Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

Ustroństw do piracenia na N64 było lekka ręką 5 lub 6 :) od prostych cartów z 64mb pamięci i bez żadnych konkretnych chipów na pokładzie (praktycznie to samo co oryginalny cart) po sprzęt pokroju NEO 64 Linker ze wszystkimi specjalnymi chipami emulowanymi specjalnym scalakiem i port szeregowy do gry w czasie rzeczywistym z kompa :D (tylko dema i programy domowej roboty) Mnie osobiście pomysł 3D w kieszonsolce bardzo sie podoba :) chciałbym jednak w niedalekiej przyszłości widzieć wersję odpowiednio większą i porównywalną z DSi LL(XL) co prawda nie posiadam LL-ki ale jestem w niej zakochany :) ze standardowym DS-em wyglądam co najmniej śmiesznie :( i nie gra mi sie na nim zbyt wygodnie... W necie krążą plotki co do ceny 3DS-a, według ów plotek sugerowana cena startowa w USA ustalona została na poziomie 249 lub 299USD, na dodatek konsolka podobno z założenia będzie region free! żeby nie było aż tak fajnie to producenci i wydawcy sami zdecydują jakie ograniczenia ma nieść ze sobą dany tytuł i co nie jest już nowością gry już zablokowane np na DSi wciąż będą zablokowane :( W jednej z ciekawszych dyskusji na IRCowym kanale GBATemp wypłynęła plotka jakoby Nintendo chciało wprowadzić znany z dużych konsol system banowania Urządzeń z usług online w razie wykrycia próby piracenia, blokada miała by pozbawiać użytkownika możliwości aktualizacji urządzenia i zabawy w sieci globalnej jak i lokalnej, ponoć nawet do gry w lokalnym multi trzeba będzie mieć zawsze aktualny soft konsoli z jednej strony nowe gry będą wymagały nowego softu a z drugiej same konsolki nie będą się parowały jeśli wersje firmware-u nie będą odpowiednie...

Odnośnik do komentarza

Jakby rzeczywiście wydali remake FFVI na 3DS'a to bez zastanowienia się kupiłbym nową konsolkę Big N. Po namyśle, wstrzymałem się z zakupem 3DS, gdyż zapewne cena będzie oscylować w granicach 1000zł jeśli nie lepiej. A tak w między czasie kupię używanego DS'a i pogram w perełki na tą konsolkę, spokojnie czekając na spadek cen nowego "dziecka" Big N.

Gdybym nie miał poważnych wydatków jakie szykują się dla mnie na najbliższe 1,5 roku to może bym i kupił tego handhelda po premierze ale w obecnej sytuacji nie da rady. No chyba, że jego cena wynosiłaby 600-700zł to wzięłoby się to na raty .

Odnośnik do komentarza

Cena konsolki to w sumie wszystko jedno, jak ktoś regularnie gra to chyba niewielka różnica, czy zapłaci 750, czy 1000 zeta. Bardziej się martwię o ceny gier. Z roku na rok coraz śmieszniej wygląda to, że Nintendo ciągle nie ma polskiego oddziału, bo po niemal dwudziestu latach grania naprawdę mam dość tego, że Xboksy i Plejstejszony są czasem tańsze niż na Zachodzie, gry również coraz częściej są w promocjach, podczas gdy nawet te starsze pozycje Nintendo ciągle widuję w Empikach za 249 zł. Do tej pory rozwiązaniem był import, ale... zapowiadana blokada regionalna sugeruje, że nie będzie tak łatwo o tanie gierki, jak w przypadku obecnego DS-a. W Australii ostatnio jakby ceny skoczyły, wychodzi na to, że gry będzie można sprowadzać tylko z Wielkiej Brytanii, a to bardzo niedobra perspektywa.

 

Kurde, 3D bez okularów! W przenośnej konsolce! Kiedy wejść na polski rynek, jak nie teraz?

 

Podobnie jak w przypadku Wii, ci, którzy będą kupowali wszystko oficjalnie w polskich sklepach w dzień premiery, później mogą tego pożałować. Dlatego chyba warto podchodzić z dystansem do kupowania 3DS-a z marszu w MediaMarkcie...

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że 3DS nie będzie miał blokady regionalnej. Jest to jak dla mnie jedno z najgłupszych rozwiązań jakie można było wprowadzić w filmach i grach. Oby Big N nie wprowadziło tego w nowej konsolce bo jeśli tak to trzeba będzie zaopatrzyć się w "amerykańca" bo wiadomo, że Europa zawsze na końcu dostaje jakieś ochłapy.

 

Tak jak już jesteśmy w tym temacie, to jak wygląda sprawa z regionalizacją w Nintendo DS Lite można grać w gry z USA/Azji na Europejskich konsolkach?

Odnośnik do komentarza
Tak jak już jesteśmy w tym temacie, to jak wygląda sprawa z regionalizacją w Nintendo DS Lite można grać w gry z USA/Azji na Europejskich konsolkach?
Można. Podobnie jak na innych handheldach. Blokada regionalna chyba odchodzi w zapomnienie, przez co wydaje mi się 3DS takiej mieć nie powinien. Bo niby z jakiego powodu?

