Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

 

@pawelgr5

Masz poniekąd  rację. Dotychczas gry od samego Big N dopóki nie wylądowały w Nintendo Selects to rzadko miały promocje. Różnica nastąpiła gdy pojawiło się MyNintendo. Od tej pory głównie gry od samego Big N dostają przeceny nawet o 50%, musisz tylko wydać złote monetki na daną zniżkę. Jest to inicjatywa skierowana do osób które dużo gier kupują cyfrowo. W ten sposób nie musisz często czekać na specjalne okazję itp. w My Nintendo co chwilę są długoterminowe zniżki i otrzymując monetki za samo kupowanie gier możesz wydać je na jaką zniżkę chcesz. Działa niczym PSN czy XBL z abonamentem tyle iż to Ty decydujesz kiedy i co chcesz kupić i nie ma przymusu bo monetki tracą ważność chyba dopiero po kilku miechach czy nawet po roku czasu. 

 

Trzeba by dużo kupować. Poza tym na PSN promocje (i to lepsze) ma każdy, a nie jacyś wybrańcy, którzy przehulali akurat 200 zł w eshopie i mogą sobie za to wziąć 20-letniego Super Mario 64. Jak lubię Nintendo, tak ich polityka dotycząca promocji to kpina i zacofanie większe niż Friend Code'y na 3DS-ie.

 

 

 

Ale Ty zdajesz sobie sprawę z tego iż na PSNie bardziej niż gdziekolwiek indziej widać iż zniżki i to duże dopiero pojawiły się przy okazji stałego wykupienia abonamentu do PS4? O takich zniżkach można było pomarzyć gdy PS3 nie miało abonamentu a nawet początku PLUSa byly w ch.uj jałowe. Oczywiście nie mówię że Nintendo jest święte bo nie jest, tak jednak co chwilę większość gier jest spokojnie przeceniana o połowę ceny (jak nie więcej) i tytuł pierwotnie kosztujący nawet 120zł można kupić za 30.

 

Dodatkowo napisałem jasno i wyraźnie, ta inicjatywa z MyNintendo jest skierowana do kogoś kto wszystkie swoje gry kupuje cyfrowo (a na Zachodzie jest masa takich osób) i to że Ty nie wydajesz (czy tym bardziej ja) to innej osobie już zwisa gdy ona zakupi najnowszy tytuł za 40/50 Euro i dostanie te 40 złotych monetek. Sama inicjatywa jest ogólnie dobra, bo dostajesz punkty na zniżki które użyjesz w swoim czasie tylko za samo kupno gry. Mogę się założyć gdyby takie punkty dostawali użytkownicy Sony i MS'a to s.ranie z radości nie miałoby końca. 

 

Powracając do Nintendo to widać poprawę bo w zaledwie jeden rok zrobili więcej niż przez wcześniejsze 6 lat jeśli chodzi o uslugi internetowe zbliżając się bardziej do Sony i MSa no ale co się dziwić że muszą gonić jak projektanci tych maszyn tworząc Wii U nie mieli pojęcia o XBL ani PSN i dopiero ich zachodni developerzy uświadamiali. Jak przestaną być takimi ignorantami i otworzą się na zewnętrzny świat gdzie nie tylko istnieje Big N to wyjdzie im to tylko na dobre (w sumie już wychodzi).

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja cyfrowo za pełną cene nie kupuje nic więc dla mnie zniżek raczej nie będzie :reggie: Cyfrowo kupiłem sporo gier z VC i troche gier wydanych tylko cyfrowo. Phoenixa kupiłem na premiere ale tak to własnie czekam na promocje. Teraz jest troche inaczej bo gry sa dodawane do konta a nie konsoli więc mozna troche wiecej poszaleć ale nadal promocje Nintendo do kazdej zwykłej pormocji PSN/XBL/Steam to nędza i nie ma co z tym polemizować.

