Skocz do zawartości

PSX Extreme #173


Rekomendowane odpowiedzi

Rubryka Okiem Maniaka nie musi być co miesiąc. Weź Pryxfus co miesiąć napisz na A4 drobnym maczkiem coś ciekawego z branży growej. Nie lubię tekstów pisanych na siłę. Nie ma pomysłu nie ma tekstu.

Właśnie, dobrnąłem do Hyde Parku, czy czasem czcionka się nie zmieniła na ciut większą? :)

Aha, Perez, miałeś dawać cyklicznie swoje zdjęcia do HP, a w tym numerze nie ma Cię w ogolę.

 

Ten dział, gdzie czytelnicy piszą o filmach/grach/muzie okej. Wolę to czytać niż 3 grosze jakiegoś gościa z internetu przy reckach (typki z ps3site i ich 3 grosze). Brakuje tam jeszcze czegoś w stylu "Zgred pisze", "Czytelnik pisze". Bo ta babka to nie wiem skąd się wzięła, nie wygląda jak czytelnik:). Skąd ona wiedziała o czymś takim i gdzie ma pisać maila? :)

 

Znowu jest cosplay, przy ostatnim numerze - 172., pisałeś że zmieni się miejsce "cosplaya" jak i objętość. Ale to dalej jest prawie cała strona, belki z lewej nie liczę, bo 3,5/4 (trzy i pół czwarte) strony zajmuje takie coś. Czy ten cały dział nie pomysł Rogera? :)

 

Oczywiście ponarzekam bardziej, jak poczytam więcej. Narzekam, narzekam, ale jestem Waszym stałym czytelnikiem - krytykiem. Po prostu o dobrych rzeczach nie będę pisał :)

HP - czcionka jakoś specjalnie większa nie jest, ale jest po prostu inna (zmieniona w całym piśmie) i może przez to czytelniejsza. A co do mnie - ja to się dopisuję, gdy nie ma kompletu :).

 

Hmm... Kinga z tych "Polecanych" nie pojawiła się tam przypadkowo :). No ale to nie mi zdradzać, skąd się tam wzięła :).

 

Cosplay - no i się zmienił :P. Zmniejszył się trochę i znalazł inne miejsce (nie między kącikami). Ale mówię, w 174. numerze będzie podany jeszcze inaczej. I nie, cosplay to nie jest pomysł Rogera.

Odnośnik do komentarza

 

 

Co do fali narzekań. Moim zdaniem przychodzi taka pora, że w pewnym czasie po prostu wyrasta się z czasopisma. Narzekacie, że to już nie to co dawniej, ale zauważcie, że i wy na liczniku już nie macie tyle lat co dawniej. Czy nie jest tak, że stare, dobre wspomnienia o starym, dobrym psxie to nie są w głównej części wspomnienia waszych starych, dobrych czasów? Zawsze takie lata gdy jarało się graniem na maxa miło się kojarzą, ale po pewnym czasie to przemija i chyba nie ma co o to obwiniać redakcję.

 

 

To samo mi wmawiali przy grach i anime,że z czasem dorosnę i przestanie mnie to bawić,dziwne jest to że ja nadal w tym gustuje.Mam stare numery Animegaido,PSX Ex. i Secret Service i przeglądając je dla przypomnienia sprawiają mi frajdę,pozytywnie naładowany przeglądam nowe gazety i brakuje im tego czegoś nie opisanego,także jak dla mnie to nie kwestia wieku.To jest moje prywatne odczucie i nie oczekuję zrozumienia,prosiłbym tylko bez głupich docinek.

Edytowane przez Litwin25
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Cieszy top 5 strzelanin roku i miejsca jakie zajęły w nich BF3 i MW3 :blum1:

Poza tym cosplay może byc, na całym świecie ludzie się tym interesują, temat jest powiązany z gierkami, więc nie wiem czemu miałoby tego tu nie byc, zwłaszcza, że pewnie będą pokazywac się same laski.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Logo jest OK , okładki prezentują się świetnie.Tylko te info o ilość stron jest zbędne! Dopiero doszedłem do hyde parku,dobre podsumowanie (jak najbardziej zgadzam się z Waszymi debeściakami,z pierwszej 6, cztery tytuły znalazły w mojej kolekcji,a nad grą z 5 miejsca mocno się zastanawiam),również się ucieszyłem z kalejdoskopu 2012 (miałem zamiar właśnie robić sobie taką listę,zdecydowanie najbardziej czekam na The Last of Us,w następnej kolejności Max Payne 3,Mass Effect3 i GTA V). Ciężko ogarnąć tak od razu te zmiany wizualne ( kurde,mam takie skojarzenia z takim magazynem,który ukazywał się dawno temu i tylko parę numerów wyszło,MANIAK). Moje zdanie takie,że jak to bywa ze zmianami-modyfikacjami,na początku podchodzimy nieufnie,a z czasem zaczynamy doceniać,więc myślę,że i tak będzie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

