Skocz do zawartości

Tak zwane indie


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

No znaki na ścianach są rozpisane pewnie jak na padzie Xboxowym. A to skok. Ale w pokoju, w którym ci pokazuje, ci pokaże każdy klawisz na pewno jak go wciśniesz. Gorzej z kamertonem, jak grasz na klawiaturze (grasz na klawiaturze?!) to nie wiem, jak to zrobili.

Odnośnik do komentarza

Świetna grafika, pomysł, realizacja, wciągający świat i zagadki. Gra się wydaje 2d, po zyskaniu możliwości patrzenia w 3d wychodzi jak wiele pracy zostało włożone w każdy poziom.

A że to wszystko już kiedyś było, trudno. Dla mnie to jedna z najlepszych indie jakie grałem od dawna.

Odnośnik do komentarza
Gość kaz_

Kupiłem Brutal Legends w HB i mam pytanie do tych co grali. Mam straszne problemy z płynnością, ta gra jest tak słabo zoptymalizowana, czy po prostu pora na upgrade? Skyrim na high mi chodził, a wyglądał trochę lepiej niż gra z 2009 :F

Odnośnik do komentarza

To jest jedno ze zdań, po którym można poznać, że osoba absolutnie nie ma nic do powiedzenia - "to już było". Bez jaj? Naprawdę? Dziękuję za to objawienie. Ten koleś ma jakąś listę Prawdziwie Dobrych Gier, które zawierają tylko elementy, których nigdy nie było? Pytam bez ironii, interesuję się nowymi rzeczami w grach. Jeśli takiej nie ma to jego gadka jest oczywiście debilna.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Nic czego nie bylo wczesniej tak na serio.

 

 

 

Ktoś tu próbuje zbyt na siłę naśladować Red Letter Media.

 

Niemniej jednak czy coś już było czy nie to najmniej istotna kwestia w tym wszystkim. Istotne jest zaś co kto zrobił z danym pomysłem czy rozwiązaniem i co próbuje przez niego przekazać. Bo że były platformówki i były platformówki ze zmianą perspektywy - mniejsza. Mnie zaś intrygowało co FEZ oferuje poza tym. Eksploracja? Styl "artystyczny"? Nie wiem, nie potrafię tego wyciągnąć z samych opisów, screenów czy filmów, podczas gdy cała reszta kompletnie mnie nie pociąga, lub sprawia wrażenie zbyt pretensjonalnej.

 

Tak czy inaczej, z tego co widzę FEZ nie jest dla mnie. I dobrze, bo po poczytaniu o jego twórcy stwierdziłem, że przekazywanie mu jakichkolwiek pieniędzy gryzłoby się z moim sumieniem. ;>

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Brutal Legends w HB i mam pytanie do tych co grali. Mam straszne problemy z płynnością, ta gra jest tak słabo zoptymalizowana, czy po prostu pora na upgrade? Skyrim na high mi chodził, a wyglądał trochę lepiej niż gra z 2009 :F

Też mam ten problem. Zmniejszyłem draw distance i fov, ale ciągle daleko temu do płynności. No nic, może warto wyrwać za 3 dychy wersję na konsole????

Odnośnik do komentarza

Ktoś tu próbuje zbyt na siłę naśladować Red Letter Media.

Wątpie, aby kolesie nawet słyszeli o Plinkett'cie w 2010 kiedy zaczynali. TBG to w wiekszosci parodia wiec nie widze powiązania.

 

Niemniej jednak czy coś już było czy nie to najmniej istotna kwestia w tym wszystkim. Istotne jest zaś co kto zrobił z danym pomysłem czy rozwiązaniem i co próbuje przez niego przekazać. Bo że były platformówki i były platformówki ze zmianą perspektywy - mniejsza. Mnie zaś intrygowało co FEZ oferuje poza tym. Eksploracja? Styl "artystyczny"? Nie wiem, nie potrafię tego wyciągnąć z samych opisów, screenów czy filmów, podczas gdy cała reszta kompletnie mnie nie pociąga, lub sprawia wrażenie zbyt pretensjonalnej.