Odnośnik do komentarza

 

 

@pawelgr5

Masz poniekąd  rację. Dotychczas gry od samego Big N dopóki nie wylądowały w Nintendo Selects to rzadko miały promocje. Różnica nastąpiła gdy pojawiło się MyNintendo. Od tej pory głównie gry od samego Big N dostają przeceny nawet o 50%, musisz tylko wydać złote monetki na daną zniżkę. Jest to inicjatywa skierowana do osób które dużo gier kupują cyfrowo. W ten sposób nie musisz często czekać na specjalne okazję itp. w My Nintendo co chwilę są długoterminowe zniżki i otrzymując monetki za samo kupowanie gier możesz wydać je na jaką zniżkę chcesz. Działa niczym PSN czy XBL z abonamentem tyle iż to Ty decydujesz kiedy i co chcesz kupić i nie ma przymusu bo monetki tracą ważność chyba dopiero po kilku miechach czy nawet po roku czasu. 

 

Trzeba by dużo kupować. Poza tym na PSN promocje (i to lepsze) ma każdy, a nie jacyś wybrańcy, którzy przehulali akurat 200 zł w eshopie i mogą sobie za to wziąć 20-letniego Super Mario 64. Jak lubię Nintendo, tak ich polityka dotycząca promocji to kpina i zacofanie większe niż Friend Code'y na 3DS-ie.

 

 

 

Ale Ty zdajesz sobie sprawę z tego iż na PSNie bardziej niż gdziekolwiek indziej widać iż zniżki i to duże dopiero pojawiły się przy okazji stałego wykupienia abonamentu do PS4? O takich zniżkach można było pomarzyć gdy PS3 nie miało abonamentu a nawet początku PLUSa byly w ch.uj jałowe. Oczywiście nie mówię że Nintendo jest święte bo nie jest, tak jednak co chwilę większość gier jest spokojnie przeceniana o połowę ceny (jak nie więcej) i tytuł pierwotnie kosztujący nawet 120zł można kupić za 30.

 

Dodatkowo napisałem jasno i wyraźnie, ta inicjatywa z MyNintendo jest skierowana do kogoś kto wszystkie swoje gry kupuje cyfrowo (a na Zachodzie jest masa takich osób) i to że Ty nie wydajesz (czy tym bardziej ja) to innej osobie już zwisa gdy ona zakupi najnowszy tytuł za 40/50 Euro i dostanie te 40 złotych monetek. Sama inicjatywa jest ogólnie dobra, bo dostajesz punkty na zniżki które użyjesz w swoim czasie tylko za samo kupno gry. Mogę się założyć gdyby takie punkty dostawali użytkownicy Sony i MS'a to s.ranie z radości nie miałoby końca. 

 

Powracając do Nintendo to widać poprawę bo w zaledwie jeden rok zrobili więcej niż przez wcześniejsze 6 lat jeśli chodzi o uslugi internetowe zbliżając się bardziej do Sony i MSa no ale co się dziwić że muszą gonić jak projektanci tych maszyn tworząc Wii U nie mieli pojęcia o XBL ani PSN i dopiero ich zachodni developerzy uświadamiali. Jak przestaną być takimi ignorantami i otworzą się na zewnętrzny świat gdzie nie tylko istnieje Big N to wyjdzie im to tylko na dobre (w sumie już wychodzi).

 

 

Nie no, ok, choć nie przesadzajmy z tym, że większość jest przeceniana, tym bardziej o 50% i więcej. Jeśli weźmie się pod uwagę gry typowo od NIntendo, to jednak ich cyfrowe wersje w większości nadal mają ceny premierowe.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem jak można chwalić, lub w ogóle mówic pozytywne rzeczy o usłudze sieciowej Nintendo. To że jest lepiej niż było, pokazuje jedynie jak fatalnie było wcześniej. 

 

Począwszy od samej obsługi netu i wi-fi na 3ds, która jest tragiczna (tylko 3 możliwe sieci do wyboru, brak możliwości logowania się do sieci które wymagają wewnętrznego logowania - 90% publicznych wi-fi na świecie, poprzez obleśną przeglądarkę i wiele innych) na tym co ta usługa oferuje kończąc. W wiecznej promocji są badziewia których 'normalni' użytkownicy nie kupują, ze sporadyczną przeceną na grę AAA, która albo już kiedyś była przeceniona (SMTIV) albo jest tak niszowa że kupują ją wierni fani (Ace Attorney..). 

