Skocz do zawartości

Tak zwane indie


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa field of view ma podłoże medyczne w jakimś sensie, bo tu chodzi o nienaturalnie małe pole widzenia dla człowieka gdy symulujemy widom z oczu. Natomiast tutaj chodzi o coś innego chyba.

Spytał bym czy nie miałeś nigdy problemów z epilepsją etc ale biorąc pod uwagę, że grałeś ostatnio w to coś dla "koreańskich robotów" czego nazwa mi uciekła, wnioskuję, że ten aspekt akurat Ciebie nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza

No jak to inaczej nazwać? Że efekt jak po zażyciu odpowiedniej ilości środków odurzających? ;p

 

Nie jest to sztywny rzut z góry, a postać nie jest ciągle w centrum ekranu, lecz wszystko przy poruszaniu się lekko przekręca na boki i przemieszcza

 

 

Hmm, myślę że wyrafinowane słowo, którego szukasz, to trzęsienie się. Nie kręcenie.

 

 

 

Tak, Hotline Miami jest specyficzna. No zapewne nie dla każdego, ale tak to bywa w życiu. Ale jest dokładnie taka, jaka musiała być.

Odnośnik do komentarza

Hmm, myślę że wyrafinowane słowo, którego szukasz, to trzęsienie się. Nie kręcenie.

Też nie do końca. Myślę, że najprostsze określenie, to że całość lekko "pływa". Generalnie wiadomo o co chodzi, a sam rozumiem, że jest to istotna część klimatu samej gry, niemniej jednak interesowało mnie, czy można to w opcjach jakoś wyłączyć lub ograniczyć?

 

Hexagon po dłuższej styczności też wywoływał u mnie ból głowy i mdłości, ale jednak on był bardziej przewidywalny, wbrew pozorom. W HM nie dość, że całość "pływa", to jeszcze właśnie te migotanie kolorów irytuje.

 

@Kazuun, co innego, ale efekt ten sam ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz w sumie można i by odczuć wrażenie, że ekran lekko "pływa" ale mi to osobiście to nie przeszkadza. Może jak HM będzie ponownie na jakimś sale'u na Steam bądź innym sklepie to warto będzie go kupić. Bo skoro dałeś radę grać w  Super Hexagon to w Hotline Miami też nie powinieneś mieć problemów.

Odnośnik do komentarza

Szału ni ma ale bardzo przyjemnie i bez pogibanych cukierków. Szkoda , że jeszcze tyle czasu. Zagrałbym w coś nowego ale właśnie w starym stylu. Coś nie mogę się przemóc by grać w odświeżoną wersję Baldura ; d No ale w końcu trzeba będzie bo nie ukończyłem nigdy. Póki co to niedawno skończyłem, F1 i F2 oraz Planscape Torment. Teraz trochę myślę o Arcanum. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Mi się podoba, jest schludnie,w miarę szczegółowo,  kolory są dobrze dobrane. Efekt rozchodzenia światła,gdy świetlik/ognik leci również dobry.

Od strony technicznej jest więc spoko teraz tylko czekać na "mięsko" czyli rozwój postaci, prowadzenie dialogów(oby były rozbudowane, a nie jak w dzisiejszych grach 3 opcje dobra-neutral-zla i to wszystko), walkę i zarys fabularny.

Odnośnik do komentarza

Można już składać pre-ordery na Starbound (duchowego spadkobiercę Terrarii) - jest kilka opcji, coś w stylu kickstarter'owej zbiórki. W 8h twórcy zdobyli już ponad 150tys $ . O dziwo strona teraz padła - czyżby aż tak duże zainteresowanie grą?

 

Kpu7lMf.png

 

Frequently Asked Questions

 

Q. If I buy the game today, when will I get to play Starbound?
A. Your first chance to play Starbound will be when the beta launches later this year, preordering will ensure you're one of the first to play it.

Q. Which platforms will the game support?
A. Windows, Mac and Linux!

Q. How many tracks are included in the Soundtrack?
A. The preorder includes two soundtracks, the Starbound Soundtrack that contains 24 tracks and the Starbound Experimental Soundtrack that contains an additional 40. We will be adding additional tracks over time!

Q. Does my purchase include a steam key?
A. Yup! When the game appears on steam we'll send a steam key out to everyone that has purchased the game thus far.

Q. How come you're doing this Kickstarter style?
A. We're financing the game out of our own pocket and a couple of our team members have had to take on second jobs. We're hoping the preorder will allow them to work full time on Starbound and get the game to you quicker!

Q. What if you don't get enough preorders, will the game be unfinished?
A. No, the Starbound is going to make it out in 2013 no matter what. But by preordering you help it get here even faster.

Q. Will I be notified when the game is available?
A. Yes! We'll send you an email when the beta is ready to download and when a steam key is available.

