Skocz do zawartości

Jak & Daxter HD


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dobra, nie daję rady. Jako, że celuję w platynę, to muszę zdobyć wszystkie jajka. I tu mam problem.

 

 

Chodzi o lokacje w Spider Cave, a dokładnie tunel, jak na tym filmiku (11:37): https://www.youtube.com/watch?v=P1F52JyRhYg

Tam powinno palić się to "ognisko", trzeba je jakoś aktywować, czy jest to po prostu jakiś bug?

 

 

Tak, mam nadzieję, że ktoś odpowie. Nagrodzę plusem, hehe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Dark_Pharmacist

Nie macie wrażenia grając w J&D, że to stary dobry Crash po liftingu?? Przechodząc trylogię zauważyłem ogrom podobieństw.

Edytowane przez Dark_Pharmacist
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Bo tak właśnie jest. Setting dość podobny (dżunglowe klimaty i te sprawy), kilka sampli wrzuconych wprost z Crasha 3 (choćby dźwięk motorka) + kilka smaczków, jak roślinka w chałupie dziadunia.

Odnośnik do komentarza

Nie macie wrażenia grając w J&D, że to stary dobry Crash po liftingu?? Przechodząc trylogię zauważyłem ogrom podobieństw.

No co ty? Biorąc pod uwagę, że to ten sam dev., do tego także platformówka w bajkowych i kolorowych realiach to faktycznie masz dobre wrażenie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

jedynka jest najbardziej perfekcyjna jako czysty platformer3d, nie bez powodu wielu uwaza ja za najlepszego przedstawiciela tego gatunku, ktory nie jest Mario

 

Jest lepsza niż Mario. Najlepsza.

Odnośnik do komentarza

szacun ze ukonczyles jakakolwiek czesc tej trylogii na vicie, powinni deva odpowiadajacego za ten port powiesic za jaja

Dokładnie karwa.

Chcąc odświeżyć sobie tą świetną trylogie zakupiłem ją na Vitę i tylko spieprzyłem sobie wspomnienia -- mimo to platyna w pierwszej części wpadła ^^ choć bez zgrzytów  na ryju, spowodowanych niedociągnięciami technicznymi, się nie obyło. Dwójki i trojki nie ruszałem - gra poszła na sprzedaż, a w zamian nabyłem wersje PS3ową.

Także nie polecam wersji na Vitę, bo tylko spapracie sobie wspomnienia i zabawę. Najlepiej brać oryginała na PS2e lub HD na PS3e.

Cała trylogia oczywiście świetna i czekam na godną kontynuacje, choć raczej się nie doczekam patrząc na sytuację w NG i ludzi, którzy poodchodzili.

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

No nie wiem, dobrze mi się grało w Jaka na Vicie, może genialność tej gry przyćmiła niedociągnięcia :D

to  jestes hiper mega tolerancyjny jesli chodzi o framerate - przeciez w dwojce co chwile klatki leca w dol i zwalniaja, nie wspominam juz o braku antyaliasingu i rozdzielczosci - to miejscami wyglada jak gra z psp odpalona na vicie

 

jestem ciekaw jak sportuja ratchet&clank trilogy na vite bo raczej na pewno potwierdza sie plotki, oby tak jak sly trilogy, a nie jak jak&dexter

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Jedynkę uwielbiam, zrobiłem dwie platyny z czystą przyjemnością - na PS3 i Vicie. Niby wiedziałem na co się piszę, jak odpalałem "trójkę" (Jak II nie ruszałem celowo, żeby nie rozwalić konsoli), ale i tak mnie niemile zaskoczyło. Po pierwsze grałem na PS Vita, więc technicznie jest rzeźnia - 20fps i szarpie, ale to tak, że masakra. Bez R2/L2 gra się cholernie niewygodnie - zamiast tego mamy tylny panel dotykowy, gdzie do końca nie wiadomo, jaka strefa za co odpowiada (podczas pierwszego i jak dla mnie ostatniego wyścigu można dostać k.urwicy). Za to już chyba nie jest winą handhelda dziwaczna kamera, która przybliża się do postaci właśnie wtedy, jakbym chciał popatrzeć dalej lub do góry, by określić, w którym miejscu kręcą się kamienie Prekursorów. Walenia z gunów masa, to już jest przygodówkowy-shooter akcji, a nie platformówka. Fanom jedynki kategorycznie odradzam sequeli.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Pojechałem po sequelach, ale ty może ich jeszcze nie skreślaj - może przypasi. Nie wiem, nie wiem, dam chyba jeszcze raz szansę "trójce", bo dalej nie mogę uwierzyć, że gra się w to aż tak źle. Może to wina portu na Vitę, jeśli chodzi o sterowanie, kamerę i fps, ale ogólny shooterowy kształt tych gier jest już jaki jest i na to nie ma rady. Ale chyba najzwyczajniej w świcie 2 i 3 się bardzo postarzały - gunplay bez lockowania, wciśnięte wyścigi z przedziwną fizyką i bardzo agresywnymi przeciwnikami - to nie działa za dobrze.

 

Edit 1. To nie dla mnie - jakbym chciał grać w wyścigi, to bym nie włączał Jaka 3.

Edit 2. Port na Vitę jest ledwo grywalny. Tylko PS3 i PS2 w tym wypadku.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Sam żeś "gniot". To nadal genialne tytuły, choć już nie platformery 3D. "Dwójka" była jednym z moich ulubionych tytułów na PS2, oraz jedną z najładniejszych gier na ten sprzęt, w "trójkę" grałem trochę mniej i chyba nawet nie ukończyłem, ale mam zamiar nadrobić to, bo kolekcja HD już dawno stoi na półce - "jedynka" już splatynowana (tu się zgadzamy - "cudo").

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Nie miałem okazji nigdy wcześniej na PS2 ogrywać Jak & Daxter ale ostatnio napadła mnie straszna ochota na ogranie jakiegoś platformera i przeglądając PSSTORE zauważyłem że mam zakupioną kolekcje i postanowiłem sprawdzić skąd te zachwyty nad serią . Na razie kończę pierwszą część ale gra jest bajeczna , feeling identyczny jakbym grał w moją ulubioną serie platformerów(crash) czuć że za grę odpowiedzialne jest to ND. Różnorodne i ciekawie skonstruowane światy robią swoje . Będę starał się jedynkę platynować bo wydaje mi się to jak na razie bardzo przyjemne. Jestem ciekaw jak kolejne części bo opinie są bardzo mieszane.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...