Skocz do zawartości

Mass Effect 3


Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam nie przeszkadza, ze calosc dziala by sie na ziemii, w konwencji Ludzie vs Zniwiarze - ludzie vs Skynet - tak jak jest to pokazane w trailerze. Ale zolnierz z niego wyczekuje Sheparda, wiec pewnie ziemia bedzie kulminacja calej gry, w ktorej politycznie i silowo bedziemy gromadzic sily by ja uratowac.

Odnośnik do komentarza

Tak jak powyżej, ziemia może będzie ostatnim bastionem (czyt. ostatni etap w grze). Może być to związane z tym, że obrońcy nie połączą sił. Przymierze mimo, że ogromne, to jednak z błędów ich przywódców nie przygotowane na atak, pójdzie się paść pierwszwe. Potem zostaną tylko ludzie, którzy dzięki organizacji Człowieka Iluzji mają odpowiednia technologię i zdają sobie sprawę z zagrożenia. Pewnie na końcu przyleci jakaś "niespodziewana" odsiecz lub też Żniwiarze wykażą "ludzkie odruchy" po końcowym pojedynku(pocieknie im łezka, zapłaczą i odlecą). W sumie mam to w pipie, ważne, żeby było pompatycznie, ale z klasą godną blockbustera SF, jak w poprzednich częściach!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

No fajnie, tyle że reaperzy na ziemi to mała potwarz w kanon. No ale pewnie Bio coś pokręci i się kanon zmieni (zaznaczam, że ostatniej książki jeszcze nie przeczytałem). Na ME nie mogłem się doczekać, codziennie wypatrując nowych informacji o tej grze, z ME2 było podobnie, ale teraz... zero szału, wręcz przeciwnie, boję się co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Czyli jednak zrobili to na co się zanosiło po dwójce - zmaterializowali armię Żniwiarzy. :down:

 

Bida jednym słowem. Obrazki z teasera momentalnie nasunęły mi myśl, że tak może wyglądać jedno z zakończeń trylogii. I ten Shepeard odchodzący od okna za którym rozpościera się panorama (zapewne) ziemi atakowanej przez Ripków.

 

Zeratul niech się wypowie co o tym sądzi bo ma pełniejszy obraz uniwersum po dwóhc grach i trzech przeczytanych książkach. Oby mieli porządne wyjaśnienie dla obecności armii wewnątrz galaktyki. MOże naprawili Cytadelę przez kolejnych sługusów? To by się jeszcze kupy trzymało.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety idą po najmniejszej linii oporu. Taka mała refleksja. Albo ja z wiekiem zaczynam oceniać z coraz większym krytycyzmem gry Bioware i dostrzegam wady, których za młodu nie widziałem albo gry Bioware stają się coraz płytsze i głupsze.

Gry są płytsze, bo demografia graczy konsolowych jest jednak inna niż ta, do której chcieli trafić gry robili gry tylko na PC.

 

PC_Gaming_Master_Race.jpg

 

Ale większy nacisk na publiczność konsolową niekoniecznie oznacza gorszą grę, wystarczy porównać sobie gameplay ME1 a 2. A że nie usprawiedliwia to fabuły po najmniejszej linii oporu, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Mozemy oceniac fabule ME3 po jej premierze i ograniu?

Nie. Będziemy to robić teraz, a przynajmniej będziemy oceniać fabularne elementy trójki, które po teaserze z dużą dozą prawdopodobieństwa staną sie faktem w grze.

 

Hela ja nic mówiłem o wpływie konsolowego odbiorcy na jakość gier tylko o fabularnej i koncepcyjnej jakości każdej kolejnej gry Bioware. Potrafią oni przeprowadzić ewolucję gatunku (Jako czołowy jej przedstawiciel) co widać w ME2 ale nie idzie to w parze z jakośćią i spójnością opowiadanych historii. Ponadto powiedziałbym, że robią oni od dorych ośmiu lat cały czas tą samą grę. A przynajmniej główne schematy są bezczelnie powielane. Kto grał w Kotora, ME, ME2, Jade Empire i Dragon Age'a po krótkim zastanowieniu powienien wiedziec o czym mówię.