 

 

Co do fali narzekań. Moim zdaniem przychodzi taka pora, że w pewnym czasie po prostu wyrasta się z czasopisma. Narzekacie, że to już nie to co dawniej, ale zauważcie, że i wy na liczniku już nie macie tyle lat co dawniej. Czy nie jest tak, że stare, dobre wspomnienia o starym, dobrym psxie to nie są w głównej części wspomnienia waszych starych, dobrych czasów? Zawsze takie lata gdy jarało się graniem na maxa miło się kojarzą, ale po pewnym czasie to przemija i chyba nie ma co o to obwiniać redakcję.

 

 

To samo mi wmawiali przy grach i anime,że z czasem dorosnę i przestanie mnie to bawić,dziwne jest to że ja nadal w tym gustuje.Mam stare numery Animegaido,PSX Ex. i Secret Service i przeglądając je dla przypomnienia sprawiają mi frajdę,pozytywnie naładowany przeglądam nowe gazety i brakuje im tego czegoś nie opisanego,także jak dla mnie to nie kwestia wieku.To jest moje prywatne odczucie i nie oczekuję zrozumienia,prosiłbym tylko bez głupich docinek.

 

Za Animegaido masz u mnie browara :) Powaga :)

Odnośnik do komentarza

Widzę, że pożyczyliście sobie ankiety ze stron 6 i 7 z Teraz Rock.

Wprawdzie pismo tylko pobieżnie przeglądnąłem w kiosku, więc co do samej zawartości się nie wypowiadam (choć wątpię, żebym zmienił zdanie co do IMO okropnego loga i paskudnej oprawy graficznej), to mam nadzieję, że skoro same ankiety zerżnęliście, to zerżniecie też to, że będą nich osoby "z branży" (Jak kiedyś w CD-Action było, gdzie pojawiali się różni ludzie - od jednego z gości z tej całej "Allegry" z TV4, przez Adriana Chmielarza, aż po np. Petera Molyneux. Bardzo mi się to u nich podobało i m. in. z tego powodu żal mi było "Kącika Kulturalnego"). W tym numerze chyba obie osoby były z redakcji, czego moim zdaniem raczej nie powinno być.

Z resztą IIRC w samym TR też tak jest...

Odnośnik do komentarza

Zmiany zaszły bo widocznie zajść musiały. W wydawaniu czasopisma nikt nie będzie patrzył na wasze oburzania się tylko na słupeczki sprzedaży.(...)

No ktoś nabija te słupki sprzedaży chyba, Ci którzy się oburzają również.

 

Co do fali narzekań. Moim zdaniem przychodzi taka pora, że w pewnym czasie po prostu wyrasta się z czasopisma. Narzekacie, że to już nie to co dawniej, ale zauważcie, że i wy na liczniku już nie macie tyle lat co dawniej. Czy nie jest tak, że stare, dobre wspomnienia o starym, dobrym psxie to nie są w głównej części wspomnienia waszych starych, dobrych czasów? Zawsze takie lata gdy jarało się graniem na maxa miło się kojarzą, ale po pewnym czasie to przemija i chyba nie ma co o to obwiniać redakcję.

(...)

 

Zastanawiałem się też nad tym czasem i częściowo jest to racja, ale ja przykładowo niedawno kupiłem sobie kilka archiwalnych numerów z lat 1998-2001 i mimo, że jestem starszy o te 10 lat, to te teksty potrafią śmieszyć i teraz. Inna bajka, to mniejszy profesjonalizm, że tak to ujmę, głównie w recenzjach. Zresztą, czytając recenzje w najstarszych numerach można odnieść wrażenie, że grafika i silnik gry stanowiły dla zgredów wówczas 3/4 całej oceny gry :). Ale to w ogóle inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Nadal nie mogę znieść hiva, ale nigdy nie byłem fanem za(pipi)ongo i innej trzody :P Dla innych to esencja waszego pisma dla mnie recki w stylu bulleta to słoma pod gumofilcami. Pozdrawiam :)

Recenzję Bullet Storm pisał Butcher.

