Skocz do zawartości

Metallica


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie cztery, do późniejszych należy dojrzeć:)

Ostatnio odpaliłem sobie w aucie czarny album, a zaraz za tym, zachciało mi sie creeping death, czy one. Ileś lat ich nie słuchałem, dobrze po takiej przerwie ich sobie zapuścić, mimo ze nasłuchałem ich sie do porzygu. Ale nie tylko ja nimi sie przepadłem, bo nawet w wielu sklepach muzycznych jest zakaz grania utworów Metalliki. No chyba ze coś sie zmieniło przez te 15 lat.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A co innego pozostaje robić? Bo przecież nie słuchać ich...

 

A na poważnie: udało im się kilka kawałków na pierwszych czterech płytach, z czego IMO tylko dwa albumy - Ride the Lightning i Master of Puppets są perełkami bez słabych utworów. I to by było na tyle, później mamy już tylko spadek i odcinanie kuponów, coraz gorsze albumy, coraz bardziej ckliwe. Wszelkie próby powrotu do dawnej formy to jakieś chuyowe i nijakie St. Angery. Death Magnetic, które jedynie gra Kirka jako tako ratuje, ale i to nie wystarcza by jakkolwiek wbić się w pamięć na dłużej. O okresie od Czarnego Albumu, gdzie spuścili z tonu ktoś napisał, że trzeba dojrzeć do takiej muzyki. Gonwo prawda, są zespoły, którym nie przeszkodził taki zabieg i nadal zrobiły równie dobrą, jeśli nie lepszą muzykę niż wcześniej - np. Anathema czy Green Carnation.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza

Ale chyba każdy zespół, przez tyle lat na scenie, nagrywa dzisiaj coś, co nie trafia dla starych fanów. Mi np. nowy Iron Maiden nie podszedł, mimo, że ludzie się podniecają, a ja po prostu przestałem ich słuchać, chyba w okolicach Brave New World/Dance of Death. Czyli jakieś 14 lat temu. Z Metallicą również po St. Anger dałem sobie spokój. To są kapele co grają po 30-40 lat, ale jest wiele kapel,  które nadal koncertują i wydają płyty - np. Deep Purple - 48 lat grania... Masakra. Co Ci ludzie mają teraz wymyślić? Wydawać same składanki the best of, jak całe życie grają? Iść na emeryturę? Czy może grać techniawki?


ps. ja napisałem kiedyś, że do Load, czy Reload, trzeba dojrzeć. Nie sądzę, że te albumy są świetne, ale jest tam kilka kawałków dobrych. Gdzie w starych czasach psioczyłem na te albumy, później nawet mi się podobały. Musiało minąć ileś tam lat, bym na te kawałki patrzył jako na utwory, a nie jako zespół. Bo ze starą Metallicą, to nie ma nic wspólnego.


ps2 aż sobie odpalę zaraz Memory Remains na jutubie:)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to się mówi "trzeba dojrzeć", "trzeba się znać na muzyce".

 

Na IV roku akademii muzycznej wychodzi najbardziej ceniony profesor i mówi: "okej, dzieci, myślę, że jesteście już gotowi żeby spróbować zapoznać się z Better Than You Metalliki. Kto zrozumie ten ma od razu 5 i dyplom".

 

 

 

Drugi kawałek fajny, też się jakoś nie wyróżnia niczym nowym, ale w tej lepszej jakości fajnie się słucha. Dobre partie Kirka.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...