Skocz do zawartości

Heavy Rain


Gość Kyo

Poziomt trudności pucharów.  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom trudności pucharów w Heavy Rain?

    • Bardzo łatwe
      10
    • Łatwe
      21
    • Średnie
      28
    • Trudne
      10
    • Bardzo trudne
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Również miałem problem z ominięciem samochodu policyjnego. Ale udało mi się - solucją dla mnie okazał się sposób trzymania pada oraz prędkość przechylania pada. Po pierwsze, pada trzeba trzymać płasko, pod kątem 90stopni do telewizora :P, po drugie: należy go przechylać, a nie obracać, tj nie kręcimy nim jak kierownicą, tylko prawą jego część dajemy do dołu, podczas gdy lewa cały czas jest w miejscu. Że nie umiem tego wytłumaczyć słowami, to wklejam filmik :)

 

 

Trzecia ważna rzecz: co prawda w większości QTE na autostradzie pada przechylamy szybko i jest dobrze, ale przy wymijaniu policyjnego auta należy zrobić to... wolniej. Tak. Pełne przechylenie w prawą stronę, ale niezbyt szybkie. Ma być płynne, delikatne wręcz.

 

Tip: jeżeli komuś dalej nie wychodzi, to niech zmieni poziom trudności na Hard. QTE zostaje takie samo [tj gdzie w którą stronę skręcić], ale może mieć wpływ na to, czy pad wykryje naszą finezję przy delikatnym jego przechyleniu ;) Mnie to wpadło właśnie na hardzie.

 

Kolejny tip: okienko na dwa pozostałe QTE, kiedy już auto oderwie się kołami od drogi i jest w powietrzu, jest bardzo małe, ale bez obaw, można je zawalić. Ja nie trafiłem obydwu, ale pucharek dostałem.

Edytowane przez bountyhunter
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja się męczę z trophy za zabawę na placu budowy. Całą grę gram na HARD i zawsze w jednym momencie mam problem z przeszkodzeniem przez przestrzeń między płytami (trzeba wyskoczyć przez wychylenie pada w górę). Nie chce mi tego zaliczyć za pierwszym razem i dopiero za drugim zawsze wychodzi. Czy zaliczy mi trophy jeśli zmienię poziom trudności na EASY ? <_<

Odnośnik do komentarza

Czesc

Mam mały problem ze zdobyciem trofeum "detox" :/. Powinienem oprzeć sie przed wzięciem narkotyku w rozdziale "Jayden Blues", wydaje mi sie ze zaraz po tym jak gram na pianinie... powinienem zrobic to w pokoju hotelowym, ale po grze na pianinie i po poszlakach przenosze się na komisariat... może cos zle robie, moze wczesniej w grze musze Yaydenem nie brac badz brać cały czas narkotyk. Byłbym wdzięczny jak ktoś mógł by mi pomóc :)

Odnośnik do komentarza

Czesc

Mam mały problem ze zdobyciem trofeum "detox" :/. Powinienem oprzeć sie przed wzięciem narkotyku w rozdziale "Jayden Blues", wydaje mi sie ze zaraz po tym jak gram na pianinie... powinienem zrobic to w pokoju hotelowym, ale po grze na pianinie i po poszlakach przenosze się na komisariat... może cos zle robie, moze wczesniej w grze musze Yaydenem nie brac badz brać cały czas narkotyk. Byłbym wdzięczny jak ktoś mógł by mi pomóc :)

 

Ćpaj ile wlezie od samego początku, a dostaniesz szansę by się pobawić w mieszkanku Jaydena, bo jak nie weźmiesz na początku to zrobisz krok w kierunku rzucenia nałogu. Pamiętam że ćpałem ostro, a potem po grze na pianinie trzeba było się pofatygować do łazieneczki.

Odnośnik do komentarza

Czy trofeum Sherlock, można zdobyć ładując tylko dane chaptery, czy muszę to zrobić w jednym przejściu?

Nie próbowałem robić tego na wybranych chapterach, ale wydaje mi się, że raczej można tak je zdobyć, dajesz by grać z zapisem i powinno być good. Progres powinien być zapamiętany bez żadnych problemów. Grę tak naprawdę wystarczy przejść tylko raz, a potem wybierać chaptery i lecieć do odpowiedniego momentu.

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza

Niestety nie masz racji Wolak, trzeba załadować od najwcześniejszego chapteru potrzebnego do trofeum i kontynuować rozgrywkę. Inaczej gra by się kompletnie pogubiła w podejmowanych decyzjach.

 

Czesc

Mam mały problem ze zdobyciem trofeum "detox" :/. Powinienem oprzeć sie przed wzięciem narkotyku w rozdziale "Jayden Blues", wydaje mi sie ze zaraz po tym jak gram na pianinie... powinienem zrobic to w pokoju hotelowym, ale po grze na pianinie i po poszlakach przenosze się na komisariat... może cos zle robie, moze wczesniej w grze musze Yaydenem nie brac badz brać cały czas narkotyk. Byłbym wdzięczny jak ktoś mógł by mi pomóc :)

 

A jeśli o to chodzi to dość dziwna sprawa, bo ja nie ćpałem w ogóle i też znalazłem się w pokojowym hotelu. Nie jest to przypadkiem uzależnione od tego czy Mars jest złapany po próbie z palcem czy nie?