 

Reasumując usługa internetowa nintendo ssie na całej linii i nie ma żadnych sygnałów aby cokolwiek miało sie kiedykolwiek zmienić. Jest dokładnie na tym samym poziomie co sam sprzęt.

 

To czym nintendo się ratuje to soft. Tak zawsze było i zapowiada się że tak zostanie. Mnie to w sumie niespecjalnie rusza bo akurat gier od N nie kupuje i nie za bardzo lubie (oprocz Zeldy OoT i MM). Ale bajdurzenie że jest dobrze, będzie lepiej, na forum gdzie zaglądają tylko ludzie którzy sprzęt mają, jest bez sensu, bo każdy wie jak jest.

 

Pisanie że co chwilę wiekszość gier jest przeceniona ze 120 na 30 wygląda niczym populizm Brexitowy. Bo po pierwsze gry nie kosztuja 120 tylko wiecej, a po drugie nie są przeceniane o 75% tylko o max 50%, a i to rzadko kiedy - proszę o padanie przykładu takiej sytuacji z ostatniego półrocza :) (mówimy o grach sensownych/nowych, a nie popierdółkach typu picross, conception czy aeternoblade).

 

Jak dostane przykład to zjem swój kapelusz. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Takie przykładu nie ma. Sledze wszystko co jest związane z eShopem. Nowe gry to albo 169zł albo 189 i tak od premiery do dziś. Znizka jest tylko na gry z Selects ale tam nie trafiają najwieksze hity (no moze poza zeldami). Regularne promocje są na gry Capcom i Atlusa (S-E olewa całkowicie i ich gry też są za(pipi)iście drogie cyfrowo) oraz tone mini gierek z których tylko kilka jest zjadliwa. Naprawde nie ma sensu tego porównywac do konkurencji. Sprawa wygląda lepiej dla rynku US ale ja jestem w PL i promocje chce tutaj. 

 

E: rayos jemu chodziło o gry Nintendo 

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Nie mówiąc już o tym że to jest forum 3DS i o nim też rozmawiamy. Jeżeli ktoś z rozpędu odnosi się do całego e-shopu, to z góry powiem że nie mam pojęcia jak oferta i usługa wygląda na stacjonarce, bo takowej nie posiadam.

 

Temat ma nazwę Nintendo 3DS i do tego sie odnoszę. Jako osoba która podróżuje dużo (50% czasu zawodowego spędzam w delegaci w hotelach), jestem ogromnie zawiedziony poziomem usługi. Najbardziej irytuje mnie brak możliwości logowania się do wi-fi w przypadku konieczności weryfikacji wewnątrz sieci. Zwyczajowe logowanie się przez przeglądarke (które ma miejsce na telefonach czy laptopach) nie jest dostępne na 3DS. Efektem tego jest że spędzając trzy tygodnie w Malezji, czy we Włoszech nie jestem w stanie zrobić nic. 

 

Dlatego też irytuje mnie gdy ktoś próbuje wciskać nam w 2016 roku że poziom ich usługi jest 'dobry', albo że są dobre 'promocje' (na steam i gog są dobre promocje). Nie był, nie jest i nie zapowiada się że będzie. 

 

Żeby nie było, nie mówię że nie da się z tego korzystać. Grałem online dużo (MH4U) i było bezproblemowo, ściagam na bieżąco wszystkie dema które mnie interesują, też bezproblemowo, ba nawet mogę zapłacić bezpośrednio kartą za cyfry, jak człowiek. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Dlatego też irytuje mnie gdy ktoś próbuje wciskać nam w 2016 roku że poziom ich usługi jest 'dobry', albo że są dobre 'promocje' (na steam i gog są dobre promocje). Nie był, nie jest i nie zapowiada się że będzie. 

 

Żeby nie było, nie mówię że nie da się z tego korzystać. Grałem online dużo (MH4U) i było bezproblemowo, ściagam na bieżąco wszystkie dema które mnie interesują, też bezproblemowo, ba nawet mogę zapłacić bezpośrednio kartą za cyfry, jak człowiek. 

