Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam niedawno trochę grałem i jakby nie patrzeć to wciąż za(pipi)ista gra. Może nie robi takiego wrażenia jak Among Thieves ale spokojnie zasługuje na wysoką notę i trzyma ogólnie poziom do jakiego przyzwyczaiła nas seria. Odpocznijcie trochę od niej i zagrajcie samego singla, zobaczycie o czym mówię. każdy twierdzi, że jest najsłabsza - wcale tak nie jest. To wciąż topowy poziom. 

Odnośnik do komentarza

Trójka jest równie dobra jak dwójka. Ci co narzekają niech się zastanowią jakby ocenili te dwie części gdyby wyszły w odwrotnej kolejności. Większość pewnie by narzekała na AT, że gorsze od DD.

 

 

Bo AT by było kalką DD. Grając w dwójkę nie miałem jej nic do zarzucenia, ND z trójką po prostu ponownie wykonało kawał solidnej roboty. Czy mogłoby być lepiej? Nie wiem, ale mi starcza to, co zobaczyłem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U3 plusy:

- lepsze zagadki nie traktujące już gracza jak skończonego debila (t.j. w U2) 

- lepsze animacje walk

- ciut mniejsze nastawienie na ciągłe strzelaniny 

- i ciut więcej eksploracji oraz poziomów bez typowej akcji

- świetne sceny pościgów

- jazda konna

 

minusy:

- scenariusz który nie trzyma się momentami kupy (wszystko w mysl zasady najpierw super lokacje, poźniej dorabianie do nich scenariusza)

- wątek Eleny i Drake'a potraktowany po macoszemu

(tu byli razem, tu znowu sie rozeszli, tam znowu się łączą pod koniec. WTF?)

 

- wykastrowanie Chloe z jej egzotycznego seksapilu

- nie wyjaśnione, pourywane watki np.

Talbot i jego "moce", Cutter i Chloe

 

- za krótka wizyta w ostatniej miejscówce

- mnóstwo technicznych błędów, których nie doświadczyli na szczęście wszyscy użytkownicy. (u mnie gra nigdy się nie zawiesiła, ani nic sie chamsko nie doczytywało)

 

Mimo wszystko gdybym miał ocenić trylogię byłyby to oceny rzędu:

 

U1 - 9

U2 10-

U3 9+

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Uncharted 1 na dzis, ocenilbym... 7+/8-. To byl moj tytul startowy na Ps3, szkoda ze zaczalem od tak dobrej gry, bo potem dlugo musialem czekac na kolejny opad szczeny.

Dzis gra mocno sie zestarzala, ale zapada w pamieci: poczatek na tym statku, u-boot... no i dzwieki doczytywania z bluraya, dosc glosne:).

Malym minusem jest brak multi, czy polonizacji.

 

Dwojke dostalem na Boze Narodzenie. Gruby poczatek gry z ta katastrofa pociagu, cala rodzina ze szwagrem, ogladali jak gram. Wczuli sie jak w dobry film alkcji.

Zapamietalem jeszcze sniezne plansze + te dziwne 'yeti'. No, a najwiecej czasu spedzilem na multi grajac z kolezanka. Wczuwalem sie jakbysmy na serio ratowali swiat, a tekst "znajdz granatnik i rozwal te drzwi", snil mi sie po nocach,gdy nie moglismy przejsc pewnego levelu w trybie kooperacji. 9/10.

 

Trojka, mimo ze najnowsza, zapamietalem najmniej. Mialem juz wielki tv 3d, wiec polowe gry przeszedlem w tym trybie. Za duzo tu jednak hajpu, podniecaniem sie 3d, piaskiem, lokalizacja. Hype strasznie niszczy podejscie do gry. Bo wiemy czym mamy sie podniecac, nie dostrzegajac tego samemu. Trojke wystawiam na Allegro:/. Nic procz planszy na fazie i mlodego Drake'a, nie pamietam. Dla mnie gra na 8:).

Multi przekombinowany plus przepustka sieciowa...

Ktos wyzej napisal, jakby trojka, zamienila sie z dwojka i wyszla wczesniej, ciekawe jakbysmy ja ocenili? Sam jestem ciekaw, na szczescie udalo mi sie zagrac chronologicznie. Swietna trylogia tej generacji. Tego moga nam zazdroscic posiadacze Wii, Wii U:) i X360.

Odnośnik do komentarza

Dzis gra mocno sie zestarzala, ale zapada w pamieci: poczatek na tym statku, u-boot...

[...]

Zapamietalem jeszcze sniezne plansze + te dziwne 'yeti'.

[...]

Trojka, mimo ze najnowsza, zapamietalem najmniej.

