Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sens psuć sobie zabawę gliczami? Ta gra w założeniach miała być trudna. Oczywiście gracze jak zawsze idą na łatwiznę. Mi wystarczy motyw w lesie do expienia, reszta to ciężka praca przeszyta pasmem zwycięstw i jeszcze większym porażek.

Co najważniejsze, porażki wynikają z błędów gracza, a nie z przesadnego poziomu trudności. Gra nagradza wytrwałość, ale chyba przede wszystkim cierpliwość, co w dobie tytułów, które częściowo przechodzą się same, jest wręcz ewenementem. Z drugiej strony czy nie tak powinna wyglądać każda gra? Przynajmniej ja wolę sobie trochę poprzeklinać i się pomęczyć, niż przejść bez stresów i jeszcze szybciej zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Jestem świeżo po walce z Czterema Królami (z uwagi na pracę, mogę grać max 1,5h dziennie), i gdyby nie przypadek, to bym chyba koorwicy dostał, otóż:

podczas dwóch podejść, gimnastykowałem się niczym małpa w celu zadania choćby jednego ciosu, gdyż jeśli nie "wejdziesz" w przeciwnika, i będziesz się znajdował "jedynie" na wyciągnięcie palca, to w ogóle nie będziesz trafiał. Bez kitu, byłem pewien, że mają jakiś czasowy immune, albo można ich zranić jedynie przeklętą bronią (coś jak duchy)

 

W końcu ich ubiłem, ale jakiś taki niesmak pozostaje...

 

Nie wierzę, że to piszę, ale tej części brakuje czegoś na wzór niesławnych tendencji, znanych z Demon's Souls. Covenanty to nieudany eksperyment imo, chcieli wprowadzić jakiś pseudo element społecznościowy, a jak wyszło, każdy widzi. Gra znacznie straciła na głębi i klimacie. Same postacie i boss'owie też jakieś takie mniej ciekawe: żaden NPC nie ma startu do tajemniczej Maiden in Black, żaden spotkany dotychczas boss, nie umywa się do Maiden Astraea'y - krwawiącej niewiasty, do której dostępu broni lojalny rycerz (kochanek), i jeszcze ta muzyka... yummy :)

 

Gra jest nadal świetna - kocham ten gameplay, i świat Demon's/Dark Souls, ale zapowiadane zmiany nie zostały najlepiej przeprowadzone (fabuła, jak na razie, bardzo dobrze się przede mną ukryła i za cholerę nie chce się pokazać :P)

 

Na koniec apel to tych hipokrytów-kozaków, którzy po przeczytaniu w necie wszystkich guide'ów i walktrough, narzekają "jaka to gra jest łatwa" - nie kompromitujcie się :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

stoodio - high five! ja już na początku przygody uważałem, że dark, nie umywa się do demons. im dalej w las, tym bardziej się o tym przekonuję.

 

jaką broń polecacie spośród względnie szybkich, do zaklęcia blyskawicami? może byc to broń pokroju Drake'a lub jakaś wlocznia.

uświadomiłem sobie, że jestem po(pipi)ka. biegam w zbroi nazgula, a w łapie dzierżę zweihander... na bossa bajka, ale w zwykłej walce nie zawsze się sprawdzi chudzince...

Odnośnik do komentarza

Źle mnie zrozumiałeś, ogólnie rzecz biorąc, obie gry są świetne, Demon's Souls ma jednak tę przewagę, że to właśnie wraz z tą częścią zacząłem swą przygodę z serią. Po ograniu jednak 3 wydań gry (Asia/NTSC/PAL), miło jest zagrać w coś nowego w tej stylistyce. Rozumiem natomiast, że na razie czujesz się jak dziecko we mgle, ale przecież podobnie było z Demon's Souls - nim nabyłeś stosowną wiedzę, musiało minąc trochę czasu (no chyba, że ktoś zaczyna grę, po gruntownej lekturze poradnika :P).

 

Stracilem 5k dusz przez wlasna glupote. Kurde ;/

Ja straciłem wczoraj 130k - ale mam szansę je odbić ;)

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...