 

1. Nikt tutaj nie odnosi się do sieciowych usług Nintendo że są na poziomie PSN, XBL (w (pipi)e mam Steama, nie odnosi się w ogóle do konsol więc darujmy sobie).

2. Od kiedy poziom usługi sieciowej opiera się na samych promocjach? Ja oceniając "poziom usługi sieciowej" odnoszę się do stabilności systemu a ten jest akurat dobry. Ich przeglądarka jak na handhelda konkurującego z Vitą jest lepsza (na New 3DS'ie już w ogóle działa stabilnie i przyjemnie przegląda się strony). Cały eShop oraz rozgrywka sieciowa również nie pada jak mucha (czyt. PSN co chwilę ma przerwy i po tylu latach na PS3 i Vicie chodzi jak totalne g.ówno).

3. Promocje może i nie są fantastyczne ale po kolejny opisuje, nie płacisz żadnego abonamentu. Przytoczę ponownie Sony które miało wręcz ch.ujową usługę w postaci PSNa dopóki nie zaczęło przymusowo żyłować za niego kasy. 

4. Przyznam Ci rację z tym iż wielkim problemem są publiczne sieci wi-fi. Skoro jest to handheld to bez problemu powinno  to wszystko działać. 

 

A teraz tak w kwestii tego czy jest lepiej czy nie:

 

- Od tego roku można kupować wszystko z kompa po czym ściągnie się na odpowiednią konsole. 

- Wszystkie zakupy są w końcu przypisane do kont nie konsol więc z historii zawsze pobierzemy nasze zakupy.

- Bez problemu przyjmuje karty płatnicze (czego nie można powiedzieć o Sony które non toper działa w kratkę i tą samą kartę raz przyjmie a dziesięć razy odrzuci).

- Szybkość i stabilność pobierania wzrosła od premiery.

- Mowa ciągle o konsolce która wyszła w 2011r.. To nie tablet/telefon gdzie co pół roku mamy nowe usprawnione modele i nie powinniśmy ich nawet w ten sposób porównywać.

- Dostajemy punkty zniżkowe których w ogóle mogłoby nie być a i proszę osoby które nawet na MyNintendo nie wchodzą nie p.ierdolą głupot że nie ma żniżek 50% bo są. Nigdzie nie napisałem iż dzięki temu cena spadnie do 20zł. 

 

A Kolega Trzcina skoro nie widzi żadnych popraw względem tego co było i jak widać wie czym jest już NIntendo NX i co będzie posiadał (lub nie) to może niech się pochwali nowinkami zamiast trzymać wszystko dla siebie  :sir:

 

żeby nie było Nintendo owszem ma wiele do nadrobienia ale nie oszukujmy się również z chwaleniem PSNu czy XBL. Microsoft od samego początku usługi jeszcze za pierwszego X'a życzył sobie za to kasę. Nie da się ukryć iż efekty tego widać po dziś dzień i usługa to pierwsza klasa. Sony swoją marną usługę ogarnęła dopiero przy PS4 gdy zmusiła ludzi do płacenia za nawet możliwość grania po sieci (oczywiście nie zmienia to faktu iż PSN na PS3 i Vicie to dalej obse.rane g.ówno, zwłaszcza w kwestii szybkości i stabilności). Promocje na PSN i XBL są tylko dzięki właśnie opłacanym abonamentom i osobiście wcale bym się nie zdziwił jakby Nintendo też się odważyło z tego skorzystać. Cóż na jesień dowiemy się czym jest NX oraz najpewniej jak będzie prezentować się nowe Nintendo Network. Wiadomo na razie tyle iż profil który już stworzyliśmy będzie działał i na NXie jak i na PC. 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, widzę że dość agresywnie reagujesz na moje słowa, więc będę mniej mówił a więcej cytował. :)

 

- Dostajemy punkty zniżkowe których w ogóle mogłoby nie być a i proszę osoby które nawet na MyNintendo nie wchodzą nie p.ierdolą głupot że nie ma żniżek 50% bo są. Nigdzie nie napisałem iż dzięki temu cena spadnie do 20zł. 

