Skocz do zawartości

iPad


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Wściekły Pies

Już wiadomo: jest nowy iPad, iPad mini! Tak, jak się spodziewaliśmy i jak mówiły plotki, Apple dołącza do producentów tabletów z przekątną ekranu około 7 cali! Oprócz tego pojawi się 4 generacja „dużego” iPada.

iPad mini będzie miał 7,2 mm grubości i będzie o ponad 50% lżejszy od swojego większego brata. Ekran 7,9 cala, czyli nieznacznie więcej, niż myśleliśmy, będzie miał rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Mini będzie uruchamiał wszystkie dotychczasowe, tabletowe aplikacje.

Apple oczywiście porównało ekran do innych tabletów o przekątnej 7 cali – zwłaszcza Nexusa 7. iPad mini, dzięki proporcjom, według Apple jest o wiele bardziej komfortowy w użytku, bo wyświetla o połowę więcej treści. Nie omieszkano porównać też aplikacji – tych, które na iPadzie dostosowane są do tabletów, a na Androidzie tylko przeskalowane ze smartfonów.

iPad mini działa na procesorze A5, posiada łączność LTE, przednią kamerę HD, pięciomegapikselową kamerę tylną iSight oraz złącze Lightning. ma wytrzymywać na baterii tyle, co inne iPady – 10 godzin.

Sir Jonathan Ive, słynny projektant Apple, o iPadzie mini mówi „to koncentracja, a nie redukcja”. Do iPada mini będą dostępne smart covers,.

Ceny za wersje 16 GB zaczną się od 329 dolarów, dostępny już od 2 listopada, również w Polsce! Za najtańszą wersję z modemem przyjdzie nam zapłacić 459 dolarów. Pełny cennik poniżej.

ipad-mini-lineup.jpg

 

ipadmini-lighter.jpg

ipad-mini-fb.png

ipad-mini-nexus-7.png

ipad-mini-apps.png

ipad-mini-every-inch.jpg

 

pytanie: czy sprzęt apple w polsce jest sprzedawany w przeliczeniu bezpośrednio z dolara, czy tak jak wszystko usd->eur->pln ?

Odnośnik do komentarza

Usd->Eur->Pln, także zabulisz jak za zboże.

 

Ten mały iPad spoko, ja pozostanę przy 10 calach, ale raczej znajdą się na niego chętni. Dziwi mnie tak szybkie wypuszczenie 4 generacji iPada. Szybszy? Jeszcze wydajniejszy? Na wydajność i szybkość trójki nie da się narzekać, także nie wiem, czy jest sens pakować się w 4kę.

 

Pewnie spadnie za to cena trójki, także zawsze jakiś plus.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

no teraz maja w ofercie

The ipad mini

The New ipad

Ipad 2

The Ultra New ipad ;)

jakim cudem bedzie wyswietlal wiecej o polowe informacji od nexusa

jak nexus ma wieksza rozdzielczosc ?

 

ktos tam niezle sie nawciagal przed konferencja ze takie cos wypuscil.

 

fix'd

 

Ipad 3 /New Ipad/ wylatuje z oferty, zastępuje go ten Ipad 4 /New Retina Display/ natomiast cały czas w ofercie pozostaje Ipad 2

Edytowane przez Wściekły Pies
Odnośnik do komentarza

Mini będzie uruchamiał wszystkie dotychczasowe, tabletowe aplikacje.

 

dziękuję, po zawodach. Nexus może być już nawet za 1/3 ceny - jak za sprzęt na którym część apek nie pójdzie albo będze tylko skalowana ze smartphonów to i tak jak za zboże. Jakoś Apple potrafi wypuścić NOWY sprzęt o zupełnie INNYCH parametrach i zadbać oto aby działały na niego WSZYSTKIE appki. Oto potęga iPada. A teraz kto nie ma tabletu, tysiąc pińcet w łapę i na zakupy. Hejty zapraszam do tematu Androszit vs iOS vs coś tam reszta świata

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
iPad mini, dzięki proporcjom, według Apple jest o wiele bardziej komfortowy w użytku, bo wyświetla o połowę więcej treści.

 

Z czystej ciekawości - pokazali na tej konferencji obsługę tej patelnii przy użyciu jednej dłoni? Czy Apple naprawdę nie zauważa w czym tkwi moc 7" (7", nie prawie 8")? Czy ja wyglądam jak palczak madagaskarski?

Gdybym chciał tablet, do obsługi którego potrzebuję dwóch rąk to bym kupił 10" a nie 8" gdzie obsługa jedną dłonią ogranicza się do przerzucania kartek w e-booku albo przewijania strony www.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nexus > iPad mini

iPad > iPad mini

iPad > Nexus

 

Powody takie jak podal greah - na (pipi) mi takie cos, jakbym mial szastac forsa to bym sobie wzial zwyklego iPada.

