Skocz do zawartości

Metallica


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że oni podczas komponowania tej płyty mocno słuchali Toola (łamanie rytmu z wielokrotnymi powtorzeniami jest nagminne) tylko zapomnieli że Lars nie umie grać.

 

Zastanawiam się też czy na tej płycie rolę głównego solówkarza gra James bo jeżeli to robota Kirka to po jego talencie śladu nie ma.

Edytowane przez mars75
Odnośnik do komentarza

Ciekawa recenzja.

http://heavyrock.eu/recenzja-metallica-hardwired-to-self-destruct/

 

Po pierwszych trzech kawałkach pisałem tutaj, że obawiam się powtórka z DM, czyli wszytko na jedno kopyto. Całe szczęście momentami mamy coś z Load/Reload. Spit niszczator na poziomie Damage Inc czy Battery, Dream, Halo czy Revenge baaaaaardzo dobre. Płyte przesłucham pięć razy, więc trochę za wcześniej aby wydac jakiś werdykt, ale tak, jest dobrze, naprawdę podoba mi się to co słyszę. Z tą płyta bedzie taki problem jak z Load i Reload, ludzie będa pisali, że zamiast 2 cd powinni zrobić 1cd np. z 8 kawałki.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Mam bardzo mieszane uczucia co do tej płyty. Niby wszystko fajnie, brzmienie bardzo dobre a po dwóch kawałkach wyłączam bo mnie to nudzi okropnie. Na tą chwilę po wielokrotnym odsłuchaniu nowej płytki zdecydowanie  Death magnetic > hardwired. Nie skreślam i pewnie jeszcze powrócę ale na tą chwilę to najlepszym wyborem jest Bolzer - Hero :)

Odnośnik do komentarza

Ciekawa recenzja.

http://heavyrock.eu/recenzja-metallica-hardwired-to-self-destruct/

 

Po pierwszych trzech kawałkach pisałem tutaj, że obawiam się powtórka z DM, czyli wszytko na jedno kopyto. Całe szczęście momentami mamy coś z Load/Reload. Spit niszczator na poziomie Damage Inc czy Battery, Dream, Halo czy Revenge baaaaaardzo dobre. Płyte przesłucham pięć razy, więc trochę za wcześniej aby wydac jakiś werdykt, ale tak, jest dobrze, naprawdę podoba mi się to co słyszę. Z tą płyta bedzie taki problem jak z Load i Reload, ludzie będa pisali, że zamiast 2 cd powinni zrobić 1cd np. z 8 kawałki.

 

wywalone mam na Metę od jakichś 12 lat (no Death Magnetic nawet dość uszło), ale jeśli jest tak, jak Pan recenzent pisze, to może sprawdzę jego setlistę:

 

Reasumując, tak powinno się tego słuchać:

 

1. Hardwired

2. Dream No More

3. Confusion

4. Halo On Fire

5. ManUNkind

6. Am I Savage?

7. Murder One

8. Spit Out The Bone

 

Czyli oficjalne utwory #2, #3, #4 i #9 do kosza (albo na płytę bonusową jako odrzuty), do tego mała zmiana miejsc i mamy album na 8.5

 

choć w te 8,5 w moim przypadku nie wierzę

Odnośnik do komentarza

Gdybym miał wybierać top 8, to u mnie wyglądałoby to trochę inaczej, min. Revenge <333

Po prostu najlepiej przesłuchać całość i wyrobić sobie swoje własne zdanie. Poza tym, teksty tych piosenke :obima:, ale pod tym względem Meta rzadko kiedy zawodzi.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Nie torturujcie się tymi wypalonymi dziadkami, nowy król gatunku Gojira czeka z otwartymi ramionami.

 

tak jest! w Grudniu czekają mnie 3 koncerty francuzów!

 

a płyte Mety zamówiłem... ale jakoś już sie z nich wyleczyłem... trochę mnie nudzi ta ich wielkość i nietykalność... a Gojira zapraszała do swojego busa  :sorcerer:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Mars jaki fanboj Mety.

Byłem,jestem,będę. Meta ma u mnie zawsze szczególne miejsce bez względu na to jak wiele jeszcze chu.jowych plyt zdoła nagrać. Pierwsze cztery płyty ze wskazaniem na Justice to dla mnie kwintesencja metalowego grania. :lapka:

 

 

Spokooojnie, stara meta wywiera trzepot zwieraczy... jaram sie Justicem, Masterem a nawet Blackiem... ale nie jaram sie tą metą która jest teraz... tą gwiazdorską i nietykalną

Odnośnik do komentarza

Hammett tells KISW 99.9: “It was devastating for me. I had to start at zero again while everyone else had material for songs.

 
By the time I got a few ideas flowing and formed, most of the songs were already written.”
 
He forced himself to look on the bright side: “I had to think, ‘Okay, I have stuff – but it looks like it’s going to make it onto the next album.”

http://teamrock.com/news/2016-09-22/why-kirk-hammett-didn-t-write-much-for-new-metallica-album

8 lat po DM  :dafuq:

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

 

Mars jaki fanboj Mety.

Byłem,jestem,będę. Meta ma u mnie zawsze szczególne miejsce bez względu na to jak wiele jeszcze chu.jowych plyt zdoła nagrać. Pierwsze cztery płyty ze wskazaniem na Justice to dla mnie kwintesencja metalowego grania. :lapka:

 

 

Justice ich najlepsza płyta, ale dziwnie jak dla mnie ten hołd dla Burtona wyszedł, powinni byli na odwrót zrobić i podkręcić bas na maksa, na szczęście na yt są podrasowane wersje utworów.

 

Przesłuchałem pierwszej płyty z nowego albumu, nie miałem żadnych oczekiwań, a tu proszę, bardzo przyjemne riffy, 4/6 kawałków wpadło w ucho (hardwired i ,moth...'' takie se). Żeby jeszcze Hetfield był młodszy o 20 lat i z głosem z S&M, ale to se ne vrati niestety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...