Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem pierwsze lepsze źródło, jest jednak wiele innych, mniej "sponsorowanych" niż KUPS, chociażby Vitalia: http://vitalia.pl/artykul6607_Tych-sokow-nie-pij.html. Co do aromatu, prawda jest, że częściowo ginie wraz z odparowaniem, ale potem taki sok tylko uzupełniony jest w wodę, ale już nie w cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy (w innym wypadku jest nektarem/napojem, a my mówimy tu o czymś co nazywa się "sok 100% z koncentratu").

Baj de łej, taki Tymbark na swoim guwnapoju (20%) ma napis "nie zawiera substancji słodzących*" a z tyłu małym druczkiem wyjaśnienie "gwiazdki", że chodzi tylko o brak sztucznych słodzików wg jakiejś tam ustawy. No bo syropek-ulepek ofkors na pierwszym miejscu się znajduje.

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie mam tak, że upał nie wpływa mi na apetyt. W ogóle, mam dużą tolerancję na wysoką temperaturę.

Ja też ale jak gazowo lutuje całym dzień i 800-900 stopni element mi grzeje przed ryjem to tylko woda MI w głowie a na hali dzisiaj 29 stopni, jutro 32 na luzie. :)

 

@Szarku - ty jesteś koniem w kwestii mięśni więc nie mam się co porównywać.

Odnośnik do komentarza

ale chuy z tego, ze sok 100% jak to wszystko jest pasteryzowane.

Zaorac.

 

Macie sok w 30 sekund:

- mrozone truskawki w blender, dodac wody, zamieszac.

Smaczengo wy leniwe skurfesyny.

Ja tam wolę kompociki w lecie na szybko np. z truskawek i brzoskwinek - do garnka z wodą, zagotować raz i można pić jak ostygnie. Jak komuś za mało słodki to xylitol i można pić. Babcia z mamą mi takie robiły za dzieciaka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przez ostatnie 2 tygodnie jakoś ciągle głodny chodziłem. Podniosłem kaloryczność do 2500-2600 dziennie i już waga skoczyła 3kg do przodu :obama: Moja aktywność jest w przedziale "średnim"- tzn. 3x w tygodniu trening siłowy + codzienne dojazdy do pracy rowerem (10-15 km zależy jaką trasę zrobię). Poza tym praca biurowa, w której aktywność to bieganie między działami + dużo myślenia (mózg też musi jeść ;f)

 

Nie czuję się specjalnie spęczniały, w pasie jakoś nie przyrosło, ale za to poszła siła do góry - szczególnie w wyciskaniu na klatkę, w którym zawsze byłem leszcz. Czyli jednak odpowiednie żarcie robi robotę.

 

Niestety bardzo łatwo przychodzi mi obrastanie w lard, więc muszę uważać - zazdroszczę jak ktoś może wcinać po 500g węgli, 3500 kcal by w ogóle utrzymać kilogramy.

 

Odnośnik do komentarza

Większość chyba opiera się na jakimś wzorze, biorącym pod uwagę wiek, wzrost, aktywność itp. Pierwszy lepszy jaki sprawdziłem: http://www.healthycalculators.com/calories-intake-requirement.php

Wynika, że dla utraty 0,5kg tygodniowo powinienem jeść 2266.19kcal. Przy 2000kcal nic mi nie spadało, dopiero przy 1800kcal wytracałem sadło średnio 1kg na miesiąc, aż do granicy 75kg (niżej się nie udało).

Odnośnik do komentarza

Litwin ty jesteś bardziej ogarnięty z dietą czy dobrą alternatywą dla oliwy + twaróg byłby po prostu twaróg półtłusty? Nie wiem czy laktoza w tak śmiesznej ilości|(10g) odbija się w jakiś sposób na sylwetce , bo zdecydowanie gdy mleko wywaliłem kompletnie z jadłospisu skóra dużo "chudsza" się wydaje przez ten brak wody.

Odnośnik do komentarza

Kolezanka poprosila mnie o ulozenie diety dla siebie na schudniecie. Pomyslalem, zeby zmienic jej nawyk jedzenia zazwyczaj dwoch posilkow (sniadanie i obiadokolacja) i wprowadzic 4 - sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, zeby troche przyspieszyc metabolizm.

 

ulozylem cos takiego:

sniadanie (10:00)

Chleb razowy Tesco 23 kcal b: 0 g ww: 2 g tł: 2 g
Wędlina z piersi kurczaka 29 kcal b: 6 g ww: 0 g tł: 0 g
Jabłko 46 kcal b: 0 g ww: 10 g tł: 0 g
 
obiad (14:00)
Makaron Penne 682 kcal b: 30 g ww: 136 g tł: 2 g
Kurczak pierś 111 kcal b: 21 g ww: 0 g tł: 3 g
Brokuły 16 kcal b: 2 g ww: 2 g tł: 0 g
Sok pomarańczowy 43 kcal b: 1 g ww: 10 g tł: 0 g
 
przedtreningowy (17:00)
Jogobella truskawka - Zott 98 kcal b: 4 g ww: 15 g tł: 3 g
 
kolacja (20:00)
Serek wiejski lekki - Piątnica 81 kcal b: 11 g ww: 2 g tł: 3 g
Chleb razowy Tesco 23 kcal b: 0 g ww: 2 g tł: 2 g
 
1 151 KCAL
75 g BIAŁKO
179 g WĘGLOWODANY
15 g TŁUSZCZE
 
wyszlo troche malo kalorii, ale to przez to ze wszedzie podawalem po 100g produktu a jedynie przy makaronie dalem 200g, wiec mysle, ze przy normalnych porcjach powinno wyjsc tak z 1600kcal/dzien - co dla dziewczyny 168cm powinno byc raczej wystarczajace. taka dieta + cwiczenia i skakanka powinny spowodowac zrzucenie nadmiaru tluszczu, ktory sie gdzies tam jej odlozyl, em aj rajt?
 
Odnośnik do komentarza

Przy tak niskiej podaży tłuszczu nie oszaleją jej hormony? Strasznie mało warzyw, na śniadanie powinna zjeść jakieś mięsko i warzywa, posiłek przedtreningowy nie powinien zawierać węgli ( skąd żeś to wytrzasnął xD?), kolacja mięso + węgle proste i złożone.

Ale to baba i tak cię nie posłucha, BO ONE (pipi)A WIEDZĄ LEPIEJ.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...