Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Czoperrr napisał:

Jakiś śmieszny telefonik iPhone kosztuje 10k więc taka cena za potężną kartę graficzną to chyba nie jest jakiś problem

 

Za 10K to nie masz telefoniku tylko kieszonkowe biuro. :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Za 10K to nie masz telefoniku tylko kieszonkowe biuro. :) 

 

Rozwiń bo jakoś tego nie czuję. 

 

image.thumb.png.2955bd102e2dc720a47eae8b288859d9.png

 

Pojebało ich xD ja rozumiem słabą złotówkę bo to też swoje robi. ale 3080 kosztowało na start 700 euro a nie 1500 xD Zielonych pogrzało, ciekawe co zrobi AMD bo ma pole do popisu. 

 

 

Pilityka rozbici 4080 na dwa zupełnie różne modele to też idiotyzm. Zwyczajnie chcą wydać słabszą 4070, 4060 to pewnie będzie laptopowa karta a 4050 to do wyświetlania pulpitu. Żałosny podział modeli jak i ceny. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Ukukuki napisał:

Rozwiń bo jakoś tego nie czuję. 

 

Chodziło mi o to, że telefony z najwyższej półki (a w tym przypadku iPhone 14 PRO do którego pił Czoper) to zwyczajnie niezawodne, przenośne komputery na których przy odrobinie zaparcia możesz robić absolutnie wszystko, od prezentacji, po pisanie tekstów i prowadzenie arkuszy kalkulacyjnych. No i tym bardziej bez sensu było porównanie którego użył, bo miało świadczyć, że 7K to wcale nie jest pojebana cena za kartę, bo są droższe telefony. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Mejm napisał:

Tak w ogole to wychodzi jeszcze cos niegejmingowego? Np taka karta do internetu i worda to ile dzisiaj stoi?

 

Do takich rzeczy nie trzeba karty graficznej, bo wystarcza procek ze zintegrowanym układem graficznym jak np. Ryżem 5600g który kosztuje jakieś 800 zl i od biedy można nawet na nim pograć 

 

Z kolei ceny najniżej jakości kart graficznych typu RTX 3050 czy RX 6500 to koszt jakiś 1000-1300 zł. Także segment ekonomiczny wciąż istnieje, ale w pierwszej kolejności przy okazji zapowiadania kart nowej generacji firmy zawsze koncentrują się na najmocniejszych wersjach jak ten RTX 4099 za 10 tysięcy, słabsze modele będą pojawiać się po czasie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trend przyrównywania konsol do topowych kart graficznych i wyciąganie przy tym ceny jest totalnie od czapy. Jakby to było jakieś porównanie 1:1 pod względem wydajności. Chcesz grać 4K ultra full RT minimum 60 FPS (a pewnie sporo więcej, nie mówiąc już nawet o DLSS3) kupujesz taką kartę, wystarcza Ci to co oferują konsole, kupujesz konsolę.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Nie no konsole są daleko w plecy, jeśli chodzi o czystą moc są na poziomie 3060TI nie uwzględniając dużo słabszego RT czy braku DLSS. Problemem jest kosmiczne wycenienie serii 4xxxx.

 

Nie wierzę ,że entuzjastów jest aż tylu żeby ten biznes się opłacał. No ale zobaczymy jeszcze co AMD pokaże, na pewno ceny będą niższe i możliwe że pierwszy raz w swojej pecetowej historii wybiorę kartę od czerwonych. 

Odnośnik do komentarza

Mireczki, gra ktoś już w tego Deathloopa na PC? Wersja z XGP śmiga na i7-9700 i 3060Ti w średnio ok. 50 klatkach w FHD. :/ 

 

Ustawienia automatyczne, ale dominuje tam very high, czyli stopień niżej od ultra. Użycie CPU i GPU nie przekracza 50% jeśli wierzyć nakładce wydajności NVidii. Opadła mi kopara, bo ewidentnie coś jest nie tak. Ten sam komputer wyciąga 4K/50-60 w benchmarku Godrizona 5. :/ 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Mireczki, gra ktoś już w tego Deathloopa na PC? Wersja z XGP śmiga na i7-9700 i 3060Ti w średnio ok. 50 klatkach w FHD. :/ 

 

Ustawienia automatyczne, ale dominuje tam very high, czyli stopień niżej od ultra. Użycie CPU i GPU nie przekracza 50% jeśli wierzyć nakładce wydajności NVidii. Opadła mi kopara, bo ewidentnie coś jest nie tak. Ten sam komputer wyciąga 4K/50-60 w benchmarku Godrizona 5. :/ 

 

CPU może być, ale GPU nie. Jak nie masz żadnych ograniczeń co do klatek to powinno być pod 100%. Może Vsynca w grze wyłącz i zobacz. Spróbuj też wyższą rozdziałkę i zobacz czy GPU usage skoczy, jak tak, to znaczy, że jednak CPU.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

 

CPU może być, ale GPU nie. Jak nie masz żadnych ograniczeń co do klatek to powinno być pod 100%. Może Vsynca w grze wyłącz i zobacz.

 

Sprawdziłem teraz w demo REmake2 ze Steama - po wyłaczeniu V-synca na b. wysokich ustawieniach graficznych komputer wypluwał średnio 140 klatek na sekundę, z użyciem GPU blisko 100%. :reggie: 

Odnośnik do komentarza

Może ktoś wytłumaczyć ten dziwny przelicznik $ na €? Wydaje mi się że msrp serii 3xxx było takie samo w US i EU a tutaj jak zobaczyłem cene za referenta 1959e to nie jestem wstanie sobie wyobrazić kupna samej karty w porządnej wersji(msi trio czy coś tego pokroju) za +\- 2150e. Nvidia wydaje mi się że trochę odleciała bo jednak sytuacja na świecie jest na tyle paskudna że wydanie prądożernego potwora za tak wysoką cene może im dać po dupsku. Tym bardziej że pierwsze gry gdzie te karty rozwiną skrzydła to pewnie koniec 2023r. bo obecnie nic się nie zapowiada mocnego graficznie na PC a będzie to już połowa drogi do serii 5xxx

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Mireczki, gra ktoś już w tego Deathloopa na PC? Wersja z XGP śmiga na i7-9700 i 3060Ti w średnio ok. 50 klatkach w FHD. :/ 

 

Coś ewidentnie nie tak. Grałem rok temu i pamiętam, że wszystko na maxa (lub prawie) i z Ray Tracingiem + DLSS miałem lekko około 70-80 klatek w Full HD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...