A co do samego Hiva, to poza za(pipi)ongo i inną trzodą, facet po prostu zna się na rzeczy. Lubię go czytać i słuchać jego wywodów. Jak komuś mało Hiva w PSXE, to polecam audycję "Konsolidacja" na konsolowisko.pl

Odnośnik do komentarza

 

 

Co do fali narzekań. Moim zdaniem przychodzi taka pora, że w pewnym czasie po prostu wyrasta się z czasopisma. Narzekacie, że to już nie to co dawniej, ale zauważcie, że i wy na liczniku już nie macie tyle lat co dawniej. Czy nie jest tak, że stare, dobre wspomnienia o starym, dobrym psxie to nie są w głównej części wspomnienia waszych starych, dobrych czasów? Zawsze takie lata gdy jarało się graniem na maxa miło się kojarzą, ale po pewnym czasie to przemija i chyba nie ma co o to obwiniać redakcję.

 

 

To samo mi wmawiali przy grach i anime,że z czasem dorosnę i przestanie mnie to bawić,dziwne jest to że ja nadal w tym gustuje.Mam stare numery Animegaido,PSX Ex. i Secret Service i przeglądając je dla przypomnienia sprawiają mi frajdę,pozytywnie naładowany przeglądam nowe gazety i brakuje im tego czegoś nie opisanego,także jak dla mnie to nie kwestia wieku.To jest moje prywatne odczucie i nie oczekuję zrozumienia,prosiłbym tylko bez głupich docinek.

 

Za Animegaido masz u mnie browara :) Powaga :)

Nawet nie wiesz jak przeżyłem że ta gazeta padła,każdy numer był dla mnie cudem i do dziś mam plakaty Moldivera,801 Airbats i Armitage z Animegaido na ścianie :P

Odnośnik do komentarza

Rubryka Okiem Maniaka nie musi być co miesiąc. Weź Pryxfus co miesiąć napisz na A4 drobnym maczkiem coś ciekawego z branży growej. Nie lubię tekstów pisanych na siłę. Nie ma pomysłu nie ma tekstu.

Tylko, ze Butchera (w porownanu z sasiadem) co miesiac czyta mi sie wysmienicie. Dla mnie OM to obecnie najlepsza publicystyka w PE (niewiele za nia sa rogerowskie powroty do przeszlosci). Tym samym jestem niezwykle zdziwiony, ze w obecnym numerze (mimo 108 stron) OM brak. Mam cicha nadzieje, ze to przez "napiety grafik naczelnego" a nie "nowa wizje pisma" i ze w lutym OM wroci. Perez, jakies info a propos?

Odnośnik do komentarza

Uff, wreszcie ujawnił się jakiś fan Butchera ;). A tak poważnie - zmiany nie przewidują usunięcia OM, nic z tych rzeczy. Teraz faktycznie tekst wyleciał ze względu na ogrom pracy Butchera (choćby fakt, że sporo kursował między Opolem a Warszawą). W lutowym szpiglu ma już swoje miejsce, więc, o ile nic nie wyskoczy, powinien wrócić na łamy.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiesz jak przeżyłem że ta gazeta padła,każdy numer był dla mnie cudem i do dziś mam plakaty Moldivera,801 Airbats i Armitage z Animegaido na ścianie :P

Przez Ciebie będę je teraz musiał namierzyć [bo po ostatniej przeprowadzce za cholerę nie wiem gdzie są wszystkie numery] i przejrzeć! Dzięki, żeś mi zasponsorował wieczór z latarką w piwnicy! ;)

 

Odnoście najnowszego numeru: powiedzmy, że nie czytam Was od zawsze. Doskonale pamiętam jednak czasy włączania się przez Was do ruchu na fotelach na ul. Sokolskiej. Coś chyba rzeczywiście jest na rzeczy, bo wątpię aby część ludzi, która teraz definitywnie ogłasza koniec kupowania Waszej gazety/czasopisma/lub czasopisma* nagle zmieniła zdanie. Ja niestety zaliczam się właśnie do tej grupy i nie chodzi o to, że stałem się jakimś wielkim fanem NEO+, bo kupiłem dopiero 3 numer w życiu. Dodam, że nie ostatni.

