Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez wystarczy, ze wyczyscisz cache i aktualizacja zostanie skasowana.

 

Ta i nie wczyta mi zapisanej gry więc leciutka kicha...

 

TheAceOfSpades ->

Ja pomykam w secie mającym 454 def, 51lvl,450hp i tez padłem jak szmata w walce z magami :confused:

Myślałem że to przez skalowanie po 50 lvl...

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
nigdy mi sie nie zdarzylo, by jakikolwiek save sie uszkodzil. niby dlaczego mialby sie nie wczytac ?

Bo usunięcie patcha skutkuje tym, że gra uznaje wszelkie sejwy za uszkodzone/zapisane podczas korzystania z aktualizacji i nie wczyta. Ktoś już sprawdzał i potwierdził, że tak jest.

Odnośnik do komentarza

Umieszczam też tutaj, bo w temacie o plejce nie ma odpowiedzi.

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego po zakończeniu misji (chyba) Proving honour w której pomagał mi Farkas i szybkim powrocie do Whiterun, nagle całe miasto zaczęło mnie atakować? Jakiś błąd w grze, czy może zaczęło im przeszkadzać, że jestem wampirem (którym nawet nie wiem kiedy zostałem ), ew. założyłem niegustowny trykocik? Jak to pierwsze, to chyba podziękuje tej grze aż do wypuszczenia patcha 10.2.

Odnośnik do komentarza

Umieszczam też tutaj, bo w temacie o plejce nie ma odpowiedzi.

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego po zakończeniu misji (chyba) Proving honour w której pomagał mi Farkas i szybkim powrocie do Whiterun, nagle całe miasto zaczęło mnie atakować? Jakiś błąd w grze, czy może zaczęło im przeszkadzać, że jestem wampirem (którym nawet nie wiem kiedy zostałem ), ew. założyłem niegustowny trykocik? Jak to pierwsze, to chyba podziękuje tej grze aż do wypuszczenia patcha 10.2.

 

Moze cos ukradles przez przypadek? Ja po tej misji mialem wszystko oki.

Odnośnik do komentarza

@Pajgi

 

Wampiryzm ma kilka stopni, które narastają z czasem bez pożywienia. Prawdopodobnie masz najwyższy poziom wampiryzmu, przez co wszyscy ciebie atakują. Zatrzymaj się w Whiterun Stables i znajdź sobie ofiarę w nocy. Tutaj hint: jak już będziesz przy ofierze to nie będzie napisane "suck blood" xD ani nic, tylko zdaje się pickpocket. Nic to, dusisz A czy tam X na ps3 i pojawia się opcja wyboru co chcesz zrobić.

 

Z wampiryzmem jest tak, że kiedy pojawi się pierwszy objaw ("You feel unnatural thirst" czy jakoś tak) to można go wyleczyć przyjmując błogosławieństwo w Shrine of Talos, albo pijąc potiona Cure Disease. Jak przegapimy moment - zostajemy wampirem "na stałe". Żeby się z tego syfu wyleczyć, to jest osobny quest - ciśnij do karczmarza albo chyba alchemika i pytaj o plotki, ogólnie będziesz musiał się udać do Morthal. Sprawdź sobie resztę na jakimś TES wiki.

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Nie, nie dokładnie. Musisz zakraść się do kogoś w nocy i się nakarmić - wtedy będziesz mógł normalnie śmigać między ludźmi. A i upewnij się, że masz czar Soul Trap, albo jakąś broń z opcją zasysania duszyczek do kamieni zanim wyruszysz do Morthal, bo będziesz musiał naładować Black Soul Gema (kupisz go u npc istotnego w kontekście questa leczenia wampiryzmu).

 

http://elderscrolls....pirism_(Skyrim)

powyżej wsio ładnie rozpisane

 

W sumie ten randomowy wampiryzm to uciążliwa sprawa, bo nie zawsze zauważa się napis, że załapaliśmy Sanguinare Vampiris.

 

Tak z innej beczki, napotkałem dzisiaj komicznego buga. Otóż pod koniec walki z jednym magiem, wezwany przeze mnie nord (shout "Call of Valour") w momencie gdy odpaliła mi się animacja finishera, użył shouta Push... moja postać poleciała gdzieś w kosmos, natomiast kamera została na miejscu :woot: Ujęcie w stylu Resident Skyrim... trzeba było wczytać save'a.

 

90h na liczniku i nie mam dość. Dla mnie - gra roku.