Q. How will I get access to the game, game keys and other rewards once they are ready?
A. When you complete your purchase, we will prompt you for an email address which we will use to notify you when your rewards are ready. We are also hard at work on an account system where you will be able to log in and see your purchases and get access to beta downloads and steam keys when they are ready. This account system may also be used for other in-game features. Stay tuned!

 

 

http://www.playstarbound.com/store/

 

Ktoś chętny na 4-paka pixel tier? Wychodzi 11,25$ na głowę. Potrzebuję jeszcze dwie osoby. Jakby co to PW.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Tak z innej beczki, wygląda na to, że Hotline Miami posiada blokadę regionalną na Polskę. O tyle zabawne, że podobno nawet po przypisaniu do konta nie można w tytuł GRAĆ poza granicami PL. To tak w ramach ostrzeżenia, gdyby ktoś chciał kupować klucz Steam na CDP.pl.

 

http://steamdb.info/sub/18905/

Odnośnik do komentarza

Cart Life - gra dostała sporo nagród, kosztuje grosze... można obadać. Mnie nieco zawiodła. Interfejs nieco zbyt przymulasty i ogólnie dość trudna do pokochania rozgrywka. Pomysł fascynujący - kierujemy jakimś przegrańcem życiowym i staramy się rozkręcić biznes. Jest trudno, nie dzieje się nic niezwykłego, kolorystyka jest monochromatyczna, ale dzięki temu utrzymywanie się na powierzchni daje taką normalną, życiową satysfakcję. Gra mogłaby uwzniaślać, ale jak dla mnie jednak interfejs trochę zbyt ciężki, bym uznał za must have'a. Mimo wszystko warto.

Odnośnik do komentarza

Kolejna gierka z mojego top 10 roku staje się... tak zwanym indie na peceta (chociaż Papo & Yo to raczej typ gry, której nie lubię, ambitna oprawa i mało powiązany z nią gameplay). Ostatnimi czasy dość mocno stoi ten zbiór. Niedawno Trials i Super Hexagon, teraz to, zaraz Fez...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tengami czyli kolejna świetnie zapowiadająca się indie gra.

 

 

Adventure game Tengami brings pop-up art to life

 

   


Tengami is one of those games that relies heavily on its art style in capturing players' interest initially and is perhaps better seen than described. Thankfully, a trailer for this adventure game has just been released, so you can judge for yourself and I don't have to come up with adjectives that have been overused.

Nominated for the IndieCade 2012 awards, Tengami is being developed by a small independent studio called Nyamyam that's made up of ex-Rare staff. We've seen games use pop-up books as inspiration before, such as the Paper Mario series, but this implementation looks to better reflect real life.

It sounds as if iPad will see the first release next year -- check out some screenshots in the gallery below -- followed by PC and Mac versions at a later date. I'll be keeping an eye on this.

Tengami_CrossingTheRiver1-220x.jpg
Tengami_CrossingTheRiver2-220x.jpg
Tengami_CrossingTheRiver3-220x.jpg
Tengami_Landscape-220x.jpg
Tengami_Lanterns-220x.jpg
Tengami_ShrineBeforeGoingInside-220x.jpg
Tengami_ShrineInOut-220x.jpg
Tengami_ShrineInside-220x.jpg
Tengami_ShrineOpened-220x.jpg
Tengami_ShrineOpening-220x.jpg
Tengami_Tori-220x.jpg
Tengami_Underground1-220x.jpg
Tengami_Underground2-220x.jpg
Tengami_Well-220x.jpg
Tengami_WindChimeTree1-220x.jpg

 

 

 

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Jest już dostępny na blachach Fez, jedna z najlepszych gier generacji, jak to ktoś ładnie powiedział: "gdyby Shigeru Miyamoto zrobił Odyseję Kosmiczną". Twórca gry poleca kupowanie nie przez GOG czy Steam, a Humble Store, bo dostaje wtedy prawie całą kwotę, a nie 70%:

 

http://polytroncorporation.com/buy-fez

Odnośnik do komentarza

Fish jest... wygadany, ale ludzie trochę przesadzają. Zresztą kogo to obchodzi? Nie rozważamy pójścia z nim na kolację, tylko granie w jego grę. Która jest fascynująca. Ktoś, kto zrobił Feza, ma w pewnym sensie prawo mówić, że japońskie gry ssą pałę, bo Fez pokazuje doskonale, czego zaczęło brakować. Jeśli np. ostatnie Metroidy straciły odwieczną cechę tej serii, Fez mi ją daje.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zagrywam w dziwne coś - 2x0ng Graficznie poziom C64. 

Mały tip: zmieniamy kolory naszego klocka dzięki czemu możemy likwidować bariery w takim samym kolorze. Cel jest zaznaczony "X". 

 

edit: jak w Fezie wpisywać kody? 

 

RT mam pod A

LT mam pod D

Prawo, lewo, góra dół? A? - spacja? 

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.