Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Blaise napisał:

Wiem, że to kontrowersyjna teza, ale moim zdaniem kadrę powinien objąć Roman Kołtoń. Jest z nią od lat. Posiada wielkie doświadczenie w obserwacji i opisywaniu futbolu. Zna zawodników, schematy, taktyki. Niejedno w piłce widział, z niejednego pieca jadł chleb. Czy tylko ja uważam, że powinien zostać nowym selekcjonerem?

On, ewentualnie oggozo

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mugen napisał:

Tu nie chodzi o serduszko, tylko dla każdego polskiego trenera reprezentacja to sufit, nie ma strachu, że ktoś go skusi, bo po prostu nikt go nie będzie chciał.

I tu powstaje hipotetyczne pytanie co by zrobił polski trener reprezentacji jakby dostała ofertę z takiego przykładowego Flamengo. Podejrzewam że to samo xd

 

Odnośnik do komentarza

Od początku nie byłem zwolennikiem zatrudniania Sousy. Brzęczka mogli zwolnić w trakcie eliminacji, a nie dawać mu dograć je do końca i przed mistrzostwami go wymieniać na Portugalczyka. Brzęczka było mi po ludzku żal, bo było to nie w porządku i moim zdaniem na to nie zasłużył. Mistrzostwa jakie były to wszyscy widzieliśmy, tutaj akurat z Tomaszewskim się zgadzam, bo już od dawna apelował o to aby Sousie podziękować. Sam fakt że nie chciało mu się na ani jeden mecz Ekstraklasy przyjechać świadczy o jego lekceważącym podejściu. Niech spada do Flamenco, ale niech też PZPN nie da się robić w bambuko, mam nadzieję że znajdą jakąś lukę w kontrakcie i wyjdą na swoje. Kto za niego ? Wydaje mi się że Nawałka obejmie stery na baraże i potem zobaczymy, tak coś czuję.

Odnośnik do komentarza

To chyba jasne, że w oburzeniu nie ma nic dziwnego. Gdy Sousa odwalił dość podobną akcję w Bordeaux, nie brakowało takich głosów. Weźmy poniższy post na Fejsie, który napisał polski fan Bordeaux w momencie, gdy nikt raczej nie marzył, iż Sousa zostanie zatrudniony w Polsce. Wtedy ten tweet był tylko głośny w środowisku fanów Bordeaux. Dopiero teraz robi karierę w sieci, jako... mroczna przepowiednia. Polecam przeczytać, jeśli ktoś ominął.

 

Facebook

 

Różnica jest taka, że bycie fanem Bordeaux to trochę inny zasięg i poziom, niż bycie fanem reprezentacji. Kadry narodowe to wyjątkowa sprawa. Np. dlatego, że jest masa osób, które nie interesują się specjalnie futbolem, nie oglądają meczów, nie są na bieżąco, nie obchodzi ich to... ale mają bardzo mocne opinie i oceny na temat swojej kadry narodowej. Widać to także na tym forum od zawsze. Nie ma czegoś takiego w przypadku Bordeaux, nie ma czegoś jak "casualowy kibic Bordeaux". 

 

Nie tyle fani tak inaczej się zachowują sami w sobie, co... nikogo poza nimi to nie obchodzi. Taki ktoś kto wchodzi tylko pogadać o polskiej kadrze przecież nie będzie wchodził na stronki fanów Bordeaux.

 

 

 

Inna sprawa to mała liczba meczów. W klubie nie jest się ocenianym za pojedyncze mecze, to absurd. W kadrze - w sumie tylko tak można. Pamiętacie, co tutaj wszyscy pisali przed meczem z Niemcami? Że Nawałka kompletnie nie ogarnia, że nie ma pomysłu, że selekcja bez sensu, że ze moja babcia albo ogqozo by byli lepszym trenerem od niego itd. Wygrał z Niemcami (głównie fuksem, Niemcy zmarnowali masę szans, Szczęsny mecz życia) i w sumie do dzisiaj z tego powodu Nawałka jest wspominany jako najlepszy trener, z pomysłem na grę, z motywacją, z sensowną selekcją itd. Przecież nie za wyrównane mecze ze Szkocją i Irlandią, nie za wymęczenie 1-0 z Ukrainą w nędznym stylu itd. Jeden, najwyżej dwa mecze - zmieniają KOMPLETNIE jego ocenę.