 

edit: blokada zastosowana jest jedynie w tytulach DSi ware
To chyba nie tyle blokada co po prostu każdy model konsoli ma swój osobny sklep. Na japońskim modelu nie kupisz tego samego co na amerykańskim i odwrotnie. Ale tu się nie znam, bo mam tylko Lite'a. Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
Tak jak już jesteśmy w tym temacie, to jak wygląda sprawa z regionalizacją w Nintendo DS Lite można grać w gry z USA/Azji na Europejskich konsolkach?
Można. Podobnie jak na innych handheldach. Blokada regionalna chyba odchodzi w zapomnienie, przez co wydaje mi się 3DS takiej mieć nie powinien. Bo niby z jakiego powodu?

No nie wiem. Nintendo zapytane o ten temat mówi coś w stylu "eee, wiecie, jeszcze nad tym pracujemy... wiecie, chcemy walczyć z piractwem... tak że musicie poczekać na ogłoszenia w tej sprawie, które nadejdą niedługo". Nie brzmi to optymistycznie, jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Tak jak już jesteśmy w tym temacie, to jak wygląda sprawa z regionalizacją w Nintendo DS Lite można grać w gry z USA/Azji na Europejskich konsolkach?
Można. Podobnie jak na innych handheldach. Blokada regionalna chyba odchodzi w zapomnienie, przez co wydaje mi się 3DS takiej mieć nie powinien. Bo niby z jakiego powodu?

 

Aha, to nieźle. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

"Prawdopodobnie wyciekła", lol. Zgadywanki. Ceny nie ma i tyle. Każdy, kto się w ogóle interesował konsolami przez ostatnie 5-10-15 lat wie, że Nintendo w jednej sprawie jest niezawodne: nic nie wycieka.

 

W sumie dopiero teraz zauważyłem, jak bardzo spadł kurs funta. Jeśli cena 200 funtów ma oznaczać 250 euro, to w sumie nic dziwnego. Bez jaj, PSP kosztowało na starcie 200 euro a jego atrakcyjność dla klienta jest niczym w porównaniu z 3DS. Tak więc 250 to chyba ma sens. Nie wiem, jak to się przełoży przy obecnych kursach na funty, 200 to chyba w sam raz.

 

Bardziej by mnie szokowało zamieszczone na tej samej stronie 100 funtów za JEDNĄ GRĘ, ale spoko, że to nikogo nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza

Nikogo cena gier nie obchodzi bo to absurd. No chyba, że będziemy mieli do czynienia z głupotą nad głupotami.

 

Sama cena 3DSa jak na nowość na rynku jest dobra. No nie dla mnie, ale trzeba patrzeć obiektywnie. 3D to nowość na rynku urządzeń przenośnych więc to urządzonko znajdzie wielu chętnych zważywszy na popularność DSa oraz samej marki. Jak sprzedaż spadnie to zawsze mają szansę obniżyć cenę bez większych strat tak by sprzedaż utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie. Bo tylko taki Niny interesuje.

Odnośnik do komentarza
Seemingly out of nowhere, X-Com creator Julian Gollop revealed today that he is working on a title for Nintendo?s upcoming handheld. The project is most likely far into development, as its release will coincide with the 3DS? launch. Gollop wouldn?t share much information about the project, though he did mention that it will be a turn-based tactical RPG. You can read his full comments below.?Publishers run a mile from anything with turn-based mechanics ? it is regarded as too niche. RTS games pretty much killed off turn-based strategy games in the mid-90s ? but now even RTS games are regarded as niche. So all my experience working turn-based games from 1983-1997 is now somewhat obsolete, despite the success of X-Com. However, I am now working on a turn-based tactical RPG which will be a 3DS launch title. Thanks to ?Advance Wars?, ?Fire Emblem? and ?Final Fantasy Tactics? it seems turn-based games are not totally dead ? at least for Nintendo handhelds. I would also argue that Pokemon has a lot of parallels with X-Com in its game system, despite being classified as an ?RPG?. The core of Pokemon is a turn-based tactical battle enriched by a sophisticated higher level meta-game that allows players to experiment with many game elements and combinations of forces ? and Pokemon is the second most successful game franchise in the world. If done right, would an X-Com game with a turn-based combat system be successful? Absolutely!?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Muszę przyznać, że te screeny z DoA na 3DS'a prezentują się świetnie. Ciekawi mnie tylko czy takiej jakości grafika rzeczywiście będzie na 3DS'a czy też te screeny zostały "poprawione" w Photoshopie. Ogólnie to coraz większe mam ciśnienie na nowego handhelda Big N, już DS pokazał jak wiele świetnych tytułów można stworzyć na sprzęt, który nie ma jakiejś ogromnej mocy obliczeniowej. A teraz wraz z lepszymi bebechami możliwości jest znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...