Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles Definitive Edition


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Affinity Coiny dostajesz, by bawić się ustawianiem drzewek skill'i, dzięki tym coin'om możesz, przypożądkować pewne skille jakie urzywa Shulk, choćby takiemu Dunban'owi, i odwrotnie. Każdy taki skill kosztuje, więc jest się czym bawić. A zdobywasz je level'ując, ubijając trudniejsze lub unikatowe stwory, - lepiej tego nie potrafię wyjaśnić:).

 

Co do książek, to one służą do level'owania "talentów", a te z najwyższej półki możesz jedynie dostać dostając się do ukrytych miejscówek, kilka dostaniesz po uporaniu się z paroma quest'ami. Jednak najwięcej tych, które dają możliwość maksymalnego z level'owania talentów, otrzymasz tylko po ubiciu stworów, których level'e zaczynają się gdzieś tak (o ile pamięć mnie nie myli) 65-70lv. Więc w grze jest co robić...

 

 

W Xenobladzie jest 450 side questów, ja po zmęczeniu jej w 140h nie zrobiłem ok. 90 z nich, ba chciałem jeszcze sporo zrobić ale tak jak ty, za bardzo miałem ciśnienie na sprawdzenie co w fabule jeszcze na mnie czeka. Zresztą i tak warto tytuł jeszcze raz zacząć dzięki satysfakcjonującym bonusom po jednokrotnym przejściu :]

 

Czyli wychodzi na to, że mi po 230 godzinach gry zostało tylko do zrobienioa 20 quest'ów, nie żle jak na pierwsze przejście gry:)...

Odnośnik do komentarza

Wróciłem dziś wykonywać questy w Alcamoth i tak mi zeszły 4h. Mam już blisko 50 tam wykonanych, a jest chyba 56. Nie mogę zlokalizować reszty, ale jeszcze pomęczę. Okazało się, że gadki z ludźmi też budują affinity z miejscem, a to dla mnie duże utrudnienie, bo wkurza mnie łażenie i gadanie z każdym imiennym, bo może coś to da.

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam to tak chyba właśnie jest z side questami. Żeby kolejne się odblokowały to trzeba trochę ruszyć z fabułą itp. tylko też problem czasami polega na tym iż niektóre questy pojawiają tylko w danych godzinach u pewnych postaci co nie raz łatwo można przeoczyć.

Odnośnik do komentarza

Jestem po walce z Metal Facem w Sword Valley. Coraz bardziej wciąga mnie ta gra. Nie idzie tego spokojnie odłożyć. Ile jest tych questów niespodzianek w tym rejonie? Dostałem z 3 lub 4, że trzeba zabić jakiegoś gnojka i załatwiłem każdego poza tym wielkim w Door 3, bo miałem 1 lv za mało i dziś będę próbował ponownie.

 

Udało mi się też zrobić chyba czterokrotnego chaina w walce z tym typem obok Radio Tower i dostałem za niego 22 000 exp. Pokonał mnie z 4 razy, ale jeden lv więcej, zmiana ekwipunku na lepszy i wzmocnienie artów w połączeniu z tym mega chainem załatwoło sprawę. Praktycznie zabrałem mu tym połowę energii, bo uruchomiłem tą masakrę gdzieś tak w połowie i po skończeniu okazało się, że koniec walki. Pierwszy raz miałem tyle szczęścia tym atakiem. Normalnie udawało mi się z 6 ciosów zadać, a teraz wykorzystałem prawie wszystkie arty u 3 postaci.

Odnośnik do komentarza

Jestem po walce z Metal Facem w Sword Valley. Coraz bardziej wciąga mnie ta gra. Nie idzie tego spokojnie odłożyć. Ile jest tych questów niespodzianek w tym rejonie? Dostałem z 3 lub 4, że trzeba zabić jakiegoś gnojka i załatwiłem każdego poza tym wielkim w Door 3, bo miałem 1 lv za mało i dziś będę próbował ponownie.

 

W Sword Valley masz chyba tylko 4-6 questów, w tym większość to te "niespodziankowe", i radzę Ci wszystkie zrobić zanim skończysz tę lokację, a dlaczego? To się dowiesz dość szybko...

Odnośnik do komentarza

Wiem o łączeniu tych samych kolorów, tak też robią, żeby nabić dmg. Dalej miecie mnie ten wielki mechon w door 3. Mam 2 lv więcej, ale jak trzepnie mi z giry to cała drużyna jest na wyczerpaniu. Muszę jakąś taktykę obmyślić, bo to ostatni quest jaki tam znalazłem. w Alcamoth brakuje mi chyba 2, czy 3 questy. Nie wiem kto je daje i nie chce mi się łazić po tym mieście w różnych h. Teraz robię chwilę przerwy z fabułą i wracam robić questy, bo sporo pominąłem. Szczególnie te leśne olałem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prawie 70h na liczniku, 60lv i jestem w wiosce ludzi maszyn. Cofnalem sie po questy i znowu pojawilo sie ich dziesiątki. Nie mogę tylko zlokalizować pozostałych w Alcamoth, więc posłużę się solucją, bo już mam dość kręcenia się po tym mieście. Ciekawe czy kiedyś ukończę tą grę, bi jak dotąd końca nie widać. I dobrze, bo jest świetna.

