Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4090-rtx-4080-16-gb-i-rtx-4080-12-gb-oto-pierwsze-uklady-ada-poznalismy-ich-taktowania-i-limity-mocy

 

Na razie plotki mówią o zastąpieniu 4070 przez 4080 12GB. IMO nierealne, za duże zamieszanie to wprowadzi a 4080 12GB a 4080 16GB to dwie różne karty według tego przecieku. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

DLSS3 tylko dla najnowszych kart? a ceny oczywiście pojebane xd

 

Raczej nie, pewnie to co wspierało DLSS2 będzie wspierało 3. Co do cen to wiadomo, tanio nie jest, ale zapowiadali MSRP na poziomie 2000$, także zawsze te 400 mniej ;)

2 minuty temu, Bigby napisał:

 

CJHsq0n_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

:kekw:

 

Hehe, pewnie na początku tak będzie, ale po chwili powinno zejść, bo krypto leży, kto ma kupić za tyle kupi, i ceny polecą w dół.

Odnośnik do komentarza

Nie no, ceny cenami, ale kurwa, 4080 będzie na czysto koło 2x mocniejsze niż 3080Ti, z RT 3-4 razy, do tego DLSS3, przecież to jest odlot w przyszłość. To będzie bez RT ponad 4x mocniejsze niż next geny, z RT 9-10 razy mocniejsze. Biorąc pod uwagę, że obecne konsole będą na rynku minimum 5 lat to jest spokój na następne 10 lat na luzie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

Nie no, ceny cenami, ale kurwa, 4080 będzie na czysto koło 2x mocniejsze niż 3080Ti, z RT 3-4 razy, do tego DLSS3, przecież to jest odlot w przyszłość. To będzie bez RT ponad 4x mocniejsze niż next geny, z RT 9-10 razy mocniejsze. Biorąc pod uwagę, że obecne konsole będą na rynku minimum 5 lat to jest spokój na następne 10 lat na luzie.

 

Poczekalbym na bardziej obiektywne testy, bo wątpię że w każdej grze będzie tak pięknie ;)

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bigby napisał:

RTX 2060 Super, mój drogi, trzymaj się, to będzie długa generacja. :spicy:

 

Jakby co będę sprzedawał mojego 3080 Ti Suprim od MSI, stan idealny, dmuchane i pieszczone ;) ale z ceną jeszcze zobaczę jak to będzie wyglądało po premierze 4xxx ;)

1 minutę temu, Bigby napisał:

 

Poczekalbym na bardziej obiektywne testy, bo wątpię że w każdej grze będzie tak pięknie ;)

 

 

No wiadomo, ale nawet jak od tego odejmiemy marketing to i tak jest moc.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał:

No wiadomo, ale nawet jak od tego odejmiemy marketing to i tak jest moc.


Jest moc, pytanie co ją wykorzysta. Gry nie będą dużo ładniejsze niż to co będzie uznane za PCtowy mid tier, po prostu będzie więcej klatek albo wyższa rozdzielczość.

 

Tempo rozwoju grafiki i tak ostatecznie dyktują konsole.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:


Jest moc, pytanie co ją wykorzysta. Gry nie będą dużo ładniejsze niż to co będzie uznane za PCtowy mid tier, po prostu będzie więcej klatek albo wyższa rozdzielczość.

 

Tempo rozwoju grafiki i tak ostatecznie dyktują konsole.

 

Akurat dla mnie rozdzielczość > składowe grafiki, bo na co mi nasrane detali i pięknych obiektów, jak wszystko mdłe i rozmazane. No a klatki to wiadomo ;) poza tym twórcy będą mogli szaleć z RT, bo go się łatwo skaluje, a jaką dobry RT robi różnicę pokazał już np. CP 2077 czy Dying Light 2, gdzie wersje PC a konsole to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Paolo de Vesir napisał:


Jest moc, pytanie co ją wykorzysta. Gry nie będą dużo ładniejsze niż to co będzie uznane za PCtowy mid tier, po prostu będzie więcej klatek albo wyższa rozdzielczość.

 

Tempo rozwoju grafiki i tak ostatecznie dyktują konsole.

Mogły by wreszcie zacząć wychodzić gry które jakoś lepiej wykorzystują nowy sprzęt bo ja mam wrażenie, że graficznie się nic nie zmienia od jakichś 5 lat. Moja 2070 wyszła w 2018 i nadal nie czuje żebym potrzebował ją zmieniać skoro taki GoW czy Forza Horizon działają i wyglądają lepiej niż na konsolach.

Fomo będę miał na 4070 jak wyjdą nowe gry i mi się karta będzie dusić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...