Skocz do zawartości

Rodzina Soprano


Blaise

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Widziałem, trochę to wszystko meh. Oczywiście dla fana serialu każde pojawienie się znanych postaci, choćby jako cameo, to od razu banan i radocha, no i z takiej też perspektywy będę to oceniał (bo jako "zwykły" film oderwany od serii to naprawdę przeciętniak) ale zachowując jednak lekki dystans. No bo jest mocny niedosyt. Ktoś gdzieś zauważył, że to mógłby być fajny wstęp do całego sezonu nowego serialu, ale upchanie w dwóch godzinach zarówno różnych nawiązań do znanych bohaterów, jak i głównego wątku Dickiego Moltisantiego (jakoś specjalnie nie czekałem na tę historię, w gronie postaci z przeszłości rodziny DiMeo dałoby się znaleźć sporo takich, których pokazanie mogłoby zdecydowanie mocniej ucieszyć widzów), tła historycznego i "rasowego", wątku romantycznego (marnego), do tego w dwóch liniach czasowych, po prostu musiało skutkować skakaniem po wątkach i niedopieszczeniem do końca żadnego z nich.

 

Mam też zarzut odnośnie castingu/gry aktorskiej i charakteryzacji młodszych wersji gangusów znanych z serialu. O ile w niektórych przypadkach jest świetnie (syn Tony'ego: wiadomo, rewelka, ale jeszcze młodsza, niespokrewniona z Gandolfinim "wersja" też trafiona w dziesiątkę), w niektórych dyskusyjnie (Johnny i Junior, szczególnie mając w pamięci aktorów, którzy odgrywali ich młode wersje w serialu), tak momentami wygląda to trochę, jak parodia lub fanowski film (chociażby Silvio, który wygląda na starszego, niż w serialu). Czasem jakaś ksywa/nazwisko jest też rzucona tak bardzo mimochodem (albo w ogóle nie pada), że aż trudno wyłapać, że właśnie widzieliśmy znajomka

Spoiler

(Jackie, Artie, Beansie: musiałem pauzować i cofać scenę, a o tym ostatnim dowiedziałem się z listy płac).

 

No także ogląda się przyjemnie, fajnie wyszukuje easter eggi (sam pewnie nie dostrzegłem połowy z nich, ale mimo że kocham serial, to nie jestem aż takim fanatykiem, żeby pamiętać dokładnie poszczególne piosenki czy mniej popularne cytaty), ale oczekiwałem chyba większego skupienia się stricte na znajomych twarzach (tak, widziałem trailery i zdawałem sobie sprawę, kto będzie głównym bohaterem). Całemu przedsięwzięciu zrobiłoby lepiej:

 

a) rozwinięcie w miniserię (4x 1h chociażby)

b) wydłużenie do 2,5h

c) olanie mniej ciekawych wątków.

 

Bo, jak już wspomniałem na początku, jakby odciąć się od całego dziedzictwa serii, to fabuła i nowi bohaterowie są niezbyt fascynujący. Dla fanów must-see, no ale chyba nie trzeba tego dodawać.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

sezon 1 - College (1x5),  Boca (1x9), I Dream of Jeanie Cusamano (1x13)

 

sezon 2 - Commendatori (2x4), The Happy Wanderer (2x6), The Knight in White Satin Armor (2x12), Funhouse (2x13)

 

sezon 3 - Employee of the Month (3x4), University (3x6) Second Opinion (3x7), He is Risen (3x8), Amour Fou (3x12)

 

sezon 4 - Everybody Hurts (4x6), Whoever Did This (4x9), Whitecaps (4x13)

 

sezon 5 - Irregular Around the Margins (5x5), Cold Cuts (5x10), The Test Dream (5x11), Long Term Parking (5x12), All Due Respect (5x13)

 

sezon 6 - Members Only (6x1), Join the Club (6x2), Mayham (6x3), The Ride (6x9), Soprano Home Movies (6x13), Kennedy and Heidi (6x18), The Second Coming (6x19), The Blue Comet (6x20), Made in America (6x21)

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio obejrzałem Wszyscy Święci z New Jersey i mnie naszło. Od dłuższego czasu już chciałem, ale że teraz planuje HBO Max kupić to będzie okazja. No, ale to za chwilę, bo teraz za dużo rzeczy na głowie, a taki serial to jednak wciąga i będzie syndrom 'jeszcze jednego odcinka'.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...