Edytowane przez Gooral
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gooral, myślę, że Twój problem polega na tym, że zacząłeś dopatrywać się w ME nie wiadomo czego. Ta gra jest tym, czym wydaje się być na pierwszy rzut oka - świetnie zrealizowaną epicką historią science-fiction o ludzkim superbohaterze ratującym wielorasową galaktykę. Aż tyle i tylko tyle.

Dokładnie, ME jest jak dobrze zrealizowany film SF z budżetem 200 mln baksów. Fabuła niczym odkrywczym nie jest, nie ma co się doszukiwać na siłę 3 dna opowiadanej historii. Nie mniej, tak jak w filmie o niebieskich ludkach (czy kto co tam woli) gra "miękko wchodzi", nie gryzie i zwyczajnie mimo, że możemy z niemal 100% pewnością przewidzieć co się stanie na końcu, jesteśmy tego zakończenia ciekawi (paradoks).

 

Człowiek Iluzja może być faktycznie poplecznikiem zła, bawić się Shepardem, ale równie dobrze może się okazać, że wykorzystuje Sheparda do "wyższych" celów (powiedzmy przetrwanie ludzkości w postaci niewolników, nowych protean, w zamian za anihilacje innych gatunków/ludzie podporządkowani Żniwiarzom, inne rasy pod nimi). Taki obrót spraw wydaje mi się całkiem logiczny, biorąc pod uwagę priorytety Cerberusa. Być może, Shepard w takim wypadku obróci się od CI lub Żniwiarze wykażą się konsekwencją w działaniu i stąd takie zakończenie gry

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Mozemy oceniac fabule ME3 po jej premierze i ograniu?

Nie. Będziemy to robić teraz, a przynajmniej będziemy oceniać fabularne elementy trójki, które po teaserze z dużą dozą prawdopodobieństwa staną sie faktem w grze.

Z pierwszego ME mogles wyciagnac fakt, ze Zniwiarze chca unicestwic ludzka rase. Teraz nie pasuje Ci, ze w zwienczeniu trylogii finalowa akcja rozgrywac sie bedzie na Ziemi. Skoro wszyscy mogli sie tego domyslac, to w czym problem?

 

Na sile chcesz rozpracowac slabosci fabularne gry, ktra sie nie ukazala. Jasne, po teaserze mozesz sie kilku rzeczy domyslac, ale to i tak nie daje Ci pewnosci.

 

Ponadto powiedziałbym, że robią oni od dorych ośmiu lat cały czas tą samą grę. A przynajmniej główne schematy są bezczelnie powielane.

Dosc ciekawe stwierdzenie osoby, ktora zagrywa sie w Fallouty.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeśli reaperzy tak poprostu przylecą na ziemię to cała fabuła ME 1... ba założenia całego uniwersum tracą sens, więc na to nie liczę. Raczej będzie tak jak napisał gooral, czyli ktoś ich jednak przerzuci przez cytadelę. Może collectors mieli być tylko odwróceniem uwagi :D

 

Nie ma co, biorę się za trzecią książkę, już swoje odleżała na półce.

Edytowane przez Cethu
Odnośnik do komentarza

Czyli jednak zrobili to na co się zanosiło po dwójce - zmaterializowali armię Żniwiarzy. :down:

 

Bida jednym słowem. Obrazki z teasera momentalnie nasunęły mi myśl, że tak może wyglądać jedno z zakończeń trylogii. I ten Shepeard odchodzący od okna za którym rozpościera się panorama (zapewne) ziemi atakowanej przez Ripków.

 

Zeratul niech się wypowie co o tym sądzi bo ma pełniejszy obraz uniwersum po dwóhc grach i trzech przeczytanych książkach. Oby mieli porządne wyjaśnienie dla obecności armii wewnątrz galaktyki. MOże naprawili Cytadelę przez kolejnych sługusów? To by się jeszcze kupy trzymało.

Jeden duzy spoiler... spoiler odnosnie ksiazek ukrywam dodatkowo.