O

Odnośnik do komentarza

Z tego co mam w zakladkach a nie jest z gamefaqs

 

prezenty dla druzyny (+lokalizacja przedmiotow ze swiecidelek)

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?hl=en_U+S&key=0Anx12MiCQejudHJfUWhOTGd5Wm1uS25ub2FDeE5BekE&toomany=true#gid=10

 

unikatowe stwory ladnie zaznaczone na mapkach

http://gbatemp.net/t307208-xenoblade-chronicles-unique-monster-location-full-map

 

wystepowanie ludzikow

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?hl=en_US&key=0Anx12MiCQejudHJfUWhOTGd5Wm1uS25ub2FDeE5BekE&hl=en_US&f=true&gid=11

 

Innych solucji w zasadzie nie potrzebujesz. Gra jest dosc prosta.

Odnośnik do komentarza

Ja bym jeszcze dodał do tego coś takiego, jeśli ktoś ma problemy z quest'ami (całkowicie mi wyleciało Pious, że prosiłes o podesłanie linków:():

 

http://uk.faqs.ign.com/articles/119/1194879p1.html

 

A tu są pewne informacje, jak ktoś nie wie gdzie szukać odpowiednich przedmiotów do rozbudowy Colony 6:

 

http://xbc.airelle.info/Colony_6_Reconstruction

Odnośnik do komentarza

67lv, 85h na liczniku i jestem w Mechon Factory. Znowu cały tydzień męczyłem questy aż w końc się wkurzyłem i ruszyłem fabułę. Trochę mnie już to męczy, że tego jest aż tyle. Praktycznie non stop wykonuję zadania poboczne, bo zajmują tyle czasu, że nie mam kiedy ich ukończyć szybciej.

 

Drażni mnie też to całe affinity między postaciami. Całą grę napotykam te miejsca rozmów postaci, ale wykorzystałem aż 2 z kilkudziesięciu. Nie wiem jak rozwinąć affinity, bo ciągle gram Shulkiem, a teraz tym bardziej muszę, bo non stop są Mechony i nie rośnie mi ten rozwój. Brakuje mi też dwóch questów w Alcamoth, bo nie wiem jak je aktywować. Postacie, które je zlecają nic nie oferują. Domyślam się, że muszę pokombinować w innych miejscówkach z questami, ale prawie nikt nic nie daje już. Zrobiłem tego tyle, że nie chce mi się nawet liczyć. Ponad 200 na pewno.

Odnośnik do komentarza

Affinity wzrasta wraz z potyczkami np. gdy ratujesz przed śmiercią, od dezorientacji. Również affinity wzrasta i to znacząco gdy dajesz innym postaciom różne prezenty (czyli np. Dunban Sharli itp.) a owymi prezentami są znajdzki na mapach. W skrócie jest to metoda prób i błędów bo każdy ma swoje preferencje (tym bardziej że każdy prezent daje odmienną ilość serduszek 1-3) to według mnie najlepsza metoda na polepszenie więzi bo nie każdy przecież ma ochotę biegać kimś kogo nie chce w drużynie lub akurat owy bohater jest nie efektywny w walce.

Odnośnik do komentarza

Yo. Ostatnio znowu miałem okazję trochę pograć.

 

Fajna gra. Aczkolwiek kopalnia eteru trochę ciężka - raz, że to skakanie po platformach wydawało mi się zbyt powolne, dwa, że to samo myślałem o konieczności zaklinania broni przy każdej walce, no i trzy, że jednak scenki nie służą tej grze. Pamiętam, jak ktoś tu się śmiał, że oceniam scenariusz po pięciu minutach, ale kurczę, szok - faktycznie takie cechy jak redundancja w objawianiu nam historii nie ulegają zmianie, ale są po prostu cechą tych scenek. Oczywiście scenariusz to też te wszystkie nieposcenkowane fragmenty, czyli rozwój miasta, który jest zaje'bongo. Mam już trzy gwiazdki w Colony 9, tak że jestem z siebie dumny, normalnie czuję się jak hiroł miejski po naprawieniu tylu rzeczy.

 

Dostałem Dunbana. W necie czytałem, że jest lepszy niż Rayn, to go zmieniłem. Aczkolwiek Rayn miał atak zabierający jakieś trzy tysiące HP, tak że nie wiem...

 

Poszedłem na bagno, właśnie je zaczynam. Czy drzwi do Colony 6 mają być zamknięte aż coś tam się zdarzy później? Podejrzewam, że tak, bo raczej próbowałem wszystkiego, no ale zapytać można.

Odnośnik do komentarza

C6 jest dostępne później. Dunban jest rzeczywißcie lepszy, ale zobaczysz to po kilku levelach.

 

Ja ymczsem brnę ku końcowi. Dopiero zauważyłem, że zdobyłem już dawno achika za 300 sidequestòw, więc je olałem. Jestem po tym ogromnym zwrocie akcji. Rewelka, czegoś takiego się nie spodziewałem. Świetna jest jest ta gra. Nie mogę się oderwać od 100h.

 

EDIT. Mam już samą końcówkę. Jestem na 76 levelu, zrobiłem ogromną większość questów i teraz pojawiają się same ciekawe wymagające zabicia potworów na blisko 90 lv. Gdzie warto podlevelować? Chciałbym wykonać te questy zanim zakończę przygodę. Końcówka jest mocno intensywna, takich zwrotów akcji się nie spodziewałem.

Edytowane przez Pious
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...