 

Da się zauważyć, że konstruktywny lament podnoszą osoby w wieku, w którym pamięta się w/w akcje. Zdaje się, że młodszym nowy dizajn jak najbardziej może się podobać. Dlaczego? Z prostego względu. Wydaje mi się, że chodzi o brak punktu odniesienia. Kupowałeś PSX'a od początku to znaczy, że jesteś stary, wiele w życiu widziałeś, prawdopodobnie masz mięsień piwny, nie wiesz kto to Justyn Bieber i wiesz co to pochwa - czyt: masz sentyment, ale nie potrafisz z niego skorzystać czytając najnowsze numery PSX'a.

PSX'a zacząłeś kupować od niedawna? Zdaje się, że Twój problem jest nieco mniejszy. Jesteś młodszy, seksowniejszy i potrafisz zrobić szpagat na czczo na oparciach krzeseł - czyt. nie wiesz co to PSX'owy sentyment, zostałeś wychowany na instant_prasie, która treść zastępuje oczoyebną grafiką.

 

Zmiany, które zaszły w PSX EXTREME są uwarunkowane ekonomicznie. Grupa docelowa, która kiedyś Was kupowała dobija do/przekracza 30-tkę. Trzeba się przecież uśmiechnąć do młodszego grona odbiorców. Szkoda tylko, że dla niektórych jest to uśmiech w jedną stronę - niekoniecznie odwzajemniony.

 

Mam nadzieję, że tym postem nie uraziłem czyichś uczuć religijnych. Ot takie luźne przemyślenia przed 11:00 w czwartek 4 stycznia 2012 r.

 

 

*-niepotrzebne skreślić

Edytowane przez Boguslaw
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kim jest Kinga Olszewska ? I jak trafiła do PE ?

 

Kinga Olszewska to moja narzeczona i trafiła do PE najprawdopodobniej jednorazowo (no chyba, że Butch pozwoli jej czasem napisać jakąś 3-groszówkę, w co raczej wątpię :). Chodziło o pokazanie zasad, na jakich działał będzie dział "Polecamy". Od następnego numeru pojawiać się tam będzie redaktor magazynu i czytelnik (szczegóły jak się załapać na wpis wkrótce na PPE).

Odnośnik do komentarza

Swoją opinię na temat pisma przedstawiłem na ppe.pl:

 

Cena wyższa o 25 procent, bo wyniki sprzedaży spadły o 20 procent. I spadać będą nadal, bo oprócz zaklęć RedNacza i stosowania nadmiaru funkcji metajęzykowej, PSX jest już innym pismem. Połowę gazety wypełniają krótkie newsy, które każdy z nas przeczytał dziesiątki razy z nagłówków RSS-ów, dopełnia je zaś klon festiwalu opolskiego na wybór gry roku, tak kur*wsko z dupy wzięty pod względem kryteriów, że chyba skierowany do ludzi, pozbawionych zdolności poznawczych i umiejętności samodzielnego wysuwania wniosków. Doboru recenzji się nie podejmuję, bo gusta bywają różne, wiele też zależy od runku. Merytoryczna ich zawartość jest niestety coraz słabsza, sprowadzająca się jedynie do banalnego relacjonowania odczuć, ostrożnego streszczania, próby charakterystyki mechaniki gry w zestawieniu z innymi przedstawicielami gatunku lub poprzednimi częściami, jeśli recenzowana jest któraś tam część. Odnoszę wrażenie, że nowym redaktorom pióro ciąży dłoni jak ku*wie komunia w gardle. Recenzje są sztampowe, jakby nad biurkami piszących wisiało "10 porad Butchera na dobrą relację". O narracji pierwszoosobowej i fabularyzowaniu wstępu do recenzji streszczeniem gry nawet nie wspominam, bo takie opisy omijam szerokim łukiem - świadczą tylko o tym, jakie męczarnie przeżywa recenzent, gdy przyjdzie mu wypełnić szpaltę.