 

 

 

Przez cale dwie czesci gier nie robimy nic innego jak tylko zbieramy druzyne. Mamy plecy Alliance, mamy plecy Cerberusa, a po DLC mamy plecy Shadow Broker, do tego mamy plecy innych ras i gethow... raknii (nie jestem pewny pisowni) Nie wiem jak Bioware skonstruuje akcje w ME3, ale na pewno chce widziec dobre wyjasnienie jak Reapers udaje sie uciec z Dark Space. Jezeli sobie po prostu przylecieli do naszej galaktyki to na co oni czekali 2 czesci gry? To musi byc naprawde dobrze wyjasnione. Moim zdaniem logiczne jest, ze pierwszym celem jest Ziemia... jezeli Reapers maja sie kogos obawiac, to bedzie to Shepard i ludzie, to dlatego nakazuja Collectors budowe ludzkiego Zniwiarza. Dlatego tez decyduja sie zaatakowac Ziemie jako pierwsza. Ja bym osobiscie chcial zobaczyc to, ze Shepard spoznia sie z pomoca i Ziemia zostaje zniszczona, a jego dzialania beda sie sprowadzac do powstrzymania zniszczenia Cytadeli. Trzeba tez wziac pod uwage to, ze Shepard nie moze walczyc z Reapers... on ma z 1.8m a Reapers z 500m i sa z metalu. Nie ma mozliwosci starc 1:1 jak to bylo z gethami czy Collectors. W trojce jak co przeciwnikami powinni byc zindoktrynowani. Zreszta to chyba widzimy na teaserze, jak zolnierz strzela do kolesia ktory chce zaatakowac kobiete. Cala fabula to dalej jest wielka niewiadoma... jezeli ksiazki maja cos hintowac to po retribution:

 

 

moze kadeci z ascension project beda pomagac przeciwko zindoktrynowanym, wiemy ze cerberus jest mocno oslabiony, wiec illusive man moze zdecydowac sie pomoc alliance itd.

 

 

Ogolnie wydaje mi sie, jak teraz na to patrze, to jak Bioware zrobi to dobrze to jezeli w dwoch poprzednich grasz gralismy jako renegades to bedzie nam o wiele latwiej... rada powinna sluchac ludzi, powinnismy miec dane ze statku collectors... a jezeli gralismy jako dobrzy to jestesmy w szarej (pipi)e. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy Mass Effect 3 „spóźni się” na PS3?

http://www.ps3site.pl/czy-mass-effect-3-spozni-sie-na-ps3/59286/

 

PS. Tak w ogóle to chyba najwyższy czas przenieś ten dział.

Nie widze najmniejszego powodu do przenoszenia tego dzialu, tak samo jak nie widze potrzeby przenoszenia dzialu Metal Gear Solid

Odnośnik do komentarza

Zeratul :

 

 

Piszesz :        "Jezeli sobie po prostu przylecieli do naszej galaktyki to na co oni czekali 2 czesci gry? To musi byc naprawde dobrze wyjasnione. Moim zdaniem logiczne jest, ze pierwszym celem jest Ziemia... jezeli Reapers maja sie kogos obawiac, to bedzie to Shepard i ludzie, to dlatego nakazuja Collectors budowe ludzkiego Zniwiarza. Dlatego tez decyduja sie zaatakowac Ziemie jako pierwsza."        

 

 

 

 

Jak dla mnie to zostało już po części, wytłumaczone w dwójce, olewali rodzaj ludzki, powoli planowali ale w końcu gdy Shepard zniszczył tego ludzkiego żniwiarza to wpadli w "furię" i postanowili zniszczyć rodzaj ludzki zaczynając od ziemi. Planowali to zapewne wcześniej, ale zabicie ludzkiego żniwiarza ( oraz przejęcie lub zniszczenie tej bazy ) było jakby kropką nad i , przyśpieszeniem decyzji, końcowym bodźcem do tego. Widmo,że ludzie przeszli przez tą stację , dokonali takich zniszczeń, nie pozostawiło innej decyzji. Tak to widzę, jednak nie jestem znawcą serii oraz pewnych niuansów. Nie czytałem książek.

   

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Zeratul :

 

 

Piszesz :        "Jezeli sobie po prostu przylecieli do naszej galaktyki to na co oni czekali 2 czesci gry? To musi byc naprawde dobrze wyjasnione. Moim zdaniem logiczne jest, ze pierwszym celem jest Ziemia... jezeli Reapers maja sie kogos obawiac, to bedzie to Shepard i ludzie, to dlatego nakazuja Collectors budowe ludzkiego Zniwiarza. Dlatego tez decyduja sie zaatakowac Ziemie jako pierwsza."        

