Skocz do zawartości

Niusy


Gość Grzegosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

może nie auto, ale moto, dość ... hmmm ... ciekawe :) 

 

https://www.yamaha-motor.eu/pl/pl/motorcycles/sport-heritage/pdp/xsr900-gp-2024/#2024-XS850GP-SW

 

 

pewnie to będzie nisza w niszy, ale fajnie że ktoś ma jakiś pomysł który pewnie będzie miał tyle samo zwolenników co przeciwników. ale jest przynajmniej jakiś :) podstawową wersją chcieli nawiązywać d maszyn wyścigowych z lat 80-tych więc fajnie że poszli krok dalej.

 

a do podstawowej wersji można będzie dokupić zestaw owiewka i zadupek w stylu cafe racer

yamaha-xsr900-racer-01.jpg

 

Edytowane przez gtfan
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Panie i panowie, oto odrodzenie marki Lancia :reggie:

les-sapeurs-pompiers-du-doubs-sont-intervenus-interviennent-pour-une-voiture-immergee-dans-le-canal--e-du-port-a-montbeliard-photo-lionel-vadam-1702409176.thumb.jpg.f45945d545be8e531292540180089625.jpg

Niczym narodziny Wenus.

 

Ale o co chodzi? Ktoś ukradł przedprodukcyjny egzemplarz, po czym przypadkiem albo specjalnie go utopił, dlatego premiera nowego Ypsilona, będącego równocześnie pierwszą nową Lancią od czasów mojej podstawówki, nastąpiła w banalnym artykuliku o wyciąganiu samochodu z kanału :kekw:

https://www.estrepublicain.fr/faits-divers-justice/2023/12/12/une-voiture-a-moitie-immergee-sortie-du-canal

https://www.carscoops.com/2023/12/2025-lancia-ypsilon-gives-new-meaning-to-leaked-after-possibly-stolen-prototype-plunges-into-a-canal/

 

No nie powiem, albo Lancia wymyśliła nowy marketingowy stunt, albo stellantisowa ochrona zaliczyła historycznego faila.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

ciekawe zestawienie

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zarejestrowano-w-polsce-wiecej-nowych-porsche-niz-fiatow-sensacji-jest-duzo-wiecej/6pe9cgn

 

szczególnie ten przypadek Fiata mnie boli bo osobiście miałem dwa auta tej marki i bardzo je sobie chwaliłem. ale niestety głupie decyzje pokazują jak łatwo można zarżnąć markę które powinna być w top 5 sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, gtfan napisał:

ciekawe zestawienie

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zarejestrowano-w-polsce-wiecej-nowych-porsche-niz-fiatow-sensacji-jest-duzo-wiecej/6pe9cgn

 

szczególnie ten przypadek Fiata mnie boli bo osobiście miałem dwa auta tej marki i bardzo je sobie chwaliłem. ale niestety głupie decyzje pokazują jak łatwo można zarżnąć markę które powinna być w top 5 sprzedaży.

 

Prawda, przedziwnie potoczyły się losy Fiata, bo wygląda to jakby bez walki oddawali rynek. Ostatnie lata to ograniczenie gamy modelowej do właściwie dwóch sensownych aut, czyli 500 i Tipo, gdzie 500 to konstrukcja już przecież stosunkowo stara. A jeszcze w latach wczesnych 2000 modeli była cała masa i jeździło tego mnóstwo- Seicento, Panda, Uno, Tipo, Tempra, Palio, Siena Marea, Bravo/Brava, Punto, jeszcze niedawno jakas Linea, Croma... 

Z tego co kojarzę to większy wybór mają (albo jeszcze niedawno mieli) w Ameryce Południowej, gdzie pojawiały się modele które w Europie nigdy nawet nie były prezentowane, na przykład nowe Punto czy Uno. Chyba nadal Fiat jest w czołówce sprzedaży w Brazylii.

 

Dziwne, bo na rynku z taką historia jak Polska, gdzie przecież przez dekady Fiat był najpopularniejsza marka, wciąż mogliby opychać masę swoich aut, zwłaszcza, że na przykład to nowe Tipo jest bardzo okej. Nowe Punto czy Uno na bank byłoby popularne.

Odnośnik do komentarza

O, ten brazylijski następca Punto nazywa się Argo i widać że jest spójny stylistycznie z nowym Tipo, więc ta sensowna linia modelowa istnieje, ale z jakiegoś powodu w ofercie u nas go nie ma... https://www.autocentrum.pl/newsy/oto-nastepca-punto/?abtest=adtech|PRGM-645|C%3Badtech|PU-335|A%3Badtech|PU-321|A%3Badtech|PRG-3468|B#lg=1&slide=0

 

Sorry za dwa posty z rzędu. Myślałem, że się skleją. 