 

Nowe PSX Extreme jest tworem, który dostosowuje się do zerowego stylu publicystyki, nijakości rynku i nabytej w drodze zmodernizowanej edukacji głupkowatości odbiorcy. Zmiany nie są fenomenem, a odpowiedzią na potrzeby większości konsumentów, którzy chcą otrzymywać pismo zróżnicowane, oczo(pipi)no-kolorowe (lub po prostu modne, wpisujące się w pewien kanon, standard - podobnie jest ze stronami WWW), nietrudne w odczycie, czyli zrozumiałe. Za 5 lat, nowi redaktorzy nie będą musieli znać zasad ortografii, a za 10 - zrezygnują ze znaków diakrytycznych, bo pokolenie "gadu-gadu" będzie się krzywiło. Zgadzam się z Redaktorem Naczelnym - zmiany są konieczne. Taki jest świat, że na dalszy plan przesuwa się pasję, jaka do niedawna towarzyszyła PSX-owi, przysparzała mu zagorzałych fanów i przy okazji pozwalała zarobić "w miarę". Dzisiaj liczą się modele biznesowe, prognozy, słupki, wyniki i ku*wa synergia.

Zaś wczoraj, między przystankami "Uniwersytet Ekonomiczny" a "Hotel Senator" w Katowicach, przeczytałem felieton Moniki, który ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu, że pora zrezygnować z kupowania PSX Extreme.

 

Pani Moniko, jeśli kobieta dba o linię i jest typem fitness, z pewnością ostatnią rzeczą, na jaką będzie miała ochotę, to gibanie się przed ekranem telewizora zamiast w profesjonalnej siłowni, wśród profesjonalnych trenerów i koleżanek, które również wydały 400 zł na karnet. Sugerowanie, by "damy" grały w SIMS-y, rozbawił mnie do łez. Uszami wyobraźni słyszę odpowiedź 35-latki w spodniach z Tommy'ego Hilfigera i o menadżerskim statusie zawodowym, która reaguje na zachętę w stylu "stwórz własną postać, wybierz ciuszki, zalicz imprezę". Nawet Sebek z drużyny Kapitana Bomby nie plecie takich bzdur. Jednej rzeczy zabrakło mi w Pani felietonie (struktura - notabene - cudowna. W liceum dostałaby Pani piątkę) - oprócz "odpowiedniej ilości wiosen na karku, żeby mieć własne poglądy na życie", nie napisała Pani nic o swoim wieku. Skoro jednak operuje Pani nowomową w stylu "mój facet", śmiem sądzić, że mężem jeszcze nie jest, a dzieci nawet nie śnią się Pani o nocach... Podsumowując: poziom ogólności i banalności wniosków dorównuje recenzjom gier. Jest Pani godna, by być nowym członkiem "zagrody". 7 miesięcy temu nie znalazłaby Pani zatrudnienia w PSX Extreme. I z pewnością ma Pani "zbyt mało wiosen na karku", by udzielać rad ludziom, którzy jeszcze do niedawna byli targetem pisma, zaś obecna grupa docelowa chyba nie ma takich problemów.

 

Dziękuję, było mi bardzo miło przez ostatnie lata.

  • Plusik 8
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Pani Moniko, jeśli kobieta dba o linię i jest typem fitness, z pewnością ostatnią rzeczą, na jaką będzie miała ochotę, to gibanie się przed ekranem telewizora zamiast w profesjonalnej siłowni, wśród profesjonalnych trenerów i koleżanek, które również wydały 400 zł na karnet. Sugerowanie, by "damy" grały w SIMS-y, rozbawił mnie do łez. Uszami wyobraźni słyszę odpowiedź 35-latki w spodniach z Tommy'ego Hilfigera i o menadżerskim statusie zawodowym, która reaguje na zachętę w stylu "stwórz własną postać, wybierz ciuszki, zalicz imprezę". (...) oprócz "odpowiedniej ilości wiosen na karku, żeby mieć własne poglądy na życie", nie napisała Pani nic o swoim wieku. Skoro jednak operuje Pani nowomową w stylu "mój facet", śmiem sądzić, że mężem jeszcze nie jest, a dzieci nawet nie śnią się Pani o nocach...

 

Dziękuję, było mi bardzo miło przez ostatnie lata.

 

Oczywiście każdy ma prawo do włąsnych sądów i poglądów - szkoda tylko, gdy służą one wyłącznie obrażaniu innych, a część wniosków jest wyssanych z palca (oby...).

Dlatego wyjaśniając pewne kwestie chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że Monika jest mężatką, a jej wiek i stosunek do ew. potomstwa jest jej prywatną sprawą.