Odnośnik do komentarza

Gre powinienem miec za kilka dni,

czytam o tych roznych zakonczeniach i nasuwa mi sie pytanie: jak sobie dobrze rozplanowac gre pod katem trofeow, aby wystarczylo tez czasu dla GOW3? :)

 

Nie da się tak :) . W trofeach zawartych jest sporo spoilerów więc lepiej za pierwszym razem się nimi nie przejmować żeby nie psuć sobie zabawy.

Za trofea radzę zabrać się za drogim podejściem.

 

Polecam poradnik do którego link można znaleźć stronę wcześniej (nie radzę do niego zaglądać przed pierwszym "zagraniem")

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Brakuje mi jednego zakończenia do pucharka "wszystkie zakończenia" no i właśnie nie wiem jak je odblokować. Czy ktoś może mi napisać jakie warunki należy spełnić aby odkryć zakończenie Ethana "Nowy start", proszę nie mylić z "nowe życie".

 

OK udało mi się zrobić :) i jest platynka.

Edytowane przez hacik
Odnośnik do komentarza

heavyrainpsx.jpg

 

Witam serdecznie. Jak obiecałem, przygotowałem poradnik do trofeów w Heavy Rain. Starałem się opisać każdy pucharek jak najdokładniej, tak, aby nikt nie miał problemów z jego zdobyciem. Opisałem też w bardzo szczegółowo sposób na odkrycie w miarę szybko wszystkich zakończeń - a tych jest 18. Coż, zapraszam:

 

http://www.kikoo.pl/artykuly/146-1/Trofea-Heavy-Rain-poradnik/

 

Jutro dodam ikonki, bo dziś już padam ;)

 

Pozdrawiam!

Witam

 

Znalazłem mały błąd w poradniku, odnośnie zbrodni doskonałej:

 

 

Ethan musi się pojawić starym magazynie, inaczej trofeum nie wpadnie, reszta się zgadza.

 

 

Odnośnik do komentarza

heavyrainpsx.jpg

 

Witam serdecznie. Jak obiecałem, przygotowałem poradnik do trofeów w Heavy Rain. Starałem się opisać każdy pucharek jak najdokładniej, tak, aby nikt nie miał problemów z jego zdobyciem. Opisałem też w bardzo szczegółowo sposób na odkrycie w miarę szybko wszystkich zakończeń - a tych jest 18. Coż, zapraszam:

 

http://www.kikoo.pl/artykuly/146-1/Trofea-Heavy-Rain-poradnik/

 

Jutro dodam ikonki, bo dziś już padam ;)

 

Pozdrawiam!

Witam

 

Znalazłem mały błąd w poradniku, odnośnie zbrodni doskonałej:

 

 

Ethan musi się pojawić starym magazynie, inaczej trofeum nie wpadnie, reszta się zgadza.

 

 

 

 

 

oj chyba nie... bo zrobiłem wszystko co miałem pozabijałem wszystkich... poszedłem Ethanem do magazynu i wszyscy zgineli poza zabójcą i Ethanem. i nie dostałem trofeum :/ dlaczego ?

Miałem zakończenie że w wiadomosciach podali ze Ethan jest niewinny a zabujca jest na wolnosci... tak powinno wygladac zakonczenie "zbrodnia idealna" ?

 

Edytowane przez Old_Kyo
Dodano spoiler
Odnośnik do komentarza

(pipi) - człowieku wiesz co to spoiler!?

 

A wracając do tego błędu to zrobiłem dokładnie jak leman i dostałem pucharek.

 

 

sory za ten spoiler, ale myslałem że to moderator poprawia (nie wiem jak sie ukrywa go). zdobyłem ten pucharek, poprostu wczytałem jeszczer az i wpadł za drógim razem... troche dziwne że wcześniej sie to nie udało

Odnośnik do komentarza

No to znaczy, że coś jest nie tak w samej grze, bo mi za cholerę nie chciało wpadać tak jak to jest w poradniku, po jakiś 3-4h po prostu wczytałem od

 

 

Na wolności

 

 

a następnie robiłem wszystko tak, aby

 

 

Nie dać się złapać, wydedukować adres i pojawić się Ethanem oraz Jaydenem w starym magazynie. Po czym zabiłem Jaydena i dopiero wtedy trofeum wpadło.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Przechodzę grę po raz drugi z zamiarem zdobycia trofeum "Zbrodnia doskonała" i dałem ciała w sklepie u Manfreda bo nie starłem wszystkich odcisków. Czy jak powtórzę ten rozdział z opcją zapisu to zachowa mi wszystko to co zrobiłem w poprzednich rozdziałach i będę mógł dalej grac i byc spokojnym, że trophy wpadnie na koniec gry?

Edytowane przez Martinezzz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...