Mnie tam dziwią takie wypowiedzi. Ja mam w głowie każdą część, lokacja po lokacji, dialogi, no całą grę mogę sobie zwizualizować (z każdą grą praktycznie tak mam). Dla mnie cała trylogia jest równa i oceniam ją na 10, a największe wrażenie zrobiła na mnie jedynka.

Odnośnik do komentarza

Trójka to po prostu rozwinięcie idei i mechaniki świetnej dwójki plus dodanie paru patentów. Mam podobnie jak Grześ i pamiętam wszystkie lokacje z obu ostatnich części, sceny dialogi itp. Po co rozdrabniać się, która część jest lepsza skoro najlepiej jest zagrać w całą trylogię (plus epizod na kieszonsolkę). Oceniając historię jako całość ocena może być tylko jedna 10/10. Fin.

Odnośnik do komentarza

Po zrobieniu Uncharted 2 do naughty dog przyszło bardzo dużo nowych osób i team podzielił się na dwie ekipy. Widać to troche po poziomie ich następnych gier. Uncharted 3 robiła ekipa składająca się w dużej części z nowych pracowników a Last of Us ekipa od Uncharted 2.

 

No nie do końca.

Sprawdziłem sobie creditsy z U2, U3 i TLOU i wypisałem najważniejsze postacie (directorzy i game designerzy):

 

Uncharted 2:

 

Game director: Straley

Creative director: Henning

 

Lead game designers: Lemarchand, Druckmann

 

Game designers: Russel, Saita, Stein, Richmond, Margenau, Minkoff, Cogburn, Nawmann

 

 

Uncharted 3:

 

Game Director: Richmond

Creative director: Henning

 

Lead game designers: Lemerchand, Minkoff

 

Game designers: Russell, Saita, Stein, Margenau, Cogburn. Newmann, i nowi: Schatz, Cambier, Swisshelm, Field, Liu, Daly

 

Ogólnie: 10 z U2 i 6 nowych.

 

The Last of Us:

 

Game Director: Straley

Creative Director: Druckmann

 

Lead game designer: Minkoff

 

Game designers: Russell, Saita, Newmann, Cambier, Field oraz nowi: Davies, Ryan, Javidpour, Ticherkes, Lance, Gallant, Sucarin, Silli.

 

Ogólnie: 6 z U2 (z czego 4 pracowało też przy U3), 2 z U3 i 8 nowych.

 

Nie liczyłem tych game designerów, których sobie pożyczyli z drugiej ekipy pod koniec prac nad TLoU ;)

Edytowane przez SzczurekPB
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 Witam...wie ktos z panów ile musze mieć miejsca na dysku żeby mi ściągnęło cyfrowo Uncharted 3 z PsPlusa tylko na jednego gracza? Mam 50 giga i ciągle mi wypisuje że brak miejsca w masowej pamięci...w wymaganiach jest 38.5 giga, ale zdaje sie że ściąga top jakimiś paczkami, bo pierwsza ma 11 giga(3d cos tam) i jej już nie startuje. muszę mieć 77 giga wolnego?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

@c0r
Wbijaj do tematu U3 i opisz co tam jest gorszego w stosunku do U2 o 10 klas, chętnie poczytam jakieś brednie  :P

Me too   8)

 

eat-popcorn-3D.gif

 

 

 

 

 

Ok :P

 

Dwójkę przeszedłem we wrześniu 2012, grając wcześniej tylko w demo jedynki, i od razu był opad szczeny. Świetna, zróżnicowana przygoda w którą grało mi się naprawdę wyśmienicie i w ciągu 2 tygodni wbiłem platynę.

 

Trójka to już inna bajka. Oczywiście, grało mi się także świetnie, ale po prostu z dwójką mam lepsze wspomnienia. Nie wiem dokładnie dlaczego.

 

Może wypiszę to co w trójce mi się nie podobało:

 

1. Drake to jakiś cyborg który przeżyje wszystko, to już bardziej karykatura

2. Za mało Eleny i Chloe, postać Cuttera wzięta za przeproszeniem z wiadomo skąd, pojawia się znikąd i za chwilkę znika

3. Zbyt duże przeskoki fabularne, dwójka miała fajną ciągłość, tutaj czułem się lekko zagubiony 

4. Zbyt dużo strzelania.... strzelania... zieeeeew

5. Kompletnie nietrafiona walka z ostatnim "bossem", łatwizna

6. Dużo niejasności fabularnych

7. Lokacje są spoko, ale dla mnie zbyt mało zróżnicowane, dziś pamiętam tylko jakieś tam egipskie klimaty, zamek i statek

8. Zbyt dużo "epickich momentów", pod koniec jak tylko widziałem te ciągle wybuchy to dosłownie rzygałem

9. Co do lokacji to może są zróżnicowane, ale dla mnie troszkę takie bez wyrazu. To po prostu świetna rzemieślnicza robota. Właśnie, rzemieślnicza...