 

Co ja niby na takim czyms porobie? Wg. mnie tablet to dobre rozwiazanie do czytania komiksow, a nawet na iPadzie nie jest pod tym wzgledem idealnie bo caly komiks nie jest wyswietlany, a co dopiero na mniejszym ekranie.

 

Na serio, na (pipi) to? Do kieszeni tego przeciez nie wsadze, a jak nie do kieszeni to do plecaka - tyle ze do niego to rownie dobrze moglbym schowac zwyklego iPada.

Lulz

 

A najlepszy to bylby jakis tablecik na prawdziwym windowsie - zmiazdzylby wynalazki Apple (w koncu moznaby bylo na nim zainstalowac wszystko to co na normalnym kompie a bylby bardziej mobilny od niego).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza
Gość Wściekły Pies

Nexus > iPad mini

iPad > iPad mini

iPad > Nexus

 

Powody takie jak podal greah - na (pipi) mi takie cos, jakbym mial szastac forsa to bym sobie wzial zwyklego iPada.

 

Co ja niby na takim czyms porobie? Wg. mnie tablet to dobre rozwiazanie do czytania komiksow, a nawet na iPadzie nie jest pod tym wzgledem idealnie bo caly komiks nie jest wyswietlany, a co dopiero na mniejszym ekranie.

 

Na serio, na (pipi) to? Do kieszeni tego przeciez nie wsadze, a jak nie do kieszeni to do plecaka - tyle ze do niego to rownie dobrze moglbym schowac zwyklego iPada.

Lulz

 

A najlepszy to bylby jakis tablecik na prawdziwym windowsie - zmiazdzylby wynalazki Apple (w koncu moznaby bylo na nim zainstalowac wszystko to co na normalnym kompie a bylby bardziej mobilny od niego).

Microsoft Surface Pro

 

microsoft-surface-pro-windows-8-tbalet-0.jpg?20120619-174252

Odnośnik do komentarza

Apple już pada na łeb z tymi swoimi konferencjami i tekstami. "Połowę więcej informacji na ekranie jak na Nexusie". NO (pipi)A, JAK DAJĄ SZEROKIE BYDLE TO DZIWNE, ŻE WIĘCEJ WIDAĆ! Ale to nie o to tutaj chodzi, do ciężkiej cholery. To ma być małe i poręczne, że bez problemu jedną dłonią chwycę (jak mojego Nexusa). Szkoda też, że nie porównali ilości contentu pod względem rozdzielczości, hipokryci je,bani.

 

waldus, powiedz mi, jakie to osiągnięcie, że iPad Mini odpali wszystkie aplikacje na iOS? Jaki jest logiczny powód, dla którego miałby NIE odpalać jakiejkolwiek z nich? W jaki sposób to w ogóle zmienia obecną sytuację na rynku?

 

EDIT: A o tym gó,wnie od Microsoftu nawet nie wspominajcie, z czym do ludzi xD

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ten Surface Pro otworzy wszystko z windy to ja biore taki tablet. Mam 2 ipady i mialem kupic do firmy ipada3 ale teraz juz nie wiem czy w ogole jest sens bo juz jest ipad4, a zaraz bedzie ku rwa ipad5 a na lato ipad6.

Jezeli ten tablet od microsoftu okaze sie spoko to ja pier dole iOS i biore winde gdzie bede mial normalnego klienta pocztowego a nie tego kastrata w postaci Maila od apple, na ktorym ch uja moge zrobic. Wczoraj chcialem wyslac 10 zalacznikow w postaci zdjec z wycieczki i myslalem, ze skur wysyna polamie bo oczywiscie nie da rady tyle podpiac do jednej wiadomosci...

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mam 2 ipady i mialem kupic do firmy ipada3 ale teraz juz nie wiem czy w ogole jest sens bo juz jest ipad4, a zaraz bedzie ku rwa ipad5 a na lato ipad6.

Też dopiero co kupiłem The New iPad i teraz jest już The Old iPad. Pół roku po premierze. Czuję się wprowadzony w błąd i już nie ufam Apple. A najgorsze, że "kupię nowego iPada 4-tej generacji a w Starbucksie i tak nikt nie pozna, że mam nowego" :(

pier dole iOS i biore winde gdzie bede mial normalnego klienta pocztowego a nie tego kastrata w postaci Maila od apple, na ktorym ch uja moge zrobic. Wczoraj chcialem wyslac 10 zalacznikow w postaci zdjec z wycieczki i myslalem, ze skur wysyna polamie bo oczywiscie nie da rady tyle podpiac do jednej wiadomosci...

Da się. Tylko zamiast pozaznaczać zdjęcia i kliknąć wyślij kliknij kopiuj i potem je wklej do maila. Wyślesz 10 zdjęć spokojnie. A jak chcesz lepszego klienta poczty to polecam Sparrow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...