 

 

 

 

 

Ale Ty zdajesz sobie sprawę z tego iż na PSNie bardziej niż gdziekolwiek indziej widać iż zniżki i to duże dopiero pojawiły się przy okazji stałego wykupienia abonamentu do PS4? O takich zniżkach można było pomarzyć gdy PS3 nie miało abonamentu a nawet początku PLUSa byly w ch.uj jałowe. Oczywiście nie mówię że Nintendo jest święte bo nie jest, tak jednak co chwilę większość gier jest spokojnie przeceniana o połowę ceny (jak nie więcej) i tytuł pierwotnie kosztujący nawet 120zł można kupić za 30.

 
Twój problem polega na tym że stosujesz podwójne standardy. Ja w swoim poście odnosiłem się tylko i wyłącznie do usługi sieciowej N na 3DS, bo od tego jest to forum i ten temat - nie chwaliłem PS4 ani Xboxa, ani nawet steama (konsol nie mam a ze steama nie korzystam). Ty natomiast z jednej strony porównujesz usługe do Vity, a z drugiej strony nie życzysz sobie porównań do steam, troche hipokryzją wieje. Albo rzeczowo porównujesz usługę do tych lepszych jak i gorszych, albo od razu powiedz że nie interesują cię rzeczowe argumenty i nie będę marnował czasu na pisanie. Nie szafuj też proszę określeniami że 'co chwilę większość gier jest przeceniana o połowę', bo jest to nieprawda.
 
Dam sobie jednak jeszcze jedną szansę na to żeby rozwinąć tę dyskusję i potraktuję cię jako poważną osobę której warto odpowiedzieć. 
 
Skoro już musimy porównywać usługę z innymi platformami, to pozwolę sobie tutaj conieco dodać. Masz rację w tym że usługa jest stabilna. Zresztą sam napisałem że gram dużo online i że nigdy z tym problemów nie było. Tylko musisz zwrócić uwagę że utrzymanie usługi 'always on', która oferuje tak mało możliwości, jest dużo prostsze niż całej infrastruktury która jest obecna na stacjonarnych konsolach, a 3DS nawet głupia lista przyjaciół jest tak ograniczona jak to tylko możliwe. Przeglądanie e-shopu, filtrowanie, jego szybkość działania również pozostawiają bardzo dużo do życzenia (A posiadam new 3DS i 150 mbitowe łącze). Przeglądarka natomiast woła o pomstę do nieba, ale tak jest praktycznie na każdym urządzeniu innym niż PC. Tak na dobrą sprawę jedyne co działa tak jak powinno to granie multiplayera online. 
 
Piszesz o poprawie jakości usługi i szybkości jej działania i być może jest to prawda, ale startując z niskiego pułapu polepszać trudno nie jest. W obronie 3DS używasz argumentów że to konsola z 2011 roku, kiedy New 3DS miał premierę całkiem niedawno. Ciężko też bić pokłony nintendo że w końcu wprowadziło podstawową zasadę usługi cyfrowej i zaczęło przypisać gry do profilu a nie sprzętu. 
 
Reasumując, być może niesprawiedliwe było napisanie przeze mnie że było źle i jest źle i że lepiej nie będzie. Jest oczywiście nowa konsola na horyzoncie i może sytuacją się poprawi, ale patrząc na to jak się odbywał postęp w N to ciężko jest mieć nadzieję na to że usługa będzie profesjonalna. I spodziewałbym się że po prostu tu zawrze w sobie podstawowe funkcje z minimalistycznym interfejsem.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

TL;DR;

 

Usługa sieciowa Nintendo ssie i jedynie co dobrze działa to granie online w gierki.

Prawda ta jest szeroko znana każdemu szanującemu się posiadaczowi 3DSa/N3DSa/Wii U i każdy się z tym zgodzi.

