Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Racja, ale gdy na rynku pojawilo sie VT30 to cena VT20 bardzo szybko spadla o 2 tysie, wiec pewnie podobnie bedzie w przypadku VT30 i VT50. Jestem ciekaw ceny VT50, moze bedzie jakas sensowna na starcie bo z tego co czytalem nie beda dokladac do kazdej sztuki 2 par okularow. W kazdym razie ja jeszcze moge poczekac :)

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

poratujcie chlop...ktory??

http://www.euro.com....7pfl7606k.bhtml

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/toshiba-40tl838.bhtm

lhttp://www.euro.com....-40le730e.bhtml

http://www.euro.com....ue40d6750.bhtml

 

3D traktuje jako dodatek ale musi byc..najwazniejsze to zeby kolory byly zywe, czern w miare czarna i bialutki bialy, sport sie fajnie ogladalo i gry ladnie wygladaly :)

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

W tym roku już mają być OLEDY za za(pipi)istą cenę 8 tyś $ tak LG mówi.

Samsung z swoim SUPER OLED za jedyne 7 tyś euro :) . Na półki mają trafić w 2 połowie roku.

Oczywiście wszystko będzie tanieć , ale potrzeba czasu, ja tak myślę że za 2 lata jakiegoś 55 cali potworka się sprawie, ceny powinny być w miare tanie :) .

Szymek.

Ile chcesz przeznaczyć na tv?

Odnośnik do komentarza

W tym roku już mają być OLEDY za za(pipi)istą cenę 8 tyś $ tak LG mówi.

Samsung z swoim SUPER OLED za jedyne 7 tyś euro :) . Na półki mają trafić w 2 połowie roku.

Oczywiście wszystko będzie tanieć , ale potrzeba czasu, ja tak myślę że za 2 lata jakiegoś 55 cali potworka się sprawie, ceny powinny być w miare tanie :) .

Szymek.

Ile chcesz przeznaczyć na tv?

do 3400..dodam ze do Samsunga sa dwie pary okularow gratis

Odnośnik do komentarza

Nie spotkałem się nigdy z tv co by miał dobre tryby obrazu poustawiane, może za wyjątkiem Panasa i trybu THX.

Każdy telewizor trzeba skalibrować lub poustawiać pod siebie.

Szymek.

Bez problemu się zmieścisz w cenie Sony 40 EX720 (z okularami i filmem w 3D) Chociaż osobiście to polecam plazme Panasa model G30 można mieć w tej cenie w 46 calach lub trochę dołożyć i mieć 50 cal.

Plazma lepiej sobie poradzi niż lcd w grach , ma znacznie lepszą płynność obrazu, czerń to wiadoma jaka jest w porównaniu z lcd, kolory są naturalne, programy w SD lepiej skalowane, tylko biel nie jest aż tak biała ale nie jest źle :). Są plusy i minusy, minusem plazmy jest bez wątpienia że nie nadaje się do nasłonecznionego pokoju ( chyba że masz dobre żaluzje).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Mam GT30, wcześniej grałem na D7000 i w mojej ocenie widać wiecej szczegółów. Z reszta łatwo to obiektywnie sprawdzić: cyfry wyglądają na LCD sporo wyraźniej. I na LCD problemów z inputlagiem również nie ma.

 

Edit: i to zużycie prądu - zobaczycie jak nas wszystkich elektrownia dojedzie za pól roku... Hehe. Jednak podswietlenie LEDowe to ekonomiczniejsze.

 

Edit2: chce zobaczyć jak działa nagrywanie na mass storage po usb. Ciekawe czy sie da nagrywać z PS3 i mieć potem film z gry do dalszej obróbki. Można sie wtedy obejść bez tunerow, kart i innych zewnętrznych zabawek

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o szczegóły i cyfry.

Sam miałem do czynienia z Samsungiem ( D8000) I Panasonic ( G30) moje odczucia są takie że plazma się lepiej radzi z płynnością zwłaszcza w dynamicznych gierkach , jak wyścigi czy fpp ? Zresztą to nie jest tylko moje tylko zdanie , można o tym poczytać na necie. Najlepiej po prostu samemu się przekonać co jest lepsze. Ja osobiście jestem za plazmami , może dla tego że mam idealne warunki do takiego tv, ale co mnie się osobiście podoba , to nie znaczy że komuś przypadnie do gustu . Rada taka : TRZEBA SIĘ SAMEMU PRZEKONAĆ NA OCZY, CO JEST LEPSZE LCD CZY PLAZMA. :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

 

Edit: i to zużycie prądu - zobaczycie jak nas wszystkich elektrownia dojedzie za pól roku... Hehe. Jednak podswietlenie LEDowe to ekonomiczniejsze.

