Skocz do zawartości

co cię cieszy, a co złości?


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie bylo z Nier. Jak kogos nie porwie fabula (mnie porwala) i muzyka (no ku.rwa) to wychodzi gierka z przecietnym systemem walki, garstka lokacji (doslownie) i taka se grafika.  Rdr1 w swoich czasach graficzne piekno i bogactwo swiata ale co z tego jak misje nudne a fabula dno. Co kto szuka.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem sobie Ratchet & Clank na PS3 i jak to wygląda, jak to wciąż się rusza, te muzyczki :banderas:. Dwie planety zrobiłem całe zanim byłem w stanie się oderwać. Może w końcu tą starą trylogię z PS2 ogram, bo chomikowana jest już jakiś czas na dysku. Potem czeka nowa trylogia na PS3. Żałuję, że nie ograłem tych gierek tych parę lat temu u schyłku poprzedniej generacji, bo w 2019 są już trochę odarte z wrażenia, jakie kiedyś robiły grafiką.

Odnośnik do komentarza

Właśnie mi przypomniałeś że wciąż nie skończyłem tej zremasterowanej trylogii. W jedynkę kilka lat temu nawet się wkręciłem, ale w pewnym momencie po prostu przestałem grać bo musiałem chyba grindować żeby kupić jakiś przedmiot fabularny z tego co pamiętam (nie lubię takich patentów). Dwójki i trójki nigdy na serio nie zacząłem. 

 

i z jednej strony wróciłbym do tego i spróbował skończyć bo bawiłem się całkiem ok, a z drugiej Sony bankowo usunęło już moje save w chmurze (grałem na Vicie i z 8gb kartą często musiałem usuwać gry) i nie chcę mi się zaczynać od nowa. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Square napisał:

 

@ASX Z tego co pamiętam to nic nie trzeba grindować do fabuły. Jedynie RYNO, ale to bonusowa broń.

 

możliwe, grałem lata temu i mogło mi się coś pomieszać :lapka:  

 

Ahh chyba spróbuje ściągnąć i skończyć chociaż jedną część bo wstyd, która część jest najlepsza? 

Odnośnik do komentarza

W moim serduszku pierwszy pierwszy R&C na zawsze, demo ograłem jakoś w 2003 chyba z 10 razy, później jak już miałem swoje PS2 to pełniaka ograłem wzdłuż i wszerz. Dwójki i trójki nie miałem nigdy okazji, trochę tylko jeszcze w Gladiatora u kolegi. Dzisiaj właśnie w jedynkę z PS2 grałem i też na spróbę pierwszą planetę z Tools of Destruction. Nie wiem w sumie czemu, ale jakoś na starym TV grafika w tym remasterze wcale tak nie kłuje w oczy, momentami chyba nawet czystsza i przyjemniejsza niż w części z PS3, ciężko mi powiedzieć dlaczego. Może działa w wyższej rozdzielczości, nie sprawdzałem.

Teraz tylko jak mam już nowy, lepszy TV 4K to mnie mój staruch Full HD do którego mam PS3 podłączone wkurza, jest ciemny i strasznie smuży w porównaniu do tego co mam teraz. Aż mam niezdrową ochotę kupić jakiegoś współczesnego 40-calowego Samsunga za około tysiaczka, bo różnica i tak by była pewnie kosmiczna.

Odnośnik do komentarza

Prawie całą serię poza wynalazkami na 5/10 z PS3 znam na wylot i jak dla mnie pierwszy Ratchet > trójka> dwójka. No i stara trylogia>części z PS3.

 

Oczywiście rolę w tym odgrywa też sentyment, w końcu pierwszy R&C był moją drugą po Vice City gierką na PS2, wymaksowaną i ograną kilka razy, ale pewne obiektywne kwestie też przeważają szalę na jej korzyść. W jedynce najmocniej czuć jeszcze platformówkowy rodowód serii. Jako fan Spyro czułem się kontent: różne ścieżki zwiedzania leveli, zadania poboczne, lajtowy, bajkowy klimacik wielu poziomów: bomba. Później szło to w coraz bardziej liniową strzelankę. 

Na PS3 rozmył się trochę klimat, również ze względu na lekkie zmiany w designie. Gameplay'owo też nie rozwinięto za wiele. 

 

6 godzin temu, Square napisał:

 

@ASX Z tego co pamiętam to nic nie trzeba grindować do fabuły. Jedynie RYNO, ale to bonusowa broń.

 

Tak jak mówisz, tylko RYNO wymagał grindu, i to naprawdę mocnego grindu. Jako dzieciak nie bardzo radziłem sobie z Drekiem, więc musiałem ciułać śrubki na tą broń (pamiętam to żmudne odpalanie w kółko fragmentu, gdzie powiększony Clank rozwalał wrogów na "arenie"). 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.