Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, easye said:

Zastanawiałem się czy warto RTX 3080 wsadzać do i5 8400, z tego co piszesz mogę spokojnie w niego zainwestować.

 

bez problemu! tez o tym myślałem ale różnice co do prędkości cpu będą tylko widoczne na 1080p (i tak wtedy ponad 150fps+)


jak tutaj widać budżetowy 3600 traci srednio 10fps na 1440p a 2fps w 4K porównaniu do 3950x, do grania sadze ze nie ma co przepłacać, prawdziwe różnice dopiero przy renderingu by wyszły

 

XzkcITW.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Ukukuki said:

Bardzo fajny komputerek. W pewnym górnym rogu nie wiem czy nie masz problemów z cyrkulacją. Powietrze może ci tam wirować zanim wyleci. Jak palisz e papierosy to możesz sprawdzić co się dzieje :d

 

Nie martwię się na razie, temperatury są ok, nie przekraczają 70°c na pełnym obrocie, a idle to kolo 30°c  dla gpu i cpu (nie licząc skoków ryzena)

 

23 minutes ago, jar3czek said:

@Labtec nie wolisz podpiąć dwóch oddzielnych kabli pci-ex do karty zamiast daisy-chain(szeregowo)? Te karty jednak wciągają trochę prądu :D 


 

 

Masz racje, poprawie, stara 1660 Ti chodziła na 1 6-pin i dlatego ta konfiguracja, wsadziłem na szybko nowa kartę żeby sprawdzić jak działa, 1000w psu na pewno się nie poci ale powinno być tak jak piszesz żeby nie spalić czegoś

Edytowane przez Labtec
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pany jak tam wasze obudowy? Ja się zdecydowałem na takiego bombla:

https://allegro.pl/oferta/obudowa-sharkoon-pure-steel-rgb-podswietlenie-eatx-9868032676

 

Wiem, troche dziwadło pod względem cyrkulacji powietrza (no ten zasilacz u góry to stare rozwiązanie), ale design mi bardzo odpowiada.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Inferi napisał:

To jest moja nowa generacja.

 

10th Gen Intel Core i9 10900KF (10-Core, 20MB Cache, 3.7GHz 5.3GHz w/Thermal Velocity Boost)

Nvidia GeForce RTX 3090 24Gb GDDR6X

64GB Dual Channel HyperX  FURY DDR4 XMP at 3200MHz 64GB 

2TB M.2 PCIe NVMe SSD + 2TB 7200RPM SATA 6Gb/s 

 

Trochę mało ramu. Poza tym ok.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, oFi said:

chcialem coś oryginalnego, bo wszystkie te obudowy wyglądają bardzo średnio pod względem designu. Testy tej obudowy nie wykazaly zwiększonej temperatury. Zrobię test, 2 tygodnie na zwrot jest i zdam relacje.

Jak ma dobre recenzje i testy temperatur są OK to bierz, skoro Ci się podoba. 

Nie wiem tylko co w niej jest takiego oryginalnego. Pudełko na podzespoły jak każde inne. Tylko od spodu zasysa powietrze, a nie od przodu. Częściej będziesz musiał filtr czyścić. 

Odnośnik do komentarza

Zasilacz będzie miał cieplej, czy inne podzespoły luźniej, bo ciepło z zasilacza nie będzie w górę szło na GPU i CPU?

Akurat zasilacz u góry to powrót do klasyki.
Moim zdaniem takie rozwiązanie jest bardziej logiczne i nie wiem dlaczego zmieniono. Tylko środek ciężkości lepiej mieć niżej.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, C1REX napisał:

Zasilacz będzie miał cieplej, czy inne podzespoły luźniej, bo ciepło z zasilacza nie będzie w górę szło na GPU i CPU?

Akurat zasilacz u góry to powrót do klasyki.
Moim zdaniem takie rozwiązanie jest bardziej logiczne i nie wiem dlaczego zmieniono. Tylko środek ciężkości lepiej mieć niżej.

 

Większe zapotrzebowanie na wyciąg powietrza plus gorące powietrze unosi się do góry dlatego wyciągi są teraz montowane u góry. Taką zmianę wymusiło większe TDP współczesnych podzespołów. Zasilacz nic do tego nie ma, jego zamyka się w piwnicy aby miał swój drugi obieg powietrza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2020 o 02:00, oFi napisał:

chcialem coś oryginalnego, bo wszystkie te obudowy wyglądają bardzo średnio pod względem designu. Testy tej obudowy nie wykazaly zwiększonej temperatury. Zrobię test, 2 tygodnie na zwrot jest i zdam relacje.

jeśli nie przeraża cię brak wlotu z przodu, to ta obudowa wygląda całkiem ok, ale nic nie mogę na jej temat powiedzieć z praktyki, bo sam widziałem ją tylko w necie

 

6858488_0_f.jpg

 

6858488_1_f.jpg

 

6858488_2_f.jpg

 

6858488_3_f.jpg

 

6858488_4_f.jpg

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...