Edytowane przez LeifErikson
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja nie mogę co się tutaj odje.... :(

Ktoś kupił Renault Captur i dał do firmy tuningowej spod Ostródy, w której pracują najwięksi wymiatacze wieśtuningu z końcówki lat 90.To auto nie jest brzydkie"jak na Alfę", jest brzydkie po prostu.Już widzę jak przy tym masywnym przodzie to będzie wyglądało na normalnych felgach, które nia mają profilu nalesnika.

milano-1.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Grabek napisał:

Wspaniale poszerzyli oferte, teraz moze wybrac suva, suva, suva albo giulie xd nie ma ratunku dla tej marki


ale co w tym dziwnego? Każda marka wpierdala plastik na błotnik, podwyższa zawieszenie o 2cm i nazywa auto suvem albo crossoverem bo taka jest moda.

Odnośnik do komentarza

Kolejny gówniany suvik, który niczym się nie różni od innych modeli na rynku. Przerażające, co się dzieje z obecną motoryzacją :/ "Problem" w tym, że pewnie ten klon się sprzeda, bo przecież o to chodziło, żeby ruszyć sprzedaż marki, a Tonale i to Milano rozszerzy(ło) portfolio Alfy o coś, co się teraz dobrze sprzedaje. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak jak piszesz, większy prześwit i czasami też 4x4, adaptacyjne zawieszenie, wzmocnienie płyty podłogowej. Dla mnie najlepsza opcja na auto, bo lepiej się sprawdzi na drogach gruntowach, lekkim terenie, wyższa pozycja za kierownicą, a zachowuje dobre parametry jazdy i aerodynamikę przy większych prędkościach.

Odnośnik do komentarza

Fajnie wygląda jak na przeróbkę Captura :reggie: I nic nie zmieni zakładam w sytuacji Alfy, kto będzie chciał kupić auto tej klasy kupi tańszego francuza, niż droższą Alfę Romeo z mniejszą siecią serwisową i nadal reputacją jaką ma. Oczywiście Sralantis się chwali, że Alfa była procentowo najszybciej rosnącą głobalnie marką premium w 2023 :notbad: Ale to nadał całe 68 000 sprzedanych aut na świecie, czyli mniej więcej tyle, ile BMW sprzedaje na świecie w 2 tygodnie. 

10 hours ago, MaZZeo said:


ale co w tym dziwnego? Każda marka wpierdala plastik na błotnik, podwyższa zawieszenie o 2cm i nazywa auto suvem albo crossoverem bo taka jest moda.

 

Dla mnie SUVem ostatecznym pozostanie na zawsze Volvo XC70, np takie, dla mnie ostateczne auto rodzinne na Polskie drogi

 

Volvo XC70 II | Auto Katalog

 

Miałem okazję chwile pojeździć takim w wersji T6, absurdalnie wygodne, bardzo szybkie, ciche, wystarczająco "tenerenowe" na 99% zastosować, wielkie bagażnik. I to jest jeśli już SUV, a nie podwyższony kompakt obwieszony plastikiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Bartg napisał:

Fajnie wygląda jak na przeróbkę Captura :reggie: I nic nie zmieni zakładam w sytuacji Alfy, kto będzie chciał kupić auto tej klasy kupi tańszego francuza, niż droższą Alfę Romeo z mniejszą siecią serwisową i nadal reputacją jaką ma. Oczywiście Sralantis się chwali, że Alfa była procentowo najszybciej rosnącą głobalnie marką premium w 2023 :notbad: Ale to nadał całe 68 000 sprzedanych aut na świecie, czyli mniej więcej tyle, ile BMW sprzedaje na świecie w 2 tygodnie. 

 

Dla mnie SUVem ostatecznym pozostanie na zawsze Volvo XC70, np takie, dla mnie ostateczne auto rodzinne na Polskie drogi

 

Volvo XC70 II | Auto Katalog

 

Miałem okazję chwile pojeździć takim w wersji T6, absurdalnie wygodne, bardzo szybkie, ciche, wystarczająco "tenerenowe" na 99% zastosować, wielkie bagażnik. I to jest jeśli już SUV, a nie podwyższony kompakt obwieszony plastikiem.

 

Volkswagen Golf Variant Alltrack Mk8 (CD1) [2020 .. 2025] - Rozmiary kół i  opon, PCD, odsadzenie i specyfikacja felg | Rozmiary-Opon.pl

 

Skoda Octavia Scout: Idealna alternatywa dla SUV-a - rp.pl

 

Nie ma już tego do zamówienia i nie przewiduje się w wersjach lift, które właśnie wchodzą :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...