant in the game; none of the men are romanceable. This is despite the fact that one of the male party members is heavily implied to be at least bisexual, claiming to have no interest in the female form outside of art and often interacting with Joker in a flirty manner.

The lack of same-sex relationship options in Persona 5 would be little more than a frustrating omission, but the game pushes it into much more aggravating territory in a few scenes. Specifically, there are two recurring gag characters who are clearly homosexual. They show up at a couple of points throughout the game specifically to act effeminate and stereotypical, and to freak out Ryuji by flirting with him. Essentially, some of Persona 5’s only examples of queer characterization are there as a terrible joke.

 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dostałem dziś swój egzemplarz, dzięki Dave! Nareszcie mam :)

 

Gram na hardzie. Początek dość mocny, lepszy niż w Personie 4 i równie dobry jak w Personie 3. Bardzo podoba mi się muzyka, która tym razem jest zdecydowanie bardziej stonowana od wesołych i skocznych j-popowych utworów w poprzednikach. Czuć na każdym kroku, że gra jest poważniejsza niż czwórka. Póki co nie wiem co myśleć o postaci Morgana, ale jak dla mnie to ewidentny ukłon dla graczy, którzy uwielbiają Teddiego z P4. 2,5 godziny za mną, jutro gram przez większość dnia. Dobrze, że do soboty mam urlop :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

 

Darmowe DLC z japońskim voice-actingiem będzie Day One? Bo japoński MUSI BYĆ.

nope

 

 

Na pewno? Bo tutaj było info, że będzie, jak ogłosili przesunięcie premiery na kwiecień - http://gematsu.com/2016/11/persona-5-delayed-april-4-free-japanese-voice-over-dlc-announced

 

On the bright side, the game will launch alongside (forever) free Japanese voice-over downloadable content.
Odnośnik do komentarza

Ja najbardziej jestem zadowolony, że powraca wreszcie negocjowanie z demonami, od drugiej części mi tego brakowało. 

@ornit

Pewnie się przyzwyczaisz do "ograniczeń", ja np. lubię zarządzanie wolnym czasem w Personie, tym bardziej, że tylko 3-ka tak naprawdę "utrudniała" przebywanie w dungeonach (a przez co sporo ludzi niepotrzebnie traciła mnóstwo czasu w Tartarusie :v).

Odnośnik do komentarza

Zavvi pobrało kasę za kolekcjonerkę, czyli zakładam przygotowują wysyłkę. Przynajmniej mam taką nadzieję...

 

 

" Your order has been dispatched and will be with you shortly!"

:D

 

"Delivery is estimated between Thu 13 Apr - Fri 14 Apr"

:o :(

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Imo japoński VA to w zasadzie same gwiazdy tamtejszego rynku i lepsza reżyseria dźwięku, ale jeśli komuś podobał się dub z Persony 4 czy SMT IV  (dużo obsady VA powraca), to może śmiało grać. Ja czekam z ruszeniem.

Edit:
Po usłyszeniu jak Ann wymawia Sakamoto w wersji angielskiej... nope.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

No przecież Atlus nie będzie krytykował własnego dubbingu :v 

Zresztą nikt nie mówi, że dub jest zły, po prostu ta seria jest tak mocno osadzona w codziennej kulturze JP, że mi osobiście jest ciężko zaakceptować inny VA niż oryginalny. Przy okazji duża liczba ściągniętego DLC z VA, może wreszcie zmusi Atlus do wydawania dual-audio w każdej grze (pewnie nie zmusi, ale mogę się oszukiwać chwilę).


Dobra, dla mnie jest okropny, to co słyszałem w ogóle mi się nie podoba, wybranie obsady z SMT IV to błąd :v

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...