Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Obejrzalem nowy serial Under The Banner of Heaven i w sumie polecam. Jest dostepne 6/7 odcinkow premiera ostatniego w przyszlym tygodniu. Na bazie ksiazki ktora opowiada o prawdziwych wydarzeniach z lat 80tych, morderstwie wsrod mormonow. Taki troche klimat True Detective mozna by na upartego powiedziec.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Odpalilem sobie Breaking Bad, ktore jakims cudem ominelo mnie w przeszlosci. Nie ogladam zbytnio seriali, raczej mainstream i klasyki z lat ‘90ych i ‘00ych. To natomiast zaskoczylo mnie jak uj. Powiedzcie tylko czy atmosfera bedzie gestniec i posikam sie ze szczescia, czy bedzie koncowka w stylu Lost? 

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
35 minut temu, Yap napisał:

Odpalilem sobie Breaking Bad, ktore jakims cudem ominelo mnie w przeszlosci. Nie ogladam zbytnio seriali, raczej mainstream i klasyki z lat ‘90ych i ‘00ych. To natomiast zaskoczylo mnie jak uj. Powiedzcie tylko czy atmosfera bedzie gestniec i posikam sie ze szczescia, czy bedzie koncowka w stylu Lost? 

Będzie gęstnieć, ale 4 sezon to jest dno i przez to 5 sezon oglądałem po łebkach. Nienawidzę seriali sztucznie rozciąganych.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Yap napisał:

Odpalilem sobie Breaking Bad, ktore jakims cudem ominelo mnie w przeszlosci. Nie ogladam zbytnio seriali, raczej mainstream i klasyki z lat ‘90ych i ‘00ych. To natomiast zaskoczylo mnie jak uj. Powiedzcie tylko czy atmosfera bedzie gestniec i posikam sie ze szczescia, czy bedzie koncowka w stylu Lost? 

Jeden z najlepszych seriali w historii telewizji. Jedyny minus to Skyler.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Pagan Peak (Granica Zbrodni)

Austriacko - niemiecki True Detective. Oglądając miałem takie skojarzenia. Dwa sezony, główni bohaterowie ci sami, ale morderca którego szukają w każdym sezonie jest inny. Mamy wiec blondwłosą panią detektyw z Niemiec i grubszego sponiewieranego przez życie inspektora z Austrii. Jako że morderstwa zdarzają się na granicy dwóch państw, należy współpracować. Klimat jest gęsty, do tego pięknie górzyste krajobrazy i śnieg. Jako że kto jest mordercą dowiadujemy się dość szybko, serial skupia się też na ich życiu i motywacjach. Zabawa w kotka i myszkę, z twistami. Oba sezony trzymają poziom, choć pierwszy jak dla mnie lepszy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.10.2022 o 20:30, Sep napisał:

Pagan Peak (Granica Zbrodni)

Austriacko - niemiecki True Detective. Oglądając miałem takie skojarzenia. Dwa sezony, główni bohaterowie ci sami, ale morderca którego szukają w każdym sezonie jest inny. Mamy wiec blondwłosą panią detektyw z Niemiec i grubszego sponiewieranego przez życie inspektora z Austrii. Jako że morderstwa zdarzają się na granicy dwóch państw, należy współpracować. Klimat jest gęsty, do tego pięknie górzyste krajobrazy i śnieg. Jako że kto jest mordercą dowiadujemy się dość szybko, serial skupia się też na ich życiu i motywacjach. Zabawa w kotka i myszkę, z twistami. Oba sezony trzymają poziom, choć pierwszy jak dla mnie lepszy.

 

Gdzie oglądałeś pierwszy sezon? Na Playerze w pakiecie z C+ widzę tylko drugi, dziwne.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Odświeżam sobie teraz Batman: The Animated Series i choć niestety serial się już w niektórych miejscach mocno postarzał (niektóre animacje, niektóre odcinki są narysowane słabo, a sam Batman w niektórych wypada dość śmiesznie a nie poważnie czy budząc grozę) to jednak lwia część tej produkcji to wciąż najwyższa półka.

 

Teraz, po latach, szczególną uwagę przykuwa muzyka, która jest wręcz fenomenalna. Każdy odcinek ma swój własny motyw przewodni, co dodatkowo buduje niesamowitą atmosferę. Do tego projekt i architektura miasta co chwilę powoduje u mnie opad szczęki. Ta estetyka Art Deco w połączeniu z masywnością, surowością oraz futuryzmem sprawia, że dostajemy coś, czego wcześniej i nawet później nie uświadczyliśmy w świecie Mrocznego Rycerza. Uwielbiam też ten retro-futuryzm zafundowany nam przez projektantów tego świata. Wyraźne nawiązanie do lat 30-tych XX w. w USA (ubrania) a jednocześnie zaawansowana technologia (pojazdy). 

 

Jak ktoś tęsknił z Gackiem w wydania Bruce'a Timma to chyba nie ma lepszego momentu, aby wsiąść na ten pociąg szczególnie, że HBO Max udostępnia 3 pierwsze sezony. 

Edytowane przez LukeSpidey
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.