 

W klubach horyzont jest zupełnie inny. Kiedyś Chelsea wygrała Ligę Mistrzów pod wodzą Di Matteo, czaicie, całą Ligę Mistrzów, i co? I nic, wszyscy widzieli, że to było fuksem, nikt nie zaczął nazywać Di Matteo dobrym trenerem. W przypadku reprezentacji, gdyby ktoś osiągnął to samo, czyli wygrał kilka meczów pod rząd i zdobył złoto Mundialu... przecież byłby najlepszym trenerem w historii.

 

W klubach trener może być beznadziejny, i nadal będzie dobry. Ot taki Jorge Jesus. Niedawno wybrany najlepszym trenerem w historii Flamengo... po niecałym roku w klubie! Teraz wykopany z Benfiki po skrajnej krytyce fanów, którzy masowo podpisywali petycje w necie, by go zwolnić. Nadal lepszy trener niż dowolny polski... Chociaż w wielu klubach szło mu beznadziejnie. W kadrze tak nie ma. Fani kadry nie będą mówić o "dobrym trenerze, któremu tylko w kadrze nie wyszło". Skoro nie wyszło, to jest zły. Większości polskich trenerów kadra zje'bała reputację i karierę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Donatello1991 napisał:

On chyba rodaków ma za nienormalnych myśląc, że ktoś normalny wydałby ostatnie pieniądze na bilet na mecz kopaczy.

 

Już nie stroniąc od tego, że to pijacki wywód xd

Borek powiedział prawdę. Niestety sam znam takich którzy wolą dziecku nie dać a pójść na mecz (uważam że to nienormalne, żeby nie było). 

Odnośnik do komentarza

Wyplynely jedynie 2 sensowne nazwiska bodajze od Koltonia czyli Advocat i Klinsmann. Ale najwieksza tragedia narodu polskiego jest to ze teraz przez 10 lat bedzie polska mysl szkoleniowa, mimo ze jeszcze miesiac temu wszyscy sie zarzekali ze zagraniczni najlepsi a polscy trenerzy to nieudacznicy. Chociaz znajac glupote i impulsywnosc polakow to nie powinno dziwic, podejmowanie decyzji na podstawie impulsu kompletnie ignorujac zdrowy rozsadek, fakty, statystyki i przeszlosc to jest cecha narodowa. 

Z drugiej strony jest tez to przeszacowanie mozliwosci trenera, takie samo jak np. maja wzgledem prezydenta i jego kompetencji. Nikogo nie interesuje ze on bedzie rzezbil w gownie po tym jak jakies borki i inne zakolaki do spolki z jasiem tomaszewskim kladli im do glowy przez lata ze to zlote pokolenie lepsze niz 74 bo najlepszy pilkarz na swiecie sam ich na plecach zaniesie do finalu. 

I jeszcze ci jebani ekperci pilkarscy ostatnimi czasy, ludzie ktorzy nam doslownie zrujnowali dziecinstwo i odpowiadali za najwieksza biede pilkarska w historii teraz sie madrza i pierdola ze najlepiej to Brzeczka przywrocic xD

No nie jest kolorowo panowie.

Odnośnik do komentarza

Smieszna moze dla ciebie i bezosa nie dla mnie :wujaszek:

 

Jest dla mnie okej jesli taka figurowala w kontrakcie za jego zerwanie. Niestety nie wiem jak zarabiaja tacy trenezy jak sousa i nie mam pojecia jakie to sa pieniadze w stosunku do kontraktu dlatego uznalem to za umowiona kwote. Jesli to jest cos na zasadzie "macie i bedzie teraz okej?" no to pzpn :yao: 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...