 

 

 

 

Jak dla mnie to zostało już po części, wytłumaczone w dwójce, olewali rodzaj ludzki, powoli planowali ale w końcu gdy Shepard zniszczył tego ludzkiego żniwiarza to wpadli w "furię" i postanowili zniszczyć rodzaj ludzki zaczynając od ziemi. Planowali to zapewne wcześniej, ale zabicie ludzkiego żniwiarza ( oraz przejęcie lub zniszczenie tej bazy ) było jakby kropką nad i , przyśpieszeniem decyzji, końcowym bodźcem do tego. Widmo,że ludzie przeszli przez tą stację , dokonali takich zniszczeń, nie pozostawiło innej decyzji. Tak to widzę, jednak nie jestem znawcą serii oraz pewnych niuansów. Nie czytałem książek.

   

przeczytaj jeszcze raz co napisalem, ja nie kwestionuje decyzji o ataku i miejscu ataku, ale chce widziec wyjasnione jak im sie udalo tak szybko przeleciec setki tysiecy czy nawet miliony lat swietlnych.

Odnośnik do komentarza

Zeratul :

 

 

Piszesz :        "Jezeli sobie po prostu przylecieli do naszej galaktyki to na co oni czekali 2 czesci gry? To musi byc naprawde dobrze wyjasnione. Moim zdaniem logiczne jest, ze pierwszym celem jest Ziemia... jezeli Reapers maja sie kogos obawiac, to bedzie to Shepard i ludzie, to dlatego nakazuja Collectors budowe ludzkiego Zniwiarza. Dlatego tez decyduja sie zaatakowac Ziemie jako pierwsza."        

 

 

 

 

Jak dla mnie to zostało już po części, wytłumaczone w dwójce, olewali rodzaj ludzki, powoli planowali ale w końcu gdy Shepard zniszczył tego ludzkiego żniwiarza to wpadli w "furię" i postanowili zniszczyć rodzaj ludzki zaczynając od ziemi. Planowali to zapewne wcześniej, ale zabicie ludzkiego żniwiarza ( oraz przejęcie lub zniszczenie tej bazy ) było jakby kropką nad i , przyśpieszeniem decyzji, końcowym bodźcem do tego. Widmo,że ludzie przeszli przez tą stację , dokonali takich zniszczeń, nie pozostawiło innej decyzji. Tak to widzę, jednak nie jestem znawcą serii oraz pewnych niuansów. Nie czytałem książek.

   

przeczytaj jeszcze raz co napisalem, ja nie kwestionuje decyzji o ataku i miejscu ataku, ale chce widziec wyjasnione jak im sie udalo tak szybko przeleciec setki tysiecy czy nawet miliony lat swietlnych.

Skoro znacznie młodsze i bez porównania bardziej zaofane rasy dzięki przekaznikom masy (których zresztą nawet nie opracowali) mogą pokonywac błyskawicznie odległosci miedzy galaktykami, to co w tym dziwnego, że żniwiarze mogą ?

Odnośnik do komentarza

Widzę ludzie komentują a nie mają bladego pojęcia o czym mówią, najwidoczniej trzeba powtarzać. Żniwiarze nie mogą przelecieć tak szybko milionów lat świetlnych dzielących id od krańca drogi mlecznej bo nie mają w dupach przekaźników masy. Do dostania się w nasze strony potrzebują cytadeli która tak naprawdę jest ogromnym przekaźnikiem masy mogącym przenieść całą armię żniwiarzy w bardzo krótkim czasie, i właśnie dlatego w ME robiliśmy wszystko by temu zapobiec. I żeby nie było, to nie są żadne fabularne niuanse a podstawa fabuły. Tak samo, nie dlatego reaperzy atakują naszą galaktykę i ludzi bo ich Shepard zdenerwował, ale dlatego, że mają ustalony cykl i co 50 000 lat czyszczą galaktykę z inteligentnych form życia.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy Mass Effect 3 „spóźni się” na PS3?

http://www.ps3site.pl/czy-mass-effect-3-spozni-sie-na-ps3/59286/

 

PS. Tak w ogóle to chyba najwyższy czas przenieś ten dział.

To nie jest forum N+ gdzie wszyscy piszą kilka stron o tym czemu należy przenieść temat do innego działu. ME było na początku na XO to niech tu jest. Mi tam nie przeszkadza obecność w tym dziale.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.