Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

To jest właśnie bogata FABUŁA tej gry, jesteś Snake'iem i tworzysz militarne imperium poprzez repetytywną, nużącą, budzącą zobojętnienie pracę, aż po pewnym czasie nie pamiętasz, po co zacząłeś.

 

Przy okazji słuchasz taśm, w których zawiera się bodaj z 90% dialogów opowiadających o wielu wątkach i wydarzeniach. Obie te rzeczy zresztą były mocno obecne w poprzedniej głównej części serii, Peace Walker.

 

 

 

 

Mało scenek filmowych to nie znaczy mało FABUŁY.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mi w tej grze brakuje od początku jakiegoś turbo poziomu trudności.

Później co prawda dochodzi extreme w wybranych misjach, no ale też nie jest trudno.

Ja bym chciał przeciwników z AI np. Aliena w Izolacji wówczas podniosłoby to jeszcze bardziej grywalność. 

 

Sama gra chociaż bardzo dobra to dla mnie wielkie mgsowe rozczarowanie coś ala MGS2.

Spodziewałem się po trailerach nie wiadomo czego a dostałem to co dostałem tzn. grę na 8/10.

Odnośnik do komentarza

Jakby cała gra była jak misja

Hellbound

to gra była by dla mnie GOTY , to jest właśnie to co mi się podobało w poprzednich grach z tej serii . Kurde szkoda że gra straciła na liniowości a z tego co czytam nawet nie idzie przejść fabuły samej a trzeba zaliczać te side opsy , które nic nie wnoszą. Jeszcze mam pytanie apropo misji z początku

Tam gdzie Quiet spotykamy w ruinach , nie zaliczyło mi tej misji bo przemknąłem obok a podczas oddania strzału w nią włączył mi się loading i Quiet znikneła . Idzie teraz powtórzyć w jakiś sposób te misje i czy będzie to konieczne?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Gra byłaby znacznie bardziej kompaktowa, gdybyśmy na misje wbijali się tak, jak w Ground Zeroes i Peace Walkerze. Jedyne "atrakcje" otwartego świata w TPP to obalanie mniejszych posterunków i obligatoryjne zrywanie kwiatków. Konami, dawać mi Peace Walkera na PS4/XO!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładny system odblokowywania się niektórych zdarzeń jest dość skomplikowany i w sumie chyba niejasny. Ogólnie wydaje się pewne, że odblokuje się, jak zrobisz JAKIEŚ inne misje poboczne. Niektórzy zauważyli, że zwłaszcza te aktywne side opy, które są w tym samym miejscu, w którym ma być kolejna odblokowana misja (w tym przypadku Afghanistan Central Base), ale nie zawsze to działa. Ogólnie rób coś, to przy kolejnym helikopterku Ocelot wspomni, że odkryli coś tam... no i będzie wiadomo, że kolejna misja wątku jest dostępna.

Odnośnik do komentarza

Dokładny system odblokowywania się niektórych zdarzeń jest dość skomplikowany i w sumie chyba niejasny. Ogólnie wydaje się pewne, że odblokuje się, jak zrobisz JAKIEŚ inne misje poboczne. Niektórzy zauważyli, że zwłaszcza te aktywne side opy, które są w tym samym miejscu, w którym ma być kolejna odblokowana misja (w tym przypadku Afghanistan Central Base), ale nie zawsze to działa. Ogólnie rób coś, to przy kolejnym helikopterku Ocelot wspomni, że odkryli coś tam... no i będzie wiadomo, że kolejna misja wątku jest dostępna.

Robisz wszystko co żółte i po problemie. Wysyłanie żołnierzy na misje również.

Wszystko w tej grze fajnie automatycznie się odblokowuje.

Odnośnik do komentarza

ukończyłem 44 misje. of course 45 się nie odblokowała. dowiedziałem się z youtuba że odblokuję ją dopiero jak będę miał na maksa więź z Quiet i zrobie Side Ops z nią związany. Prawda to? Bo jeśli tak to jestem w lesie kuźwa, na misję może raz ją zabrałem i teraz będę musiał znów męczyć ileśtam misji tak? czy da się to jakoś szybko nabić? robiąc Side Opsy wolniej to idzie do góry?

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Coo serio żeby ukończyć grę trzeba takie cuda wyczyniać? Szkoda bo gra bardzo mi się podoba (30 misja) ale jak mam nabijać "reputacje" by ukończyć wątek główny to dość kiepsko.

Nie wątek główny tylko opcjonalną misję dla Quiet.

 

Jezu co wy za kazule jesteście, true ending w peace walkerze to było wzywanie a nie to.

Odnośnik do komentarza

No jestem po 34 misjach , zdecydowanie można nazwać mnie "kazualem" jeżeli nie pasuje mi fakt robienia misji pobocznych czy też farmienia reputacji postaci po to by ukończyć wszystkie misje wątku głównego. Po za tym ta gra to kokaina od paru dni jak gram i obecnie 28h na liczniku więc liczę że spokojnie te 50-60 pęknie bez odczucia zmęczenia.

Odnośnik do komentarza

Fakt niektóre misje były na miarę tej głównej z GZ.

Jednak w TPP takie powinny być wszystkie a nie max 5.

Walki z bossami gdzie kiedyś były czymś kapitalnym w TPP praktycznie ich nie ma.

 

Ból fantomowy to ja czuje bo spodziewałem się gry na miarę MGS i MGS 3 a nie tylko kolejnego solidnego tytułu na 8/10.

 

 

Dlatego też na kolejny projekt Hideo patrzę z dystansu bo to nie tylko i wyłącznie winna Konami co do MGS5.

Kojima to teraz bardziej gwiazda i osoba co robi kapitalne trailery niż osobnik od świetnych gier. 

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić misje po 35?

Te gdzie powtarzamy dokładnie to samo tylko w opcji Total stealth/Extreme są kompletnie bez sensu i uważam że gra była by lepsza jakby je kompletnie wywalono

. Tak po za tym nabite narazie 32h i pewnie jeszcze 2-3 dni i wszystko pokończe , obecnie okolice 40 misji side opsy też jako tako porobione i bawię się dalej wyśmienicie.

Panowie gra ukończona (2 zakończenie) i mam dwa pytanka:

1.

Czyli podczas całej gry graliśmy jakimś randomowym medykiem czy jest to kluczowa postać dla serii?

 

2.

Jeśli graliśmy tutaj jakimś podrabiańcem to oznacza że w kolejnych częściach MGS(chociażby 2 część) postacią big bossa również jest ten medyk?

 

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...