No to sprecyzuje co by karzeł się nie rzucał - oprócz retro klimatu w Fezie raczej nic co by powalało na glebe. Sprawna, rzemieślnicza mieszanka patentów - jak się załapiesz to fajnie, jak nie to nic nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na Greenligh pojawiła się trylogia The Tales ALLTYNEX. Gra z gatunku shmups, prezentuje się całkiem fajnie. Jakby dali ją na Steam w jakieś atrakcyjnej cenie to warta by była obadania. Z mojej strony mają poparcie, w sumie mało takich gier na pc jest więc warto ich poprzeć. Więcej o tytule ponizej:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=140267269

Odnośnik do komentarza

Z typem lokalizującym Alltynexa mielismy wywiad na GYP wiec jak cos to zapraszam. http://www.gatheryourparty.com/articles/2013/05/10/interview-with-nyumedia-about-the-alltynex-kickstarter/

 

[/click baiting]

 

Dzisiaj na stimie wylądował Dust: Elysian Tail. Gram od paru dni i jak narazie jestem wniebowzięty. Cudownie to wygląda, swietna muzyka, system walki niezly chociaz jak narazie malo wymagajacy (a gram na hard). Ogólnie polecam każdemu bo gra jest magiczna i bardzo mi przypomina PSXowe Legend of Mana które wielbiłem.

 

Ciekawy jest też Reus. Co prawda narazie mam ledwo 7 godzin w to to wiec ciezko stwierdzic jak to bedzie dalej. Narazie jest ciekawy town-builder z twistem - zamiast budowac co sie chce trzeba pracowac nad zaliczaniem kolejnych mini-zadan ktore powoduja wybudowanie kluczowych budowli (jak szkoła etc.) i rozrost miasta. Mamy 4 gigantów i każdy ma inne zdolnosci ktorymi trzeba umiejetnie żonglować w późniejszych partiach (tym bardziej, że są cool-downy jak w MMO które tym bardziej wymuszają taktyczne myślenie). Jeszcze jak dodamy do tego pasek "Greed" po ktorego zapelnieniu miasteczka moga sie miedzy sobą naparzać (a nawet bic naszych gigantów) to robi sie za(pipi) nie z tej ziemi. Pozniej pewnie napisze recenzje to moze wkleje, ale ogolnie polecam.

Odnośnik do komentarza

To ten Dust już wyszedł? Kurcze ostatnio nie zaglądam tak często na Steama i widać tego efekty:D

Jak pojawi się w jakiejś atrakcyjnej cenie to z pewnością obadam bo po tym co czytałem i widziałem w sieci gierka zapowiada się bardzo udanie.

 

Dzięki za link do wywiadu, będę miał czas to się poczyta ^^

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Nowe Humble Indie Bundle! Jeszcze gorące, średnia cały czas waha się koło $5.

 

http://www.humblebundle.com/

 

Super tak oglądać narodziny HIB, pierwsze 100 zakupów średnia wariowała jak porąbana :D.

 

Gry:

  • Dear Esther
  • Thomas Was Alone
  • Capsized
  • Awesomenauts
  • Little Inferno
  • Protheus
  • Hotline Miami

Pogrubione gry są BTA.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziękować.

Jak komuś umknęło Penny Arcade's On The Rain-Slick Pre(nene)ice of Darkness 3 za darmo (chyba nie było tak bardzo nagłośnione), to mam wolny kod. Niestety, nie mogę zagwarantować, że działa, bo zaczęło podobno wypluwać część z nich powtórnie i się zrobiło zamieszanie.

 

ZAA9F-PVMGE-X94JT

 

Jak kto spróbuje, to niech napisze, czy działał.

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

http://www.humblebundle.com/weekly

 

Humble Weekly Sale: Telltale Games - Featuring The Walking Dead

Available for: Windows/Mac

The Walking Dead (BTA) (PC & MAC*)
Back to the Future: The Game(PC & MAC)

Hector: Badge of Carnage (PC & MAC*)

Sam & Max: The Devil's Playground (PC & MAC)

Poker Night at the Inventory (PC & MAC)

Wallace & Gromit's Grand Adventures (PC ONLY)

Puzzle Agent (PC & MAC)

Puzzle Agent 2 (PC & MAC)

 

*Available only via Steam

 

BTA obecnie 4.16$

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...