Skocz do zawartości

Tak zwane indie


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Polećcie chłopaki najlepsze gry indie na PC. Najlepsze w jakie graliście. Po prostu szlagiery, na których się nie zawiodę. Z lepszych grałem tylko w Limbo, Trine, Hotline Miami. 

Faster Than Light, The Binding Of Isaac, Retro City Rampage, Mark Of The Ninja, Antichamber, Pid, Legend Of Grimrock powinno starczyć na początek. 

Odnośnik do komentarza

Z tych co sam grałem dłużej niż godzinę a sobie szczególnie cenię:

 

- kosmiczny roguelike, taktyczny "symulator" (niewielkiego) okrętu i załogi, z nastawieniem na gospodarowanie podsystemami itp. Można przejść w godzinę, można polec w 2min. Zabawa przednia tak czy inaczej.

 

- nawet nie wiedziałem, że to się klasyfikuje do Indie, ale niech będzie. Trzecioosobowy "tower defense" - horda orków i gracz stawiający pułapki.

 

- bardzo przyjemny miks gier typu jrpg, hack'n'slash i sim. Prowadzimy swój własny sklep z przedmiotami w świecie fantasy i możemy wybrać się do lochów kilkoma bohaterami. Najbliższe moje skojarzenie to Rune Factory. Cukierkowa otoczka może wielu odrzucić, ale jest w tym pewien urok.

 

- Najlepsza gra typu tower defense. Kropka.

 

- muzyczny jRPG. Brzmi dziwnie? Jest, ale wciąga niesamowicie. Oryginalna fabuła jak na indyka no i oczywiście przyjemna muzyka.

 

Chime - nie wiem w sumie czy to aby indie, ale i tak wymienię, gdyż tytuł mało znany. "Muzyczne puzzle", można powiedzieć. Coś jak Lumines. Jest nawet jako jeden z utworków Still Alive z Portala.

 

Frozen Synapse - świetna turowa gra taktyczna, którą obowiązkowo należy zakupić z soundtrackiem, gdyż jest po prostu genialny. Wielki plus za możliwość gry "przez maila". Niemniej jednak dla cierpliwych.

 

+
- parodie jRPG, które same w sobie okazują się przyjemnymi przedstawicielami tego gatunku, a które nie nużą jakoś szczególnie, gdyż każdą można skończyć w kilka godzin.

 

 

 

No i niewątpliwie większość gier wymienionych powyżej przez resztę osób. Nie wymieniam np. Trine czy Bastion głównie z tego względu, że ich jeszcze nie skończyłem.

 

 

Co do Limbo, fajny klimat, ale gra raczej meh jeśli o mnie chodzi. Fajny na początku, a potem oklepany i miejscami wręcz frustrujący puzzle platformer.

Edytowane przez Suavek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Recettear Suavek opisał, wiec dodam jeszcze stare, dobre Yume Nikki (skoro mówiłem o japońskich grach).

O co chodzi? Przygodówka, robiona w RPG Makerze: wcielasz się w Matodotsuki, dziewczynkę hikikomori i... śpisz. We śnie masz znaleźć jakieś itemy (mniejsza już jakie). Generalnie gra polega na eksplorowaniu różnych dziwnych, psychodelicznych miejscówek w tych snach.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Yume_Nikki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

No i już w tym miesiącu ląduje najlepsza gra z cyfrowej dystrybucji TRIALS EVOLUTION GOLD EDITION. Kto nie kupi ten pała.

A co w tych motorkach jest takiego cudownego, co by miało czynić kogokolwiek pałą za brak zainteresowania?

 

Zagrasz ogarniesz, proste. I gra nie jest tylko o motorkach to także kopalnia wielu innych gierek tworzonych przez społeczność. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Z tych co sam grałem dłużej niż godzinę a sobie szczególnie cenię:

 

- bardzo przyjemny miks gier typu jrpg, hack'n'slash i sim. Prowadzimy swój własny sklep z przedmiotami w świecie fantasy i możemy wybrać się do lochów kilkoma bohaterami. Najbliższe moje skojarzenie to Rune Factory. Cukierkowa otoczka może wielu odrzucić, ale jest w tym pewien urok.

 

 

 

Ale się wkręciłem xD Kapitalne ; d Nie wiem jak tu się cytuje cholera jasna!

 

 

 

 

 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

 

 

Zagrasz ogarniesz, proste.

Kupisz mi?

 

:) wypożyczalnie internetową polecam

 

no ku'rwa dzieki za minusa xD ale nie łaska będzie sprawdzić na yt a potem sciągnać sobie torrenta żeby zobaczyć czy pasuje? 

Odnośnik do komentarza

 

no ku'rwa dzieki za minusa xD ale nie łaska będzie sprawdzić na yt a potem sciągnać sobie torrenta żeby zobaczyć czy pasuje?

Nie ma sprawy, jutro dostaniesz drugiego, muszę 24h odczekać niestety.

 

Jak nie łapiesz o co chodzi, to tym bardziej współczuję.

 

no to proszę oświeć mnie mistrzu, bo jak narazie to widze tylko pier'dolenie jakiegoś smutnego pececiarza (motorki to ch'uj xD)

Odnośnik do komentarza

Trailsy bym sprawdził, ale kurna, tyle kasiory za "indyka"? Czekam na sejla.

 

A Costume Quest to ja nie wiem czy bym polecil szczerze mowiac. Gra ma fajny pomysł, ale problem jest taki... że to tylko jeden pomysł. Po dwóch godzinach widzialo sie wszystko a calosc trwa chyba 8. Głębi gameplayowej zero, fabularnie też marnie, ogólnie dość standardowa gra od Double Fine która ma tyle samo fajnych elementów co tych z(pipi)onych.

 

Stacking musze sprawdzic w koncu bo slyszalem, ze lepszy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...