Skocz do zawartości

Mass Effect 3


Rekomendowane odpowiedzi

Co wy z tą kasą? Ja mam 35k na starcie. Takie niskie ceny są, czy mi się oberwało za zmianę klasy przy imporcie?

 

EDIT: Ile wy tej kasy dostaliście? Bronie w Spectre Requistions Office kosztują po 200k. Ja mam 35k po imporcie save'a z wszystkim możliwym do zrobienia, nawet z misjami zbierania tych dupereli z ME1.

Edytowane przez olej
Odnośnik do komentarza

Dostałem dziś limitkę na PS3 zamówioną w sklepie PS3Site (to chyba to samo co SklePe). Jako bonus był stary numer Psx z autografem Ściery i obrazek Olejniczaka. Edycja na PS3 ma fajne, kwadratowe pudełeczko. Włączyłem grę i kazano mi pobrać patcha :) To już chyba standard w dzisiejszych czasach. Dodatki z kolekcjonerki ściągam teraz, w przerwie po trzygodzinnej sesji. Cóż mogę powiedzieć na razie. Gra jest bardzo dobra, lokacje jak zwykle genialnie wyglądają z zewnątrz i ogólnie grafika jest przyjemna. Framerate w porządku, na pewno na Xboxie jest z tym lepiej, ale nie ma mowy o tym żeby na PS3 nie dało się grać. Dziwna jest momentami SI przeciwników, zdarzyło mi się że stali sobie cichutko w szeregu nie reagując na mnie. Bronie można sobie modyfikować w warsztatach. System osłon działa bardzo dobrze, natomiast mam problemy z celnością. Przeciwnicy trochę za szybko się poruszają moim zdaniem. O fabule nie piszę bo na to przyjdzie czas, ale zasadniczo podoba mi się pomysł wyjściowy który napędza tu akcję. Czytałem dziś że jest jakiś wielki hejt na EA/BioWare, który przejawia się niskimi ocenami na Metacritic. Że niby zakończenie jest fatalne i coś tam jeszcze nie tak.

Odnośnik do komentarza

Jestem po ukończeniu misji z DLC. Poza mankamentem w postaci dziwnych i gołym okiem widocznych loadingów(np. w menu wyboru pancerza - trzeba czekać około 20 sek. żeby się doczytał wygląd) nie widzę jakichś konkretnych błędów. Gra jest ładna, walki są świetne(choć na normalnym poziomie truności nieco za łatwe, przynajmniej na początku), fabuła ma potencjał

(Ash...).

 

Gdzie się nie ruszymy - czuć świat walczący o przetrwanie. Konsola ostygnie nieco i trzeba wracać ratować galatykę. :D

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

Póki co jestem zachwycony... gram już 8h, walczyłem bodaj w pięciu misjach (w sumie godzina strzelania). Questy i lokacje na Cytadeli są fantastyczne, biją to co było w ME1&2 razem wzięte. Nie popchnąłem głownej ścieżki fabularnej za bardzo, ale tyle jest rzeczy do zrobienia :) Wszelkie comebacki wplecione bardzo fajnie.

 

Tylko póki co Insanity to kaszka z mleczkiem. No ale jak mówiłem, więcej spaceruje niż walcze więc zobaczę później.

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnych podsumowań po misjach. Jednak nieco razi mało przejrzysty system pokazywania wszystkiego, co zdobyliśmy do tej pory, choćby podczas skanowania. Quest log jest zdecydowanie słabszy. Zebranie jakiegoś przedmiotu w pobocznej misji może być całkowicie przeoczone, gdyż nigdzie nie pojawia się wpis lub update od osoby zlecającej zadanie. Trzeba grać na pamięć, lub robić jedną misję(np. w cytadeli) od początku do końca nie zwracając uwagi na inne. Oba te rozwiązania są słabe. Dodatkowo sprawy nie ułatwia mapa, która jest sensowna, ale nie pokazuje wszystkich postaci którym możemy oddać ich quest. Troche mi się to wszystko nie podoba. Niektóre zadania dostajmy automatycznie przechodząc obok rozmawiających npc, po czym domyslając się, że dany przedmiot już gdzieś wyskanowaliśmy nawet nie wiemy gdzie go tak na prawdę oddać(ani tymbardziej sprawdzić, czy faktycznie go mamy)... No nie wiem, może po prostu jeszcze się nie przestawiłem na obecny "system", lub po prostu coś przeoczyłem.

 

Pozatym muzyka, multi, historia - ciężar wojny oraz samo strzelanie to klasa sama w sobie. Zdecydowanie przyćmiewają powyższy lament.

 

PS. Poziom trudności po 9h gry(głownie misje poboczne) ładnie wzrósł.

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

Zajęło mi to max godzinę. Nie wiem jak potoczy się dalej los naszej nowej postaci, ale odbywa się z nim bardzo ciekawą rozmowę. Nawet jeśli w dalszej części gry nie będzie miał żadnego związku z

urządzeniem, które bada liara,

to i tak jest IMO najciekawszą postacią do tej pory w grze. Dla fana must have.

Edytowane przez Humulin
Odnośnik do komentarza

@up, na pc od biedy można ściągnąć odpowiedniego save'a z dwójki, nie wiem, czy na x'ie też istnieje taka opcja.

 

Po kilku godzinach na liczniku, na pytanie 'jak się gra??' mogę śmiało odpowiedzieć, że jak w Dwójeczkę. Czyli znakomicie- zmiany kosmetyczne, ale o to nie mam pretensji, bo lepsze często bywa wrogiem dobrego.

Bardzo fajne wrażenie robią powroty starych znajomych, zdecydowanie podchodzenie do Trójki bez ogrania poprzedników to marny pomysł.

 

btw, a jak się, drodzy panowie, zapatrujecie na sprawę 'wymuszonego' multiplayera, bez którego rzekomo bardzo trudno jest osiągnąć dobre zakończenie w singlu? O sprawie można przeczytać choćby tu: http://bit.ly/xV0zHY IMO dość paskudny motyw i kolejny sprytny sposób na wyciągnięcie kasy z portfeli graczy. Chyba mariaż z EA pcha Bioware w bardzo złym kierunku <_<

Edytowane przez Wielki K
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...