 

Nie muszę chyba pisać, że przystałem do Ulrica Stormcloaka? ;)

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Gdzieś czytałem że z wampiryzmu można się wyleczyć zostając wilkołakiem. Na 100% likantropia chroni przed wampiryzmem ale czy go leczy to nie jestem pewny :P

 

U mnie już 100h i jeszcze fabuły nie ruszyłem po za pierwsze starcie ze złym smokiem :whistling:

Ave Stormcloaks XD

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Ponad 40 h na liczniku, 20 poziom i po wizycie u brodatych. Ale kuchwa te nedźwiedzie albo te dziwne robale na bagnach robią mnie, jak chcą. Przez to, że walczę przede wszystkim na dystans (w końcu porządne łucznictwo) albo czasem zakradnę się z mieczem lub sztyletami, zbroję mam słabo rozwiniętą. Jak mnie dopadli jacyś wynajęci bandyci, to jeden gościu z dwuręcznym mieczem mnie posiekał. Za drugim razem zużyłem trochę zapasów żeby wygrać tę walkę.

Ale te robale, to se chyba odpuszczę.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio szlaja się za mną

gadający pies

, niby mam z nim robić jakąś misje, ale zwyczajnie szkoda mi się go pozbywać. Na ten moment to najmocniejszy NPC jakiego spotkałem w tej grze, jest nieśmiertelny, pogromca smoków i takich tam. Wkurza jedynie, że kiedy nie walczymy pcha się na mnie (i to na chama, non stop), blokuje przejśce itp. Czasami mam ochotę go zaciukać z tego powodu, no ale jest nieśmiertelny...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

czy ta gra generuje kolejne bronie zdobywane na przeciwnikach w skrzyniach po tym z jakiej się korzysta? Bo odkad znalazłem orkowy topór i nim grałem to aż do teraz znajduje coraz lepsze topory a miecze znacznie słabsze. i może takie głupie pytanie ale czy noszenie ciężkiej zbroi korzystając z topór + tarcza spowalnia mój atak w porównaniu do lekkiej zbroi?

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to że walczę toporem jednoręcznym i jeśli znajduje gdzieś lepszą broń niż moja to zawsze jest to jednoręczny topór. Mam teraz topór 30dmg a jak znajduje jakiś miecz lub w sklepie coś kupuje to najlepsze miecze 1h mają po 16 dmg , czasami jakaś 18dmg się trafi na przeciwniku.

No i jeszcze jedno. Ciężar zbroi ma wpływ na szybkość męczenia się w biegu? Jeśli tak to jeśli np zdejme ciężka zbroje i załoze coś lekkiego to ciężąr plecaka będzie mnie szybciej męczył?

Edytowane przez Suboshi
Odnośnik do komentarza

dobra ponocki . Gram w to to po PL (niestety nie da się na HDD zainstalowac gry PL) . Pare pytań mam , jak się używa krzyków , gdzie sprawdzić ile h się gra ? to takie na szybko . Gra jest świetna , nie grałem w żadną grę z serii TES (zawsze Fallouty) . Gra jest tak duża że nie wiem za co się zabrać . Questów mam od groma , wykonuje póki co tylko te poboczne by mapke zwiedzać i podbić poziom . Skyrim z Deusem GRY ROKU !!!

Odnośnik do komentarza

Krzyków używasz z RB, o ile już masz jakieś. ;)

Czas gry sprawdzisz przy każdym sejwie.

 

Czy towarzysze, których można wziąć ze sobą mogą zginąć? Jak dotąd chodzę sam, bo tak wygodniej, a mógłbym wziąć np. Lydię i widziałem gdzieś, że jak za dużo oberwie, to klęka i przeciwnik przestaje się nią interesować. Z każdym tak jest?

Odnośnik do komentarza

o kurde nie wiedziałem , stestuje to tylko niech moja panna sobie pogra w Fable 2 lol . kolejne pyt . mógłby mi ktoś jak głąbowi wytłumaczyć ocb z tym zaklinaniem przedmiotow , nic nie chce sam robić bo boję się stracić jakieś przedmioty . gram jednoręcznym mieczykiem w ciężkiej zbroii i z tarczą . Łuku też mi sie miło uzywa . czy ciężki armor wpływa jakoś negatywnie na efektywność strzelania z łuku ? magię olewam i jej nie rozwijam póki co . głównie łucznictwo , broń jednoręczna i kowalstwo . Ma sens to jak postać rozwijam ? 12 lv mam , gram z 4 dni , poziom trudności zmniejszyłem do mistrza z experta przy pierwszym pająku w jaskini :) .

Ocb z kamieniami dusz , tzn je się napełnia czy coś , ale czym , jak i gdzie ?

 

Sorka za brak składu i lamerskie pytania , ale brak składu mam dziś w głowie ;)

Edytowane przez Usagi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.