Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam się grało przyjemnie. Fabularnie jest inaczej ale PP też ma swoje momenty. Odsłuchiwanie kaset jest po prostu tym samym co gadki przez kodek. Jak dla mnie tutaj zawiniła polityka Konami. Niepotrzebnie odłączyli prolog, czyli Ground Zeroes i nie pozwolili KojiPro na umieszczenia pełnego zakończenia, które ukończone w 30% można zobaczyć jeśli jest się w posiadaniu kolekcjonerki (ja akurat widziałem). 

 

Kojima też się wolno uwijał, więc niektóre wpadki to też jego wina. Na szczęście team odpowiedzialny za schemat rozgrywki wybronił wszystko :banderas:

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Dobra ale skończcie już z tym wyciętym zakończeniem którym to niby miała być misja 51. To tylko zakończenie wątku Eliego, nie całej gry. Bez tego mamy dziurę w fabule, która mogłaby być sequel baitem, a nie grę bez zakończenia. 

To co MGSV położyło, to rozwleczenie pierwszego rozdziału o misje moze i fajne, ale bez znaczenia dla fabuły i ewidentny brak czasu na dokończenie drugiego rozdziału. Napchali tam powtórki misji żeby nie było że drugi rozdział (i gra) kończy się po dwóch godzinach. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zrobiłem ani jednej powtórki misji więc nie wiem o co wam chodzi, ale tak generalnie mozna grę było uciąc o polowe i skupić się tylko na fajnych fabularnych misjach a te z bieganiem po pokemony wrzucić do sideopsów i od razu jakoś to by inaczej wygladało.

Odnośnik do komentarza

No jeśli chciałeś ukończyć grę to musiałeś powtarzać w drugim Akcie niektóre z misji na poziomie Extreme.

Nie musiałem a gre ukończyłem z true endigiem oraz misje Quiet finałową.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Epoka internetu, gra wyszła rok temu, a nadal te same dysputy, jak odblokować tru zakończenie.

 

 

Wydaje mi się, że wynika to nadal z dziwacznego podpisania misji. Jedna z wielu rzeczy, w których twórcy Phantom Pain się pogubili. Podział "misje główne/poboczne" właściwie nie przebiega według podziału podpisanego przez grę w menu "misje główne/poboczne", tylko tak naprawdę "misje żółte/białe" (w obu pulach są obie). Jednak chyba nie jest to trudne do zauważenia. I czasami trzeba zrobić kilka misji pobocznych, żeby coś się wydarzyło w FABULE. Mi się to nie zdarzyło, ale to chyba jest jedyna rzecz poza tym, jaka może być niepodana wprost. Z tego co pamiętam, to wszystko.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No ale post był o tym że jak widać jednak okazuje się, że nadal bynajmniej nie każdy.

 

Nota bene żeby to zrobić bardziej czytelnym nie trzeba by było dodatkowego roku developingu, zmiana na listach to raczej kwestia minut, może trzeba by było dnia na napisanie i nagranie dosłownie paru dodatkowych kwestii czytanych przez radio, a wiele takich osób by miało znacznie lepsze doświadczenie z grą.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Wlasnie zdobylem kostium Raidena za zrobienie wszystkich misji na S.

Ale sie w tym popyla o_O

Tutaj male porownianie -

Z mobility 3 na lapie biegamy 19 mph.

Na koniu 22

Cyborg Ninja 25

Raiden 28

e7549e9898e1567c6e4f448c96139213.jpg

Jeszcze tylko taski i zwierzaki i bedzie platyna.

 

zazdroszczę, za cholere nie chciałoby mi się z tym męczyć. a skończe sobie MGR trzeci raz

Odnośnik do komentarza

 

Farmienie surowcow w tym paliwa ukrocili w najnowszych paczach.

Za to jak grasz online teraz to tyle dostajesz surowcow, ze zaraz ci na wszystko starczy lacznie z bomba.

jakiś konkretny tryb czy obojętnie co byleby grać online?
Zaden tryb poprostu w grze jak grasz upewnij sie tylko ze jestes online, a surowce same beda sie dodawac.

Poza tym same online rewardsy za robienie roznych taskow jak przykladowo robienie glownych misji tyle daja wszystkiego ze glowa mala.

Do tego z-updatowali sprzet, niektore bronie sa teraz na tierze 7/8 robiac takie pieklo w kombacie, przykladowo jak zalozylem Skull Suit wlaczylem mgle przez ktora nic nie widac biorac psa bym widzial cele i ostrzeliwalem cele z granatnika tier 8 ktorym sie strzela jak z karabinu maszynowego to takie Skulsy nie wiedzialy w ktora strone uciekac.

Takiego Selanthroposa na extreme rozwalilem w 20s praktycznie sie z miejsca nie ruszajac wyrzutnia rakiet ostatniego tiera. Tak obrywal ze sie caly trzepal jakby sra.czki dostal.

Smiglowiec na najwyzszym tierze to jest tak ze niekiedy lecisz od razu na miejsce misji pod warunkiem ze wczesniej rozwaliles radary i rozwalasz wszystkie cele z samego smiglowca nie wychodzac z niego i odlatujesz z misja complete na S.

Gameplay w tej grze jest 10/10 kazda misje mozna zrobic na wiele sposobow co same taski ewidentnie ukazuja.

Podsumowywujac gierka swietnie z-updatowana polecam wrocic i dokonczyc na 100%

fcaf0268de5f59cba3f532cde7e680d9.jpg

Edytowane przez Zetta
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...