Nintendo sto lat za murzynami w rozwiązaniach technicznych spraw infrastruktury sieciowej

 

Dziękuję, dobranoc ;) 

 

PS Trzcina, żeby nie było, że się zbijam czy coś - zgadzam się z Tobą, tylko napisałem skrótowo to co Ty miałeś na myśli :dog:

Odnośnik do komentarza

 

wój problem polega na tym że stosujesz podwójne standardy. Ja w swoim poście odnosiłem się tylko i wyłącznie do usługi sieciowej N na 3DS, bo od tego jest to forum i ten temat - nie chwaliłem PS4 ani Xboxa, ani nawet steama (konsol nie mam a ze steama nie korzystam). Ty natomiast z jednej strony porównujesz usługe do Vity, a z drugiej strony nie życzysz sobie porównań do steam, troche hipokryzją wieje. Albo rzeczowo porównujesz usługę do tych lepszych jak i gorszych, albo od razu powiedz że nie interesują cię rzeczowe argumenty i nie będę marnował czasu na pisanie. Nie szafuj też proszę określeniami że 'co chwilę większość gier jest przeceniana o połowę', bo jest to nieprawda.
 

Się wtrącę. Nie można się odnosić do czegoś, bez jakiegoś wzorca. To jest dosyć logiczne, że opierasz ocenę usługi sieciowej N na 3DSa na podstawie odniesień do jej podobnych. Steam jest ideałem, ale funkcjonuje w zupełnie innym środowisku, natomiast porównanie tego do PSN na VITA jest po prostu trafniejsze, bo odnosi się do podobnej kategorii mającej przecież liczne ograniczenia.

 

3DSa mam krótko, ale jeżeli chodzi np. o samą funkcjonalność sklepu, to bije na głowę tą znaną z VITA. Mamy centrum powiadomień vs brak informacji dlaczego i kiedy nie będzie działać. Mamy zdjęcia i filmiki z chyba każdej dostępnej w sklepie gry (nie znalazłem jeszcze wyjątku, tutaj nawet gierki na gameboya mają jakąś poglądową galerię i filmik z gameplayu) vs brak filmików do jakiejkolwiek gry + bardzo częsty brak zdjęć + tłumaczenie z translatora. Do tego stabilność sklepiku jest o niebo lepsza niż ta na VITA, tam często wywala się nam problem połączenia z serwerem. Filtrowanie treści vs jego brak. Inną sprawą jest oczywiście to, że faktycznie na 3DSie promocje są bardzo słabe w porównaniu do tych na VITA, ale to jest kwestia cen, a nie działania i funkcjonalności systemu...

 

Jeżeli chodzi o usługi sieciowe, to się nie wypowiadam, bo mnie to po prostu w przypadku konsol przenośnych nie interesuje. A już tym bardziej stykanie się końcówkami z innymi userami. Dodatkowe aplikacje nie działają zbyt cudownie, mają ograniczoną funkcjonalność na stacjonarkach i unikam ich jak ognia, a co dopiero na tych przestarzałych przenośniakach (chociaż akurat stylus sprawdza się w ich obsłudze + pisaniu dużo lepiej niż mazianie paluchem czy machanie gałką od pada).

Odnośnik do komentarza

przeciez store na vicie to jest dramat i nedza, brak filtrowania odpowiedniego, czesto wywala (kiedys dzialal stabilnie, a od dluzszego czasu nagle z dupy lubi wywalic przez rzekomy brak polaczenia), nic nie idzie tam znalezc, czesto juz dodane gry (widnieja na psn na pc) tam jeszcze ich w zakladkach nie ma, nie wspominajac ze np w zakladce dema jest chyba dalej 10pozycji, a dem od tego czasu wyszlo chyba ze dwadziescia

 

od zawsze jak cos kupuje cyfrowo to tylko przez sklepik na pc (nawet na ps4 ten sklepik to nedza, choc przynajmniej nie wywala do menu konsoli)

Odnośnik do komentarza

Widzę że z jakiegoś powodu zaczęliśmy pisać o Vicie. 

 

Rayos, oczywiście można by to napisać w tak zwięzły sposób jak ty to zrobiłeś, ale jest to bardzo autorytatywne i często traktowane jako trollowanie ;) Starałem się dodać trochę tła.

