Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Kaczi napisał:

@estel To tylko AIO więc teoretycznie bezobsługowe, mam tylko cichą nadzieję że będzie bez wad i starczy na długo, na custom loopa też bym się nie zdecydował  

 

Kupiłeś bardzo dobre chłodzenie. Jeśli wierzyć reckom Gamer's Nexus, najlepsze jakie istnieje w tym segmencie razem z produktami EK.
 

 

Pobawiłem się trochę z PC z tamtego posta i wymieniłem chłodzenie CPU właśnie na Arctic Freezer II, ale 360, 3 wirniki na górze, bo ten 11700K potrafi się żarzyć.

Zmieniłem też budę z Sekira 100P na Fractal Design Meshify 2.

Dzięki tym dwóm małym zabiegom temperatury na pamięciach na RTX3090 w CP2077 z RTX ultra spadły z 92 na 84 stopnie. Rdzeń jakoś 63-67 lata.

Jak kupowałem tamtego PC było słabo z dostępnością, teraz czuję, że mam w końcu mega zdrowo-rozsądkowy build.

Puenta taka, że na chłodzeniu i obudowie nie oszczędzamy :)

 

Odnośnik do komentarza

no Arcticsy mają bardzo grube radiatory na tym polega sekret ich wydajności.

 

Osobiście mam AIO o wymiarach 240 mm, ale IMO optymalne pod kątem hałasu jest celowanie w wentylatory o średnicy 140 mm, bo mogą się kręcić wolniej niż 120 mm. A różnica pod względem wydajności 2 wentylatorów 140mm a trzech 120 mm jest minimalna.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kaczi napisał:

to prawda, i oto właśnie mi chodziło, nawet taki Elden Ring z lockiem 60 fps na pc wygląda lepiej niż na konsole i się przyjemniej gra. BTW wygląda na to że gdybym poczekał to bym zaoszczędził bo kraty potaniały dość mocno 

Masz 30 dni na zwrot w wielu sklepach, możesz oddać i kupić jeszcze raz ^^

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał:

skusiłem po ostatnich spadkach cen kart graficznych na wymianę swojego rtxa 3070ti i teraz nowiuteńki RTX 3090 już do mnie jedzie, jaram się :asax:

miałem czekać serie 4000, ale tak sobie myśle że nie ma na co czekać, bo nie wiadomo jaka sytuacja będzie na jesień

Jaki model i ile pienionszków?

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, estel said:

To jak to się konserwuje? Myślałem, że wodę trzeba wymieniać co jakiś czas, pompe przeczyścić itd.

Nie trzeba nic robić, niekóre AiO mają opcje dolewania cieczy przez radiator ale to też często się nie robi, i nie wszystkie AiO to mają. Jedyną rzeczą jest czyszczenie radiatora z kurzu w miejscu gdzie są wiatraki 

 

Moj obecny setup

obudowa to Corsiar5000d Airflow

procek i5 12600k

Mobo MSI Pro z690 A Wifi DDR4

ram Corsiar vegence pro sl 3600Mhz CL16 16GB

dysk WD Black SN770 1TB Ssd

AiO Arctic Freezer II 280

zasilacz Fractal Design iON+2 Platinum 860w

grafika zotac extreme amp holo 3080 12GB

biurko ikea

monitor Samsung Odyssey G7 32”

mysz razer deathadder wireless

klawiatura  razer blackwidow V3 Tenkeyless

glosniki crative T40 series II

60D3E37B-17CA-465A-AC00-30C2F91DFD7D.jpeg

Edytowane przez Kaczi
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Też się pochwalę sprzętem, a co :)

 

 

 

 

 

HRRLMkq.jpeg

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

e1v73FR.jpeg

 

_________________________________________________________________________________________

 

CPU: Intel Core i7 11700K @stock bo po co więcej xd
AIO: ARCTIC Liquid Freezer II 360

THERMAL PASTE: Arctic Silver 5 Thermal Compound 3.5g Tube

MOBO: MSI Mag Z590 Tomahawk WiFi

RAM: 16GB G.Skill Trident Z Neo 3600Mhz CL18

GPU: GeForce RTX 3090 MSI Suprim X 24G (wciąż bez uV :blush:)

