Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, UberAdi napisał:

Ja w tym miesiącu dokupiłem Samsunga G7 i w 1440p jak na razie moja 2070 radzi sobie przyzwoicie. Troche mi opadł hype związany z nowymi kartami, na spokojnie w przyszłym roku dopiero pomyślę o nowej bo 1440p daje radę.

4K to kosztowna sprawa, szczególnie jeśli chcemy mieć monitor w tej rozdzielczości z odświeżaniem większym niż 60hz. Ja uznałem, że nie ma sensu wrzucać tyle kasy w 32" i nową kartę dla rozdzielczości. Zdecydowanie bardziej cenie sobie płynność i wole nawet fullhd ale w 120/240 klatkach więc ewentualny upgrade odkładam na później.

4k + 60 fps spokojnie mi wystarczy na monitorku benq z hdr za jakiś rok - jako drugi monitor 32'. 

A na pierwszym sztywniutkie 144hz od benq i kiedys sie tam zmieni na te 240hz by strzelać kaski w csika jeszcze bardziej dokładnie :nosacz3:

 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

I jaka opinia o Samsungu G7? Sam mam ten monitor w wersji 27 cali i jestem zadowolony. 

Super, chyba to słowo najkrócej opisze ten monitorek. Przeskok ze 144hz na 240hz już nie tak dramatyczny jak przy 60-144 ale nadal różnica jest odczuwalna przy szybkich ruchach. Jeśli chodzi o jakość obrazu i odwzorowanie kolorów też bez zastrzeżeń, nawet ten HDR 600 wygląda znacznie lepiej niż sądziłem. Poleciłbym każdemu ten monitor, nie wiem czy jest coś lepszego wśród dostępnych ekranów 1440p.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Myślę że w dużej mierze rolę odgrywa przeskok technologiczny. Miałem 27-calowego BenQ GW2750, panel VA i 60hz, którego kupiłem z 8 lat temu. Np. w multi na takim ekranie nie dało się zbytnio grać. Poza tym nie narzekałem, ale teraz widzę co traciłem.

 

Ostrzejszy obraz, bo 24.5'', jest g sync, jest HDR (albo jego namiastka), jest niski czas reakcji, fajne ipsowe kolory.

Odnośnik do komentarza

Mój monitor też ma HDR, ale w ogóle z tego nie korzystam, bo moim zdaniem kolory są wyblakłe i obraz jest ciemniejszy. Mam ten monitor:

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html

 

Skoro tak sobie gadamy o monitorach to zapytam - ktoś poleca jakieś konkretne stojaki? Zależy mi żeby to była łapka, która może się obracać w każdej osi i żebym mógł dać monitor pionowo. Potrzebowałbym czegoś na 3 monitory.

 

Zastanawiam się też nad kupnem drugiego monitora, bo jeden z tych których używam to starutka iyama kupiona gdzieś w tesco za 600 zł na studiach 10 lat temu. Dodatkowo ekran jest pęknięty bo nim przy.je.bałem o kant biurka :D Ktoś ma może taką świnie 29 cali albo coś w ultra wide? Ja mam teraz 27" i wydaje mi się to ogromnym ekranem, ale te ultra wide mnie kuszą. Nie wiem tylko jak gierki na tym działają.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, estel napisał:

Mój monitor też ma HDR, ale w ogóle z tego nie korzystam, bo moim zdaniem kolory są wyblakłe i obraz jest ciemniejszy. Mam ten monitor:

https://www.x-kom.pl/p/473789-monitor-led-27-gigabyte-aorus-ad27qd-czarny-hdr.html

 

Skoro tak sobie gadamy o monitorach to zapytam - ktoś poleca jakieś konkretne stojaki? Zależy mi żeby to była łapka, która może się obracać w każdej osi i żebym mógł dać monitor pionowo. Potrzebowałbym czegoś na 3 monitory.

 

 

Najlepsze opinie mają produkty od VIVO.

 

Ewentualnie masz tutaj pogląd jak działają uchwyty ze sprężyną gazową innej firmy :

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mega się gra na nowym monitorze. Wczoraj znów ukończyłem Titanfalla 2 i ogólne odczucia jeszcze lepsze niż za pierwszym razem. Mam wrażenie, że od razu wzrosła też moja precyzja, jestem w stanie szybciej reagować na to co się dzieje na ekranie.

 

Może w końcu z większą przyjemnością będę mógł pograć w multi, bo do tej pory to była nieskończona fala frustracji. 

Odnośnik do komentarza
On 11/21/2020 at 11:01 AM, kes said:

Polecam CoD Cold War i multi z kasalarzami :yakubu:

Ale w jakim sense to piszesz?

Bo od kiedy konsole mają aim assist, to różnica w poziomie gry się zaciera. 

Ninja ostatnio nawet narzekał, że granie na padzie w Fortnite to oszustwo - tak mocny jest ten aim assist.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

Ale w jakim sense to piszesz?

Bo od kiedy konsole mają aim assist, to różnica w poziomie gry się zaciera. 

Ninja ostatnio nawet narzekał, że granie na padzie w Fortnite to oszustwo - tak mocny jest ten aim assist.

Co? 

Ten aim assist moze sie schowac jak masz zrobic zwrot o 180stopni. Wejdz na crossplatform jaki kolwiek w kodzie i zobaczysz jak konsolowy zamykaja tabele za kazdym razem. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, szejdj napisał:

ofi a jaki sprzet ty masz? na czym grasz?

Tzw. Komputer z mainstreamu:

 

Intel Core i5-10400F
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis
Gigabyte B460M DS3H
SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
 

No i czekam jeszcze na obudowe Sharkoon Pure Steel RGB :usmiech:

Za poradą forumka wziąłem na testy od znajomka informatyka Palit GeForce GTX 1660 Dual OC 6GB GDDR5. 300fps w csgo jest cudowne :obama: 

 

No i mój monitor co całą generację ps4 przeżył Benq xl2411z 144Hz

 

 

Te 144Hz jak w końcu włączyłem po wielu latach na tym monitorze, mocny uczuć PCMR  -> :master:

Odnośnik do komentarza

Definitywna edycja Wieśka, odpaliłem żeby sprawdzić na nowej karcie, wszystko wymaxowane, nawet ciężki bajer Nvidia Hairworks na max-a, 4K trzyma 80fps

jak będę musiał robić przerwę od Cyperpunka, to chyba zacznę odnowa Wiedźmina

 

1jJJDQX.jpg

 

BvnhlAZ.jpg

 

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...