 

Pajgi, masz rację że ciężko się odnieść do czegoś bez wzorca. Ale wcale nie jest konieczne odnoszenie się do pojedyńczego wzorca (konsoli XXX, steam etc). Osoba korzystająca z internetu ma świadomość tego jakie on daje możliwości i widzi czego w 3DS brakuje i co można zrealizować lepiej. Nie potrzeba tutaj punktu odniesienia. 

 

Pisałem już dwa razy że są pewne aspekty ich usługi które sa dobrze zrealizowane, ale na pewno nie są nimi ceny gier. Fajne jest to że na 3DS każda gra jest opisana, wraz ze screenami i często są filmiki, tylko problem w tym że jest to tak toporne że lepiej jest znaleźć materiały na temat danej gry na youtube, czy google. Jeśli dodać do tego problem publicznych wi-fi (do których do przenośna konsola de facto powinna być podłączana częściej niż rzadziej), rysuje się obraz urządzenia nieprzyjaznego dla użytkownika o ograniczonych możliwościach, które nie zachęca zawartością.

 

Na ostatnich stronach są posty od osób które próbują powiedzieć że jest inaczej, a ja nie za bardzo rozumiem dlaczego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłopie sam się na początku odniosłeś do konkurencji i tym bardziej podałeś też Steama. Podałem za przykład Vitę bo to z nią 3DS konkuruje. To zamknięty system, nie dostajesz co kilka miechów nowego modelu bo z tego co widzę odnosisz się do usług internetowych jako tako co jest też bzdurą bo ogólne usługi nie są tworzone tylko pod telefon/tablet/ komputer z danego roku/modelu tylko ogólnie. Im lepszy masz sprzęt tym lepiej będzie działał bo wykorzystują coraz to nowszą technologie.

 

A tu jeszcze raz przypominam że 3DS nie walczy z ogółem tylko ze swoim największym konkurentem czyli Sony. Owszem usługa ma dziury i można zrobić wiele rzeczy znacznie lepiej ale w porównaniu do Sony które wypuściło przecież takiego potwora ich usługa ssie do dziś, pomimo tego że możesz nawet płacić za PLUSa to nic to kompletnie nie zmieni. No i też nie obraź się ale nie chwal czegoś czego nie masz bo skoro opisujesz że obecnych stacjonarek nie posiadasz to co to za porównanie? 

 

Największym problemem Nintendo w przypadku 3DS'a i Wii U jest to iż oby dwie konsole mają całkowicie inny OS i nawet ich podzespoły nie za bardzo pozwalają na tworzenie jednej i tej samej gry tylko w dwóch wydaniach. To jest też problem związany z usługą sieciową gdzie do Wii U jako tako w funkcjonowaniu przyczepić się nie można bo chodzi szybko i nie pada co 5 minut.bo i cały system lepiej działa tak z 3DS'em zawsze mieli większy problem (Miiverse na 3DS'ie to jedno wielkie nieporozumienie). 

 

Ale proszę Cię daruj sobie teksty typu "Ich usluga ssie, ssała i będzie ssać bo oni niczego nie zmienią". Nic kompletnie nie wiesz o NX i tym jak będzie wyglądać usługa sieciowa więc nie bądź ignorantem i nie rzesz trollingu a porównanie może właśnie zawęź do samych konsol bo ogół mija się z celem bo konsole zawsze będą zacofane po X latach względem tego co masz w telefonie czy w lapku. 

 

Rozumiem też ze komuś kto kupuje dużo gier cyfrowo mogą przeszkadzać słabsze promocje na platformach Nintendo (choć na Wii U jest znacznie lepiej niż na 3DS'ie) ale ja tego nie dostrzegam bo cyfrówek w ogóle nie kupuje (wyjątek to Phoenix Wright'y które i tak na promocji można wyrwać za 1/3 ceny). Co nie znaczy że problemu nie ma tylko dziwi mnie to iż nie widzisz iż jeżeli konkurencja życzy sobie abonament za usługi to i będą lepsze promocje.