To w końcu jak jest z tym zużyciem prądu w wypadku plazmy, bo już niemal zdecydowałem, że to ten rodzaj wyświetlacza ugoszczę w moich progach, ale jeżeli się okaże, że będę na rachunki wydawał po 40-50 zł więcej niż gdybym miał LCD, to znowu będę w kropce?

Odnośnik do komentarza

waldusthecyc juz po raz kolejny wykazal sie niewiedza jezeli chodzi o temat. W plazmach nie masz stalego poboru pradu, po prostu im jasniejszy obraz tym wiecej pradu zzera. Srednio zuzycie pradu wychodzi takie jak w przypadku LCDkow.

 

PS. No chyba, ze w kolko bedziesz ogladac jedynie Top Gear Polar Special, wtedy rachuneczek podskoczy xD

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Pajgi, sprawdź sobie ile podaje producent poboru prądu przez dany model, ile mniej więcej godzin dziennie będzie chodził TV, pomnóż przez opłatę za prąd i wyjdzie ci ile w najgorszym przypadku będziesz płacił.

W rzeczywistości dużo mniej bo jak pisze Ins, tv nie pobiera ciągle takiej samej ilości energii.

Nie wiem ile płacisz za prąd ale ja wg tego co podaje producent (średnie zużycie) to za 10h używanie (dziennie) plazmy Panasonica TX-P50VT30 płaciłbym 23 PLN a za korzystanie z LCD LED Samsunga model UE46C9000 płaciłbym 19 PLN. Tyle w temacie poboru prądu.

Odnośnik do komentarza

waldusthecyc juz po raz kolejny wykazal sie niewiedza jezeli chodzi o temat. W plazmach nie masz stalego poboru pradu, po prostu im jasniejszy obraz tym wiecej pradu zzera. Srednio zuzycie pradu wychodzi takie jak w przypadku LCDkow.

 

PS. No chyba, ze w kolko bedziesz ogladac jedynie Top Gear Polar Special, wtedy rachuneczek podskoczy xD

 

@Ins poraz kolejny wykazał się brakiem logiczneog myślenia. Sorki kolego a przy moim nasłonecznieniu pokoju plazma chodzi praktycznie na full około 4 godziny dziennie. odpocząć jej daję dopiero w nocy jak gram.

 

więc można powiedzieć tak, parafrazując Twoje zdanie: "Srednio zuzycie pradu wychodzi takie jak w przypadku LCDkow, z tym że wtedy plazma chodzi sporo ciemniej niż LCD"

 

a takie coś mnie nie interesuje. z resztą logiczne myślenie i matematyka: jak myślicie co zżera więcej prądą przy założeniu, że ma świecić tak samo: ekran plazmowy czy krawędziowe podświetlenie LEDowe? i nie dajcie się łapać na marketing pt: dziennie zużycie i pobór podany przez Panasonica, bo to tak samo jak średnie spalanie samochodu podane w salonie samochodowym

 

edit: i jeszcze pytanko mam do tych co znają plazmę nie z pdfa czy www. dlaczego to bydle buczy? LCDa włączysz i jest cisza, plazma zawsze wydaje jakieś dźwięki - ciche buczenie, brzęczenie, piszczenie w zależności ile godzin chodzi. spotkałem się z tym w VT i GT30, innych modeli nie znam więc będę wdzięczny za podpowiedź (jeżeli u mnie jest coś nie teges to zaatakuję serwis)

Edytowane przez waldusthecyc
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ja mam jeszcze jedno głupie pytanie. Jeżeli oglądając telewizor będę korzystał ze słuchawek, a nie z wbudowanych głośników, to TV będzie ciągnął mniej prądu?

edit. co do buczenia plazm, to szukając po necie komentarzy na ich temat, to często spotykałem się z opinia, że są głośne. Podobno jest to spowodowane trudnością w wyciszeniu przetwornicy która przecież pobiera dużo więcej energii niż w LCD

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...