10. Mega odtwórcza roz(g)rywka względem dwójki, myślałem że przez ponad 2 lata wymyślą coś nowego, choć nie powiem, ta formuła nadal jest świetna.

 

po prostu lepiej wspominam U2 :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

swego czasu bardzo popularna była plota, że niejasności fabularne, min skąd znają Cuttera, czemu z nim bardziej trzyma Cloe, oraz czy Elena była zaręczona z Drakiem i w jakich okolicznościach im nie wyszło miało być wyjaśnione w kolejnym spin offie serii na Vicie czyli akcja miała się dziać pomiędzy U2 i U3

Odnośnik do komentarza

Dobra cOr, jedziemy z towarem:

1)akcji gdzie coś spadało/ goniło/ uciekało spod nóg Drake'a w dwójce było od groma. Tu chyba nie ma aż tyle takich akcji (scena z samolotem może dawać złudzenie, że jest inaczej),

3)nie ma przeskoków fabuły tylko lokacji i jest to ukłon w stronę Indiany Jonesa ("Ostatnia Krucjata") i Lary Croft gdzie bohater skacze po całym świecie w poszukiwaniu wskazówek i tropów,

4)strzelania jest chyba tyle samo co w dwójce,

5)Talbot to nie wyszkolony komandos dopakowany żywicą, on działa z dystansu, kolaborant itd. Walka na piąchy była honorowa choć rzeczywiście łatwa,

6)fabula nie była nadto skomplikowana choć rozrzucenie jej elementów po świecie mogło wzbudzać skołowanie faktami,

7) i 9)

 

 

7. Lokacje są spoko, ale dla mnie zbyt mało zróżnicowane, dziś pamiętam tylko jakieś tam egipskie klimaty, zamek i statek
9. Co do lokacji to może są zróżnicowane, ale dla mnie troszkę takie bez wyrazu. To po prostu świetna rzemieślnicza robota. Właśnie, rzemieślnicza...
zdecyduj się. Lokacje są bardzo zróżnicowane i choć Londyn i Syria jakoś mało zapadają w pamięć to Chateau (zwłaszcza gdy atmosfera zostaje podgrzana), Cmentarzysko, a w szczególności pustynia i Miasto Tysiąca Filarów są mega klimatyczne. No i świetnie zaprojektowane lokacje to dla Ciebie wada?
8)epickich momentów było sporo ale to przecież drugie imię serii Uncharted,
10)tu akurat nie mam zastrzeżeń :)
 
Nie chcę się spierać o pierdoły ale jak widzisz U3 nie jest gorsze od U2 o 10 klas. Jest po prostu rozwinięciem idei dwójki z zachowaniem elementów, które wypadły świetnie w dwójce (po co zmieniać coś co działa i to dobrze). Masz swoje zdanie i ok. Szanuję to. Po prostu tekst o różnicy rzędu 10 klas jest troszkę śmieszny.
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

no dobra, trochę przesadziłem z tymi 10 klasami, ale po prostu... no nie wiem jak to opisać. w sumie to nie wiem czy gdybym pierwszy raz zagrał w trójkę a potem w dwójkę miałbym inne zdanie, no ale po prostu czuję że bardziej podobała mi się dwójka, ale chyba zbyt wiele czynników się składa na to i nie mogę wszystkich przytoczyć :D]

 

nie oczekiwałem wielu zmian w rozgrywce, bo lubię sprawdzone schematy, ale myślę że coś oprócz odrzucania granatów można było dołożyć.

 

coś mi w tej trójce nie zagrało, i mimo tego że platynkę wbiłem z przyjemnością, to dwójkę będę milej wspominał.

 

co do różnorodności lokacji zmieniłem zdanie potem, ale nie chciało mi się wracać i usuwać tego punktu xD

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że U3 jest tak samo dobrym tytułem jak dwójka, ale U2 zawsze w rankingu moim i 99% graczy będzie o oczko wyżej, bo to było coś nowego, gra która zmieniał podejście developerów do przygodówek. Przeskok między jedyną, a dwójką był ogromny i mógł na jednej generacji zdarzyć się tylko raz. Trzecia część, to najlepsze pomysł z U2 i nic więcej, co w żadnym wypadku nie czyni tej gry złej. Rozumiem osoby, które spodziewały się takiego przeskoku jaki dokonał się między U1, a U2, wówczas ktoś może narzekać na U3.

 

Ciekawi mnie tylko co ND pokażę przy okazji czwartej części, ile rzeczy zaczerpnie z TLoU, które pod względem np. strzelania wypada znacznie lepiej od Uncharted.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...