Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Figaro napisał:

 

Jest zamknięty. Daj znać wrażenia po pilocie. Laura... <3

Laura niesamowita kobieta :buziak: :s159:

Dobre, podobało mi się, będę oglądał dalej.

Odpaliłem nawet drugi odcinek a tam znajomy aktor. Gra pilota wojskowego i niesamowicie cwaniaczy odkąd tylko przekroczył próg gabinetu Paula.

 

Także no, dzięki za polecankę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2020 o 12:39, Masorz napisał:

Forumku decyduj szybko za mnie, jaki serial mam teraz zacząć oglądać?

Najlepiej, żeby był na Netflix/Amazon Prime/HBO Go.

Umbre (shadows na hbo zdaje sie) - cos ala sopranos tylko osadzone w rumunii xd niedawno chyba trzeci sezon wyszedl, dwa pierwsze wciagnalem na szybkosci

 

albo jak masz ochote na prison drame to Wentworth jest bardzo spoczko, tylko nie ma tego na zadnej z trzech wymienionych platform streamingowycch :lapka: 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Rudiok napisał:

Broadchurch :banderas:

Omatulu, jakie to dobre. Klimatyczne, wyważone, świetna muzyka, bardzo dobrzy aktorzy no i zagadka, która trzyma w napięciu do ostatniego odcinka. 

 

Czy 2 i 3 sezon trzymają fason? 

 

Jakieś podobne polecacie? 

Nokórwa. 

 

Perfekcyjne zakończenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.09.2020 o 00:29, Masorz napisał:

Nokórwa. 

 

Perfekcyjne zakończenie.

 

Skończyłem i jestem bardzo kontent. Broadchurch wskakuje do mojego Top10, bo taki mix gry aktorskiej, emocji, dobrej historii, pięknych zdjęć i genialnej muzyki rzadko kiedy się trafia. 

 

Wielowymiarowe postacie, które są ludźmi z krwi i kości i mają swoje problemy a nie są kalkami robotów z holowood - tego mi brakuje w tej całej lawinie seriali jaką obecnie się nam serwuje. I tutaj Broadchurch wypada na 5+. Ostatnie 3 odcinki to siedziałem na krańcu kanapy. Finałowa rozmowa Beth z mężem przypomniała mi ładunkiem emocjonalnym ostatnie epizody Six Feet Under, a rozwiązanie zagadek z każdego sezonów przeżywa się niczym finał najlepszych książek Agathy Christie. 

 

Żałuję, że pewno już nie wrócą z kolejnym sezonem, ale może to i dobrze, bo w obecnej rzeczywistości mogliby za bardzo odejść od tego co stanowi o sile serialu. 

 

Amerykański remake pominę wymownym milczeniem :smutas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
2 godziny temu, Wolny napisał:

Obejrzałem za waszą namową ten broadchurch, potrafiłem jeden sezon dziennie do 6 rano trzaskać, petardinio. Polecicie coś w podobnych klimatach? W czymś podobnym grał może Tannet nie licząc remake.

 

Może W pułapce? niepowtarzalny klimat, kiedyś na netflix go oglądałem, wrzuć jak znajdziesz coś ciekawego ;)

 

https://www.filmweb.pl/serial/W+pułapce-2015-753852

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Wolny napisał:

Obejrzałem za waszą namową ten broadchurch, potrafiłem jeden sezon dziennie do 6 rano trzaskać, petardinio. Polecicie coś w podobnych klimatach? W czymś podobnym grał może Tannet nie licząc remake.

 

Podobny na zasadzie, że mamy dwójkę charyzmatycznych głównych bohaterów i wciągające oraz zaskakujące śledztwa.

 

Polecam w cholerę!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wolny napisał:

Obejrzałem za waszą namową ten broadchurch, potrafiłem jeden sezon dziennie do 6 rano trzaskać, petardinio. Polecicie coś w podobnych klimatach? W czymś podobnym grał może Tannet nie licząc remake.

 

Safe, The Stranger, również jak wyżej The Killing, Most nad Sundem, Top of the lake, Happy Valley, Hinterland.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...