Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

@C1REX

Raz ze w takie obudowy nie zmiescisz normalnej ATX'owej plyty, grafa tez musi byc krotsza no i chlodzenie na cpu tez nizsze. Rozwiazanie dla minimalistów ktorzy chca miec komputer w salonie przy jednoczesnym gotowaniu sie podzespołow. 

 

Swoja droga potestowałem kilka gierek na moim setupie czyli i9-9900k/32gb/rtx3070 na rozdzialce 3440x1440 przy ultra detalach:

Resident Evil 3 ~120-130fps

Forza Horizon 4 ~120fps

Quantum Break ~120fps

Czekam by odpalic cos nowszego typu Dirt 5/WD: Legions ale patrzac po testach wyczuwam betonowe 60fps przy kazdym nowym tytule więc powiem tylko ze my body is ready

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Redmitsu napisał:

@C1REX

Raz ze w takie obudowy nie zmiescisz normalnej ATX'owej plyty, grafa tez musi byc krotsza no i chlodzenie na cpu tez nizsze. Rozwiazanie dla minimalistów ktorzy chca miec komputer w salonie przy jednoczesnym gotowaniu sie podzespołow. 

 

Swoja droga potestowałem kilka gierek na moim setupie czyli i9-9900k/32gb/rtx3070 na rozdzialce 3440x1440 przy ultra detalach:

Resident Evil 3 ~120-130fps

Forza Horizon 4 ~120fps

Quantum Break ~120fps

Czekam by odpalic cos nowszego typu Dirt 5/WD: Legions ale patrzac po testach wyczuwam betonowe 60fps przy kazdym nowym tytule więc powiem tylko ze my body is ready

 

I to jest jakość, którą bym oczekiwał od nextgenowych konsol :nosacz3:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

To raczej nie za cenę 2.3k zł. :) 

Oczywiście, że nie. Ale myślisz, że wytresowani fanboje sony/m$ nie zapaciliby trzy lub czetery bomby za true next gen experience? Taka wersja pro obu konsol - tylko w dniu premiery.

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Nawet jeśli nie aluminiowe wysokiej jakości obudowy, ale chociaż design bardziej elegancki dla tych konsol zrobić. 

 

Xbox one i one x wyglądają normalniej i nie jest wstyd na wzmacniaczu położyć.

 

 

Do PC mam gigantyczną obudowę. Sama piwnica ma miejsce na 6 wiatraków. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem research ostatnio jak wyglądały bebechy PS3/360 gdy wychodziły na rynek względem PC. 

 

https://www.tweaktown.com/guides/1006/2006_holiday_shopping_guide_building_a_high_end_gaming_pc/index.html#Inside-Parts-(CPU-Mobo-RAM-and-VGA)

 

Highendowy sprzęt do PC za ponad 3000$ vs. 600$. Teraz ceny komponentów PC są znacznie tańsze i różnica się zmniejszyła.

 

 

I dalej bronienie gier z 30 ramkami przez fanatykow konsol jest dla mnie nie zrozumiale.

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, oFi napisał:

I dalej bronienie gier z 30 ramkami przez fanatykow konsol jest dla mnie nie zrozumiale.

 

Różnica się zmiejszyła, ale mnie nie stać na taki sprzęt i wielu ludzi nie stać i nawet jakbym miał te 4.5k to wciąż wolałbym przystosowane pod TV 4K PS5 i XSX, niż PC-ta który wg. proponowanych przez Techlipton i PurePC za tę cenę miałby na pokłądzie...RTX 2060S. :o 

 

Z resztą, mój złomek z czasem też dostanie upgrade, ale nastąpi to dopiero kiedy gry które preferuję ogrywać na PC zaczną na nim niedomagać.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, Ukukuki said:

To nie ten temat a tak poza tym to obecne konsole oferują super możliwości jak za tą cenę. Nie jest to premiera X360 ale też nie taka padaka jaka była za czasów One czy PS4. 

A jak było przy x360? 

Słyszałem, że to właśnie ta najnowsza generacja jest najmocniejsza względem PC.

Odnośnik do komentarza

X360 ~240GFLOPs topowe karty z 2005 170 GFLOPS. Słynna seria 8xxx która miała początek w 2006 z premierą GeForce 8800 GTX który miał ponad 500 GFLOPs nadrobiła z sporym zapasem. Na serii 8xxx kart można było przesiedzieć całą generację. 

 

Dawniej takie konsole jak PS2, PSX, N64 czy DC deklasowały PC w dniu premiery. Pod względem ceny również. Podejrzewam ,że dzisiaj to się nie opłaca ze względu na wysokie koszta, problemy z pisaniem gier pod nowe fikuśne konfiguracje, przygotowywanie oprogramowania i narzędzi oraz prawdopodobnie dominację rynku przez zielonych i AMD. 

 

Mnie bardziej zastanawia ogromny przeskok w nowych kartach. Nie pamiętam żeby średnio półkowa karta była mocniejsza od topowej z poprzedniej generacji. Tego się nikt nie spodziewał.