SSD1: WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN850

SSD2: SAMSUNG 500GB 970 EVO M.2

BUDA: Fractal Design Meshify 2 Black

PSU: MSI MPG A850GF 80 GOLD

UPS: APC BACK-UPS 1400VA 230V AVR

MONITOR: LG 34GK950F 34" 3440x1440 NANO IPS FreeSync 2 HDR 144Hz 1ms Curved Widescreen LED Monitor

TO GÓ.WNO POD KLAWIATURĄ I MYSZĄ: VICTSING Extended Mouse Pad Mat, (800 x 400 x 2.5mm, Smooth Surface, Non-slip Rubber Base)

PODSTAWKA POD RIG: AmazonBasics Wood Monitor Stand, Computer Riser, Black

ŚWIATEŁKA LED: Kolorowe, dużo kolorów, fajne takie...

PRZYCISKI: Logitech G213 Prodigy Gaming Keyboard

SZCZUR: Steel Series Rival 3

AUDIO: Edifier R2730DB (jak ja kocham te dwa niesamowite skur.wysyny :kiss:)

COOLING: No obudowa ma 2 zasysające wiatraki z przodu, 1 z tyłu i ten Arctic wszystko później wysysa do góry, więcej nie trzeba, ja je.bie...

SEX FIGURKI: Crash Bandicoot & Gautama Buddha

HEADPHONES: Sennheiser HD 599 Special Edition

LAPTOP: Jakieś stare gów.no Lenovo ze szczurem Logitech, gdyby nie ten post to nie pamiętałbym, że to ścierwo istnieje... Bateria dawno zdechła.

TELEFONY KOMÓRKOWE: oba są dotykowe

LAMPA LAWOWA: Z kur.wa prawdziwą lawą z kosmosu

CABLE MANAGEMENT: Nie istnieje i chu.j ci do tego

ŁAWA: IKEA THYGE desk 160x80 white/silver

ŻONA: Ładna, szczupła, miła, ciepła, uśmiechnięta, czasem przynosi piwo na tą srebrną podkładkę. Najbardziej lubię ją nago.

FOTEL GAMINGOWY: AKRacing Dignitas MAX White

SOUNDTRACK: Titanic Bad Flute Cover

KOT: Nie posiadam, więc nie będzie leżał na ciepłej budzie... I nic nie rozpier.doli przynajmniej.

PIES: Też nie mam, ale żeby psa z osraną dupą do łóżka wpuszczać...??!

 

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez MarekCol
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No na razie jest to 3D Mark, a nie gry w 4K z Ray tracing. Jednak jeśli karty mają brać nawet ponad 400W, to niech lepiej będą mocne. 

Mnie cieszy AMD -  że idą w chipsety i nowe GPU będą u nich złożone z mniejszych elementów, jak to zrobili z Ryzenem i zmotywowali Intela do pracy. 

NVIDIA też pewnie w następnej generacji pójdzie w chipsety. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MarekCol napisał:

Nie e raczej, nie czuję potrzeby, nie wiedziałem nawet, że można.

A jeśli można to niezbyt rozumiem po co. Bas w tych głośnikach jest wystarczająco dobry.

Bass z suba jest jednak inny. Poza samym dźwiękiem, to może też podłogę, meble i nasz fotel wprowadzić w wibracje. 

Do gier i filmów głównie dla zwiększenie doznań i imersji, bo do niektórych gatunków muzyki to może nawet przeszkadzać taki bass. Sąsiadom też może przeszkadać wibrująca ściana i podłoga, jeśli ktoś mieszka w bloku. 

 

Capture.jpg

 

Osobiście uwielbiam efekt subwoofera. Lubię, jak bass mi nogawkami od spodni porusza. W aucie też mam suba. :we_need_to_go_deeper:

Niestety mam też małe dzieci i często w domu muszę na słuchawkach siedzieć. Całe szczęście znalazłem słuchawki z efektem subwoofera :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...