 

Co do popularności Simsów wśród żeńskiego pokolenia 30+ (także w uniformach i na kierowniczych stanowiskach), mógłbym Cię zaskoczyć danymi bezpośrednio od Brand Managera marki Sims, ale... po co? Przecież wiesz lepiej. I wiesz też zapewne, że Polska jest 4. krajem na świecie, pod względem ilości ludzi grających w Simsy, nieprawdaż?

 

Ja również dziękuję, powodzenia życzę.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Nowy wygląd pisma to powrót do oldschoolu , zmniejszone screeny, układ strony jakby "amatorski zin".

Mnie się podoba. 8 stron więcej nie poszło na marne - świetne teksty.

Kilka uwag;

- "oceniaczka" trochę niewyraźna kolorystycznie , oceny cząstkowe i główna powinny mieć bardziej rzucający się kolor

-info o grze także powinno być jakoś wyodrębnione gdyż zlewa się z tekstem

-gdzie jest miejsce w oceniaczce na oceny innych zgredów? ,mam nadzieję że będą takowe

-"polecanie kulturalne" świetny pomysł dodałbym jeszcze książki oraz by pozycje te były bardziej aktualne a nie wiekowe

-"kobiety w PE" to wielki plus mam nadzieję że na stałe i w szerszej roli , może 3 grosze?

-Kim jest Monika? jakieś info?

- widzę że jest nowy grafik imć Pan Roman - jakieś info i czy Trocu już nie pracuje w magazynie (załamał się psychicznie? :) )

- czytałem że szykuje się zebranie redakcji -fajnie będzie poczytać, pooglądać jak uzupełniacie płyny :) tzn. Dyskutujecie

- mam nadzieję że to nie plotka- Myszaq ma wrócić (czyżby poczuł dobre serce nowego Naczelnego:) oby pisał często , nawet jeśli tylko felietony czy 3 groszówki

- jeszcze tylko Koso zagości na dłużej i dla mnie będzie już jak za dawnych czasów

Czuję że mityczny klimat powraca może to sprawa 2 zł a może mojego pozytywnego nastawienia:).

Tak diametralnych zmian się nie spodziewałem ale to ciągle merytorycznie ten sam poziom PE.

Kto się nie zmienia ten się cofa- a wy się "zmieniliście" jako magazyn ,a cofnęliście się -Paradox .

W pozytywnym znaczeniu :) Pędzę czytać i przyzwyczjać oczy- dalej.

Ps. umknęło mi- kim jest nowy korektor ( Word?)

Ps.2 jeszcze jedna uwaga - nie będzie już orginalnych czcionek /logo danej gry w rezenzji ? Byłby to poważny krok wstecz (chociaż dla gier numeru powinno być)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

 

Pani Moniko, jeśli kobieta dba o linię i jest typem fitness, z pewnością ostatnią rzeczą, na jaką będzie miała ochotę, to gibanie się przed ekranem telewizora zamiast w profesjonalnej siłowni, wśród profesjonalnych trenerów i koleżanek, które również wydały 400 zł na karnet. Sugerowanie, by "damy" grały w SIMS-y, rozbawił mnie do łez. Uszami wyobraźni słyszę odpowiedź 35-latki w spodniach z Tommy'ego Hilfigera i o menadżerskim statusie zawodowym, która reaguje na zachętę w stylu "stwórz własną postać, wybierz ciuszki, zalicz imprezę". (...) oprócz "odpowiedniej ilości wiosen na karku, żeby mieć własne poglądy na życie", nie napisała Pani nic o swoim wieku. Skoro jednak operuje Pani nowomową w stylu "mój facet", śmiem sądzić, że mężem jeszcze nie jest, a dzieci nawet nie śnią się Pani o nocach...

 

Dziękuję, było mi bardzo miło przez ostatnie lata.

 

Oczywiście każdy ma prawo do włąsnych sądów i poglądów - szkoda tylko, gdy służą one wyłącznie obrażaniu innych, a część wniosków jest wyssanych z palca (oby...).

Nie popadajmy w skrajności,ciężko to co napisał nazwać obrażaniem kogokolwiek,niedługo wyrażenie własnego zdania(bez używania inwektyw)będzie traktowane jako obraza.Czy ja pisząc że nie podobały mi się twoje recki Bulleta i K3,bo odniosłem wrażenie że chciałeś jedną wywyższyć a drugą zgnoić dzięki tej pierwszej też ciebie obraziłem,bo mogłeś odnieść wrażenie że dybam na twój obiektywizm?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...