Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.07.2022 o 13:01, Ukukuki napisał:

Aż tyle dostaniesz? Za zwykła 3070 dwa miesiace temu dalem 3200 nowa. A ceny podobno poleciały ostro. 

tak tylko chciałem się pochwalić że udało mi się sprzedać 3070ti za 3000 zł.  Sprzedała się w 4-5h po wystawieniu na OLX także chyba popyt jakiś jest.

Ale przyznam się szczerze, że trochę się cykałem gdy koleś nie odbierał kilkanaście godzin paczki z paczkomatu a na telefon przychodziły mi powiadomienia z peppera z 3070ti z niemiec za mniej niż 3 tysiące :obama: 

Ładnie ceny pikują z każdym dniem, co chwila pojawiają się nowe oferty.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Miałem ostatnio trochę satysfakcji ze swojego starzejącego się już Radeona 5700XT. Wygląda na to, że skubaniec starzeje się jak dobre wino i na kolejnych sterownikach działa coraz lepiej i lepiej. 

Na premierę ta karta rywalizowała z 2060 super. Dziś jest od niej dość często szybsza. Oczywiście nie ma DLSS i RayTracing, ale np. w takim Elden Ring to i tak nie miało znaczenia. A zastanawiało mnie jakim cudem mi tak dobrze Eldenik boży działa. 

 

Hardware Unboxed zrobił testy na nowo i w samej resteryzacji często przegania nawet 3060 :notbad:.
Tu jeden z lepszych wyników na korzyść AMD - Forza 5.

Capture.jpg

 

Całość: 

 

 

 

Innym zaskoczeniem jest to, że pomimo braku HDMI 2.1 karta daje radę z 4k w 120Hz z VRR. Do takiego Ori akurat. Myślałem, że to nie jest możliwe i tylko na HDMI 2.1 się da. 

No zadowolony jestem z tego. 

 

02-CDBDF3-E1-E3-433-F-B04-E-791019-B95-C


6-C531104-1501-4360-9454-A2788425-EC0-E.

 

Coraz bardziej zaczynam lubić AMD i nowa karta też od nich prawdopodobnie będzie. Chciałem wspierać mniejszych, ale chyba już nie słabszych :rayos:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2022 o 14:16, C1REX napisał:

Coraz bardziej zaczynam lubić AMD i nowa karta też od nich prawdopodobnie będzie. Chciałem wspierać mniejszych, ale chyba już nie słabszych :rayos:

 

 

Obecnie amd nie ma konkurencji, dopiero jak nvidia zejdzie z cen to możemy zacząć rozmawiać. 6600 i 6600 xt najlepszy stosunek ceny/wydajności i wydajności/poboru prądu. Chociaż u nas i tak ceny są z doopy, zależy co rzucą na promocje. 1400 zł za rx6600 to dobry deal 

 

A i sterowniki faktycznie dużo dały, teraz 6700 xt jest porównywalny z rtx 3070, w niektórych grach wypada lepiej, w większości gier parę klatek mniej albo tyle samo. Może te 12 gb też się kiedyś przyda 

 

Edytowane przez Chewie
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, oFi napisał:

niech lepiej zrobią innowacyjne gry, dla których będzie warto kupować takie bebechy. Koleś wymienił far cry czy crisis za wyznacznik JAKOŚCI. Po ci mi graficzka jak gra ląduje w śmietniuku po 2 godzinach grania :kekw:

 

Pierwszy Far Cry? Crysis? Wg Ciebie to graficzka, a nie jakość? Chyba nigdy nie grałeś w te tytuły.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę nigdy nie było super wymagających gier. Tylko w Polsce była taka bieda ,że nowy komputer miał 5 letni procesor :nosacz2:

 

Jak człowiek sobie uświadomi ,że w latach 90 miał już premierę P3 czy pierwszy GeForce a siedział w tym czasie na P1 albo wczesne P2 z voodoo 1 albo 2 to się smutno robi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, SnoD napisał:

Nie wiem gdzie zapytać, to zapytam tutaj. Mój piec generalnie ciągnie gry 100+ fps, ale muszę wszędzie włączeć vsync i ograniczać framerate do 60, bo denerwuje mnie rwanie ekranu. Mam monitor z odświeżaniem 144hz. To tak ma wyglądać czy czegoś gdzieś nie ustawiłem w opcjach systemu/monitora/karty?

 

Włączasz opcję GSync w panelu Nvidii oraz V Sync w ustawieniach globalnych aplikacji i powinno śmigać jak ta lala.

 

W samych grach zawsze wyłączać żeby nie kolidowało ze sobą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pany czy oprócz lunchboxa w wersji płatnej jest jakiś fajny luncher do emulatorów? @grzybiarz może ty coś testowałes? Chce mieć cała kolekcje emu (retroarch, duckststion, dolphin i cemu) ale żeby dało się to ogarniać padem bez zabawy w odpalanie wszystkiego ręcznie. Może Linux i jakaś dystrybucja? 

Edytowane przez mozi
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Grzybiarz full screen działa tylko w pełnej wersji a nie chce płacić 75 eur jak jest lipa. Bardziej mi zależy na tym żeby Big screen to był jak na steam ze mogę sobie padem ogarniać. Np w Retroid pocket mam taki luncher którym mogę sobie łazić padem jak chce i odpalać co chce. Wiem ze mogę użyć retroarch ale to dalej nie jest frontend. Nic spróbuje się pobawić tym darmowym launchboxem i zobaczę. Dzięki 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...