 

 

Odnośnik do komentarza

przeskok nowych kart musiał być, 2000 seria nic nowego nie wprowadziła oprócz RTX technologii, wiec tak naprawdę można tez było przesiedzieć cala generacje na GTX 1080/Ti które zadebiutowało w 2016, taka 1080 Ti (2017) to różnica tylko max 25% od 2080 Ti (2018) 

Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, Ukukuki said:

Mnie bardziej zastanawia ogromny przeskok w nowych kartach. Nie pamiętam żeby średnio półkowa karta była mocniejsza od topowej z poprzedniej generacji. Tego się nikt nie spodziewał.

Podobno AMD wymusił na Nvidii przyspieszenie prac.

Na Intelu też wymusili, ale Nvidia zabrała się do pracy, a Intel dostał depresji. 

 

W jakimś wywiadzie szef nvidii powiedział, że firma celuje w 20% przeskoki wydajności między generacjami w równych odstępach czasu.

Taka praktyka rzekomo jest najlepsza dla firmy, klienta i rozwoju technologii. 

 

 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Bigby napisał:

Podejrzewam, że na takiej serii 2000 natomiast da się przesiedzieć przez większość, jak nie całą nową generacje, szczególnie jeśli wsparcie dla DLSS będzie nadal rosnąć. ;)

Myślę, że będzie można przesiedzieć na 2070+ spokojnie większość generacji, pytanie tylko na jakich ustawieniach. Z drugiej strony twórcy raczej nie będą się silić na jakąś solidną optymalizację przez co posiadanie karty z serii 3000 może okazać się musowym zakupem prędzej czy później. 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, suteq said:

Myślę, że będzie można przesiedzieć na 2070+ spokojnie większość generacji, pytanie tylko na jakich ustawieniach. Z drugiej strony twórcy raczej nie będą się silić na jakąś solidną optymalizację przez co posiadanie karty z serii 3000 może okazać się musowym zakupem prędzej czy później. 

Sam jestem ciekawy.
2070super i 5700xt już teraz mają problemy z Valhallą w 1440p i suwakami na ultra.
Nie wiem, czy ps5 ma suwaki na ultra, czy medium.

Odnośnik do komentarza
58 minutes ago, Bigby said:

Podejrzewam, że na takiej serii 2000 natomiast da się przesiedzieć przez większość, jak nie całą nową generacje, szczególnie jeśli wsparcie dla DLSS będzie nadal rosnąć. ;)

 

36 minutes ago, suteq said:

Myślę, że będzie można przesiedzieć na 2070+ spokojnie większość generacji, pytanie tylko na jakich ustawieniach. Z drugiej strony twórcy raczej nie będą się silić na jakąś solidną optymalizację przez co posiadanie karty z serii 3000 może okazać się musowym zakupem prędzej czy później. 

 

Tak jak najbardziej jeśli gra się w  1440p (16:9,  wide) albo 1080p/120fps+ competitive, dobre ze nie ma już jednej rozdzielczości standard (1080p i tyle)

ale w natywne 4K? nie sadze, nawet "next-geny" się pocą i musza bawić się w 1800p i  4K upscaling

Odnośnik do komentarza

Ja w tym miesiącu dokupiłem Samsunga G7 i w 1440p jak na razie moja 2070 radzi sobie przyzwoicie. Troche mi opadł hype związany z nowymi kartami, na spokojnie w przyszłym roku dopiero pomyślę o nowej bo 1440p daje radę.

4K to kosztowna sprawa, szczególnie jeśli chcemy mieć monitor w tej rozdzielczości z odświeżaniem większym niż 60hz. Ja uznałem, że nie ma sensu wrzucać tyle kasy w 32" i nową kartę dla rozdzielczości. Zdecydowanie bardziej cenie sobie płynność i wole nawet fullhd ale w 120/240 klatkach więc ewentualny upgrade odkładam na później.

Odnośnik do komentarza

A i owszem:

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-vs-geforce-rtx-3070

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6800-xt-vs-geforce-rtx-3080

 

Na Xkomie i Morelach pojawiły się karty produktów z modelami od Powercolor i Sapphire Pulse. Przez kilka minut była możliwość dodania 6800 do koszyka, ale już się nie da :nosacz2:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Czyli moge spac spokojnie ze jednak kupiłem RTX 3070, bo sie bałem ze 6800 odjedzie mocno. PurePC w testach pokazało ze praktycznie to sa blizniacze karty, natomiast na jakis zagranicznych jutubach 6800 wyprzedza 3070 a jak dodamy jeszcze Radeonka na nowym Ryzenie to dodatkowo jest jeszcze kilka % do przodu w wydajnosci. 

Gorzej ma sie sprawa w przypadku RT, tutaj jeszcze Radosław sobie nie radzi tak dobrze jak geforcy. Pomimo wszystko dobrze ze w koncu AMD wrocilo na tory i ich grafiki sa dobra alternatywa i konkurencja dla zielonych.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...