A STEAMa nie warto w to mieszać bo to już kompletnie wyłącznie usługa internetowa, która nie posiada dedykowanego systemu i działa na trochę innych zasadach niż Sony, MS i Nintendo. 

 

P.S. W sumie gdyby Nintendo tak poważnie podchodziło do usługi sieciowej i systemu jak do jakże rozbudowanej kontroli rodzicielskiej oraz miliona ulotek w pudełkach od gier o zdrowiu i bezpieczeństwie w użytkowaniu to już dawno mieliby świetną infrastrukturę. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

W końcu mam czas i udało mi się odpalić. Pograłem trochę w Zeldę i powiem że myślałem że to bardziej rpg a tu zdziwko bo arcade. ;D

 

Ale nie od tym chciałem.

 

Konsolka nie wykrywa mojego routera. Pojawia się komunikat że nie jest supportowany. Można coś temu zaradzić?

 

Edit okazało się że trzeba było nacisnąć guzik od konfiguracji na routerze i połączyło się :)

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza

@Chrno-x

 

Chyba z kims mnie pomyliłeś. Przeczytaj prosze jeszcze raz mojego pierwszego posta i zauważ że nie ma w nim nic na temat usług konkurencji. Od samego początku zawężałem się do tego co oferuje 3DS względem 'ogólnie przyjętych standardów'. Oczywiście można się kłócić i powiedzieć że te standardy są przeciez nie gdzie indziej tylko u konkurencji, ale jeśli przeczytasz uważnie mojego posta, to zobaczysz że jest tam podjętych wiele wątków, z których każdy ma źródło na innej platformie/usłudze.

 

Promocje i aplikacje dostępne w samej usłudze to jedno, to jak na sprzęcie obsługuje się internet to drugie (w porównaniu chociażby do komórek i obsługi wi-fi na nich), przyjazność samej usługi dla użytkownika (friend lista) to kolejne, etc.

 

Jesteśmy na forum 3DS, w temacie o 3DS i ja zacząłem się odnosić do innych usług/platform dopiero po twoich wpisach. Ty masz ochotę porównywać sobie z innymi platformami/usługami tak jak tobie wygodnie, ale nie każ nikomu tego przyjmować w ciemno. Ale zwróć proszę uwagę na to że twoje argumenty tracą na sile gdy tak robisz i gdy piszesz że 'steam to w ogóle co innego', bo i niby dlaczego? 

 

Nie bardzo widzę sens kontynuowania tej dyskusji, bo czytasz nieuważnie, lub nie chcesz zrozumieć tego co inni piszą, a w najgorszym przypadku ignorujesz to.

 

Na marginesie, napisałem w następnych postach że być może za bardzo bawiłem się we wróżkę, pisząc że lepiej nie będzie. Wszystko wskazuje na to że lepiej nie będzie, ale 100% pewności mieć nie mogę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To zależy od tego jakie gry lubisz. Jak leżą ci tytuły od Nintendo, to warto, chociaż to nie jest tak, że dostaniesz zawrotu głowy od wyboru. Ja niedawno nabyłem w dobrej cenie używanego N3DSa i nie żałuję, gierki naprawdę dużo zyskują dzięki 3D, a na zwykłym 3DS ludzie zazwyczaj wyłączają tę opcję, bo działa dosyć słabo.

Odnośnik do komentarza

Sprzedaj Vite i bierz 3ds'a, nie ma co czekać na następcę bo póki co nic o nim nie wiadomo.

 

Odnośnie wersji 3ds to ciezko doradzić bo wszystko sprowadza sie do własnych preferencji, ja mam wersje xl i nie wyobrażam sobie grania na mniejszej ale sa i tacy co wola mniejsze ekrany, jeżeli zależy ci na naprawdę dobrym efekcie 3d oraz możliwości ogrywania gier ze snesa to warto dopłaci te pare stówek, natomiast jeżeli ci to zwisa i powiewa wtedy juz nie bardzo

 

Aaa zastanów sie nad 2ds bo jego chyba można najtaniej wyrwać i jak za pare miesięcy zapowiedzą następcę na 2017 to nie będziesz czuł sie wyruchany

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...